Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jbt, vama visoki kriterijumi i gledate prvo lepotu, a tek posle je l' zna da kuva, pere veš... ;D

 

Uopšte se ne bih bunio kada bih bio veseli posednik jednog 'vakog, može i crvenog, bole me uvo za boju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Zorge, druze, nemoj se ljutis, samo upravo sam se vratio iz pescare gde sam probao GS 800, tako da mi je tesko gledati ista drugo!  ;D ;D ;D

Ма где се љутим Ниџо?! Јок бре. Само кажем да има толико сличних модела у било којој класи мотора, да више и не обраћам пажњу кад неко дрекене "Копија", само зато што препозна црте неког мотора у неком другом. Та помало чудно наглављена маска са два мала фара и кљуном испред није ексклузива сам једне марке (мада се мени лично то не допада још од времена када сам видео првог "кљунаша" -  стари ДР 800). Узми само пример аутомобила - ту је још израженија прича, или барем су нам увек испред очију. Запиташ се да их све не дизајнирају у истој дизајнерској компанији.

 

Него, је ли ти се учинило чудним нешто код ГС-ових точкова, тј. њихових димензија, јеси ли имао утисак неке диспрорције, пошто је комбинација 17" назад са не баш "дебелом" гумом  и стандардна 21" напред? Питам те ово и због неких прича "Црногриза" и менен на тему димензија за једно потенцијално ново "Кинешче". Как је био твој утисак, ако си то уопште приметио?

 

Ако би хтели да нађете "живе" фотке оног "Вираголиког" "Лифана" 400, покушајте да "изгуглате" реч "Yuki", јер под тим брендом се продају у Чешкој, па има на сајту аматерских фотки, испред радње. Више се на њима види него на овим студијским и ретушираним "Фотошопом".

 

Или је сајт на коме сам фотке видео био естонски, литвански...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

'De nije lose bog te mazo! :D :D Pa jel ti vidis taj motor komso?! Ja ga ne bih prihvatio ni na papiru a kamoli da ga pravim! To i jeste fabricka greska. ;D ;D Stvarno... kinezi neke modele imaju pogodjene super, ali onaj "Invalid od GS-a" je do sada medju 3 najgora koja sam video... stvarno mi je ocajan.

 

Eto vidis, a meni je bas ovaj Thunder prvi kineski motocikl koji bih voleo da imam. Da nemam Afriku i da taj motor moze da se kupi kod nas, mislim da ne bih razmisljao. Jedino bi mogao da bude problem gabarit motocikla. Ili moj gabarit?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Pozz drugari.

 

Juce smo se Blackbite i ja provozali malo do RIPa,voznja je bila extra guzve skoro i da nije bilo a vreme ko naruceno.Kao i svaki dobar domacin napojio nas naranio,provozali se malo da vidimo radnju i posto je vec polako padalo vece bilo je vreme da se krene kuci.Da napomenem jos jednom da je vreme bilo ko poruceno,voznja oko 19-20h uvece a duva neki mlaki povetarac.

 

@RIP oko onog krckanja ako bude nesto ti javi al unapred da se malo organizujemo.Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Ljudi na poslu sam pa nemam puno vremena da pretrazim ovu temu...

Posle posla bih trebao da odem do drugara da pogledam Matrix 150 2006 godiste, on ga je dobio u nekoj kompenzaciji...

 

Ici cu da ga uzmem na par dana da vidim kakav je, malo da ga provozam po ovom lepom vremenu...

 

Mislim da bih mogao da ga dobijem za jedno 800 eura, mozda manje (istekla mu je registracija, motor stoji kod njega u garazi)!

 

E sad generalno na oko je dobar, nije nigde ni ogreban (danas cu jos bolje da pogledam)!

Da li je ovo ok cena, mogu da mu platim iz vise rata, nije nikakva frka, ali da li je ok cena za ovaj model?

 

Sta je neka vasa preporuka?

 

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Zorge, znam ja da medju nama entuzijastama nema mesta ljutnji!  ;)

 

Nego, bembara je do jaja, e sad stoji da ja nista ni pribliznog kvaliteta nisam vozi, pa sam bio verovatno zaslepnjen novim osecajem, a i kratko sam vozio. Ali meni ono deluje laicki, savrseno, polozaj sedenja, noge, opruzene ruke, apsolutna poslusnost na gas i na kocnicu, umilan, a opet dosta robustan zvuk motora. Vozio je i Forest, da ne bude da sam samo ja izdajica  :P pa nek se i on izjasni. Jednu stvar sam shvatio, ljudi, nemojte da gledate motore, PROBAJTE IH! Nemas pojma sta ti lezi, meni se svidja recimo afrika, ali ja nezgodnije sedim na tome nego na kinezu malte ne, zbog lezist az akolena koja su mi preblizu, pa imam utisak da me krese prevelik frajer, kolena su mi ko roll barovi na kinezu!  ;D ;D Iako, priznajem da afrika ima nesto, sjajna je, ali meni prosto niej bas bas zgodna. A recimo Fazer Yamaha 600 cc, ne bih nikad ni probao, jer taj motor je premali z amene, ovo ono... I ond ame drugar natera i prc, SAVRSENO, cak imam utisak da je meni zgodniji nego njemu, jer ima krace ruke i mora da se nagne, ja sedim ko serdar, fenomenalno! Tako da, mislim d aje dobar savet da treba birati klasu motora po afinitetima voznje, ali ipak treba umesati i probanje, jer drugo je kad gledas na netu i TV, adrugo kad gledas izmedju rucica volana u put ispred sebe. Ali GS 800, mamu mu njegovu, ukrao bih ga bez problema i bez probanja! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Запазио сам да deki59 данас обележава 49. рођендан.

 

Равни ти путеви били и да те не мучи реума и ишијас, а "Читума" бдеу у једном комаду!

 

Drugari,

mnogo vam hvala na rodjendanskim cestitkama i lepim zeljama.

Na dan rodjendana imao sam posao preko glave, cak sam stigao i do Djeneral Jankovica i nazad, mozda ste culi da je situacija u Mitrovackom naselju "Brdjani" bila "zategnuta", petoro Srba je povredjeno...

Ovo vam pisem iz razloga da ne bi pomislili da sam nezahvalan, a vase cestitke su me bas dirnule :'(

 

Druzicemo se putem neta cekajuci trenutke da se susretnemo i da "cepimo" po neko pivce.

 

Jos jednom Hvala vam :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

'De nije lose bog te mazo! :D :D Pa jel ti vidis taj motor komso?! Ja ga ne bih prihvatio ni na papiru a kamoli da ga pravim! To i jeste fabricka greska. ;D ;D Stvarno... kinezi neke modele imaju pogodjene super, ali onaj "Invalid od GS-a" je do sada medju 3 najgora koja sam video... stvarno mi je ocajan.

 

Eto vidis, a meni je bas ovaj Thunder prvi kineski motocikl koji bih voleo da imam. Da nemam Afriku i da taj motor moze da se kupi kod nas, mislim da ne bih razmisljao. Jedino bi mogao da bude problem gabarit motocikla. Ili moj gabarit?  ???

Ukusi su ukusi naravno. Meni je uzas! Kad znam kakav je GS a posle vidim nesto sto su kinezi pokusali da naprave a da lici na njega... ne, definitivno mi ne pase. Da je samo malo drugaciji, recimo prednji tocak veci i tako jos neke stvari kad bi se popravile mozda bi i licio na nesto, ovako mi se ne svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ljudi na poslu sam pa nemam puno vremena da pretrazim ovu temu...

Posle posla bih trebao da odem do drugara da pogledam Matrix 150 2006 godiste, on ga je dobio u nekoj kompenzaciji...

 

Ici cu da ga uzmem na par dana da vidim kakav je, malo da ga provozam po ovom lepom vremenu...

 

Mislim da bih mogao da ga dobijem za jedno 800 eura, mozda manje (istekla mu je registracija, motor stoji kod njega u garazi)!

 

E sad generalno na oko je dobar, nije nigde ni ogreban (danas cu jos bolje da pogledam)!

Da li je ovo ok cena, mogu da mu platim iz vise rata, nije nikakva frka, ali da li je ok cena za ovaj model?

 

Sta je neka vasa preporuka?

 

Hvala unapred!

 

Vidim da je cena za novi oko 1300 E, ako je 2006. godište onda je ok cena, motor je 2-taktni, 5.5 KW, sigurno lepo ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ja gledao na nekom drugom sajtu, više se i ne sećam gde...hvala na ispravci. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Jeste, Skols je u pravu...

 

Momci hvala na odgovoru u svakom slucaju, juce nisam otisao da ga pogledam, verovatno cu veceras!

 

Nemam pojma, valjda ce mi se samo kazati :) kad probam, kad ga malo pogledam!

 

Kakva je cena njihovog servisa i delova? Nesto standardno ili ima prituzbi da je skupo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Aloha,

citah u ranijim postovima da je se par ljudi odvažilo da proba da nabaci halogene sijalice (maglenke ili šta već, 2x55w sijalice) na motor, pa pošto imam istu ideju interesuju me iskustva- kako se ponašaju, da li ne prazne  akumulatore, da li daju jasno svetlo ili se primećuje pad napona pa svetle žućkasto?

 

pozzz svim bikerima i još puno sunca i kilometara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Sto se tice maglenki 2 x 55w, to radi!

Tj sijaju i to jako,pad na naponu je nekih 2-3 v po onom fabrickom meracu,ali planiram da izmerim  koliko ampera vuku... Nisam stavljao relej pa moram da proverim kakvi su kontakti na prekidacima. Stavio sam ih umesto kratkih a duga su ostala na glavnom velikom faru....

Nisam vozio po noci, planiram veceras pa cu podneti izvestaj i koju sliku cu nabaciti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Jeste, Skols je u pravu...

 

Momci hvala na odgovoru u svakom slucaju, juce nisam otisao da ga pogledam, verovatno cu veceras!

 

Nemam pojma, valjda ce mi se samo kazati :) kad probam, kad ga malo pogledam!

 

Kakva je cena njihovog servisa i delova? Nesto standardno ili ima prituzbi da je skupo?

 

Ja sutra treba da teram ovaj moj na prvi servis (1000km) pa cu videti koliko ce izaci,par kolega odavle mi rece oko 20e..cenu delova na keeway.rs nisam nasao,ali na http://www.mass.rs/online/ koji prodaje keeway,nasao i spisak delova i njihove cene...pa tamo pogledaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Sto se tice maglenki 2 x 55w, to radi!

Tj sijaju i to jako,pad na naponu je nekih 2-3 v po onom fabrickom meracu,ali planiram da izmerim  koliko ampera vuku... Nisam stavljao relej pa moram da proverim kakvi su kontakti na prekidacima. Stavio sam ih umesto kratkih a duga su ostala na glavnom velikom faru....

Nisam vozio po noci, planiram veceras pa cu podneti izvestaj i koju sliku cu nabaciti...

 

stavi relej obavezno da rastereti prekidace da se ne greju kontakti ipak je velika snaga za fabričkih 30-35w, sto se tiče povezivanja i ja sam nesto tako razmisljao, da na kratkom svetlu svetle maglenke a kada upalim veliko svetlo da svetli centralni far, s tim sto bih povezao zajedno i kratko i dugacko svetlo pa bi ispalo kao da vozim pod ablenderom na centralnom faru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

Odlucio sam nemenjam svoj  motor

Danas Ibarska do Rudnika ,corbica i nazad preko Topole. Nije neka ruta niti neka kilometraza .

Ljudi takav gust sam imao da nedam svoj motor nikad  ni za bilo koje pare

Mislit ce neko da sam poludeo

Nemogu da objasnim postali smo jedno telo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Odlucio sam nemenjam svoj  motor

Danas Ibarska do Rudnika ,corbica i nazad preko Topole. Nije neka ruta niti neka kilometraza .

Ljudi takav gust sam imao da nedam svoj motor nikad  ni za bilo koje pare

Mislit ce neko da sam poludeo

Nemogu da objasnim postali smo jedno telo

Znam taj osecaj  ;)

Kakvo menjanje, u obzir dolazi samo jos koji kinez :)

 

Relej cu staviti samo sam hteo da vidim da li moze da radi..

I odgovor je DA!

Nisam vozio po noci,pa ne znam kako izgleda snop koji bacaju maglenke, nadam se da nije sirok,veceras nisam stigao da proverim :(

Inace sijaju punom snagom. U voznji tj, pri obrtajim preko (lupam) 3000 mogu da rade bez akumulatora,tj ne vuku struji iz njega.

Ali dok je na leru vuku od 4 do 5 ampera iz akumulatora!

Toliko za sad.

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Momci ja se izvinjavam sto nisam ranije napisao sta mi je ostalo od delova, bio sam na poslovnom putu. Ovako, nasao sam gepek i naslon za suvozaca. Gepek je u odlicnom stanju hromiran i nije nigde ostecen a zadnji naslom ima malu napuklinu na skaju od sunca a sve drugo je ok. Neko od vas mi je trazio jedno a drugi drugo pa ako nije problem da mi napisete svoje adrese i kome treba gepek a kome naslon pa cu vam poslati sitijem. Nemojte mi pisati na pp jer ako ima vise zainteresovanih necu znati kome da posaljem. Naravno oba dela su na poklon  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja