Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12269 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma isti su nam ukusi ;), nego kako da oteram onu moju kući, čim se spremim i obučem jaknu ona se već nacrta ispred garaže, tip-top obučena za akcijašenje ;D

 

Greota da ja odem a nju ostavim uplakanu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12269 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

E pa da častim, hteo sam baš na ovoj temi proslavim jubilarni 2000 post ;D

 

01drink600.1.jpg

 

5-pack-beer-sampler.jpg

ScreenShot007.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12269 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da znaš da si u pravu, oldwitch ;)

 

Nego neće ovi naši "Kinezi" da prodaju svoje ljute mašine, moraću da kupim nov ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Da znaš da si u pravu, oldwitch ;)

 

Nego neće ovi naši "Kinezi" da prodaju svoje ljute mašine, moraću da kupim nov ;D

Pa kinezi ionako nista ne valjaju tako da i ne mozes drugacije nego da kupis nov!  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12269 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Aha, jeeeeste, šio mi ga Đura ;D ....vidim toliko su loši da vama ne pada na pamet da ih prodajete, osim ako vam baš zine d*pe za nešto mnoooogo jače ;D

 

(i obično "punoletno", a mnogo skuplje i mnogo skuplji majstori, delovi....)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: HRVATSKA

naci ce se vec i koji dobro ocuvani kinez,budi bez brige.moj ostaje kod mene jos iducu sezonu,pa se opet vracam japancima,tj.ovaj put ce biti kawasaki en 500.tak da ce i ostali vjerojatno preci na nesto jace,pa eto ti prilika koliko hoces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

@wulfy druze nista licno ali ovo je bilo dobro za primer

 

 

O JINLUN THE BAD BOY-u  smo vec pisali .Neznam koja stranica ali sam siguran

Mislim da sam i ja kacio nesto o tome.Ma nema veze sta sam hte da kazem.

Eto da imamamo podforum ovo se nebi desavalo

 

 

 

Povremeno udjem u ovu temu (kao bivsi vlasnik ,,kineza''  ;D ), nisam sve ispratio tako da mi je promaklo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

sta ti mislis matori,da se tako jeftino provuces? Kao castim, pa slike, a vi gledajte slike i .... da ne psujem ovde  ::)

i to da si bar nasao neka poznatija pica, gde iskopa leba ti ova piva?

Auuuuu, pa nisi ni svestan koliko si me uvredio! A ti znas kako se uvreda jedino moze sprati, da ne off-ujem ovde - prema tome pamet u glavu drugi put  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Stigao mi je prednji lancanik sa 16 zuba(original ima 15)

Deluje da je korektno uradjen,mada cu samo probati motor,pa ako valja nabavicu takav original.

Da li je neko upucen da li mogu da ga nosim na kaljenje?Vidim da se povremeno javljaju i iskusni bajkeri,zanima me da li je to neko radio.

Inace,sutra sedam na bajk,pa posle MYCODINE,BRUFEN,PARACETAMOL.... ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Је ли Глогоњац, у вези ланчаника: јеси ли пазарио нешто готово или си нашао некога да ди направи на глодалици?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

'oš doveče da odnesemo lovu u VIR i da speremo ljagu ;D

 

ajde sutra uvece, 'el moze? ne smem da se zaigravam veceras, ma objasnicu ti kad se vidimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Dao sam drugaru da mi njegov komsija napravi.Nije fabricki.Zato me i plasi da ne dodje do neke havarije.

 

Ако ти је стругар потрефио корак ланца и шта већ треба и још приде све то изглодао на иоле пристојном материјалу, нема да бринеш. Опаснији ти је разј... ланац.

 

Питам те ово јер је било приче у овој теми са похабаним зупчаницима и њиховом заменом када недостају оригинални.

 

А кажи ти мени, какав ти је предњи ланчаник? Нешто тиипа "Томосових", метални диск са зупцима или је мало компликованији за израду? Или просто окачи фотку твој ланчаника овде, било старог, било новог.

 

Блекбајт, слушај шта момак има да напише. Ево ти решења и за твој "случај".

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Zbog tehnickih smetnji nisam mogao da se odmah javim.Ovako stvari stoje:

SVI KINESKI COPERI imaju identicne prednje lancanike.To su lancanici sa 15 zuba,koji se navlace na osovinu koja je takodje prosecena nekom vrstom zubaca a fiksiraju se jenom vrstom plocice kroz koju se srafe sa dva zavrtnja m6.Ako skinete poklopac odakle izlazi lanac,videcete bas to,dva zavrtnja koja kada se odsrafe i malo se ukoso okrene plocica,lancanik izlazi vrlo lako.Pet minuta posla.Mislim da i nisu komplikovani za izradu,jedino moze da bude problema sa materijalom.Posto sam imao oca mehanicara on mi je objasnio sledece:Svaka fabrika motocikala uskladi pravilan broj zubaca u odnosu na stepene prenosa u menjacu tako da taj motocikl moze da se proda i u jako brdovitim krajevima kao i u ravnici.Takodje vode racuna da moze da se vozi opterecen i taj je odnos najbolji.Isto tako ako ja i ne vozim motor stalno opterecen i ne vozim stalno po usponima mogu da promenim odnos prenosa i da dodavanjem jednog ili dva zupca na prednjem lancaniku mogu da dobijem BRZI motor bez opterecenja po masinu.Cak konstruktori i tu mogucnost uzmu u obzir.Znaju oni da ima ludaka poput mene kojima ce nesto da uvek fali ;D

Normalno,ni u cemu netreba preterivati,ni sa brojem zubaca jer ako dodam tri i vise motor nece moci da ide u petu brzinu skoro uopste,gubice na snazi i optereticu mu radilicu.Do dva zupca nije problem.Probacu ga(lose je vreme,za baksuz)i javljacu kako ide,mislim da ce izvuci dobrih 120km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Iz tih razloga sam razmisljao da stavim zub-dva manji lancanik.

Sa suvozacem i prtljagom dostizem istu maksimalnu brzinu i to na skoro 10000rpm, dok maksimalnu snagu razvija na oko 9000rpm. a i

prilicno mi je nezanimljivo da izmenjam sve brzine do 50kmh, a na skretanju u raskrsnicama nije ni za drugu ni za trecu.

 

Sto se tice sami materijala lanca/lancanika, nije to nista posebno i mislim da nema potrebe da se puno misli od tome jer kinezi ne prave prevelika opterecenja zbog male snage. Malo sam ispregledao lancanike i i pored mrtvog lanca, oni su nedaleko od novih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Veceras je fino padao sneg u Bgdu...i jos uvek pada! Ja sam svoj motor hteo da pripremim za zimski san i uspeo da zeznem pranjem(perionica), i sad pravi kriminalne zvuke kad se anlasuje. Pokvasio sam filter vazduha i motor je to verovatno povukao u cilindar...Kakogod, motor je sad u Pazovi kod Prleta, i trebalo bi da bude gotov do subote. Otici cu tad ili u nedelju pa ako je neko odatle,(i ako vreme bude ok) mogli bi da malo provozamo i pokoje pivo popijemo. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Veceras je fino padao sneg u Bgdu...i jos uvek pada! Ja sam svoj motor hteo da pripremim za zimski san i uspeo da zeznem pranjem(perionica), i sad pravi kriminalne zvuke kad se anlasuje. Pokvasio sam filter vazduha i motor je to verovatno povukao u cilindar...Kakogod, motor je sad u Pazovi kod Prleta, i trebalo bi da bude gotov do subote. Otici cu tad ili u nedelju pa ako je neko odatle,(i ako vreme bude ok) mogli bi da malo provozamo i pokoje pivo popijemo. Pozdrav!

Trojica nas je iz Stare Pazove (Slayer, Wolflord i ja), pa nas slobodno cimni. Imas jedno pet-sest kilometara da produzis do nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja