Jump to content

Moto Zajednica

BMW HP2

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Nekima konvencionalno, jednostavno, nije dovoljno. Zasto enduro motor mora da ima 450ccm? Da li je zaista dvotaktna masina jedino ono sto ce nam omoguciti da prodjemo ovuda:

 

404.jpg

 

Inzenjeri iz Minhena ne misle tako. Odlucili su da nadju kariku koja nedostaje, da stvore klasu koja ce predrasude da ostave iza sebe.

Epilog: masina teska do tada nezamislivih 175kg, sa jos neverovatnijih 105KS i obrtnim momentom na nivou Fiat Punta.

 

Gospodo, predstavljamo vam:

 

BMW H(igh) P(erformance) 2 - zacetnika klase MAXI HARD ENDURO

 

8EBGQ_a0008213134045214ye.jpg

 

Poseduje klasican BMW-ov bokser od 1170ccm koji razvija 105KS pri 7000rpm (115Nm pri 5500rpm). Ovolika snaga kombinovana sa samo (za ovu klasu) 175kg suve tezine, daje nam priliku za jedan brutalan hard core off road dozivljaj.

U tehnickom smislu, HP2 se oslanja na 1200GS, ali prekrojen u svakom pogledu da bi zadovoljio ambiciozne enduro vozace kakvim je i namenjen

Dizajn je prilicno minimalisticki. Nema suvisnih detalja. Dva su razloga: smanjenje tezine i manja steta prilikom pada.

BMW je za ovaj motocikl razvio i potpuno novu laganu suspenziju opremljenu air damping sistemom. U zavisnosti od opterecenja i namene, svaki vozac moze vrlo precizno podesiti tvrdocu opruga pomocu prilozene obicne pumpe, kao za bicikl.

rxTJH_hp2pompa4hr.jpg

 

Sa strane se nalazi libela, tako da se podvozje moze vrlo precizno izbalansirati.

lsrZ1_bollahp225tk.jpg

 

U kombinaciji sa veoma niskim tezistem boxer agregata, glatkim i snaznim povlacanjem iz najnizih obrtaja, sa perfektnim balansom samog motocikla HP2 je u mnogim situacijama superioran u i odnosu na najjace predstavnike jednocilindrasa na teskim, tzv "slow trial" stazama. Na brzim offroad deonicama, HP2 jednostavno nema nikakvu konkurenciju

 

QSz0I_hp26hn.jpg

 

Jedina prepreka za maksimalno iskoriscenje jedne ovakve zveri, trenutno predstavlja nedostatak adekvatnih pneumatika. Naime, testovi su pokazali da HP2 jednostano 'jede' gume!

 

Za kraj sam ostavio jednu losu i jednu dobru vest u odnosu na vreme kada sam pisao ovaj clanak. Losa je da je cena od skoro 20.000EUR ostala nepromenjena a dobra - sada je u taj iznos uracunat i komplet tockova od 17in sa putnim gumama  Continental Road Attack

B6Rq4_2006031609p00259400og.jpg

(BMW preporucuje jos i  Bridgestone BT 020, Metzeler Roadtac Z6, Pirelli Diablo Strada ili Pirelli Scorpion Sync), napred dimenzija 120/70-17 a pozadi 150/70-17. Prednji tocak dolazi sa adekvatnim kocionim diskom i adapterom, kako bi transformacija trajala sto krace.

 

Ovako "obučen" HP2 enduro se skoro pa pretvara u svog zlog brata blizanca - BMW HP2 MEGAMOTO.

 

 

404.jpg

 

ali o njemu vise, drugom prilikom....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Jedan bezazleni CR500 ga za 4 puta manje para 4 puta ponizi... :baeh:

A i za te pare imam 2 CBR XX-a NOVA van sezone...

Kako reèe jedan moj poznanik(?) OFF-road vožnja me interesuje koliko i da mi nogu odseku... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Sve vreme gresite - ovo je motor za istinske ljubitelje offroada a koji su pri tom i odlikasi :wink:

 

Za one kiji imaju nesto brzu vezu, ovde mogu da vide isti u akciji (vredi!)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
E Djuro' date=' odakle je onaj txt odozgo? Trebalo bi ga prebaciti na sajt, pa zato pitam...[/quote']

 

Slobodno mozes. Autorsko je delo. Citao sam 10ak rewiev-a, stekao utisak o cemu se radi i napisao par recenica. Ako vam se jos i dopada, meni draze :)

 

Inace, znam da cu jednom...kad-tad...da odem na pravu, ali PRAVU avanturu, pa zato volim da citam o offroaderima. Dobro, ovo je extreman primer i nije predvidjen za putovanja (glupo bi bilo da tovaris prtljag na nesto za sta se jedno 100 Nemaca godinu dana trudilo da skine svaki suvisni gram :) ), ali mi se bas dopao, pa reko' da podelim sa vama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
Sve vreme gresite - ovo je motor za istinske ljubitelje offroada a koji su pri tom i odlikasi :wink:

 

Za one kiji imaju nesto brzu vezu' date=' ovde mogu da vide isti u akciji (vredi!)

 

Impresivno :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1572 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Samo da napomenem da je moj prijatelj prosle god uzeo najnovijeg BMWa GS 1200 (neki sa foruma su ga videli) i da je imao preko 40 intervencija, dakle POLUDEO je!!! sa njim.

 

Dakle pricali smo na Monzi pre 2 nedelje, kad je bio onaj lep dan, oboje sa motorima, i dao mi je da vidim listu kvarova, od zamene menjaca, kardana, zupcanika do ne znam vec cega.

 

Trreba voditi racuna da se i ne zna sta BMW zaista pravi na ovoj masini a verujem da nije jedini sa problemima.

 

Sve je ovo na labavim nogama, pa ce vreme pokazati kako stvari stoje, a ovo sam namerno rekao kako neki ovde ne bi oma` skocili na mene i krenuli da hvale ili kude bmw!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Znam,Endurac, tu pricu jer je i meni isti covek to ispricao(to znash)....ali me nije pokolebao. Ja jednostavno verujem BMWu i da imam sredsatava ne bi se dvoumio. Sutra bi kupio K1200GS i ne bi se dvoumio jer je taj bike 1. na listi mojih zelja vec dugo....(i to znas) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5345 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Znam' date='Endurac, tu pricu jer je i meni isti covek to ispricao(to znash)....ali me nije pokolebao. Ja jednostavno verujem BMWu i da imam sredsatava ne bi se dvoumio. Sutra bi kupio [b']K1200GS[/b] i ne bi se dvoumio jer je taj bike 1. na listi mojih zelja vec dugo....(i to znas) :)

 

Mislis R1200GS ili K1200S? Ne postoji K1200GS :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Onda "R" :)

Nesto sam se zeznuo...Onaj iz LWR samo ovaj novi od 1200 gs

 

Onaj iz LWR je 1150GS Adventure. Ovo je nov model:

404.jpg

Ne verujem da je bas taj imao. Prosle godine nije bio jos uvek u prodaji.

Pre ce biti da je imao "obican" R1200GS:

KBrJo_bmwr1200gs3yw.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Pa, dobro bre Djuro, ne sitnicari...To je isti bajk sa preradom na Adventure...Zar ne?

(Gume,roll barovi, dodatne lampe,koferi...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

(Gume' date='roll barovi, dodatne lampe,koferi...)[/quote']

 

kao i kracu prvu brzinu, veci rezervoar, 720W alternator, drugu suspenziju, drugaciji i podesivi korman, sire footpegs, drugacija sedista sa offroad ergonomijom, veci vetrobran...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja