Jump to content

Moto Zajednica

KLR 650, da ili ne?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zamenio bih svoj ER5 za ovog KLR-a.

http://www.polovniautomobili.com/oglas1251766/kawasaki_klr_650/

 

Jedini razlog zamene jeste taj sto mi vise odg. enduro (194cm 105kg) a i voleo bih malo van puta. Sem toga, nista jer moja Kawica radi besprekorno.

 

Znam da KLR moze da prezivi apokalipsu ali ajd' hteo bih da cujem sta drugi misle i pogotovo ako je nekome poznat primerak gore na linku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Znam da ga vozi americka vojska. Vrlo jeftin a opet vrlo izdrzljiv motorcikl. Koliko sam procitao na forumu ima neki fabricki kiks sa dekopresorom, valjda je vezan na bregastu pa stalno radi u prazno ili tako nesto pa oce da se razloka. ne znam kolko je to provereno. Ali opet ako ga vojska koristi, mora da je izdrzljivo. Ja te podrzavam. Sledeca klasa ce mi biti takav neki motorcikl, nemamo mi puteve za kruzera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Dosta sam čitao o KLR-u po stranim forumima,od prvog modela, pa sve do poslednjeg.U prinicipu, to je takav koncept motocikla da se u poslednje dve dekade ništa značajno nije promenilo, osim poslednje serije, koja se samo estetski promenila, ništa više .I dalje je to motor sa agregatom starim dvadesetak godina...

E sad, što se samog motora tiče, nisam ništa značajno pročitao, osim da mu je mana balans lanca sa klizačima, što se može promeniti boljim naravno, i to mu je najveća mana. Neki kažu i da mu ne valja dekompresor, e sad, o tome nisam ništa pročitao. Nije za neki ozbiljan off, ali ko je lood, može i to...0cool.gif

Svojevremeno se meni vrti po glavi kupovina KLR-a, ali trenutno su problem pare (a kome nisu 1lol.gif). Inače, da imam pare, odmah bi pazario jednog.0takoje.gif

Ovaj što si naveo u link-u deluje pristojno, ali ništa dok se uživo ne vidi i ne provoza...1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

za ove pare mislim da mozes da uzmes od Exmana perfektnu afriku u full opremi koja je sjajan kompromis za asfalt i offroad, ili za nesto manje para(1900e) od jimmy-a takodje odlicnu africu, jer ako imas suvozaca, bojim se da je klr malo pomali, i jos ako hoces da ga natovaris malo...

Razmisli... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Necu Afriku, stare su u kostaju mnogo. Hteo bih nesto surovo, arhaicno i prosto da mogu asfalt a i da sidjem malo na off pa i ako ga ispustim da mi ne bude zao. Za sada mi se KLR tu najvise dopada, gledao sam Dominatore i DR-e, ali su nizi, imaju dosta manji rezervoar, manju zastitu od vetra imaju od KLR-a... Nije lagan, ali nisam ni ja sitan. Sve u svemu teorija, skoknucu da probam ovog zelenog pa ako mi se ne dopadne, ostacu na ER5 dok ne ustekam pare za Versys :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

onda bolje stekaj pare za neki pravi supermoto(versys se vodi kao supermoto ali definitivno nije kao SM610ie :) )

 

VodeniZeka prodaje KLX-a ako se ne varam to su prilicno sicni modeli?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ma novijoj mašini rikava lijevi ležaj radilice... popravak je izuzetno skup jer se mijenja cijeli sklop .... ovo nisu pojedinačni slučajevi, već ih ima... i to na mašinama od 20-30 K km

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

ma novijoj mašini rikava lijevi ležaj radilice... popravak je izuzetno skup jer se mijenja cijeli sklop .... ovo nisu pojedinačni slučajevi, već ih ima... i to na mašinama od 20-30 K km

 

Ajd stavi i sliku ležaja kontrautega i lanca ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

one slike su od stare mašine i tamo je popušio ležaj na osovini kontrabalansa sa lijeve strane... kriva dijagnoza drugog majstora... ;)

 

ali mogu staviti slike.. :lol:

post-4311-0-59559600-1313787106_thumb.jpg

post-4311-0-75153600-1313787146_thumb.jpg

post-4311-0-60917700-1313787149_thumb.jpg

post-4311-0-89367900-1313787151_thumb.jpg

post-4311-0-14949800-1313787155_thumb.jpg

post-4311-0-16898800-1313787159_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

PA ako je japanac ne znaci da crkava. Daj Srbinu i kliker i ima da ga pokvari!

Alekre po opisu sam video da tebi odgovara Kawasaki Tengai. On ima mashinu od KLR-a kolko znam a malo je robusniji i ima dobru zastitu od vetra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

...ccccc...čuveni japanski kvalitet? :neznam:

 

za ovu havariju je kriva pogrešna dijagnoza majstora koji je rekao da je otišla vodna pumpa ... a ustvari pumpa je curila jer je osovina imala lufta... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Jaaaaoooj, da mi ga neko opet ponudi za dz, samo bih se zahvalio i otisao! :) Ali ipak, ovaj je 9 godina mladji od mog, tako da i ima neke sanse...

Na mom jedino sto valja su plocice! :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja