Jump to content

Moto Zajednica

teško menjanje brzina, ideja šta može da bude?

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

pozdrav,

 

radi se o Keeway Supershadow 250.

 

do pre nekoliko dana šaltao sam brzine bez problema. onda se nekako najednom stvar promenila, i jedva mi ide iz brzine u brzinu.

 

sajla kvačila je okej i zategnuta.

lanac promenjen pre 4500km, zategnut i dobro održavan.

ulje bih trebao da menjam ovih dana, to je potencijalni uzrok, ali..

 

u vožnji, kada stisnem kvačilo, i istovremeno dam jači gas u prazno, pa tada pritisnem nožicu menjača, promeni brzinu kako treba. možda ne kako treba, ali maltene kao da je skroz okej, meko i bez tupog udarca. ??

 

pada li nekom na pamet šta bi moglo da bude? zamena ulja mi ne gine, al ne liči li ovo nekom na možda dotrajao prednji lančanik? ili bilo koji savet?

 

hvala mnogo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Poz... sećaš se one polugice koja ume da pukne koju su ti varili ... Za početak proveri nju a ako nisi menjao ulje hoće da zalepe lamelice a pri jačem gasu odvoji ih centrifuga zato lakše menjaš brzine . To ti je varijanta prvog paljenja ujutro pa kad ubacuješ u prvu a motor poskoči ili se ugasi jer nije odvojio lamelice onda ga upališ i u leru dodaš gas da ih odvoji i ubaciš bez problema ;) dakle ja bih prvo polugicu proverio a zatim ulje promenio .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

da bre ljudi, toga sam se i plašio, nego aj reko da pitam.

 

al interesantno je da kada ugasim motor (npr. na semaforu) iz prve u neutralnu ili dalje u drugu, i obratno, ide bez ikakvog napora šaltanje. možda su mi pitanja bezvezna, al jel to nešto menja stvar?

 

malopre sam pogledao nivo ulja, ne fali mu ulje uopšte, e sad trebalo bi da se sipa drugo, ali ima i više nego dovoljno ulja unutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Ajmo ponovo , nije u pitanju nivo ulja :jok: već njegov viskozitet jer je to mokro kvačilo i ako nema potreban viskozitet nemože da razdvoji pravilno lamelice ( što starije to teže ) naravno i vrsta ulja . Sve ovo ako je ona legendarna polugica uredu ( proveri da nije naprsla i da tako polako menja ugao ) slučaj koji je bio kod mene , ja dotegnem sajlu to traje neko vreme pa opet trebam da dotegnem 1hmm.gif nisam znao a majstor me ubeđivao kako trebam da promenim sajlu ustvari naprsla polugica i sve teže odvajao brzine dok nije pukla skroz . Ulje je bitno kod ovog motora znam da kad su mi sipali neko ulje navodno Motul ali iz bureta garantovali su mi da je ok , sutra dan sam išao da mi sipaju pravo iz bočice jer je menjač imao problem i sa nekim udarcima , čim su zamenili sve je bilo uredu (zato ti pišem da nivo ulja nije presudan za rad menjača nadam se da si me shvatio već njegov kvalitet ) .:zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

da da, u pravu si za ulje

 

u sustini, bilo mi je neverovatno da je poluga opet stradala, jer mi je posle varenja izgledala dosta bolje i ojacanije nego prvobitno, al ajd.

 

uzeo sam pa sam pritego sajlu opet, doduse maltene je na ivici sad, i sada je okej, menja brzine savrseno, pa ako posle nekog vremena opet krene da zeza na isti nacin, ne gine poluga, ulje svakako treba da promenim ovih dana, a trece nema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Imas u ovoj mojoj temi sve. I ja sam zrtva keeway poluge kvacila, ali ocigledno ne jedina, Ova nova koju sam kupio malo je redizajnirana tako da mi deluje da ce duze da zivi. Ova originalna je izdrzala nepune 3000 km. Na slici je poluga pozicija 13,

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/67508-keeway-supershadow-250-kvacilo/page__p__1102683#entry1102683

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

šta ja znam.. rastavio sam deklu prekjuče, došao do poluge, delovala mi je neoštećeno, izgleda da je ipak bila sajla popustila. al jednom kad te zajebe poluga, samo na nju sumnjaš posle. hvala za kontakte, naručiću polugu za u rezervu ovih dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja