Jump to content

Moto Zajednica

Sta se krcka u Hondinom loncu?

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Cv5T6_122110401ohondarvf1000r.jpg

 

Glavni abar je o novom RVF1000R motociklu koji treba da postane br.1 na Hondinoj listi sportskih modela gde ce zameniti dobro poznati CBR1000RR. Jedan od razloga za nastanak ovog motocikla su i nova pravila o 1000ccm masinama u MotoGP motociklima za sledece sezone. Naime, mnogo privatnih timova koji planiraju ulazak na MotoGP scenu zele u svom motociklu vristeci BMWS1000RR agregat, a prica se i o agregatu iz Kawe ZX10. Honda bi se ovim novim RVF agregatom umesala u trku za privatnike.

 

Honda ima ogromno iskustvo sa V4 masinama, a u konkretnom slucaju se radi o umanjenom VFR1200 agregatu ciji su hod i precnik prilagodjeni novim MotoGP pravilima, uz nesto izmenjen razvod ventila i drugacije bregaste osovine. Naravno, umesto kardana koristice se pogonski lanac i opet neki revolucionarni menjac.

 

Takodje, ovaj motocikl bi bio baza za buduci SBK motocikl.

 

Samim tim, radi se o beskompromisnom tehnickom biseru cija ce cena verovatno ici u nebesa.

 

http://www.motorcyclistonline.com/newsandupdates/motorcycle_news/122_1106_honda_rvf1000r_coming_soon/index.html#ixzz1MDdThPsc

http://www.fasterandfaster.net/2010/11/wayne-gardner-expect-v4-fireblade-very.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Posto sam fasciniran Aprilijom RSV4-R prilicno me interesuje ovaj motocikl. Performanse ce verovatno biti vrhunske,ali mi je prednja maska totalno odbojna (Suzuki SV650S wannabe). Btw da li se zna ista o masovnoj proizvodnji ili ce ih samo nastancovati za uslov MotoGP-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Interesantno...

Vec su joj i oznaku dali RC60.

Dukati je obznanio sta je spremio za buducnost,pa je red da se i drugi malo time pozabave.

Nova ce se sprava sigurno pojaviti.Mora...ako misle da se trkaju,a hoce li bas ovako da izgleda to je vec drugo pitanje.Ovo mi iskreno deluje kao "novinarska patka" i krajnje nevesto uradjena montaza.

Citao sam da su prakticno sa pojavom nove VFR usvojili,da tako kazem program razvoja i nesto od toga vec se i pojavilo.Estetski gledano,svi noviteti imaju napred samo jedan far i to je ono sto mi ovde najruznije izgleda.Lici na motocikle iz proslog veka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

U MCN-u izvjesni Ben Purvis (industrijski ekspert) priča da će se ime RVF 1000 vratiti u Hondu kao zamjena za Fireblade. Svakako, stoji činjenica da treba nešto radikalno u toj klasi da japanci opet izbiju na vrh. Tvrdi da će se motor zasnivati na motoru iz modela VFR 1200 F. Naime, prečnik cilindra je 81 mm što je maksimalno dozvoljen prečnik cilindra u trkama od 2012 godine. Smanjivanjem hoda klipa na 48,5 mm dobila bi se zapremina 1 litra ... RVF 1000 budući motocikl koji će da pomuti račune Apriliji i BMW-u u SBK takmičenju? Zapravo, ovaj model (ako ga uopste bude) ne mozemo ocekivati prije 2013 godine jer je za 2012 Honda vec predstavila novitet http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/70250-2012-cbr-1000-rr-fireblade/ .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Prvo photoshop,pa onda novi motor....Mozda ce ovako izgledati Nova Honda RVF 1000. ;)

 

122-1104-01-ohonda-rvf10.jpg

 

Honda is planning to revive the RVF model name as soon as 2012 with an all-new, 1000cc, V4-engined superbike called the RVF1000R.

 

Just like the mid-nineties RVF750R—better known as the RC45—this new version will likely be a limited-production, race-oriented machine, positioned well above the CBR1000RR in the firm's range and serving as a new platform for production-based racing. That means not only World Superbike, but also MotoGP, where—beginning in 2012—privateer teams will be able to compete against the factory prototypes using production-based, 1000cc engines mounted in custom frames.

 

Honda recently renewed its trademark on the RVF nameplate, and newly granted patents have now revealed some of the technology the firm plans to debut with this bike, including details regarding its VFR1200F-derived powerplant. One key difference explicitly referred to in the patent text is a more conventional DOHC cylinder head design in place of the VFR's Unicam arrangement. Whether those cams will be chain- or gear-driven like the RC45 remains unclear: “Rotational power is transmitted in a one-half speed reduction ratio from the crankshaft via a transmission unit to the intake-side and exhaust-side camshafts,” the patent states. “Transmission unit” could be either chain or gears—or a combination of both.

 

Patent drawings show the bottom end of the engine is basically unchanged, retaining the same unusual, RC212V-inspired cylinder layout with the front connecting rods located outboard of the rear rods on the crankshaft. Another noteworthy change is a new transmission with chain final drive. The VFR cylinder bore is already 81mm—conveniently, the maximum bore dimension allowed by 2012 FIM regulations governing production-based engines. Shortening the VFR’s stroke from 60.0mm to 48.5mm arrives at the 1000cc limit, and creates even more oversquare engine geometry than the quick-revving 80.0x49.7mm BMW S1000RR engine that is currently seen as the favorite for privateer use.

 

Just as the RVF750R was sold alongside the CBR—at nearly twice the price—the new RVF will be a high-end product aimed at delivering racing success. Honda is certain to continue fielding a pure prototype for its works MotoGP team, but as a firm that prides itself on making the best engines in the world—and the sole engine supplier in Moto2—it is no doubt keen to have privateers choosing its engines for MotoGP use, too. There's little chance any team would opt to use the current CBR engine, which is comprehensively outgunned by the BMW S1000RR and now the Kawasaki ZX-10R. This proposed RVF1000R puts them back in the game.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

O ovoj spravi se govori vec skoro dve godine...na kraju ce sigurno i da se pojavi jer je CBR vec prilicno zastareo, ako tako moze da se kaze. Da bi napravili novi street legal motor za pistu svoje trkacko iskustvo i tradiciju bi ponovo trebalo da prebace sa V kolosek, do sada je bilo prilicno uspesno. Gledajuci ovu fotku nikako ne mogu da je "vidim" ovakvu. Nesto mi tu jednostavno nije RVF...to je uvek bilo TOP, a ovde je i top slab :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Nema šanse da rep bude tako ružan za uličnu verziju (bar se nadam i molim da ne bude)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Iako bih voleo da Honda izbaci novi sportski V4 motor mislim da se to nece desiti.

 

Production racer ili RCV1000R je pravljen za motoGP. Timovi koji ga kupe verovali ili ne, nece moci da ga modifikuju jer ce biti obavezani ugovorom da to ne rade. Sam motor kosta 1 000 000 eura (dolara, cega vec) + race kit od 500 000.

 

Ako izbace specijalku poput RC30 ili RC45 onda bi to bila osnova za WSBK, hm a sta sa CBRom onda. Honda pravi sama sebi konkurenciju. Pogotovo sto sam procitao negde da nece da odustaju od CBRa.

 

Pogledajte sta su uradili sa VFRom 1200, toliko dugo ocekivan motor a oni napravili slona sa V4 motorom.

 

Postavlje se i pitanje koliko bi kostao taj novi RCV i cemu bi sluzio i kome bi bio namenjen? Iskreno ne verujem da ce Honda to izbaciti. Bar ne u skorije vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Honda, kao najveci i ocigledno najbogatiji svetski proizvodjac motocikala moze sebi da dozvoli i da se malo igra...a ovakva jedna igracka se od njih ocekuje.

To sto kazu da se CBRa nece odricati, to moze da im se veruje ako je u pitanju zadovoljenje trzista za sportskim motociklima. Narocito onog dela koji i nema preterano love. Tu ne racunati Srbiju jer je prica bespredmetna...jel'.

Ali, svaka fabrika, pogotovo Honda, je imala uvek neki "Top of the top" model, koji je obicno i bivao guran u sport, ali je bio i za probranu klijentelu...onu sa malo dubljim dzepom.

Ako malo pogledamo sta drugi proizvodjaci rade, dovoljo bi bilo da se napravi ogranicena serija nekog ovakvog modela i da budu zadovoljni i probrani i sportisti.

U poslednjih par godina se pokazalo da je V agregat zbog svoje geometrije, isporuke snage i drugih karakteristika mnogo bolji za eksperimete. Narocito ako se ima u vidu da elektronika danas pruza do sada nezamislive uglove obaranja, snagu, krajnju brzinu...i kontrolu svega toga naravno.

Aprilija vec godinama dominira u SBK, a i sami...mi i oni (Honda), znamo da je RCV sa V agregatom i da se pokazalo da je to perfekno resenje.

Znaci cela ova moja, a i prica uopste, je vezana...kako su mnogi primetili, za povratak Honde na podijum SBK sampionata.

Jedna "spravica" sa Vagregatom bi bilo logicno resenje. To nalaze iskustvo, konkurencija, mozda malo moda, ali i tradicija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Ako su sa CBRom uspeli 2 ili 3 godine za redom da dobiju nagrade nekih magazina za celokupno najbolji model godine sumnjam da će se tako lako toga odreći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pronto ja se slazem sa tobom. I ja bi voleo da se Honda vrati na staze slave, pogotovo sa V4 agregatima jer je to u neku ruku i njen zastitni znak. I sam vozim VFRa RC46 koji naravno nema veze sa sportskim modelima niti pretenduje na sport ali ima taj karakter pogotovo jer je agregat derivat legendarnog RC45 (mada nema u potpunosti njegov karakter zbog drugacije radilice).

 

Honda jeste najveca fabrika ali danas na zalost (moje skromno misljenje), motorcikle ne prave vise inzenjeri nego marketing odlucuje kako ce to izgledati. V4 sa gear driven cams ima jako mnogo poklonika, pogotovo u americi. Poslednji je proizveden 2001 i to je bio VFR koji je imao ispod 100ks, i veliku masu sa jako losim ogibljenjem. Cesto sam na VFR forumima i tamo ljudi prosto vape za novim V4 motorom iz honde. NE racunam tu VFR 1200 koje nije bas sjajno prosao u VFR zajednici. Potreban je lak sportski motor u rangu CBRa sa pravim karakterom V4 agregata. Dugo se najvljivao V5 po uzoru na RC211V ali nista od toga nije ispalo.

 

Ne znam da li je trenutak da se izbaci nesto ograniceno poput RC45 ili RC30 ili ce mozda biti nesto malo skuplje od CBRa a opet vise dostupno.

 

Poslednji superbike koji je honda pravila da je bio VTR SP2 do neke 2007, medjutim on je vec 2003 postao ne konkurentan izlaskom 1000darki. Ali za razliku od RC45 bio je dostupan i pravio se u vecoj seriji.

 

Kao sto sam rekao navijam da honda izbaci novi V4 samo se nadam da ce biti dostupan da ne moram da pocnem da se bavim nedozvoljenim poslovima da bi mogao da ga kupim :).

 

RC45 na primer i dan danas drzi jako dobru cenu u odredjenim krugovima. Mada zalosno je to sto su ti motori pravljeni da se "deru" po stazi a ne da se cuvaju kao neki eksponat. Prava je pesma cuti V4 sa gear driven cams i radilicom na 360 stepeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ja vidim to ovako.

 

1. CBR = poor people's superbike

 

2. RCV = WSBK homologation model

 

Samo tako mogu rame uz rame da se odrze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

1. CBR = poor people's superbike

Bas bih se osecao siromasno da mogu sebi sada da kupim nov motor od 13+ hiljada evra ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Nemoj pogresno da sme shvatis ali kada neki veliki proizvodjac planira proizvodnju nekog modela on to radi profita radi (a ne zato sto ja volim Hondu :) ). Tada se bira ciljna grupa i potencijalni kupci koji mogu taj model kupiti. Srbija kao trziste im nije pa ajd da kazem nigde, mi tu ne postojimo. Mi dobijemo ono sto dobijemo, ali to je vec potpuno druga tema.

 

Ne znam da li znate podatak da kad je izasao VFR 750 (RC24) u Kaliforniji se lose prodavao jer sve preko 700 kubika je bilo skupo registrovati, bio je neki poreze ili sta vec ne znam tacno. Zbog toga Honda je izbacija VFR 700. E to je trziste.

 

A sto se tice CBR jeste superbike za siromasne. Superbike sam po sebi mora da ima ekskluzivne delove (citaj skupe) da bi bio superbike.

Ranije si imao homologacijske specijalke a danas toga vise nema.

 

Kao sto sam i rekoa nadam se da ce biti, pa da ce na osnovu njega honda napraviti novi VFR koji cu mozda nekad moci da kupim, ovako vozim moju staru damu. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pa zato sto taj motor (production racer) nije namenjen siroj populaciji, vec privatnim timovima u motoGPu, nesto kao CRT ali bolje. Kao RCV bez seamles menjaca i pneumatskog razvoda ventila.

 

E sad spekulise se da ce od toga da se "trickle down" tehnologina na novi hondin superbike.

 

Medjutim jedno su glasine a jedno je realnost. Kao sto sam i rekao koji je Hondi interes to da proizvodi i koliko ce to da kosta. Time ubijaju svoj CBR a da imaju dva motora za supebike pa nisu ni oni bas toliko veliki. Necu da zvucim pesimisticno povodom ovoga iskreno voleo bih i ja da vidim pravog naslednika RC30 i RC45. Posto te motore nikada nisam video uzivo :(

 

Drugar mi je pricao da je jednom video RC45 i da je u mestu dodavao gas, kaze kakav throttle response, a to je motor iz 1994 godine sa ubrizgavanjem goriva gde je vecina jos uvek isla na karburatore a drugi su se mucili sa EFI. Secam se casopisa iz tog vremena manje vise svi su se zalili na ponasanje pri malom otvaranju gasa.

 

Ufff ode ja predaleko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja