Jump to content

Moto Zajednica

Lanac za vezivanje motora

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Ovako,

treba mi mnogoooo dobar lanac. Gde to da nabavim i da li da jurim nesto markirano kao sto radi XENA, ABUS, VECTOR, KRYPTONIT ili nesto iz domace radinosti.

 

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

Dobro je da uzmes malo duzi lanac, tako da mozes da vezes i motor i kacigu. Ja sam kupio neki italijanski, u plastici, dugacak 2 metra, vezujem motor i dve kacige. Pregledaj bravu, ako su kljuc i brava kvalitetni, to je to. U svakom slucaju pomaze, bolje je imati neku zastitu nego nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

ja kacigu nikad ne bi ostavio na ulici vezanu pored motora.jbg da imam neku kinesku mozda i bi.interesuje me sta misle ostali koji imaju novije dobre kacige?

sto se tice lanca Xenin imas u gevari i dobojes popust ako kupis sa disc lock-om

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kod coveka koji u Lazarevcu prodaje delove za bicikle sam video sajlu za motore. Debela je 2cm, presvucena plastikom i ima jaku bravu. Duzina 1200mm, a cena 600 din. Teska ko tuc!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

ja kacigu nikad ne bi ostavio na ulici vezanu pored motora.jbg da imam neku kinesku mozda i bi.interesuje me sta misle ostali koji imaju novije dobre kacige?

sto se tice lanca Xenin imas u gevari i dobojes popust ako kupis sa disc lock-om

 

Sto se tice ostavljanja kacige na ulici ne vidim razlog za tako nesto, a taj xena lanac  u Gevari je uzasno kratak ;) Kao i vecina nasih firmi dobijace robu al tek za mesec-dva  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

ja svoj vezujem plastificiranim lancem/sajlom koji je napravljen od valjkastih segmenata dužine par cm, koji svaki jedan u odnosu na drugi može da se rotira. to kao valjda onemogućava ili otežava testerisanje. prilično je debeo, a opet ne mnogo težak i fleksibilan. kupio sam ga 2003. na crvenom krstu u prodavnici ".... sport", iskreno ne verujem da ih i dalje ima, ali vredi proveriti. velika prodavnica dodatne opreme za automobile, na potezu koji spaja  makenzijevu i vojislava ilića.

lance sličnog principa sam viđao i kod moto-davora (YUBC-NBG 063214657). te njegove dosta mojih drugara koristi za vezivanje skutera.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

Kod coveka koji u Lazarevcu prodaje delove za bicikle sam video sajlu za motore. Debela je 2cm, presvucena plastikom i ima jaku bravu. Duzina 1200mm, a cena 600 din. Teska ko tuc!

 

imam isiti taj lanac, za 600 dinara, zao mi samo sto sam bacio pare za njega, jeste tezak, ali je u unutrasnjosti sajlica koja povecuje one sline metalne delove, znaci to je samo sarena laza...a o bravici da i ne pricamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Imaš preko puta autobuske u beogradu,radnju sa lancima, pa uzmeš  lanac 12-ticu, pa možeš da uzmeš dužinu koju hoćeš... Meni nisu mogli da iseču parče onim najvećim makazama od preko metar, pa su morali da pale brusilicu... Metar je čini mi se oko 10€...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Xena lance imas u 3 velicine (uzeo sam onaj od 1.5m a imali su jos jedan mnoooogo duzi, onaj kraci od 1.5m ne vredi nista- dakle 1.5m je prava velicina). Sto se katanca tice, imas u Takovskoj ispod Plastika specijalizovanu prodavnicu za to (3500din cini mi se neki italijanski katanac kao za prodavnice, kodiran kljuc...). Ovo nema sanse da preseku za manje od 10min, sto znaci da im je mnogo lakse da skinu tocak... Yamahu mogu i tako da odnesu jer je lagana, al ako neko odnese Transalpa, svaka mu cast...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

Ja imam Defender, dugacak izmedju 1.5 i 2 m. Alke su debljine malog prsta i tezak je kao tuc! A obmotan nekim gorotex ili slicnim materijalom. Uz njega  ide i katanac Defender zasticen sa nekim plasticnim kucistem i blokadom ulaska kljuca u bravicu... i prezadovoljan sam time! Meni cak non stop stoji vezan oko bandere jer je poprilicno tezak pa me mrzi da ga svaki put unosim/iznosim iz kuce kada krenem negde odnosno kada se vratim...

Znam da drugar ima YAMAHIN lanac sa bravom (katancem) fiksiranim za jedan krak lanca istih karakteristika kao i moj, a on ga je kupio u Rodicu tj,  pri kupovini motora kupio je i lanac.

 

Imao sam i ovaj sto ga  bojan.p koristi ali sam prestao da ga koristim kada sam video da je izmedju metalnih valjaka provucena samo tanka zicana sajlica. Mada vidim da ga ljudi masovno koriste, narocito skuterdzije! btw. taj sam kupio u Pontederi i imas ih u dve-tri duzine....

 

@ bojan.p:    da nisi sinoc bio u BRE-u, videh motor kao tvoj vezan za telefonsku govornicu, sajlom kao sto si opisao tvoju!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

@ bojan.p:    da nisi sinoc bio u BRE-u, videh motor kao tvoj vezan za telefonsku govornicu, sajlom kao sto si opisao tvoju!  ;D

 

kakva koincidencija ;D

a ja za weekend video ispred sounda kavu istu k'o tvoju, i lika za mix pultom sa sluškama istog k'o ti ;D ;D

bio sam u vrtu.. pretpostavio sam da je kava tvoja. ušao sam odmah u vrt, pogledao da li ima neko pored sebe kacigu, da se upoznamo, ali ćorak.. logika kaže da si onda u bre-u ;D

kad sam krenuo kući i kava i plavi R6 su već otišli..

 

profileru, izvini za off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

Ovaj moj lanac ima te valjkaste elemente, i kvalitetnu bravu. Vidjao sam u "Centru Boban" i  "Zivi bili automobili". Mislim da je to zastita, kao sto spominje Bojan P.  Tesko je kao tuc i podseca na zmiju. Moguce je  vezati i dva motora sa "zmijom".

 

Kacigu ostavim zavezanu, kada izadjem uvece negde, ne vuce mi se, i to ne traje duze od sat, sat i po, a motor je uglavnom u vidnom polju ili je blizu. Sve radim samo da ne stavljam kofer.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Kacigu ostavim zavezanu, kada izadjem uvece negde, ne vuce mi se, i to ne traje duze od sat, sat i po, a motor je uglavnom u vidnom polju ili je blizu. Sve radim samo da ne stavljam kofer.

 

Razumem te.I ja se trudim da izbegnem kofer a bez kacige necu da idem nigde na voznju ali sta ako ides u neki zatvoreni klub-kacigu ne mozes da uneses (i da mozes izgledao bi ko ludak sa njom unutra) znaci kaciga ostala napolju vezana za bike.Ajde da kazemo da nece niko da je namerno unisti a da je ukrade nemoze ako je full face ali moze da se desi sledeci scenario:seta lik ulicom i kaze jao vidi dobar motor,stane da pogleda i kaze jao vidi kaciga ko moja a vizir koji sam slomio i narucio moram da cekam jos 2 meseca.hmm... pogleda levo,desno ----- nema ni njega ni vizira za par sekundi  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

..Ovo nema sanse da preseku za manje od 10min, sto znaci da im je mnogo lakse da skinu tocak... Yamahu mogu i tako da odnesu jer je lagana, al ako neko odnese Transalpa, svaka mu cast...

Tacno da im je lakse da skinu tocak,takodje je tacno da mogu da ga odesu ili utovare koji god da je bike

Ali ja zato NIKAD ne vezujem za tocak vec za RAM! pa neka odnesu ili preseku banderu ako hoce  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Imaš preko puta autobuske u beogradu,radnju sa lancima, pa uzmeš  lanac 12-ticu, pa možeš da uzmeš dužinu koju hoćeš... Meni nisu mogli da iseču parče onim najvećim makazama od preko metar, pa su morali da pale brusilicu... Metar je čini mi se oko 10€...

 

Da nije mozda Jeep commerce u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

..Ovo nema sanse da preseku za manje od 10min, sto znaci da im je mnogo lakse da skinu tocak... Yamahu mogu i tako da odnesu jer je lagana, al ako neko odnese Transalpa, svaka mu cast...

Tacno da im je lakse da skinu tocak,takodje je tacno da mogu da ga odesu ili utovare koji god da je bike

Ali ja zato NIKAD ne vezujem za tocak vec za RAM! pa neka odnesu ili preseku banderu ako hoce  >:(

 

Kako su meni objasnili strucnjaci ("ako su lagali mene i ja lazem vas..."):

Svaki lanac se preseca za 10-ak sekundi. Samo je pitanje sa kakvim alatom. Vecina klinaca i narkomana nose makaze za armaturu, tako da je od njih lanac od kaljenog celika dobra zastita (kaljeni celik se lomi, cekicem, ali se tesko sece).

 

Ipak, pravi majstori nose elektricne busilice (sa dijamantskim vrhom), tako da svaku bravicu razbuse za cas. Pricao sam s likom koji je video snimak security kamere kako lik sa kapom i tamnim naocarima, kao da se saginje da otkljuca, obija njegov "nepoderivi" lanac za par sekundi i odvozi par hiljada jevreja u nepoznatom pravcu.

 

Ako cesto ostavljas motor na nekom mestu i neko ga "snimi", spasa nema sta god da stavis - a za "slucajne prolaznike" je dovoljan lanac od kaljenog celika i obican katanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

..Ovo nema sanse da preseku za manje od 10min, sto znaci da im je mnogo lakse da skinu tocak... Yamahu mogu i tako da odnesu jer je lagana, al ako neko odnese Transalpa, svaka mu cast...

Tacno da im je lakse da skinu tocak,takodje je tacno da mogu da ga odesu ili utovare koji god da je bike

Ali ja zato NIKAD ne vezujem za tocak vec za RAM! pa neka odnesu ili preseku banderu ako hoce  >:(

Kako su meni objasnili strucnjaci ("ako su lagali mene i ja lazem vas..."):

Svaki lanac se preseca za 10-ak sekundi. Samo je pitanje sa kakvim alatom. Vecina klinaca i narkomana nose makaze za armaturu, tako da je od njih lanac od kaljenog celika dobra zastita (kaljeni celik se lomi, cekicem, ali se tesko sece).

Ipak, pravi majstori nose elektricne busilice (sa dijamantskim vrhom), tako da svaku bravicu razbuse za cas. Pricao sam s likom koji je video snimak security kamere kako lik sa kapom i tamnim naocarima, kao da se saginje da otkljuca, obija njegov "nepoderivi" lanac za par sekundi i odvozi par hiljada jevreja u nepoznatom pravcu.Ako cesto ostavljas motor na nekom mestu i neko ga "snimi", spasa nema sta god da stavis - a za "slucajne prolaznike" je dovoljan lanac od kaljenog celika i obican katanac.

E ovo je suština u par rečenica. Svaka čast! Zaključak: kupite težak mator i ružan motor(kao moj npr) koji, pride, nikad ne perete i bezbedni ste od lopova!! Bar sam ja tako skapiro.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

ja sam pre nekoliko godina kupio abus sajlu sa tim metalnim delovima u plasticnom crevu(steel o flex) , koristio jednu sezonu ali posto mi je skuter bio parkiran na ulici ta sajla je kisnula, sve u svemu jednom prilikom mi je jedan kraj ostao u jednoj drugi u drugoj ruci, sajla se raspla (unutra je sajla od oko 6-8 mm). naime rukama mozes da razvuces te prstenove i sajlu te debljine iseces najmanjim klestima za armaturu. sada motor vezujem sa abus lancem granit extreme plus i prednji tocak sa victory chain. oba lanca sam nabavio preko gagija iz balosave. mada imas i u louisu, ja ga nabavljam preko sube(cena +20%).

kazu da je dobar i u- lock

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Zaključak: kupite težak mator i ružan motor(kao moj npr) koji, pride, nikad ne perete i bezbedni ste od lopova!! Bar sam ja tako skapiro.. ;)

 

Meni to radi kada je bicikl u pitanju: namerno ne brisem blato i prasinu (odrzavam samo lanac, kocnice, lezajeve, a ostalo izgleda da ga stapom ne pipnes), vozim staru krntiju i sl. Ali za nesto skuplje, lepse, ne bih ni kupovao lanac kako ne bih slucajno dosao u iskusenje da ostavim van garaze ili dalje od 10cm od sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja