Jump to content

Moto Zajednica

MZ Kupujem - prodajem

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Nemam sta da " bunarim " - evo je. Ovo je meni bilo na NSU-u 251 OSL. Ovaj spoljni deo je tu. E sad nisam siguran za onaj unutrasnji ( to je bilo parce lima na kojem je bio fasung za sijalicu , al je bio dosta izrdjao. Ja ga skinuo da ga ocistim, i ostalo tako ), moracu da potrazim, pa ako ga nadjem - nadjem .

 

post-3891-12879005447928_thumb.jpg

post-3891-12879005448718_thumb.jpg

post-3891-12879005449776_thumb.jpg

post-3891-12879005450695_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ne vozim MZ, ali informacije radi, da pitam zna li neko gde moze da se nadje mz 251 kanuni prednja viljuska sa tockom. Novo mi se verovatno ne isplati, tako da me interesuje polovno... Stavio bih je na moju Jawu pocetkom sledece sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ne vozim MZ, ali informacije radi, da pitam zna li neko gde moze da se nadje mz 251 kanuni prednja viljuska sa tockom. Novo mi se verovatno ne isplati, tako da me interesuje polovno... Stavio bih je na moju Jawu pocetkom sledece sezone.

 

To predpostavljam da ti treba radi prednje disk kočnice.

 

Taj nastavak Kanuni označava proizvođača koji je nastavio izradu ETZ modela nakon prestanka proizvodnje u MZ-u. Od svih nas Kanunija ima samo Snake, kupio ga slučajno u izvanrednom stanju u Sarajevu i toliko o tome, druga tržišta ga nisu dobijala a i tamo je došao u maloj seriji pa ga nema svako.

 

Ja ga nikada nisam video, sem sa njegovih fotografija.

 

Koliko je meni poznato Kanuni ima istu viljušku kao i ETZ što ćeš lakše naći a kako se montira na Jawu može da ti da savet neko odavde ko je to radio ili neko od naših majstora.

 

Pored Jawa nadogradnji, Zverinjak ima dobre akcije sa viljuškama pa možeš njega da pitaš, sve mu valja, i estetika i funkcionalnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Da, zbog disk kocnice, ali mi se svidja i felna...

Na kraju krajeva, ne mora takav tocak, moze i obican, sa zicama.

Kontaktiracu Zverinjak, hvala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Potreban mi je originalni guvernal za 250,ovaj kod mene je trodelni,italijanski cini mi se Kupinijev.Prvi vlasnik ga kupio 80 i neke u Grckoj.Kaze kostao ga kao pola motora,normalno originalni nije mogao da nadje kada mi je prodavao motor.E sada ja hocu originalni,pa da probam koji mi se vise svidja.Ima li ko ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

imam ja od tomos automatc-a mada bi morao da ga ili farbas ili hromiras. On je malo vislji od originalnog MZ-ovog...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

imam ja od tomos automatc-a mada bi morao da ga ili farbas ili hromiras. On je malo vislji od originalnog MZ-ovog...?

 

Citaj lepo:Potreban mi je originalni guvernal za 250

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Duki jel mislis na volan???

Ako je to u pitanju ima originalni da se kupi za 1100 dinara! Bas sam pre neki dan kupila onom drugaru sto je izleteo na krivini. Odlican je a nije skup. Mogu i tebi da uzmem pa da ti posaljem citijem?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

2 Makica

Super,dobro je da ima da se kupi.Nije mi hitno pa cemo se cuti jos.

2 impuls

Ako mi originalni vise odgovara dogovoricemo se oko ovoga.Evo slike,on je bas sportski samo sto sam ga ja podigao sto moze vise.Inace moze da se namesti bas kao na zujkama.

 

 

post-2200-12879006533414_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Duki, a da se menjamo? moj je 251 al mislim da je to isto  ??? ... ti meni posaljes taj ja tebi ovaj moj, ako je potrebna slika javi pa cu uslikati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ovo je sportski volan za MZ-a i takodje ima da se kupi gde god hoces a mislim da je cena ista kao kod fabrickog! Meni se ovaj sportski ne svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Ljudi na prodaju MZ 150ccm poceo neko da pravi coper od njega kompletan ima dosta delova ima papire daje ga covek za 180e, ja video sediste prostepano kozno pravljeno pa samo ono vredi na njemu a da ne govorim za drugo.

Inace decko koji ga prodaje radi MZ-ove vraca ih u prvobitno stanje prodao je vec dva ko lutka su bili.

Stavljam sliku i kontakt tel, pa ko hoce da se igra neka ga pozove. On je moj drug neka samo kaze da ga je uputi Deki koji radi Louis opremu.

 

kontakt tel. 063/36-88-36 DULE

 

ovo je taj projekat copera

 

7yTQg_image0051mj5.th.jpgthpix.gif

 

a ovaj je prodao ima jos jedan na prodaju samo crni ali takodje za cenu sa njim videti

 

cYMrH_image0011ei1.th.jpgthpix.gif  2nyeE_image0021wp5.th.jpgthpix.gif  tA09J_image0031dd1.th.jpgthpix.gif  rXRnh_image0041vk2.th.jpgthpix.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

jel prodat taj mz i odakle je?

 

po slikama mi se ne cini kao da je kompletan :)

 

'ajd sad telefon pa zovi sica pare!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Motor jeste kompletan ima i papire, u Beogradu je na vidikovcu,ima da se radi ali nije ni neka para pa ko hoce telefon sam napisao ali evo jos jednom

Dule bi ga radio za sebe ali ima dosta posla oko njegovih motora pa ga zato prodaje idem veceras do njega pa ako hocete mogu jos slika da napravom

 

Dule 063-36-88-36

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Kao sto znate - jesam kupio Suzukija, al od MZ-a ne odustajem tako lako. Vec tri nedelje mi se vrti oglas u Gradjanskom oglasniku i niko se ne javlja - do juce . Odjednom zovu dvojica u roku od 10 minuta.  Ovaj prvi manje vise OK, samo sto mu je MZ 250 iz 83 godine, tvrdi da je malo presao, i sve fabricki, on drugi vlasnik , zna prvog , motor farban tri cetiri puta " onako - mode radi ", al kad je opisivao motor, i pomenuo disk kocnicu, i kad sam ga pitao ko je to ugradjivao - on mrtav ladan kaze - to je fabricki ( ETZ to i jos par narednih godista je imao dobos kocnicu napred ) . Kad sam mu to pomenuo - on se useprtljao,  i poceo da vrda, pa je na kraju ispalo da je motor imao i par sudara.

Ovaj drugi sto se javio je jos grdji , kao vozi japanca, a MZ mu bio za pecanje. Da ne detaljisem, satovi i nosac polupani, motor ofarban u mat boju ( cetkom ili jarcem ), Spalo mu kvacilo, nije registrovan, nema bakelit i gume ( stitnici lanca i zadnjeg lancanika ) , i sto je najgore tip mi mrtav ladan uz  sve to sto je naveo non stop dodaje rec " normalno " .

  Dal sam ja lud, il je svet pobudalio, pa neko kad prodaje motor ladno kaze - " polupani satovi - normalno, ofarban u mat boju - normalno, spalo kvacilo, ja sam to rasturio - normalno, nije registrovan - normalno i. t. d. "

  Ja sam mislio da je " normalno " kupiti motor koji kako tako radi, koji je manje - vise kompletan,  registrovan , i . t . d.

  O cenama koje su trazili " normalno " bolje i da ne pricam .

  Normalno, ja i dalje trazim MZ 250 da kupim !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Za disk nisam bas siguran,mislim da se ugradjivao i u to godiste paralelno sa dobosem.Ovi sa dobosem imaju i auspuh potpuno prav,nije zakrivljen.Kao moj motor.

 

post-2200-12879008380204_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Da i jos jedna razlika kod tih prvih serija,nisu imali nalepnice nego su oznake farbane preko sablona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Bio sam u pravu,modeli sa diskovima su se pravili odmah.Znam da sam negde svojevremeno procitao da je kao revolucionarni napredak u odnosu na TS-a bila disk kocnica i struja 12 V.

http://www.cybermotorcycle.com/euro/brands/mz_history.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja