Jump to content

Moto Zajednica

Mišljenja :)

Recommended Posts

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Hello :)

 

od kad mi se rodio sin dosta me iritira moj stari Canon fotoaparat pa se razmišljam o kupovini novog. Fond za kupovinu je max 300 eura i svakako veliku prednost imaju novi aparati.

 

E sad, trenutno sam "suzio" izbor na Canon Ixus300, Nikon S9100 i Nikon P300 i Olympus SP800UZ. Naravno, to je samo izbor na koji sam naleteo šetajući po Novom Sadu. Izbor Canona je nešto slab...

Po netu pronalazim svakojake aparate...Fuji...pa onda Nikon...pa Canon...pa Panasonic...pa Olympus pa još hiljadu različitih modela :(

Bukvalno gledam samo cene i specifikacije pa bi mi realno neki savet koristio barem da se skoncentrišem na par modela.

Za Fuji sam čuo na par strana da je bolje ga zaobići ako već imam izbor...Nikon i Canon su navedeni kao favoriti. Olympus pamtim da je nekada bio odličan...a gde je sada?

Koje karakteristike da gledam?

 

Ono što je meni bitno jeste da mogu da napravim lepu sliku u svakom momentu. Iritira me 100 pokušaja da uslikam klinca koji kako se pomeri tako slika bude em mutna em loše boje em se aparat ceo minut sprema za sledeću sliku em...

 

Nisam alergičan na neki savet i mišljenje pa budite slobodni :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

link

 

Možeš nešto ovako da uzmeš(od manjih aparata)-koliko znam Aćim ga je kupio pa možeš i njega da pitaš kakav je aparat.

 

Canon SX220 HS

 

Rezolucija 12MP CMOS 1/2.3"

Full HD video 1920x1080 sa 24fps sa zvukom

Opticki zum 14x (28-392mm) f/3.1-5.9

Opticka stabilizacija slike (Dynamic IS video)

ISO osetljivost 100-3200

Ekspozicija 15-1/3200 sec

Kompletne rucne kontrole

Burst mod 3.2 fps

Ekran 3" LCD sa 461.000 piksela

Konekcije AV, USB i Mini HDMI

Koristi SD, SDHC, SDXC, MMC, MMCplus, HC MMCplus kartice

Punjac i NB-5L baterija u paketu

Dimenzije 106 x 59 x 33mm

Masa 215g sa baterijom

Cena mu je oko 300e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Evo teme u kojoj sam se ja raspitivao:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/64349-koji-ultracompact-fotoaparat-kupiti

 

I na kraju sam se odlučio za Ixus 220HS. Ovde imaš test:

 

http://www.trustedreviews.com/Canon-IXUS-220_Digital-Camera_review

 

Ja sam veoma zadovoljan, mali aparat, stane u svaki džep, lagan, otporan na neznalice :lol:

 

Kupio sam ga u BM Foto, ali ima jedan naš član foruma (zaboravio sam nick) radnju sa fotoaparatima, tako da će ti možda dati bolju cenu. Nadam se da će videti ovu temu i kontaktirati te :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

IXUS 0takoje.gif

Aparat koji je uvek aktuelan!

 

Najbolji pregled fotoaparata:

 

Canon

Nikon S9100

Nikon P300

Olimpus

 

Tu imaš i fotografije, uradjene sa tim fotoaparatima i to isti motiv tako da možeš da vidiš razliku.

 

Razmisli i o Olympus tough (vodotporan, otporan na udarce...) review je ovde Otprilike se uklapa sa cenom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1795 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Koji model trenutno imas?

 

Ako slikas u zatvorenim prostorima nema tog aparata (jedino kakav DSLR sa "brzim" obejktivom ali to te verovatno ne zanima) koji ce ti omoguciti da pri obicnom svetlu (prozor, sijalice, puno sijalica) fotkas bez blica ako se objekat krece. A kontam da sin bas i ne zna da treba biti miran za poziranje :)

Hocu da kazem da taj Canon koji imas sigurno nije toliko los, odnosno da sa novijim i puno skupljim aparatom neces nuzno dobiti to sto zelis. Sto se tice losih boja probaj malo da se igras podesavanjem White Balance-a, vidi kako to utice. Malo upoznaj svoj aparat i sigurno ces biti zadovoljniji rezultatima 0takoje.gif

 

Sa novijim aparatima ces dobiti osetno brze fokusiranje sto jeste velika prednost kada slikas nesto sto se pomera. Vreme izmedju dve uzastopne fotografije nikada (iz mog iskustva, Canon "idiote" koristim od 2004.) nije nikada posebno dugacko ukoliko se ne koristi blic. Sa blicem je druga prica. Zna da potraje i to smeta a uz to i nervira. To je takodje reseno i poboljsano novijim aparatima sa boljim, litijumskim, baterijama.

 

Ako si bas odlucio kupovati nov aparat... Moje je misljenje da je svaki aparat, napravljen poslednjih par godina, od proverenog proizvodjaca vise nego dobar za nezahtevnu amatersku upotrebu. Prakticno je nemoguce kupiti los aparat, tesko je pogresiti :) Nadji onaj koji ti se najvise svidja za kolicinu para koju si spreman potrositi. Prica se komlikuje ako imas ambicije da se malo ozbiljnije bavis fotografijom al' kako mi se cini da to ovde nije slucaj ne bih kretao u tom pravcu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5782 postova

Ne znam zasto su ti rekli da izbegavas Fuji. Imas kod njih dva kompakt modela sa CMOS senzorom koji su jos i pojacani njihovim EXR procesorom i rade stvarno brzo. Pogledaj Fujifilm finepix F550 EXR i Z900 EXR. F550 je vise muski aparat koji ima i 15x opticki zum a Z900 je tanki "stajl" aparat koji ima veliki touch screen ekran. Ukoliko ipak ostajes na prvobitnom stavu uzmi (po meni) Nikon S9100 jer koliko vidim ima 18x zum. Trebace ti zum kada budes hteo da uslikas sina na plazi dok se brcka da ne moras da ustajes nego komotno iz lezaljke ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Trenutno imam dva sedmogodišnjaka fotoaparata...Canon A430 i Canon A520.

 

Generalno sam i stekao utisak da su samo nijanse te koje odlučuju pa polako sužavam izbor. Gledam polako sve ove vaše savete pa će do kraja sledeće nedelje pasti kupovina.

 

A do tada slobodno nastavite da me savetujete :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Danas sam gledao aparate po gradu pa mi je jedan malo zapao za oko...ustvari predložio ga je prodavac.

 

Šta mislite o Canon Ixus 1000 HS ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja