Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Тест украинског "Мото драјва" овог "Ћингћија" који се тамо зове мало другачије

http://motodrive.com.ua/content/Skymoto_Dragon_200.html

 

И дајте људи, нема потребе да се толико "квотујете" - на истој страни једна те иста фотка три пута.

 

Онај машина од 250 би требало да је онаква каква је на Сузи ТУ 250, али код Кинеза са карбовима.

 

Ако код нас буду узимали за ово 2Д са 250 мотором више од 2000 евра - онда је то само обично дерање.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: FJR1300A

koliko si ga platio? Od koliko je kubika?

 

jedva chekam, pogotovu utiske o kvalitetu....

 

Ako mene pitas, odgovor je u zadnjoj recenici (nije moj), a kubika onoliko koliko pise na njemu (200) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

koliko si ga platio? Od koliko je kubika?

 

jedva chekam, pogotovu utiske o kvalitetu....

 

Ako mene pitas, odgovor je u zadnjoj recenici (nije moj), a kubika onoliko koliko pise na njemu (200) ;)

 

hah, nabrzinu sam pogledao, morao sam na rucak  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@WolfyBiker

Upoznati smo sa forumom, slali smo i predloge u vezi novog modela i malo fotosopovali, pisali smo na ovoj temi u vezi toga.

 

@Зорге

 

E jbg kad nemas skener.

Ma prekucaj to polako natenane. ;D

 

Salim, se.  Ajde napisi ukratko koji su modeli bili na testu i najbitnije prednosti i mane pojedinih modela, ako te ne mrzi, Cisto da imamo neku predstavu sta oni misle o tim motorima. Bilo bi lepo da napises maksimalne brzine (ukoliko postoje), jer svi ovde imamo "tacne" cajgere.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Koliko interesovanja za novu igrachku ! Pa masina je garantovano ista kao i na tvom choperchetu Blackbite samo umotana u druge plastike i ram. Nema tu sa performansama mnogo promene. Kineza voziti je zivotna filozofija i brzalice nekako se ne uklapaju u tu prichu. Probaj da izgovoris  rechenicu :Proleteo sam stodevedeset na sat mojim nadrkanim kineskim chudovishtem.......  ne ide zar ne setis se skliskih guma kilavih kochnica ,zadnje viljuske koja se uvija ,dobosa itd . Pravilna upotreba kineza je ne zuriti i uzivti u svakom shtuckanju te kilave ali neverovatno sharmantne mashine ,,koja budi pionira motoklicizma u vama kao da vas vrati tridesetak godina u nazad od kad otprilike datiraju tehnichka reshenja i pozajmljene tehnologije koje kinezi koriste. Ali ovo nisam napisao da bi pljuvao po vlasnicima tih dvotockasha ,vec naprotiv da izrazim postovanje jer zahvaljujuci kinezima ova nasa moto zajednica se oplemenila novom populacijom momaka (a bogami i cura) koji nisu spremni da se odvoje od zestoke cifre za nekog japanca a ne trpe kompromise sa kupovinom vishedeceniskih "kao novih " krsheva sa zapada i tako kao jedino logicno resenje vide u kupovini novih kineza sto na kraju uopste nije lose!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ђоле, иди у ћошак, ниси пазио на часу  ;D - ово је мало другачији моторић и мало се другачије вози од кинеских крузера.

 

Црногриз, покушаћу да сликам тих неколико страна теста, па кад ми проради оно што није дајл-ап, закачићу овде, наравно, ако се солидно види.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Ma hajte molm vas! Drugachiji motoric,jos mi samo reci i da si onomad za opkladu vozio pet kilometera vezanih ochiju....... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Pozdrav!

Ukratko: redovno pratim ovu temu od njenog nastanka jel pokusavam vec duze vreme da postanem clan ponosnih vlasnika Kineza,ali mi za sad ne ide bas najbolje...

Evo da ne bih bio bas samo pasivni posmatrac,malo i ja da pokusam da pomognem i da budem koristan.Slike su iz pomenute moto revije ali skener nije bas najsrecniji a ni format casopisa nije uopste pomogao!

Inace reviju sam jedva nasao posle 3 meseca i trazio sam je bas zbog tog clanka o 250cc kruzerima.

Napomena:nedostaju dve strane na kojima su samo po jedna slika bez teksta.

TwsL8_11xy8.jpg

w1024.png

 

6Cjdl_12ne6.jpg

w1024.png

 

wruRG_13eu8.jpg

w1024.png

 

lxLHV_14lr5.jpg

w1024.png

 

HyR7A_15ew7.jpg

w1024.png

 

qNfkm_16ol7.jpg

w1024.png

 

4asSl_17sq0.jpg

w1024.png

 

GMmw8_18bu4.jpg

w1024.png

 

TZFsI_19tl4.jpg

w1024.png

 

Dduj6_20vc4.jpg

w1024.png

 

KUeAL_21ng1.jpg

w1024.png

 

7U5uS_22tk9.jpg

w1024.png

 

ZJf6r_23he7.jpg

w1024.png

 

Se3Zi_24av1.jpg

w1024.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

VENOKS je bruka od motora ,jednom se prodavao u oglasima shteta sto ga ne uvoze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

QINGQI User Manual za sledeće modele (piše za GY modele):

QM110GY, QM125GY, QM125GY-2, QM125GY-2B, QM125GY-2C, QM200GY, QM200GY-B, QM200GY-B (A)

 

USER

http://www.ziddu.com/download/2792747/QINGQIGYSERIESOWNERSMANUAL.pdf.html

 

koga zanima kako modeli izgledaju moze da skine sliku ovde

 

http://www.ziddu.com/download/2799651/MODELS1.JPG.html

 

-------------------------------------

Keeway Speed Manual

 

http://www.ziddu.com/downloadlink/2776339/keewayspeedmanual.pdf

samo sto je na nemackom

 

** ako neko skine nesto od ovoga neka kaze da znam da rade linkovi **

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

VENOKS je bruka od motora ,jednom se prodavao u oglasima shteta sto ga ne uvoze!

Uf,zbog njega je i pocela cela moja prica oko 250cc motora.Meni licno prelep motor.Cak sam poslao i mail generalnom uvozniku i evo odgovora,citiram:

"KYMCO VENOX ne planiramo ubaciti u ponudu, obzirom da je njegova cena obzirom na kvalitet preko 4.000 EUR, a u tom slucaju potraznja je vrlo mala."

Tako da,cak i kad bi ih uvozili bio bi daleko iznad mojih materijalnih mogucnosti,heh, sreca u nesreci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

znam da postoji suzuki boulevard ali sprint ...jok. a sto se venoxa tice bio je 2001 god. u oglasima oko 2500evrica i ja se jos cheshem sto je tako skup obzirom da je kimco... sad znam ako je tako jaka cena i polovnjak kosta dosta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ovo sam upravo nasao na moto berzi  http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=21544&trazi=1&ur=1&model=107&m=Sprint-BULEVARD

 

Zna li neko nesto o ovom motoru?

Zna ;D

U pitanju je Suzuki, poznatiji kao ls650 savage, a taj sto je postavljao oglas je u padajucoj listi slucajno izabrao ime iznad.

 

Procitao sam tekst, Rolle2010 hvala sto si postavio.

 

Ono sto bih dodao u vezi teksta su cene na nasem trzistu koje se totalno razlikuju.

 

Iako na ovom testu najjeftiniji, Keeway je skuplji od par stotina pa do 1000e u odnosu na Jinlun i veoma slicne kineze sa drugim imenom, ali istih karakteristika i agregata, dok za cenu Hyosunga mozemo da kupimo skoro tri Kinroad-a, ili dva i kusur Qingqi-ja. (ne znam tacno koliko je ovaj Jinlun na nasem trzistu, ali cena je veoma blizu ili malo veca od Qingqi-ja).

 

U hrvatskoj su pojedini Kinezi od 50%, pa i do 100% skuplji u odnosu na domace trziste bajdvej. :o

 

Jadni ovi motori kad su uspeli da izvuku potrosnju od 7l na njima, kako li su ih samo vozili da su uspeli da potrose toliko.

Doduse razlika u potrosnji keeway-a i Jinluna verovatno uveliko lezi i u prenosu koji je na Keeway-u dosta dug, a na JL i kraci nego sto bi trebalo.

 

 

@djole grunf

Nova masina je - nova masina ;D

Zato su i svi znatizeljni da vide kako ce to da ispadne.

Po nekim pricama sa interneta, Qingqi je radio na razvoju agregata za gazdu tj. Suzuki, pa su izgleda odlucili da osim proizvodnje za Suzuki, koriste agregat i za sopstvene potebe.

 

Proleteo sam stodevedeset na sat mojim nadrkanim kineskim chudovishtem

Cuj stodevedeset, da je devedeset onda bi i imalo smisla, jer uz takve vibracije i aerodinamiku,stvarno

imas osecaj da sedis na nekom nadrkanom kineskom cudovistu. :D

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

xe xe xe ono jes" znatizelja je chudo ....crnoggriz  pozdrav, sta se radi... bili Oblak i ja do Novog Sada  danas do Sprinta pokusao oblak da izciganishe da mu prodaju rezervoar od reptora nece dushmani..! ;) i usput zape mi za oko varovi i pedanterija na "princu" jbte  ono je katastrofa kuglice od varenja da se izbodes,,risevi od brusne ploche kao da sve bofl ramove pakuju na taj mucni bajk dok chelenger i raptor su druga pricha totalno ..to sam bas zapazio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Po nekim pricama sa interneta, Qingqi je radio na razvoju agregata za gazdu tj. Suzuki, pa su izgleda odlucili da osim proizvodnje za Suzuki, koriste agregat i za sopstvene potebe.

 

Aко мислиш на овај "нови" 250 - јесу морген. То је тата-Сузуки одавно наместио; погле' дно стране, тј. годиште мотора (можда је машина чак и старија, али ја је знам од тада): http://www.bikepics.com/suzuki/tu250/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Aко мислиш на овај "нови" 250 - јесу морген. То је тата-Сузуки одавно наместио; погле' дно стране, тј. годиште мотора (можда је машина чак и старија, али ја је знам од тада): http://www.bikepics.com/suzuki/tu250/

 

Ma, ko bi ga znao, pise se kojesta.

Ostaje nam da sacekamo i vidimo o cemu je tu rec, kad se motori od 250ccm pojave.

 

xe xe xe ono jes" znatizelja je chudo ....crnoggriz  pozdrav, sta se radi... bili Oblak i ja do Novog Sada  danas do Sprinta pokusao oblak da izciganishe da mu prodaju rezervoar od reptora nece dushmani..! ;) i usput zape mi za oko varovi i pedanterija na "princu" jbte  ono je katastrofa kuglice od varenja da se izbodes,,risevi od brusne ploche kao da sve bofl ramove pakuju na taj mucni bajk dok chelenger i raptor su druga pricha totalno ..to sam bas zapazio

 

A niste svratili, sram da vas bude.

 

Challanger i Raptor su mnogo pristojnije uradjeni, narocito Raptor, al' su zato i skuplji "malcice" od Princa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Uuuu sjajna fotka Zo! :) :) :) Za poster ko stvorena! :);)

 

Sta bi sa onim delom sto si narucivao? Jesu ti poslali?

 

 

EDIT: E sad sam video na nas drug Nidza prodaje svoju makinu. Nisam hteo nista tamo da zvrljam da mu ne kvarim oglas kad vec mogu ovde ;)

 

Nidzo, doslo vreme za nesto vece? Za TDM-a? :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Evo kako ide Zxmco 150-15 sa ugradjenim prednjim lancanikom sa 16 zuba(fabricki 15):

merenja su vrsena u petoj brzini

4500 ob/min=60km/h

5200ob/min=70km/h

6000ob/min=80km/h

6800ob/min=90km/h

7200ob/min=100km/h

7800ob/min=110km/h

8000-8100ob/min=118km/h

Kao sto i sami vidite,nisam dobio tri glave  ;D

Spustio sam obrtaje i to je sve.Nije u startu primetno sporiji,mozda malo a jeste za oko 5km/h brzi.

Ocekivao sam vece promene.

Sutra dolazi drug sa Kinroadom xt 150-16 da testiramo motore,uporedno,(voli Kinroad kao da ga je on konstruisao ;D ;D ;D).

Sutra cu da se javim sa rezultatima,imacemo pravu sliku sta se desava sa promenom broja zubaca na lancanicima na nasim Kineskim motorima.

Veliki pozdrav Vama koji nas pratite i ovom prilikom zelim da se zahvalim svima koji rade na BJ BIKERS sajtu,puno pomaze svojim radom!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

Uuuu sjajna fotka Zo! :) :) :) Za poster ko stvorena! :);)

 

Sta bi sa onim delom sto si narucivao? Jesu ti poslali?

 

 

EDIT: E sad sam video na nas drug Nidza prodaje svoju makinu. Nisam hteo nista tamo da zvrljam da mu ne kvarim oglas kad vec mogu ovde ;)

 

Nidzo, doslo vreme za nesto vece? Za TDM-a? :) :)

Cao druze, sutra mi Darko shalje ;) // imam josh jednu takvu fotku ,ali u boji..ne znam da li da je okachim ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja