Jump to content

Moto Zajednica

MZ Kupujem - prodajem

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Narod se iskvario eto šta je... Normalno je da voziš MZ tako da umire i nema veze, normalno je da zajebeš kupca, normalno je sve što nije ljudski...

 

A sem toga imamo još jedan veliki problem: MZ nažalost nemože da se lako nađe preko lokalnih oglasa jer bar ovde što smo videli na primeru Floyd-a i Duleta Slasha sve ponude ispadaju par stotina kilometara od mesta stanovanja pa gde god da stanuješ.

 

Ne bih smeo da odajem poslovne tajne nekih preduzeća zbog kodeksa ponašanja u struci ali savetujem da preko Interneta daješ besplatne oglase u kontinuitetu u ''nacionalnim oglasnim novinama'', rezultati se mogu očekivati najdalje za 3-4 nedelje a mogu da iznenade i brzo. ;)

 

Međutim opet ostaje problem gledanja i probe motora što može da se reši ostavljanjem kupljenog motora kod nekog od nas dok se dovoženje do kuće ne reši.

 

Inače sam mislio da bi, kada svi budemo stajali malo bolje sa parama, mogli da napravimo jednu prikolicu, ne daj Bože kvarova da može čoveku da se pomogne. Ali i to opet, šta ja znam...

 

Neznam, nisam pametan, stvarno je sve to problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ja sam imao MZ-a ETZ `82 god. kupljen u radnji u Beogradu i imao je napred dobos i "ravan" izduv. Bile su razne varijante sa oznakama, nalepnice, sito stampa i jedna varijanta sa dve paralelne linije koje su isle ispod oznake MZ i nastavljale su se na dekl ispod sedista. Bila je i "standard varijanta" bez obrtaljke ali ,koliko ja znam ,nije je bilo kod nas vec kod suseda Madjara.

Nemoj se oslanjati na sajteve koji nisu oficijelni a "cybermotorcycle to sigurno nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

http://www.muz.de/ pa idite na UBERSICHT

Evo ga oficijelni sajt na kome se jasno vidi da se MZ ETZ 250 proizvodi od 1981 godine i sa disk kocnicom,dakle od samog pocetka.I dvomilioniti MZ je ETZ 250 sa disk kocnicom.E sada me zanima zasto su promenili auspuh i malo ga zakrivili na gore,posto vidim da svi modeli sa pocetka proizvodnje imaju potpuno prav auspuh.

2 Zverinjak

Posto si ti imao tu cast da budes korisnik i jednog i drugog modela auspuha(ili si ovaj sadasnji imao na motoru prilikom kupovine)voleo bih da cujem da li si primetio bilo kakvu razliku.

Mozemo nastaviti diskusiju u temi o auspuhu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Osim razlike u frekvenciji zvuka nisam primetio neke bitne promene.Lipnikov izduv koji sada posedujem je ,po meni, jedini izduv iz tog vremena koji radi dobro i "dole" i "gore".Lipnik nema gomilu pregrada i cevcica kao originalni.Tu je i jedna karakteristika a to je duzina. `80-tih godina nikako nismo mogli da "svarimo" originalni izduv koji je bio duzi 20cm od zadnjeg tocka, kao rudimentni organ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Verujem da je u to vreme auspuh izgledao grdno,no danas to vise nije bitno.Dosta ljudi mi je prilazilo sa komentarima kako im se svidja motor ali da su odusevljeni auspuhom.

Ovo izgleda kao offovanje ali i nije bas,moze pomoci prilikom kupovine od "postenih"prodavaca.

Mislim da sam pronasao zasto su ga malo zakrivili na gore,da ne bi drljacio po zemlji kada ide na zadnji ;D

 

post-2200-12879008438843_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Prvog ETZ-a sam video 1983 godine kada je dosao u Nis gde sam fad ziveo je kupio jedan moj prijatelj, i bio je sa dobosem napred . Kolko se secam jos par godina su se prodavali tako, pa je tek tada stigao model sa diskom. Mozda su se sa diskom prodavali u nemackoj i ranije, al kod nas tek nakon par godina. Mozda se i varam, mozda i ne - nije ni bitno. Najbitnije da sam uspeo da isprovociram prodavca telefonom tako da sam saznao da je motor imao par havarija i da nisam bezveze iso stotinak kilometara da ga gledam, pa tamo utvrdim istinu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 772 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Prodajem svog MZ ETZ 250, 1989. godiste, vodi se na mene, istekla mu je registracija. Prosle godine mu je uradjena kompletna generalna, zamenjeni su klip, karike, lezajevi radilice, prednjeg i zadnjeg tocka, sve sajle, paknovi na zadnjem tocku, napunjeni su stapovi. Zadihtovana je i rucica prednje kocnice, ali je opet pocela da curi kociona tecnost posle nekog vremena, tako da to treba resiti i treba promeniti cetkice, bio sam kod elektricara i rekao je da je to uzrok nesto slabijeg punjenja akumulatora. Na motoru ima par ulubljenja od posledica padova, sto se vidi i na slikama. Cena je fiksna 500 evra. E, da, motor se nalazi u GMu, a do sada je presao 31800 km.

 

      064 14 80 322 Gile

post-154-12879010255829_thumb.jpg

post-154-12879010256938_thumb.jpg

post-154-12879010257786_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

MOTOR za MZ 251, 130 EUR. 063/353-923 

Nadjoh po oglasima.

 

F L O Y D E !!!

 

Ide zima  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pa jeste, tačno, ali šta ćeš, Peacemaker video i uredno prijavio samo neko treba da reaguje da ne bi opet završilo na ko zna kojoj strani.

 

Ako uopšte valja.  ???

 

Samo treba zvati, možda je sve OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

zvao sam ovog tipa sto prodaje motor za mz 251.

Masinakompletna i karburator 130 evrica, ali nema papire.

Covek ima i delove za javu 350 pa kome treba navalite, u pitanju je Batajnica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Mislim da za tu cenu papiri nisu ni potrebni! Jeste da je kompletno ali treba proveriti u kakvom je sve to stanju ali je svakako cena povoljna. Ma da se uzme sve to i prepakuje i milina,pa samo karburator je oko 80-100 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ma i da je dzaba, bez papira je... Sta raditi sa njim, da se vozikas po sokacima a i ne mozes da ga prodas kasnije. Takvih "divljaka" po svilajnackim selima ima koliko hoces!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ma ko ce na MZ-u starom 20 godina da kontrolise broj motora!?! Niko!

Pravo kazes...

Ali ja ga ne bih uzeo ni da je dzaba-propatio sam ja dosta muka sa "divljacima"!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Meni realno ne treba,ja moju masinu nema potrebe ni da rasturam jer je sve super,ali da mi treba uzela bih i ako je divljak. Sta sve ljudi rade sa kolima a sa motorima da ni ne pricam,ma motor skroz nelegalan a saobracajna ko zna od cega samo sredjeni brojevi i niko pod milim Bogom ih ne dira na redovnoj kontroli. Vazno im je samo da je registrovan i da imas polozeno i teraj. Za MZ-a i ostale starije motore je tek banja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Kome treba npr. karburator uzme sve lepo u paketu(dao bi taj mozda i za 100e sve) i zameni karburator a masinu rasturi,uzme sta mu treba i nikakvih problema sa papirima i zakonom. Moze bukvalno da uzme celu masinu samo bez dekla na kom pise broj motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ima jos jedna stvar a to je da nisam siguran da je masina od MZ-akoji je zavrsio u kasapnici dobra. Da je dobra ,terali bi oni to ili bi prodali skupa.Da je sve ove godine stajao i da nije vozen pa bi propao???Ja bih to uzeo sa velikom rezervom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Da se zna da je masina OK. neko polupao MZ-a, pa da je i uzmes za delove, al ovako ko zna sta joj fali .  ( Na istim motorima - obicno crkavaju iste stvari )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

ljudi, i moj emza uskoro ide u radionicu, a kako me je Floyd ispalio za radilicu iako smo se sve dogovorili, potrebna mi je prolupala radilica za etz 150

pa ako neko ima javite se.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Nis - DURLAN SITY

Prodajem MZ etz 251 sa ispravnim papirima ,potrebno farbanje,nov klip i busenje cilindra,radilica izrolovana masina sklopljena sve do cilindra ,Jedina misterija je sto napred ima dobos a ne disk.....cena-250 ewra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja