Jump to content

Moto Zajednica

LS2 kacige

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Ja ne mogu da ti konkretno odgovorim na pitanje, valiant 2 nisam vidio ni probao.

Advant je novi model, po rijecima prodavca kvalitetnija, bolja ventilacija i 5 god garancije. Moje misljenje: novi model ( skuplja) 5 godina garancije ( ne znam koliko je za valijant 2 ) i meni je "legla"za tih 20-30 min u radnji. 

Promenio član drazenye

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Ja sam uzeo LS2 Challenger Carbon FF327 pre 4 dana.

 

Danas sam je prvi put isprobao u voznji i generalno sam veoma zadovoljan odnosom kvaliteta, onog sto pruza i cene. Od danas je koristim redovno pa cu posle nekog vremena napisati opsirniji utisak, prednosti i mane.

 

Ono cime sam jako zadovoljan je sta sam sve uz nju dobio. Torbica, ranac, jastucic na naduvavanje, pin lock, providni i tamni vizir. Posto je turing kaciga ima i naocare koje deluju skroz super.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Meni je bila top, osim sto sam neka međuveličina, previše prostora oko čela a na obrazima taman, ostale pa obrnuto, tiha, barem za moj pojam, ali mrda levo desno kako hoćeš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Evo da napišem i ja moje iskustvo sa LS2 kacigom. Kupio sam Aprila prošle godine LS2 FF800 STORM, tačno godinu dana je kod mene i prešao sam njom oko 10 000km. 
Da krenemo prvo sa prednostima:
Kaciga dolazi sa pinlockom koji sam montirao posle nekog vremena i odlično radi svoj posao.

Prijatna za nošenje, ne osećam da je nešto preterano teška(1550gr), lufteri isto lepo "hlade" oko glave.
Vizir i naočare isto dobri nemaju da prelamaju sliku. Sistem za spuštanje i podizanje naočara funkcioniše besprekorno.
Takođe dolazi pripremljena za komunikaciju koju još nisam probao da montiram...biće uskoro nadam se.
Što se tiče mana:
Buka buka buka...kada vozim preko 100km/h buka u kacigi je skoro nepodnošljiva. Nije bitno da li su lufteri otvoreni ili zatvoreni i vizir da li je spušten ili podignut ta buka je prisutna uvek. Da napomenem da vozim motor sa povišenim vizirom i vetar me udara iznad čela. Sledeći korak mi je da nabavim i deflektor da se potpuno zaštitim od vetra.
Što se tiče sunđera što drže obraze, dosta su popustili tako da pri većim brzinama hoće kaciga i da landara.
Sistem za zatvaranje donjeg luftera je baš loš kao da ne postoji. 
Stiropori unutra su se razmrdali i počeli da skripuckaju.

I neki zaključak za kraj, što se tiče cene ove kacige koja je oko 16-17000 mislim da odnos cena kvalitet je OK. Sve probleme što sam naveo mogu da se reše na neki način, ali nije mi poenta da budžim kacigu nego da se vozim tako da ako me pitate da li bih opet kupio LS2, najverovatnije ne. Da li bih je preporučio nekom ko je vozač i ako je izložen direktno udarima vetra ne, ali za suvozača mislim da bi završila posao.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kolege, ima li netko iskustva sa LS2 MX 471 Carbon kacigom?


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ls2 copter jet kaciga  ,kupio sam je zbog kanala za luftiranje tj hlađenja glave u letnjim mesecima(u prošloj ls2 spitfire mi se znojila lobanja samo tako).

 

Hladi bruka stvarno 10 od 10.

Ali je bučna ,ma da nisam kompetentan (to mi je prva kaciga,rekao bih da je bučna).

 

Kad stavim svoje cvike i spustim providni vizir ,budu neke čudne boje kroz ta dva stakla tako da koristim njene sunčane -integrisane naočare sa spuštenim providnim vizirom.

 

Ima pripremu za komunikator,lepa je ok mi je ls2 kao brend i odnos ulozeno dobijeno.

 

Edit.

Cena je bila oko 13 k rsd

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: 2022 Honda SH125i

Kupih svoju prvu “pravu” kacigu, do sad furao nekog 30€ Jet kineza, služio je svrsi (doduše nisam mu testirao pouzdanost) ali zimi nije bilo prijatno. A s obzirom da sam na skuteru i da je 90% gradske vožnje, hteo sam Flip Back ali sam na kraju završio sa Flip Upom, nisam hteo da dajem baš 3x više para za prvi put.

Dakle moj prvenac, LS2 Scope u Mat Titanijum boji. Otišao do prodavnice da isprobam veličinu, po LS2 sajtu bi mi trebala XL (59-60cm) koju nisu imali na stanju, probao L i shvatio da mi je baš preuska, a s obzirom da sam krenuo da razgledam AGV i Shoei, brže-bolje sam se okrenuo i pobegao iz radnje, naručio kacigu “na slepo” online i danas je stigla, lepa prelepa <3

Dakle prvi put moju kacigu držim u rukama, ne znam ni na šta da obratim pažnju :D Deluje kao pravi kinez, plastično, krhko, “šuplje”… i baš dooosta teško (u odnosu na prethodni Jet)(po specifikaciji 1.750gr), ali s obzirom da se ne planira na dalja putovanja, nadam se da težina neće biti problem.

Cena je 135€

Stigla je sa izvučenim sunčanim vizirom na jednoj strani ali sam uz pomoć YT uspeo da ga uguram nazad (plašio se da se ne polomi ali videh na YT da je lik nabio kao sivonja, pa je i lod mene to radilo). Takođe, u pakovanju je stigao i Pinlock (za početak bih probao bez njega, da vidim kako uopšte funkcioniše, može li se on kasnije staviti?) i Reflektori.
To je to za sad, evo par sličica pa ću nekad jednom i dati utiske iz vožnje

IMG_3581.jpeg

IMG_3578.jpeg

IMG_3576.jpeg

IMG_3580.jpeg

IMG_3583.jpeg

IMG_3573.jpeg

IMG_3574.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

LS2 AirFlow 562 jet kaciga, po meni pristojna ali daleko od sjajne. Gornji lufteri manje više kao i da ih nema, ne primećujem drastičnu razliku kada su otvoreni/zatvoreni, verovatno zato što nema zadnjeg "izduva".

Vizir jako čudan, kada se spusti vetar duva sa strana i pravo u oči, očekivao sam da udara po bradi ali ne i da "propušta" sa strane.
Oblik kacige prilično kabast, u poređenju sa MomoDesign Blade koji sam probao u Barellu, morao sam umesto M da idem na L, plus na glavi deluje dosta kabastije. Naravno presudila je više nego duplo niža cena u odnosu na Momo.

Pri probi je bio i Copter model sa integrisanim sunčanim naočarama ali mi se nisu dopale, nekako seku vidno polje i sama kaciga je dublja, štitnci obraza su duži pa je kaciga toplija i vidno polje za trunku uže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ja kupio adventure kacigu LS2 Pioner Evo.Platio 16000 i nisam zadovoljan.

jebeno vizir krivi sliku.Kad vozim i gledam u daljinu ne primecujem,al kad pogledam u tlo,zemlja je iskrivljena kao "fish eye" efekat.

Zamalo nisam preturio motor u mestu,zbog totalno lazne slike gde spustam nogu pri parkiranju.Govorim o terenu.

Takodje,pogled na dole,bez spustanja glave,sve je mutno i izobliceno.

Imao sam neku LS2 jos od prvih modela kad se pojavilo kod nas i zamerka nijedna,tad je kostala oko 10 000 i da ima,opet bi je kupio.

Ovo sranje zali boze para....

Suncane naocare,kul stvar,nisam pre to imao i mnogo znaci.Ovde probija svetlost sa donje strane pa nabijem kacigu vise napred niz celo da kompenzujem.Glupost 

Sam vizir se ne uklapa do kraja kad je spusten,s jedne strane da,s druge ne.Ostaje par mm.Znaci nakrivo napravljeno nesto:))

Ta kaciga jedino sto je udobna i lepo izgleda,ostalo nista ne valja

 

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez
On 3. 9. 2023. at 15:43, srbac je napisao:

Idi i reklamiraj.....moja dva drugara imaju takve kacige, nemaju primedbi...

Nemaju primedbi jer im ne smeta.Meni smeta.Vizir je tako zalomljen da donjih cm pravi tu konfuziju.

Mene to iritira,evo vidim ova kaciga dole od vodoinstalatera:)

Ti prelomi na donjem delu vizira,kroz to gledas kad bacis oko na dole a da ne pomeras glavu i to deformise sliku.

Ide mi na zivce,pre toga nosio obicnu FF i toga nema i rado bi se vratio na staru zbog toga.

A ne mogu jer je razlupana,zavrsila u kanti:lol:Otpevala svoje

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Mozda bi ti najbiolje bilo da skines vizir pa da nosis gogle - naocare . 

Pre ove sam.imao.HJc kacigu jorge lotenzo replica rpha10+ i ta kaciga je imala vidno polje dosta manje od ove ls2. 

El classico sta reci za kacigu . U ovim letnjim toplim danima odlicno se polazala. Odvise je prozracna i lako se skida i pere unutrasnja postava. Mene je carbonski izgled primamio jer sam inace ribolovac i volim carbonske proizvode u vidu masine za pecanje i carbonskih stapova. Nemam ni jednu zamerku na ovaj model kacige. Jedino mi je smetao tzv kacket i koji sam na tri srafica skinuo i zaboravio na njega...

Da vas ne dovedem u zabludu . Vozim se 99% po asvaltu. Za off road bih skinuo i vizir i suncane naocare jer bi na taj nacin olaksao kacigu barem 250g i stavio gogle . 

Promenio član plumber.ns
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ja sam probao LS2 pioneer, kaciga je ok ali samo za leto. Duva više nego Jet šlem. Smrzo sam se ... Za hladije dane potrebnaa je baš dobra potkapa ! 

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Imam i kros kacigu LS2 Subverter.Idu naocare.E sad ako mi verujete,kaciga nema problem ali...

Zvuci neverovatno,u kombinaciji sa Fox gladijatorom ne mogu da bacim pogled unazad i preko ramena dok sam u saobracaju.

Kaciga ima taj "bulky" dizajn i pri okretu glave udari u plastike gladijatora i ne mogu se okrenuti recimo ulevo da proverim pri prestrojavanju mrtav ugao

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Ok. Verujem da ti je problem u sobracaju. Nisam previse zahtevan pa mi je mozda zato sve potaman. Imao sam suomy , nzi , shoei, hjc i sada ovu ls2. Meni je hjc bila super. Ali je ova zbog sireg vidnog polja uzeta. Stvarno nemam zamerki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: FZS 1000

Kakve su najjeftinije fullface ls2 kacige? Jel rade posao što bi se reklo? Nisam u mogućnosti da se razbacujem novčano a treba mi nova kaciga.

Promenio član kimi94

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Posao ce sigurno uraditi, sve su one sertifikovane i poseduju sve potrebne ateste.
E sad, sto se tice komfora, udobnosti i dizajna tice, tu moras biti spreman na ozbiljan kompromis..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2840 postova
Pre 20 sati, kimi94 je napisao:

Kakve su najjeftinije fullface ls2 kacige? Jel rade posao što bi se reklo? Nisam u mogućnosti da se razbacujem novčano a treba mi nova kaciga.

uzmi hjc najeftinije varijante.Sigurno rade posao 10 godina,cena ko i ls2

Promenio član sasa ns 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Бор
  • Motocikl: Yamaha XTZ660 Tenere
On 5. 9. 2023. at 9:40, plumber.ns je napisao:

Ok. Verujem da ti je problem u sobracaju. Nisam previse zahtevan pa mi je mozda zato sve potaman. Imao sam suomy , nzi , shoei, hjc i sada ovu ls2. Meni je hjc bila super. Ali je ova zbog sireg vidnog polja uzeta. Stvarno nemam zamerki.

размишљам о куповини кациге, лс2 имају на око фине моделе у разумним ценама Бојан је поменуо визир да изобличава, да ли је тако и код тебе, ако може и утисак како се понаша кад је хладно јел магли. Свиђа ми се изглед твоје кациге, визир ми треба за хладније дане, пошто имам већ неку која изобличава толко ме нервира да не носим са визиром

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 9/3/2023 at 12:21 PM, Bojan82 said:

Ja kupio adventure kacigu LS2 Pioner Evo.Platio 16000 i nisam zadovoljan.

jebeno vizir krivi sliku.Kad vozim i gledam u daljinu ne primecujem,al kad pogledam u tlo,zemlja je iskrivljena kao "fish eye" efekat.

Ja je nosim oko 3 godine, nisam nikad primetio ovo o čemu pričaš, niti sam pročitao negde nešto slično kad sam se informisao. Što neko reče možda si naleteo na feleričnu.

 

@tene ras Ja nikad nisam ugradio pin lock, tako je vozim, doduše ja uglavnom ne vozim asfalt kad je hladno, a za off tada nosim drugu kacigu. Naravno da magli bez pinlock-a kao i svaka druga, ali otvorim malo vizir, pazim kako dišem i može da se vozi :D  O buci ne vredi pričati jer je to baš individualno, zavisi od oblika glave, od motora, vizira itd, ali na mom setup-u je dosta bučna rekao bih. Tek nešto malo manje nego otvorena cross kaciga. Ali meni je sve to prihvatljivo, završava mi posao. Mada vrv ću sledeće sezone da uzmem neku drugu.
Jedina velika zamerka koju imam je na to što se ne skida ovaj kačket ili kako se već zove. Skidao bih ga da mogu kad vozim duže asfalt ture.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja