Jump to content

Moto Zajednica

Sta se krcka u Hondinom loncu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Drugari evo jedan mnogo lep sajt koji govori o zlatnim godinama honde.

http://deejay51.com/honda_hall_racebikes_Pg_2.htm

Ja sam procitao sve u dahu. Ovo bi trebali da procitaju svi zaljubljenici u motore (ne samo hondasi). Honda se uvek trudila da bude drukcija i bezkompromisna. Evo jednog primera

Honda rc149 1966god

125cc

5 cilindara

2 bregaste

20 ventila

36hp pri 20.500obr/min

post-9098-0-40260200-1382987719_thumb.jpg

post-9098-0-39385900-1382987788_thumb.jpg

post-9098-0-28334900-1382987827_thumb.jpg

post-9098-0-74712800-1382987869_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Tu je i cuvena Nr500 iz 1983.

Motor koji je te godine imao ram, viljusku prednju i zadnju, tockove rucice i sve ostalo napravljeno od karbona. Zbog zabrane da ucestvuju sa svojim v8 motociklom (dozvoljeno je bilo samo 4 cilindra)...honda spaja po dva cilindra i pravi cuveni v4.

Tih godina honda je uspevala da sa svojom cetvorotaktnom masinom parira dvotaktnim.

Honda NR500

500cc 130hp 19000obr/minpost-9098-0-43243900-1382988343_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Najmladji osvajac motoGp sampionata Fredy Spencer i prva v4 NSR 500 iz 1984.

Izgleda cudno. Rezervoar se nalazi ispod motora a auspusi iznad. Sve ovo je dovelo do spustanja mase motora i poboljsanja njegove upravljivosti.post-9098-0-57422700-1382989809_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Kakav ram!!!! Mislim da je tu masina ispred rama u smislu razvoja. Tek sledeca verzija je dobila ram sa dve grede. Ali postujem domisljatost.

 

Problem kod honde je sto bas i ne gura tehniku sa trka u ulicne motore tako lako. Honda ima trip da su njeni motori laki za voznju i da su najbolji paket da svako moze da ih vozi lako i relativno brzo. Da nije konkurencije koja pritiska cisto sumnjam da bi honda ikad stavila klizno kvacilo itd. Poslednja je stavljaja USD vile a o elektronici da ne govorim. Kao da nece ili sta vec. Razumeo bih da nemaju. Pa legendarni NR750 je imao PGM-FI kad su svi jos uvek bili na karburatorima. Ne bi me zacudilo da Honda sad vrati karbove samo da bi bila drugacija.

 

Ali kad vidim te trkacke modele majko moja kakvo savrsenstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Honda kao fabrika jeste razvojna kompanija. Kroz istoriju jako mnogo je doprinela razvoju sportskih motorcikala i motorcikala uopste. U zadnjih par godina izgleda da im budzet nije razvojni. Svi novi modeli su manje vise prepakovani stari. Razviju jednu platformu pa na osnovu nje izbace 3-4 motora razlicite klase. Tako i mora jer tu zaradjuju pare, a perjanice sluze da "demonstriraju silu". Zadnjih par godina i nemaju nesto sto dosta iskace. Kao i svi Hondisti cekam novi V4.

 

 

Na žalost ovo je slučaj i u moto i u auto industriji. Generalno govoreći. Ne mislim samo na Hondu. Kada preve novi model za široke narodne mase onda ga prave tako da tu platformu koriste za što je više modela moguće (u auto industriji čak i brendova). Tako se razvoj platforme najviše isplati i fabrika zaradi najviše novca. Na žalost ovo je ralnost i nema proizvođača koji to ne radi. Rezultat toga je da se izbor kupca svodi manje-više na estetiku i neku propratnu priču. Jednom rečju marketing. Redni motor je mnogo jednostavnije i jeftinije napraviti. Dakle zarada je najveća. Ono što je premium klasa to toliko i košta, vrlo često neopravdano ali mi tu ne možemo ništa.

 

 

Naravno da jedva čekam da vidim neki novi V-4 od Honde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ljudi, Evropa je prezasicena svime.

Njihovo i ne samo njihovo glavno trziste ja Azija. Indija, Indonezija, Malezija, ...sve te mnogoljudne zemlje gde je prevoz na dva tocka jedini dostupan sirokim narodnim masama.

Honda je odavno zadala domaci sto se tehnologije tice, pa necudi sto se vracaju nazad. To prolazi, jer ljudi ni nemaju da plate za vise. Kad malo bolje razmislis i ne treba motor da bude kao svemirski brod. Ima ko voli naravno i ko moze to sebi da priusti. Za njih postoji vec dovoljno veliki izbor.

Ovaj sto je u najavi se pravi sa jasnim razlogom. Kao i mnogo puta do sada to ce biti baza za rasnog trkaca, a ko moze sebi da priusti da ga proseta po ulici...izvolte molim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

 

Koje SRANJE. Umesto da izbace nov motor koji nosi pravo nasledje V4 istorije oni prepakuju VTECA. Pa stari VTEC je bio lepsi. Ladno nisu stavili usd viljusku. Ne mogu da verujem. Sta je sad tu bolje u odnosu na moj vfr star 12 godina. Jos garantujem da moj ima bolje ogibljenje nego taj. Bar je podesivo u svim parametrima. Sad mi tek nije zao sto sam ulagao u 12 godina star motor, a nisam kupovao ovo. Pogledajte snagu ista ko i svi vfrovi 800. WTF.

 

Ali zato blejd :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Kao da su za taj novi VFR800 uzeli stari model VFR-a kao polaznu osnovu, a ne trenutno aktuelni model... :neznam:

 

02-honda-2014.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Da li to vama lici kao kineski panigale? Meni lici kao one kineske kopije sto lice a ni blizu. Plastika ko od bobonjere. Hit mi je stara dobra teleskopska viljuska od 43mm. Dodali su podesavanj rebounda i radijalni nosac kocionih celjusti. Cemu to ne razumem. Ketridz je isti kao na VTECu dajem ruku za to. A to sa radijalnim nosacem ne razumem bas, cemu taj bling kada realno nema neku prednost na tim viljuskama.

Traction control na VFRu od 106 konja??? Bolje sliper clutch da su stavili.

Jedino sto mi se svidja jeste ta nova zadnja viljuska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@Pablo

NIje kao, vec zaista jesu uzeli stari kao polaznu tacku. To ni nekriju. Naprotiv.

Novog VFR 1200 se nisu naprodavali i savrseno im je postalo jasno da treba da oslusnu rec onih koji ovaj model (800)izuzetno postuju. Kazu da im je primarni cilj da ga prodaju onima koji su imali iskustava sa njime od ranije...naravno pozitivnih, a uglavnom su takva.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Kako li sam do sada mogao bez toga.

 

Ovom prilikom zelim da se zahvalim Hondi jer mi je ustedela 10+K eura jer necu kupovati "novog" starog VFRa.

 

A razmisljao sam o tome. Nista im vise ne verujem, kakva ne zainteresovanost. Postali su ko zastava i yugo koral.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja ne razumijem bas najbolje sta je problem ovdje? Stari VFR se pokazao i dokazao, a od tada nismo izmislili neku svemirsku tehnologiju.

Ovdje se radi o jeftinom, pouzdanom, laganom sport toureru koji svira za svaku banku.

Sta bi vi to dodali ili konkretno drugacije uradili, a da nije Ohlins vjesanje ili slicno natezanje cijene u nebesa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pa kao prvo mogli su iz tih 782cc da izvuku oko 120ks, jer bas to fali VFRu. Pohvalno je smanjenje mase, ali tractin control, grejnaje rucki, samostalno iskljucivanje zmigavaca je preterano i samo podize cenu. Bolje da su stavili USD prednju viljusku, a ne tu staru preko 10god. To je ujedno najcesca modifikacija na VFRu.

 

VFR je uvek bio hondina perjanica, klasa sama za sebe, ne sport turer, nego sport sport turer. Najavljivano je kako ce da izbace novi RCV, pricalo se o V5 motoru a ono ovo. Sta je sad tu bolje od starog VTECa ne znam. Poslednji pravi VFR je prvi model 800, VTEC je malo fanky, ali takodje dobar motor. Ovaj novi nista spektakularno.

 

OK mozda sam ja previse ocekivao, pa sam se razocarao. Nemam ja pare za novi ali reko sam sebi ako se zaljubim ma dici cu kredu i nek ide zivot. Ok nisam se zaljubio :-)

 

Budzicu svoj VFR :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

OK to za viljusku, ali opet, vjesanje ima poveliki udio u totalnoj cijeni motocikla.

Sto se konja tice, 120 iz 800 je malo puno. Mislim, moguce je, ali onda bi i odrzavanje bilo vjerovatno skuplje, sto bi mnogima opet smetalo.

Traction control, ruckice i zmigavci su tu za obicne smrtnike, za koje je prevashodno i namjenjen ovaj motor.

Slusajuci tvoje prituzbe, nekako si mi vise tip za VTR SP ili Falco (sto ja gadjam jednog dana). :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ma otkud mnogo, ima 4 cilindra. Moze taj motor mnogo vise nego sto izgleda. Ja sam fan V4 agregata, volim taj "roar", upravu si SP bi mi legao. Ali sta je tu je za sad teram VFRa. Taman sam mu sredio ogibljenje :-) ali sad fali tih 15ks. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Iske, nemoj da se sekiras ....sredio si ogibljenje, sledece je supercharger i imas svoj motor iz snova. Jos ako stavis racetec k3 ili supercorsu ne moze bolje da bude... ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ma nabudzicu zadnju viljusku od tog novo ta mi se svidja samo da se pojavi na ebayu :-)

 

Supercharger vise nema da se kupi Toro (A&A performance) je zatvorio radnju. Jedino neko da hoce da proda. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja