Jump to content

Moto Zajednica

krecem prekosutra preko mokre gore za budvu, jel ima neki savet, sugestija...?

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Sve zavisi u kojem momentu ces naici na dionicu od Podgorice do Budve, ali u jednom momentu zna biti tako gust saobracaj kao da citavo vrijeme vozis gradom.

U svakom slucaju, oprez i ne forsiraj previse... pa se vidimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd

polazim u petak posle posla, mislio sam da prespavam na mokroj gori, pa ujutro preko foce za niksic ili herceg novi, pa za budvu... rekli su mi da je tim putem manja guzva i da je put ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam vozio prosle nedelje Beograd-Mokra gora-Foca i pola puta do Niksica i nazad

Put od Visegrada do Foce pa i dalje je fenomenalan (ali PAZI NA RADARE!!!) jedino sto ima milijardu tunela koji su po pravilu slabo ili nikako osvetljeni. Posle Foce nekih 20ak km pocinje put za Niksic koje je totalna ludnica. Nekada i toliko uzak da i dva automobila ne mogu da se mimoidju.

 

I jos jedan savet - da bi izbegao deo Ibarske, idi autoputem do Mladenovca pa preko Topole za Rudnik pa odatle pici za Taru i Mokru Goru. Mozes i Valjevo-Debelo Brdo (onaj put gde je Mina pala).

 

Srecno i s obzirom da ti je prvi duzi put, laganije vozi, gledaj daleko ispred sebe, pij vodu i pravi cesce pauze.

 

PS ponesi zeleni karton!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd

HVALA PUNO!

 

Samo mi pojasni tu opciju preko Valjeva... jel se to ide Ibarskom do Lazarevca pa onda za Valjevo, ili...? i sta je na kraju bolja opcija od te dve koje si naveo?

 

Da li neko zna sta je bolje, ici preko Niksica za Budvu ili preko Herceg Novog? Ili ima i neka treca opcija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

I jos jedan savet - da bi izbegao deo Ibarske, idi autoputem do Mladenovca pa preko Topole za Rudnik pa odatle pici za Taru i Mokru Goru.

Srecno i s obzirom da ti je prvi duzi put, laganije vozi, gledaj daleko ispred sebe, pij vodu i pravi cesce pauze.

 

PS ponesi zeleni karton!

 

Ovim putem sam prosao i ja pre oko 2 meseca. Mislim da je jako dobra opcija. Interesantno je voziti se tuda motorom ako do sada jos nisi.

 

Slazem se i sa ostalim savetima. Samo polako i pazljivo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Samo mi pojasni tu opciju preko Valjeva... jel se to ide Ibarskom do Lazarevca pa onda za Valjevo, ili...? i sta je na kraju bolja opcija od te dve koje si naveo?

 

Do Lazarevca, pa u Celijama, kod OMV pumpe skrenes desno i ides do Valjeva. Tamo ides duplim trakama skroz do kraja, tamo gde se one zavrsavaju, skrenes levo pa opet samo pravo na Debelo Brdo, Bajinu Bastu, pa uzbrdo na Taru, Kremnu...

 

Djura ti je dao odlicne savete za voznju, narocito da pravis cesce pauze - stanes na nekoj pumpi, cimnes po Vlasinsku Rosu ili nesto slicno. Ja sam od Goran_bgd pokupio jednu caku - kupis male mikrofiber krpice (magicne krpe) nakvasis i stavis u jednu kesicu negde pri ruci na motoru. Neprocenjivo korisno - kad god napravis pauzu, obrises vizir kacige i farove motora od musica i sl. Magicna krpa ih odlicno skida. Sem toga, ako pada kisa moze se lepo povremeno obrisati vizir i u voznji.

 

Vreme je nestabilno, alko moze da te uhvati kisa. Ponesi obavezno kisno odelo. Jevtina, a veoma dobra varijanta je da u nekoj poljoprivrednoj apoteci kupis gumena zastitna odela, dvodelno kosta 700-800 dinara. Potpuno je nepromocivo, uverio sam se proslog vikenda.

 

Sretno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Kad dodjes do Foce, mozes da biras 2 glavne opcije:

a) da skrenes lijevo i ides preko Scepan Polja za Niksic, odatle Podgorica i Budva, sto je tim pravcem i najkrace

b) da naspavis pravo preko Tjentista, Cemerna, Gacka, Bilece do Trebinja i onda biras: ili ides na HN ili ides na Niksic pa nadalje isto kao gore.

 

Opcija a ima los deo puta od Foce do granice (nekih 20 km recimo), ali je zanimljivo vidjeti gdje se Drina radja, kao i kanjon Pive i pivsko jezero. Policija stoji uglavnom nakon Pluzina kad se popnes a zatim pocne nizbrdica.

Opcija B, kao sto je Djuro rekao, ima relativno krivudavu i usku deonicu 5-6 km nakon Foce koja je takva do Tjentista. Negdje na pocetku te sekcije, nakon mosta, ces vidjeti benzinsku pumpu. Prave dobar espresso (meni bitno), imaju i sendvice i sto je najvaznije dobro gorivo. Preporucujem da ga tu natocis do vrha. Gorivo je nesto jeftinije u BiH nego u CG inace, ali to vjerujem da znas. Dalje, kad prodjes Tjentiste nekih takodje 5-6 km, primjetices da je radjena zaobilaznica jer je stari put usled klizista ostecen. Ranije je ta zaobilznica bila neasfaltirana, ali je i dalje uska i krivudava i sto je najvaznije bar 10ak km duza od starog puta. Sto se starog puta tice on je prohodan, ali oprez. Postoji dosta uzduznih pukotina a na jednom mjestu fali 10-15 m asfalta zbog klizista. Prohodno je ali oprez, ne jurcaj ako tuda ides, i svakako dosta krace. Ja idem tuda. Kad se spustis do Gacka prica je drugacija nadalje, tu obrati paznju na izlazu na patrolu i samo pichi blago chichi. Generalno, put je dobar i ako bas ne divljas, ne vjerujem da ces imati problema sa policijom ako malo i prebacis preko ogranicenja.

Sretan put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

HVALA PUNO!

 

Samo mi pojasni tu opciju preko Valjeva... jel se to ide Ibarskom do Lazarevca pa onda za Valjevo, ili...? i sta je na kraju bolja opcija od te dve koje si naveo?

 

Da li neko zna sta je bolje, ici preko Niksica za Budvu ili preko Herceg Novog? Ili ima i neka treca opcija?

Evo da ti objasnim opciju preko Valjeva:

Ides Ibarskom  prodjes Lazarevac ,posle Lazarevca imas skretanje za Lajkovac,Valjevo...kad dodjes u Valjevo imas skretanje,za Kosjeric,preko debelog brda,put u sustini nije los,ali je opterecen kamionskom saobracajem,....

pun je krivina i krajolik je fenomenalan,kad prodjes Kosjeric spustas se u Pozegu ,pa ponovo na magistralu ka Uzicu.......

Ako odaberes ovaj put,oprezno vozi jer ponavljam opterecen kamionskim saobracajem ,a taj put dosta koriste i vojvodjani koji idu ili se vracaju sa mora,tako da ima frekvencije

 

Zelim ti sretan put i povratak

 

To je valjda put preko Divcibara. Put preko Debelog Brda izlazi na Drinu, blizu Bajine Baste. Mada moze i jedan i drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo

S obzirom da prvi put ides na dalek put ne bih ti preporucio opciju preko Valjeva i Debelog brda,jer iako je priroda extra ima dosta starog"belog"asfalta koji je veoma klizav.Zbog toga dok se spustas moras da ides veoma polako,a na motoru kakav je tvoj ima"ruke da puknu".

Ibarska magistrala ti je po meni najbolja opcija.Kroz Bosnu bih ti preporucio opciju do Trebinja pa na HN.Dalje obavezno voznja oko zaliva zbog fenomenalnog dozivljaja,koji ces propustiti ako ides trajektom.

Srecan put i sve najbolje!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja