Jump to content

Moto Zajednica

Koliki su ustvari troskovi motora

Recommended Posts

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Da budem iskren meni je ovo mnogo skup sport. Meni bukvalno sve pare odlaze na motor. Doduse moj bas voli da srkne pa dajem dosta para za benzin, plus odrzavanje, plus oprema koju niko nije spomenuo a daleko je od jeftine. Cak i jeftina je skupa! Znaci ja radim bukvalno za motor. Ali neko je vec rekao, osecaj je osecaj. I nema tih para.

 

Negde moraš pare da potrošiš!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Troskovi su kao za jos jednog clana porodice (citaj - dete). Jos ako je mator motor troskovi su kao da je dete poslo u skolu, pa mu treba za knjige, pa ekskurzija, pa za uzinu svaki dan.... :D 

 

Ali detetu mozes da psujes mamu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Moji troskovi ...

 

Fazer kupljen ipak na kesh ... negde oko 7000 izadje sve cini mi se

Pa idemo dozvola 200 evrica

Pa kacigica 450 evra

O vidi dobra jaknica ... idemo 180 evrica ...

Mmm jako lepe rukavice ... 30 evrica ...

Hmmm kako bi mu stajala tank tobra ... uu super mu stoji ... hm korisno ... kupljeno 130 evrica

Danas ga odvezao na prvi servis ... 1000 km .... 120 evra ...

Hvala lepo dodjite nam opet ... Al jedva cekam da me nazovu da dodjem po njega i da ne skidam osmeh sa lica  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

Kada ti je stalo do necega ne mora da bude bas skupoca ogranicenje.  Pronadjes dobrog majstora, povoljnu nabavku delova, eventualno nesto uradis i sam  ili zaradis novac i platis vise i ne zamaras se.

 

Nedavno sam i ja kupio motor, nisam jos resio pitanje servisa i zato mislim da je bitno da se uzme dobra masina za pocetak, dok ne vidis gde ces i sta ces.

 

Godinama vozim Alfa Romeo i mislim da ne placam  odrzavanje vise od vecine vozaca koji voze komercijalnija vozila i lutaju po nekim "ovlastenim" i skupim servisima. Nadam se slicnom odrzavanju i TDM-a, a to je dobro i povoljno.

 

Ma neka je nesto i skuplje, nije mi zao da ulozim kada nesto volim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Moje ljubimche HONDA troshi oko 100 eura mesechno , ali to konpenzuje predivnim druzzenjem nas dvojice po drumovima .  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Drugari, kosta ali neka kosta... Nemoze sve da se meri samo kroz lovu, zivot prolazi i red je da neku sumicu odvojimo za sebe.

 

To je vec komplikovano pitanje, jer svako od nas ima neku svoju situaciju. Meni toliko odlazi na motor, da sve ostalo trpi... a zivot, kako si rekao, prolazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1335 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Muci je nekoliko stvari i svasta sam cuo ovih dana u veci odrzavanja motora i koliko to sve kosta.CAk su mi govorili da se uopste ne isplati voziti motor jer je to uzasno skupo i da je bolje da vozim skuter nego motor.Koliko je to tacno?Pa ako moze neko malo da to pojasni?

 

Pa mene otprilike ovako košta ( servisiram sam, cca. 15.000 km godišnje) :

-registracija 230 EUR

-gorivo 800 EUR

-set guma + set lanac + lančanici 300 EUR

-potrošni materijal 200 EUR

-putovanja recimo 500-1000 EUR prosječno

 

Altogether minimum 2000 EUR godišnje, bez da ulažem u novi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

 

Godinama vozim Alfa Romeo i mislim da ne placam  odrzavanje vise od vecine vozaca koji voze komercijalnija vozila i lutaju po nekim "ovlastenim" i skupim servisima. Nadam se slicnom odrzavanju i TDM-a, a to je dobro i povoljno.

 

Ma neka je nesto i skuplje, nije mi zao da ulozim kada nesto volim.

 

Će se zavadimo ;) porediš milu mi Alficu sa tim,kako se ono zove...TDM  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

Admini, zakljucavajte, odustade covek od motora! :D

Ne odustajem nikad od necega kad se zainatim.Pasce motor,samo da vidim jos kako cu i sta cu.Jos se prebrojavam sa parama.Gledam cega da se odreknem da ustedim sto vise :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ja nikako da se uklopim u računicu. Sve mi to liči na ono, odeš u kupovinu jutrom, po leba i mleko... I onda se vratiš sa novinama, povrćem, sokovima i pivom, mesom i hlebom i mlekom. Mogao si da kupiš smao hleb i mleko. Možda ću biti dosadan sa tom pričom, ali vredi je poslušati jer je u direktonoj vezi da cenom održavanja. Prodajem ja KLR650, prošle godine, početak sezone. Tek registrovan, urađen servis, potrebna zamena zadnje gume. Cenim ga 1700E. Dođe dečko, kažem nema pojma o motorima, kupio bi da ima za po gradu. Pita u kakvom je stanju, ja mu kažem, idemo kod majstora, pa neka ti on kaže. Odemo do majstor Talera na Zveydari. Parkiram ja motor, a majstor Tale ga gleda, pa ga pipka, pa ga štipka, pa čuči, pa upali pa turira. Ugasi motor i kaže: Jel ste vi na ovome došli ovde? Ja bi ovaj motor sada oterao pravo na Pančevački most i gurnuo u Dunav. Treba menjati prednje paknove, zadnji kočioni disk i paknove, lanac u kurcu, lančanici pojedeni, gume odmah menjaj, jebe te osovina volana... Ovaj motor nije za vožnju! Uloži 500E i onda možda može može da se vozi... Normalno dečko ne kupi motor, ali ga uzme jedan totalno kul lik, i to pošto sma mu ja ispričao sve što mi je majstor rekao. Posle godinu dana, nađemo s emi da uradimo kupoprodajni ugovor, i ja ga pitam kako ide motor i šta mu je sve menjao. On mi kaže, 7000 kilometara, jedna zamena ulja i obloge paknova na zadnjem točku. Motor radi odlično.

 

Ja sam u moju Afriku uložio samo gorivo. Možda je neodgovorno, ali nisam ni ulje zamenio kada sam je kupio. Dosta troši pa dolivam. Ni VFR ove godine nije dobio neku posebnu donaciju, samo registraciju. Ne znam koliko me košta motor, ne opterećujem se time. Razmišljam o stvarima koje novac ne može da kupi, a takve stvari mi motor redovno donosi. Radost i prijatelje.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

ja sam skoro tuzio verano motors zbog skutera.Pise u servisnoj knjizici da su mi je prvom servisu na 500 km bilo sve ok i da su morali da promene ulje u menjacu i to je to.I nisam obracao paznju dok nisam shvatio da su me zeznuli i da ja uopste nemam menjac na skuteru,vec CVT prenos pomocu kaisa.I tako ja prelistam servisnu knizicu i vidim da se nigde na prvom servisu ne spominje provera ulja u menjacu a kamoli zamena,ni na servisu na 2500 km,ni na 5000 km,i tako dalje tako da imam  za sta da ih tuzim,a i dokaze.Imam racun i potpis majstora koji je to kao menjao,i sad ovih dana idem na sud.Ocekujem neku nadoknadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

A treba puno para, to stoji...I treba puno stvari da se odreknes, bas puno...Ali kad nesto volis to ti nije problem.Samo napred brate, izracunaj za koji bajk imas love i kupuj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

ma kakav skuter,kupi pravu mašinu koja ti se svidja ali ti preporučujem da istovremeno nadješ i proverenog majstora!!

pa ni skuter nije besplatan za odrzavanje...ima tu podosta potrosnog materijala na njemu osim ako ga nekupi novog?ja licno u zivotu nisam probao jeftinu a dobru stvar?!tako i motor..mnogoo je dobro ;Dali i kosta...e sad sto meni nije zao da to platim i nerazmisljam o tome to je vec druga stvar... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Au pa ovo je zastrašujuće kad se stavi na papir...

 

- Rezervni kljuc, 120 e

- Manzetna, 130 e

- Redovan servis 100h, 116 e

- Prikolica za ATV, 800 e

- Transport do servisa, 300 e

- CVT Belt, 260 e

- Redovan Servis 200h, 204 e

- Gorivo, 1000 e

 

cca 3000 evrića za 3 meseca... nije loše :)

 

A tek treba da poručim nove gume, to će me koštati oko 700 evra dva kompleta ako uvozim, ili 800 evra jedan komplet šugavih ako kupim od lokalnog dilera...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

Au pa ovo je zastrašujuće kad se stavi na papir...

 

- Rezervni kljuc, 120 e

- Manzetna, 130 e

- Redovan servis 100h, 116 e

- Prikolica za ATV, 800 e

- Transport do servisa, 300 e

- CVT Belt, 260 e

- Redovan Servis 200h, 204 e

- Gorivo, 1000 e

 

cca 3000 evrića za 3 meseca... nije loše :)

 

A tek treba da poručim nove gume, to će me koštati oko 700 evra dva kompleta ako uvozim, ili 800 evra jedan komplet šugavih ako kupim od lokalnog dilera...

 

 

Pa ni za jedan traktor odrzavanje nije jeftino ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja