Jump to content

Moto Zajednica

Kucna izrada - Nosac prtljaga za Hondu VFR, cena:500din

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7082 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Napokon je dosao i taj dan da ostvarim jednu od svojih velikih zelja - da odem na more motorom :moto3:

Ali postojao je jedan problem, jer nisam imao nikakav komplet kofera, nosac, BAS nista... i posle kratke potrage na netu, video sam da to nije nimalo jeftino, pa cak i obican nosac prtljaga nije bas jeftin (oko 100eur), pa sam resio da sam napravim sebi nosac prtljaga posto imam veliku LOUIS torbu zapremine 50litara u koju bi komotno stale stvari za mene i moju suvozacicu :)

Tezio sam da to bude sto prostija konstrukcija da se lako montira i skida i to na postojece sarafe u sasiji i da moze sve brzo i lako da se vrati kako je bilo pre.

U svemu ovome najsrecnija stvar je to sto mi je cale vrhunski varioc :takoje: pa sam varenje prepustio njemu.

Cene:

Cev 15x15mm 3metra - 260din

Crna farba sprej - 240din

ostale sitnice tj. sarafe sem vec imao

i naravno, caletov rad je kostao par piva :D

Test:

Natovario sam 20-ak kg prtljaga, odvozao 1500km do primorja u Crnu Goru, i nosac se odlicno pokazao, bez ikakvih problema :takoje:

Sad jos razmisljam da mu dodam sa obe strane dva odstojnika za bocne torbe, i da to prikacim na jos jednu tacku kod nogara suvozaca, da na sledecem putovanju imam vecu litrazu, prostora nikad dosta.

Nadam se da ce ova ideja posluziti nekome, kao sto su i tudje ideje meni bile korisne, konstrukcija moze lako da se prilagodi za vecinu slicnih motora, sve u cilju da pomazemo jedni drugima, jbg nema se para, treba se snaci.

post-4596-0-97048600-1314211477_thumb.jpg

post-4596-0-63558600-1314211493_thumb.jpg

post-4596-0-09779900-1314211507_thumb.jpg

post-4596-0-55345900-1314211529_thumb.jpg

post-4596-0-52182400-1314211550_thumb.jpg

post-4596-0-13180900-1314211565_thumb.jpg

post-4596-0-74982600-1314211758_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

Napokon je dosao i taj dan da ostvarim jednu od svojih velikih zelja - da odem na more motorom :moto3:

Ali postojao je jedan problem, jer nisam imao nikakav komplet kofera, nosac, BAS nista... i posle kratke potrage na netu, video sam da to nije nimalo jeftino, pa cak i obican nosac prtljaga nije bas jeftin (oko 100eur), pa sam resio da sam napravim sebi nosac prtljaga posto imam veliku LOUIS torbu zapremine 50litara u koju bi komotno stale stvari za mene i moju suvozacicu :)

Tezio sam da to bude sto prostija konstrukcija da se lako montira i skida i to na postojece sarafe u sasiji i da moze sve brzo i lako da se vrati kako je bilo pre.

U svemu ovome najsrecnija stvar je to sto mi je cale vrhunski varioc :takoje: pa sam varenje prepustio njemu.

Cene:

Cev 15x15mm 3metra - 260din

Crna farba sprej - 240din

ostale sitnice tj. sarafe sem vec imao

i naravno, caletov rad je kostao par piva :D

Test:

Natovario sam 20-ak kg prtljaga, odvozao 1500km do primorja u Crnu Goru, i nosac se odlicno pokazao, bez ikakvih problema :takoje:

Sad jos razmisljam da mu dodam sa obe strane dva odstojnika za bocne torbe, i da to prikacim na jos jednu tacku kod nogara suvozaca, da na sledecem putovanju imam vecu litrazu, prostora nikad dosta.

Nadam se da ce ova ideja posluziti nekome, kao sto su i tudje ideje meni bile korisne, konstrukcija moze lako da se prilagodi za vecinu slicnih motora, sve u cilju da pomazemo jedni drugima, jbg nema se para, treba se snaci.

 

hahahhh....bravo kralju....nesto slicno sam i ja odradio....:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Prosto i jednostavno, a sto je najbitnije - funkcionalno. Svaka cast za ideku i majstora ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • izrazit konj, 36 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: VFR bio CBR sad

uvidjam mali problem msm po slikama,slobodno me ispravi al cini mi se da ti se signalizacija na repu ne vidi bas naj bolje-ja kad sam pravio sebi nosac za plocu malo sam izdigao pa sad kofer lepo pravi senku pa se sijalicke jos bolje vide???!!!!!:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7082 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

uvidjam mali problem msm po slikama,slobodno me ispravi al cini mi se da ti se signalizacija na repu ne vidi bas naj bolje-ja kad sam pravio sebi nosac za plocu malo sam izdigao pa sad kofer lepo pravi senku pa se sijalicke jos bolje vide???!!!!!:neznam:

Cini ti se, signalizacija se odlicno vidi, imao sam to na umu kad sam konstruisao nosac, nego slikano je iz blizine (to jest pticije perspektive) pa se cini da je prenisko postavljen, ALI na drugoj slici po redu lepo se vidi da je nosac povijen na gore, tj. prati liniju plastike na repu i vidljivost signalizacije je odlicna, zadatak uspesno obavljen :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Odlično. Majke mi. Najbolje stvari su najčešće i najjednostavnije.

 

Mada, imam amandman. Čini mi se da je krak poluge iza zadnjeg vezača na ram motora predugačak i tu bi moglo da se desi da pukne ako se više natovari. Možda bi bilo bolje da si taj krak nekako podelio i na prednji vezač i tako smanjio opterećenje u jednoj tački. A ta tačka je odmah iza zadnjeg vezača. Bukvalno da si napravio trougao sa prednjim vezačem. Možda će tvoja ideja sa vezačem na fuzaster biti korisna da se podeli opterećenje pa to obavezno i uradi.

 

Izvini što te mračim ali mi iskustvo govori da je malo predugačak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7082 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

pa mozda nije predugacak, ali je taman tu na granici, ali svakako nisam ni predvidjao da tovarim na njega previse tereta, nekih 20-ak kg max, ostalo ce ici u torbe sa strane, mada za sada i ovako radi posao, nema znakova da ce da pukne ili iskrivi i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Bas mozgam kako brate cev 15x15??

Mislis kutija ili pun celicni profil?

Imam skalameriju za savijanje cevi pa bi da pravim od cevi 1/2 ".

Razlikovala bi se od tvoje po zadnjem delu koji bi bio kao polu-elipsa.

Nego - dobro bi mi dosao tvoj cale.

 

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7082 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nnisam siguran nas sta mislis, znaci napravljeno je od GVOZDENE cevi cetvrtastog profila dimenzija 15mm x 15mm ,debljine zida oko 2-3mm.

Eee mnogima bi dobro dosla vestina varenja mog caleta 8):aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Ma dobro razumeli smo se.

Nije da se nesto razumem, ali ako imas cetvrtast suplji presek onda to majstori zovu 'kutija' a ako je okrugao onda je cev.

Teoretski cevi su jace od kutija.

U zdravlje da te sluzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7082 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

pa da, i ja sam hteo od cevi (okruglog profila) da pravim al jbg nije bilo u radnji pa reko, ajd neka, bice od cetvrtastog, ko ga yebe, izdrzace sigurno....i izdrzalo je :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja