Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Za skutere postoje dva creva koja idu u karburator. Kroz jedno crevo ide gorivo a kroz drugo motor iz usisa pravi vakum i otvara slavinicu od rezervoara.

 

 

To je meni osteceno.Izlepio sam ga sa izolir-trakom.Jel to mogu da prijavim kao garanciju,tj. kad ga budem terao na 1.servis,da mi ne s*ru zbog toga?

 

Ma slobodno ga takvog teraj. Nije to nikakva izmena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bogda, bilo koji da uzmeš, neće pogreiti, jedino će ti možda biti problem kod oba Sprint modela i kod Matrix-a to su dvotaktaši, što podrazumeva veću potrošnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Posle dileme oko kubikaze novog motora/skutera kog da uzmem definitivno sam se odlucio za 50 ccm. Na prvi pogled sam mislio da sam resio problem ali sam naleteo jos veci. Sta do 1300e?

Izvinjavam se sto sam poslao dve iste poruke. Pogresio sam sa ubacivanjem slike. To su naj verivatnije videli oni koji su ubrzo pogledali

 

Sprint Exactly.

Svidja mi se izgled, verujem u kvalitet sprinta jer ih ponosno koristim vec skoro 5 godina tako da bi mi ovo bio treci njihov skuter. Video sam da lepo ide sto mi je potrebno za gradsku voznju sto mi je i naj potrebnije. Jedan u Babusnici ga ima. Pokusao sam da ga stignem Mercedesom i pitam coveka da li je zadovoljan i jedva sam uspeo. 60-70 ide kao iz sale.Naknadno moram da ugradim kofer i alarm.

pXYKr_image3jb7.th.jpgthpix.gif

 

Sprint Phantom

Motor stvarno dobro izgleda ali ipak je po mom ukusu za malo starije ljude (ne mislim za Arakis-a). Svidja mi se sto je dosta prostran, udoban, mislim da ima obrtomer ako se ne varam i radi na manje obrtaje od gore spomenutog Exactly-a. Ipak mislim da je za grad tezi za manevrisanje od Exactly-a. Naknadno moram da ugradim kofer i alarm.

V90EB_phantom203vq8.jpg

w800.png

 

Sachs SX1

Moram da priznam da skuter isam video uzivo ali da je na slici extra. O samoj firmi sam svasta cuo ali sve dobre stvari. Prvo da je iz Nemacke pa Austrije pa ga kupili dosta jaki kinezi ???. Naknadno moram da ugradim kofer i alarm.

VEbCd_newssachskibessx1orangeds8.jpg

w600.png

 

Keeway matrix

Skuter je lep ali mi je ipak Exactly lepsi. Verujem u kvalitet keeway-a ali ipak skuter premalen za moj ukus a i dugo se proizvodi tako da je sad malo izasao iz mode. Kod njega mi se svidja sto ima alarm i kofer a i kvalitet koji je iskazan i dvogodisnjom garancijom.

pDpLR_matrix22xi4.jpg

w740.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Pošto vidim da se u zadnjih par stranica braca kinezi hvale oko kupovine opreme pa reših i ja da se pohvalim.

Danas sam, u jednoj radnji, u Beogradu kupio pantalone, čizme i tank torbu.  

ova hvala ti ne vredi nista ako se ne postave slike i ne zalije pivom....

;D ;D ;D

tako je DzOkS! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Pošto vidim da se u zadnjih par stranica braca kinezi hvale oko kupovine opreme pa reših i ja da se pohvalim.

Danas sam, u jednoj radnji, u Beogradu kupio pantalone, čizme i tank torbu.  

ova hvala ti ne vredi nista ako se ne postave slike i ne zalije pivom....

;D ;D ;D

tako je DzOkS! ;)

 

Biće piva a i slika samo da mi još stignu čizme jer su imali samo veliki broj pa čekam u sledećih par dana da stigne moj broj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Bogda, bilo koji da uzmeš, neće pogreiti, jedino će ti možda biti problem kod oba Sprint modela i kod Matrix-a to su dvotaktaši, što podrazumeva veću potrošnju.

 

Potrosnja i mene brine ali sada ne moze nista dobro da se uzme a da nije 4T. Da uzimam opet Max-a  ??? , ne ide a zasto bih ga onda i menjao kad je mom skuteru odlicno ocuvan agregat? Nisam ljubitelj brze voznje tako da se nadam da potrosnja po gradu nece prelaziti 4L a na otvoreno 3L  ???

Mozes li da posaljes koju sliku kontrolne table. Nikad je nisam video jer sam Phantoma vidjao samo u prolazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

evo obecanih slika:

en35U_img0157pk2.th.jpgthpix.gif

1.crevo i mesto gde je bilo zaglavljeno.

 

404.jpgthpix.gif

2.to mesto bez creva,koje se "spoji" kad je na stenderu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bogda, bilo koji da uzmeš, neće pogreiti, jedino će ti možda biti problem kod oba Sprint modela i kod Matrix-a to su dvotaktaši, što podrazumeva veću potrošnju.

 

Potrosnja i mene brine ali sada ne moze nista dobro da se uzme a da nije 4T. Da uzimam opet Max-a  ??? , ne ide a zasto bih ga onda i menjao kad je mom skuteru odlicno ocuvan agregat? Nisam ljubitelj brze voznje tako da se nadam da potrosnja po gradu nece prelaziti 4L a na otvoreno 3L  ???

Mozes li da posaljes koju sliku kontrolne table. Nikad je nisam video jer sam Phantoma vidjao samo u prolazu.

 

Hoću, čim dođem kući, ovde na poslu nemam ni kabl ni btooth...

 

Potrošnja je u fabričkom stanju kod Phantoma do 4l/100 km, sa max brzinom oko 65 km/h i brojem obrtaja oko 6 500 1/min.

Ako se sam voziš i ne zavrćeš gas do kraja, (ili eventualno daš gas do kraja, pa malo popustiš) ne prelazi 3.5 l/100 km.

Sa ugrađenim kitom od 70 ccm potrošnja ide gore za oko 1 l, a i brzina dođe do 75 km/h, na oko 7 500 1/min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Jedan decko je skoro kod uzeo Sprint Exactly. Za 2-3 nedelje je presao 450km. Malopre sam ga video i popricali smo o skuteru. Kaze da ide kao zmaj. Sa blokadom do 65 mozda 70. Po njegovoj prici potrosio je 5L za 200 i nesto km sto je manje od 2.5. Nisam ga zapricavao jer je bio u zurbi ali predpostavljam da je ta potrosnja na otvorenom jer ga retko vidjam po gradu a video sam ga par puta izvan grada. Pretpostavljam da sa mnom nebi trebalo da prelazi 3L na otvoreno sto je za mene zadovoljavajuce. Jeste da je malo vise od mog Max-a koji srce 2-2.5 na otvoreno ali je dosta jaci, a boga mi i lepsi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ukoliko ne voziš često saputnicu, Exactly ti je mnogo bolji izbor, lakši je, startniji, a ima potpuno isti motor kao Phantom od nekih 2.8 KW.

Imaš blokadu na varijatoru, onu malu čauricu koju treba da skineš.

 

Izvini, nešto se iskomplikovalo pa se nisam setio da snimim instrument tablu, ali je potpuno jednaka, samo su instrumenti bele boje na mom sokoćalu kao kod Arnyman-a na njegovom malom putopisu: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=13314.100

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A vidi šta sam iskopirao sa jednog drugog sajta, čovek opravio Princa za medalju:

 

"Od modifikacija uradio sam sledece: nitro boca, kozna sedista, skinuo prednju resetku, skinuo zadnji naslon, smanjio drske retrovizora, ofarbao sjajne delove u crno, skinuo nalepnice i ispolirao ga! ubacio sam i carbon foliju preko auspuha ali ruzno izgleda pa sam skinuo inace, Prince je kopija Harley FatBoya, pa sam pokusao da ga sto vise napravim tako!"

 

165006IMAGE_083.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

jel zna neko nesto o ovom modelu/proizvodjaču? trazim neki jeftiniji bajk za kolegu početnika sa vrlo ograničenim budzetom pa naleteh na ovo

u pitanju je neki Futomg chopper ft250??? ??? ??? ???

 

post-4589-12879006879781_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

@zodini

 

Nikada nisam cuo za Futomg ali po izgledu to je isti model koji svi mi vozimo, naravno razlikuju se neki po kubikazi 150 ili 250 ali to je to!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

@Otash

mislis na verzije princa i ostalih ~klonova~ posto su svi manje vise isti? inace gore je greska u mom postu u pitanju je futoNg, a naleteh na neki oglas o ovom motoru za nekih 500evrica sto i nije lose uzevsi u obzir iskustva i utiske nas koji vozimo kineze ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nije 250, nego 150ccm. Da imam 500e, ja bih to kupio za cerupanje.

Lepo bih prebacio sve plastike kod sebe, jer mi ovaj bar na slici izgleda zanimljivije, i sta god je u boljem stanju nego kod mene.

 

Onda bih ga sastavio od losijih komponenata i prodao nekom za 300e i svi srecni i zadovoljni.

Doduse nasao sam kinroad-a za 300e, ali kako mi je opisano stanje skoro jedino ispravno na njemu su sajle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja