Jump to content

Moto Zajednica

cbr600rr vs gsxr600 L1

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 377 postova

Poz svima, ja sam novi-stari clan :) nisam zeleo da pisem nista do sada jer su na sva moja pitanja dati vec odgovori (search je majka).

Ali! Doslo vreme da se pazari motor...novac je tu i sve ostalo a ja se nalazim u maloj nedoumici.. Dakle, na eurosumar sajtu se moze naci cenovnik za modele K9/L0/L1.

Kapiram da ce sledece godine biti L0/L1/L2. Trenutno imaju L1 gsxr1000, 750 i 600. L0 samo gsxr750 na koji sam se nameracio, zbog cene. K9 nemaju ni jedan.

L0 750 kosta 11000 eura. Znam da su l1 modeli novi, rambo kocnice, promene na agregatu itd ali mi se ne daje 1300 evra vise za 600cc L1 kad vec mogu da uzmem 750L0 za dosta manje para. Problem stoji u tome da je veoma moguce da gsxr750L0 ne bude na lageru u martu. Tako da je sledeca najbolja solucija L1600 ili cbr600rr. Cene su 12290 za L1600 i 12400 za cbr-a. Ono sto mene zanima je, da li neko zna koliki ce pad cena biti u februaru/martu sledece godine za ove motore od 600cc, jer dolaze novi modeli, pocetak sezone itd, znam da ne mozete da gledate u pasulj koliko ce da padne, ali, okvirno onako, sigurno je neko od vas ko je uzimao nov motor kalkulisao ovakve stvari... I naravno, sta mi je pametnije da uzmem, hondu ili suzanu. Kapiram suzanu zato sto je nov model, ali bolje da pitam, naravno. Hvala unapred ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

suzo moja suzana, brigo moja jedina :)

brate suzana je Bog medju motociklima, posebno ova 750ica, nit je 600 nit je 1000, zlatna sredina, imam jednu takvu k8 :) sije, i prelep je motor :D1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Molim boga svako vece da je bude u martu, majke mi. Em je 750 em je cena do jaja u poredjenju sa ovim 600cc. Ali ako je ne daj boze ne bude, sta mislis koliko moze da padne cena za ovu od 600cc sa 12290 do marta sledece godine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

mislim da moze da padne barem na 10000 evara, ja sam ovu moju kupio u martu ove godine od prijatelja, uzeo bih ja k9 600 novu bila je oko 10000, dok je cena za L0 na sajmu bas bila napucana, nesto bruka, zbog brembo kocnica i jos nekih poboljsanja...

ja se dvoumio, dok nije iskocio prijatelj sa 750 k8, koja je presla za to vreme 3800km, i reko sam ma ebes ovo, uzimam 3 god staru(a ko nova) nigde ogrebana... :) sve najbolje, da kupis jednu suzanu, valjda ce biti :)1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Jbg, do pre par meseci je bilo par 750 K9 na lageru u Euro sumaru, bas mi je Tale pokazivao.

Jbg, mozda ce zvucati subjektivno ali po meni ti je to najlepsi motor (zato sam ga i uzeo)...

Nisam vozio novu hondu, odmah da se ogradim ali je velika razlika izmedju gixxera 600 i 750ccm uvek bila i to mogu da potvrdim za k9, kasnije L0 i L1 ne znam, nisam probao ni jedan ali bi uvek uzeo 750 pre 600.

 

Poz i srecna kupovina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Mnogo je veca razlika izmedju 600 i 750 nego izmedju 750 i 1000ccm u saobracaju i civilnoj vozhnji gde ipak svi mi najvishe vozimo.

 

Nemoj toliko da gledash razliku u te 2 godine jer ti to nije bitno osim ako ti je bitno da imash najnoviji motor ispred nekog lokala.

Najbitnije je da je nov, da budesh miran a mozhesh vishe nego dobro da se vozish i sa K3 :)

 

Ja bih 750 nov da mogu da biram, ili polovan 1000.

 

Srecna kupovina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

Jbg, do pre par meseci je bilo par 750 K9 na lageru u Euro sumaru, bas mi je Tale pokazivao.

Jbg, mozda ce zvucati subjektivno ali po meni ti je to najlepsi motor (zato sam ga i uzeo)...

Nisam vozio novu hondu, odmah da se ogradim ali je velika razlika izmedju gixxera 600 i 750ccm uvek bila i to mogu da potvrdim za k9, kasnije L0 i L1 ne znam, nisam probao ni jedan ali bi uvek uzeo 750 pre 600.

 

 

mi znamo zasto :))))

kad cemo da se prodjiramo jednom ? :)1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Mnogo je veca razlika izmedju 600 i 750 nego izmedju 750 i 1000ccm u saobracaju i civilnoj vozhnji gde ipak svi mi najvishe vozimo.

 

Nemoj toliko da gledash razliku u te 2 godine jer ti to nije bitno osim ako ti je bitno da imash najnoviji motor ispred nekog lokala.

Najbitnije je da je nov, da budesh miran a mozhesh vishe nego dobro da se vozish i sa K3 :)

 

Ja bih 750 nov da mogu da biram, ili polovan 1000.

 

Srecna kupovina :)

 

Nije mi bitno da bude najnoviji model. Ono sto ja hocu je najstariji model koji imaju na lageru, zbog cene... A polovan motor ne dolazi u obzir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

Nije mi bitno da bude najnoviji model. Ono sto ja hocu je najstariji model koji imaju na lageru, zbog cene... A polovan motor ne dolazi u obzir

 

Sta znam, vidim da i ti gotivis R-a, naravno za najstariji, zato sto je najjeftiniji. Samo pazi da mu farovi budu lepi, a ne kao u L0, ono je odvratno kako su mu dizajnirali farove. A po textu sto si malopre ispisao, vidim da znas o cemu je rec i da nece biti problema.1zdravo.gif

pozz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

750!

(A u svim uporednim testovima ces naci zasto bas to.)

Srecno sa kupovinom, i pozuri ako imaju prethodni model (mada ja ne verujem da to uopste vise ima) - stvar ukusa, al' meni ovaj novi i ruzan i tuzan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

I na kraju ispade gsxr600 k9 zbog akcijske ponude u vektoru, nije mi se davalo 2500 evra vise za L1. :takoje:

Bice kod mene do 15og decembra boze zdravlje, pa cu da javljam utiske kad bude bilo vreme za to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja