Jump to content

Moto Zajednica

MZ Kupujem - prodajem

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Daj Vujo slike Suzane u OT rubrici da se divimo i da cestitamo!  :D

 

Vujo se kao pravi MZ-as vec pohvalio ali ne u OT, vec ovde kod nas : http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=13251.2120

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Otišao istog dana kada sam i dao oglas na moto-berzi.

600 eura sam uzeo i tip je odmah isplatio bez reči, jer

je ubeđen da takav MZ može da se proda i za 700-750

Ja sam zadovoljan,dečko je mlad još nema položeno, ali

se vidi da će motor biti mažen i pažen.

 

Evo oglasa: (ali je u prirodi još mnogo lepši) :)

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=29452&trazi=1&ur=1&model=86&m=MZ-ETZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ne sumnjam da ce ga lepo sluziti,samo ostaje da ga pazi bar upola kao ti  ;).

 

Ja cujem da je ova devojka kojoj sam ja prodala moju 125-icu ofarbala motor,polepila neke silne nalepnice i tribale,verovatno je pala sa njega. A i nesto ga je koliko cujem urnisala,cepala,havarisala i ne znam ni ja sta vec pa je MZ-a jedno vreme bio mrtav.. Zao mi ga je sad ali sta cu,ne mogu ga ni ja vecno paziti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pozove me prijatelj uz molbu da pomognem njegovom prijatelju. Kaže da ovaj hoće da proda motor a nezna kako i kome. MZ je u pitanju, 150-ica.

 

Kada sam se čuo sa vlasnikom kaže da bi ga prodao što pre, dugovali su mu pare koje nije mogao da povrati pa je uzeo motor na ime duga i preveo ga na sebe. Kaže da je motor dobar mada se ne razume previše, da ga je vozio par puta i da lepo ide ali njemu ipak trebaju pare a MZ ga ne interesuje.

 

Dogovorimo se da dođem i fotografišem motor kako bi ovde okačio slike. Cena: 250 evra.

 

No, čovek se ne javlja a ja danima vučem aparat u kolima.

 

Ako je neko zainteresovan ja ću se angažovati a ako nije još bolje, obaveza manje za mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Da li posedujes mozda nove novcate semeringe amortizrea za MZ ETZ250? hitno su mi potreebni jer vise ne mogu da ga vozim.

Koje ulje da sipam u amortizere? kojeg viskoziteta? Pozzz

Prijatelju prosetaj malo ovim podforumom ima svega samo treba potraziti  ;)

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=20685.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da li posedujes mozda nove novcate semeringe amortizrea za MZ ETZ250? hitno su mi potreebni jer vise ne mogu da ga vozim.

Koje ulje da sipam u amortizere? kojeg viskoziteta? Pozzz

  Ulje se sipa domace - Amortizol - ako ga nadjes , a strano - Castrol ili Valvoline Fork oil ( ta dva ja nalazim po radnjama ) .

  U svaki amortizer ti ide po 8o ml ulja.  Semeringa ima mogu se naci !

 

  Sad sam video da vozis IZh, ovo 80 ml ulja vazi za MZ .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pozove me prijatelj uz molbu da pomognem njegovom prijatelju. Kaže da ovaj hoće da proda motor a nezna kako i kome. MZ je u pitanju, 150-ica.

 

Kada sam se čuo sa vlasnikom kaže da bi ga prodao što pre, dugovali su mu pare koje nije mogao da povrati pa je uzeo motor na ime duga i preveo ga na sebe. Kaže da je motor dobar mada se ne razume previše, da ga je vozio par puta i da lepo ide ali njemu ipak trebaju pare a MZ ga ne interesuje.

 

Dogovorimo se da dođem i fotografišem motor kako bi ovde okačio slike. Cena: 250 evra.

 

No, čovek se ne javlja a ja danima vučem aparat u kolima.

 

Ako je neko zainteresovan ja ću se angažovati a ako nije još bolje, obaveza manje za mene.

 

Ne bilo ti zapovedjeno, zanima mene, tj. mog kuma, nesto sam ga nalozio na motore i njega i kumu mi  :) a jurimo nesto ne-skupo, MZ ili Jawa...

Nista za juce, ne zelim da te cimam nego kad bude moglo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pozdrav svima, evo i od mene nesto: juce postah vlasnik honde 750 cbf te moj emzo postoje visak  ???, jos ga nisam dao u oglas jer taman ga sredih kad ulete honda u fabrickom stanju sa predjenih 8000km! Ubulio sam se do guse ali to se ne propusta!Inace mz je skoro ofarban metalik bordo, taze registrovan, masina odlicna, givi nosac+kofer, nov akumulator,copava, struja resena zauvek sa reglerom od moskvica i cena 650e.To je 251 "90 god. ne rade cajgeri, za obrtomer treba promeniti sajlu , a za brzinomer sam kupio digitalni bezicni od bajsa...Jos se lomim oko prodaje jer hondu nisam posteno ni provozao, imam problem sa rdjom u rezervoaru i jos neke sitnice..a registracija poskupljuje od sutra..

Moj drugar Dule, ima jednog lepotana 251,vredi pogledati mislim da je oko 600, a u istoj garazi od njegovog kuma ima takodje 251 ceni je 400.Svi smo dosli u posed japanaca ali zivimo u Srbiji pa su dva motora veliki luksuz. Registracija je oko 7000 jos danas a koliko ce biti od petka videcemo.Toliko od mene Vlada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Stavi slike tih motora ako nekog bude zanimalo jer od reci nema nista  ;).

A registracija za MZ-a ostaje ista,tako da nema brige i panike  :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Stavi slike tih motora ako nekog bude zanimalo jer od reci nema nista  ;).

 

 

Takodje...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

DSC02093.jpg

DSC02092.jpg

DSC02090-1.jpg

DSC02089.jpg

DSC02084.jpg

DSC02095.jpg

DSC02096-1.jpg

DSC02094-1.jpg

 

Prvi je moj MZ, drugi cene 400e registrovan je , a treci nikada nije registrovan, presao je 3.000 km, cene ga oko 650. Na Vidikovcu su ! Dule 063/368836 a ja sam Vlada  8)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Da,da i smrtno uvredila vlasnika...... :-\

 

Izvinjavam se stvarno... :(

Ali ja sam samo rekla svoje misljenje jer bi uvek svakom rekla sta iskreno mislim o bilo kom motoru...bolje tako nego da ga slazem i kazem kako mi se svidja i da mislim da je sve super...zar ne?! Kad neko od "nas" uzima,ja bih gledala da ga posavetujem kao da sebi uzimam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Licno sam sasvim slucajno videla ovam motor pre par dana na Vidikovcu. Stajao parkiran a ja naravno cim vidim MZ-a moram da pridjem i tu se upoznam sa jos nekim ljudima i ispostavi se da je covek koji tu drzi radionicu-majstor za motore(ne prodavac MZ-a) Zverinjakov prijatelj! Tako smo se mi upoznali i raspricali..

A sto se motora tice,farban je kao sto vidite,ne registrovan,nije los,ali neko moje iskreno misljenje je da ni slucajno ne vredi 700 evra. Pa dok se registruje izadje 800e a znate kakav motor treba da bude za te pare..Ne bih bilo kome da kvarim oglas ali to je moje misljenje.

 

 

Da,da i smrtno uvredila vlasnika...... :-\

 

Koliko ja ovde vidim niko nije komentarisao vlasnika a kamoli da ga je uvredio...!!

Makica je dala svoje misljenje o ceni motorcikla...

Da je mnogo-mnogo je...Ovo je moje misljenje!!!!!!!!!!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Gledam ove slike ova tri MZ koji se prodaju, i nesto mi mije jasano .  Ovaj koji je navodno nov nikad registrovan i ima samo 2800 km predjenih , Kako to da tako nov ocuvan motor sa tako malo predjenih kilometara nema centralni stender ( nogare ) ?

  Mislim - koji je razlog sto ih nema ? Da li je motor imao neku havariju, il je skidana i rasturana masina, il sta vec ?

  Svasta mi pada na pamet zbog tih nogara !  ???  ???  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Kapiram da bi ga dao i za 600e, a motor je stvarno presao 2850km! Dule je ljubitelj i vrstan poznavaoc mzova, tako da mozete kod njega i odrzavati makine! Svi smo uzeli japance i garaza je tesna a dzep naravno  plitak! 

Drugi mozda i 350, mislim da treba dihtung od dekle da se stavi,otici pa pogledati.

Po meni dobar mz vredi 600e, a u oglasima svasta ima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Treba biti oprezan sa komentarima, mogu lako da povrede iako nisu izrečeni u toj nameri.

 

Imali smo problema sa Malim Oglasima, ima dokonog sveta na Forumu pa tako idu od oglasa do oglasa i komenatrišu: ružan ti motor, pa si ti ružan, pa je mnogo para, pa zamena za jaja ili ko zna šta već...

 

Neznam kako je taj problem rešen, ne uređujem oglase ali je bilo predloga da se odmah po postavljanju oglasa tema zaključa kako se ne bi komentaisalo ili obarala cena jer ipak samo jedan prodaje dok svi ostali komentarišu i pitanje je da li je kupac među komentatorima ili ne.

 

Opet, ne možeš uskratiti pravo nekome da nešto pita ako to želi, ima pravo da zna, niko ne daje pare na lepe oči.

 

Rešenje je valjda u onoj narodnoj ''ispeci pa reci''.

 

I nakon prodaje može da dođe do problema. Jedan prodaje, drugi kupuje a niko ne pogleda da li u mašini ima ulja, onda motor crkne pa se raspravljaju ko je koga zajebo'... A nisu gledali ni jedan ni drugi.

 

Takva su nam iskustva.

 

Oglasi su škakljiva tema kao i pijaca. U Arapskim zemljama na pijaci skineš cenu sa 20 dolara na 1 ali ako je tako pogođeno onda si obavezan da platiš taj 1, nema hoću-neću, takvi su lokalni običaji u trgovini.

 

Mi nemamo takve običaje ali treba biti obazriv da drugi mišljenjem ne bude pogođen, nikakva 'vajda od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

E pa ljudi kad sam vec tu, prodajem MZ ETZ251 (i naravno da me dusa boli al' moram da isplatim BMW-a), odlican motor, samo godinu dana registrovan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja