Jump to content

Moto Zajednica

Posle 25 godina

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Ja za sada nemem dvotockasa, ali sam resio da ga kupim u skorije vreme (narednih par meseci). Naravno ta ljubav nije od juce vec seze oko 45 godina unazad. Moj prvi susret sa motorom je bio sa mojih oko 5-6 godina, redovno sam davao pitu komsiji (inace samcu podstanaru) iz susednog dvorista da bi mi dozvolio da sedim na motoru i dajim gas (u pitanju je bio NSU iz kasnih 50-ih) dok je moja srecna majka mislila da joj je dete konacno pocelo da jede. Tako se komsija lepo hranio neko vreme. Kasnije su on i moj otac postali nerazdvojni prijatelji (posle i kumovi) do danasnjih danea. Uvek se smejemo kada se toga setimo (iako je "komsiji" sada 68, a mome ocu 75 godina). Elem, prvi ozbiljn susret i vozenje "motocikla" je bilo sa mojih 12 godina, povrmeno mi je nas rodjak davao da vozim (stariji se sigurno secaju) Solexa sa motorom na prednjem tocku. Posle tuga je ujak kupio Pony Expresa (bilo mi oko 15) kojeg sam redovno vozio. Moj prvi "motor" je bio Tomos Automatic 3 kojeg sam vozao sve do '79 , kada sam konacno kupio svoj prvi (do poslednje pare licno zardjeni) Tomos Elektronik 90. Tek izasao novi model, i dan danas se secam cene 2.127.000,00 dinara. Posle toga je usledila Laverda 500 (bice valjda '83-84), pa nova Jawa 350, '85. To je bilo godinu dana...i onda je nastupio kraj....ozenih se...i naravno pare su bile za sve drugo potrebnije nego za motor....Posle 25 godina resio sam ponovo da kupim motor (ili skuter, nisam nacisto). Zato sam trazio dobar sajt da se malo ispricam i proinformisem...i evo me ovde....Pozdrav svim ljubiteljima i zaljubljenicima u dva tocka.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Neverovatno kako su ovi "matorci" podetinjili. I koliko ih tek ima? :zdravo:

Pre dve godine sam se i ja na ovom forumu predstavio slično kao ti sada. A vidim i kolega Slaninar je iz slične priče.

I ja sam vozio NSU, Elektronik, Laverdu 500, Triumph Thundrfbird 650. I onda pauza od 1987 do 2007!

A zadnjih par godina se sa suprugom vozimo Transalpom 600. Milina jedna. ponekad pređemo vikendom i preko 1.000 km. Kupuj motor što pre i na put. Skuter ti ne bih preporučio. Probao sam i ne biva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Добродошао!

Немој скутер, брзо ће ти досадити... Неко моторче, више се исплати, а може да добаци и на даљину....:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja