Jump to content

Moto Zajednica

Komitet za bezbednost u saobracaju

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Neću ja vama nedostajati... ;)

Samo vi uživajte, ne pripadam ovde, iako vozim motore.

Šta sad... Želim vam sve najbolje, mnogo pređenih kilometara, milione postova...

Idem da milim po gradu.

:)

 

Nemoj tako druze...zivot je steeplechase - pun prepreka, teskoca, problema...moras da ih resavas,da se boris i zastupas svoje misljenje i stavove do kraja - argumentima i znanjem.

Sorry ako zvuci kao "popovanje", ali nema smisla da tako lako odustajes...

 

Za voznju ovog "smekera" na xtx .... pa ljudi su sve vec rekli, ja napisao da na motoru treba razmisljati i predvidjati tri koraka unapred, kao u sahu, a ova voznja je "ruski rulet" :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Misliš da on nepromišljeno vozi? Pa recimo da čovek ima preko 100k km sa sm-om, misliš da bi preživeo da je nepromišljen? A ti beše onaj što se bunio i opravdavao eraše da je brza vožnja ok? Proći na crveno a prethodno se uveriti da nema nikoga na raskrsnici je isto kao i proći raskrsnicu sa znakom stop(zakonski ne, ali bezbednosno da). Druga stvar je kad proletiš negledajući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

svaka cast njemu za voznju i znanje i sagledavanje celokupnog stanja saobracaja

ali sta da je nekome u nekoj matoroj raspaloj Asconi usredn nedostatka klime na semaforu palo na pamet da otvori vrata i malo sparine iz auta izbaci na ulicu????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Pa slupao bi se. Vožnja motora je generalno rizična a ovakva vožnja solidno povećava taj rizik. Ali konkretno u ovom klipu nije bilo situacija koje su bile blizu sudara. Isto tako je i ghostriderova vožnja rizična ali nije bilo zamalo-da-stradam situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS

Ma ljudi bre nema opravdanja za ovakvu voznju i tacka! Nebezbedno je po ostale ucesnike u saobracaju, po samog vozaca motocikla i jos jedna vrlo bitna stvar: STVARA LOSU SLIKU O SVIM MOTOCIKLISTIMA

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Da ne pređe ovo u neke druge tokove...

Novi zakon je dosta učinio da se smanje rizici od mladih vozača, koji sada dosta odustaju od polaganja kada vide koliko traje polaganje za A. Takođe i limitiranjem jačine motora za nove vozače smanjiće se sigurno broj nezgoda u grupi od 16-24 godina koja je i najrizičnija.

Ostaje da se promeni svest vozača, a na to ima da čekamo dosta dugo.

 

@PeraPop

Kako da ti sad objasnimo šta je limit, zašto ga jurimo, zašto se on stalno pomera... Kako? Kako da ti objasnimo ono što ne možeš objasniti, samo možeš doživeti?

To verovatno svi misle, ali neće da ti kažu 0namigivanje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

isto kao sto je nemoguce ljudima koji ne vole motor, ne voze motor, ne znaju sta je to, strepe od same pomisli da su na tom cudu.... objasniti sta to nas privlaci da ih vozimo

 

neke stvari su prosto neobjasnjive il' volis ili ne

niko od nas nema 2 ciste u glavi cim je selo na motor

jos manje onaj ko juri limite (nhf onima koji se prepoznaju ;))

 

ali kad se vec glupiramo, ajde bar da malo ukljucimo mozak jer jednom se pada kako treba

 

sto kazu, sve pecurke mogu da se jedu, samo neke jednom u zivotu

 

mali OFF - kako je organizovano polaganje za A?

jel klinci polazu za petlice, pa onda kasnije sa godinama dobijaju jace dozvole ili kasnije moraju da rade doobuke da bi stekli jace kategorije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

mali OFF - kako je organizovano polaganje za A?

jel klinci polazu za petlice, pa onda kasnije sa godinama dobijaju jace dozvole ili kasnije moraju da rade doobuke da bi stekli jace kategorije?

 

Koliko ja znam, novi zakon podrazumeva tako nešto, ali pošto niko nije bio spreman za to, nastavljeno je i ove godine sa samoobukom, a trebalo bi od naredne godine da krene prava obuka i polaganje za svaku novu kategoriju ili bar za A1 i A2. Moraćemo da sačekamo kako bi saznali sve detalje, ali u svakom slučaju se ide na poboljšanje kvaliteta obuke, što je svakako pohvalno. Pak, proći će godine dok to da svoje efekte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

da nažalost još uvek klinci (a i mi stariji) polažemo po starom uz samoobuku ili nekakvu obuku u AŠ, a novo kreće tek od septembra ili kasnije :zvizduk:

 

jedino što je sad po novom je da se određene kategorije dobijaju u skladu sa godinama ... pa samo preko 24god dobijaju punu A :zdravo:

pravilnici nisu gotovi, AŠ nisu spremne i vrlo verovatno tako do kraja godine :stabre:

 

trebalo bi da bude postepeno ali još nije, a kad će nezna verovatno ni čika Stojadin iz ABS :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

auto kriv milion posto

 

 

ali sta vozac skutera ima od toga sto je auto kriv????

 

To je sigurno jedan od onih 10% automobilista sto prave pizdarije, a i cijenim da je sansa da je skuter imao turbo + eter u gorivu bar 90%. ::)

 

Povodom ispada istankova, jedno je ukazivati na neophodnost pesimizma, a drugo je izvrtati cinjenice u tu svrhu. Motori se slabije uocavaju i toga treba biti svjestan, ali neuocen motor nije kriv. Jeste sjeban, ali nije kriv. To sto neuocen motorista nema od toga koristi je opet jedno, a krivica je drugo.

 

Ovaj gore skuter je kriv po "zakonu o zdravom razumu" jer se oslonio na zeleno u nepreglednoj situaciji. Po ZOBS-u nema nista da brine (ako je prezivio). 90% krivice motora po ZOBS-u je moguce, ali samo u vlaznim snovima trecerazrednih novinara, i to kad malo popiju. Ja ne raspolazem preciznim statistikama, ali da sam je ja pisao bila bi drasticno drugacija.

 

Sto se tice (duzeg/tezeg/nestabilnijeg) kocenja, to stoji, te ga zato treba izbjegavati. ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

 

Ovaj gore skuter je kriv po "zakonu o zdravom razumu" jer se oslonio na zeleno u nepreglednoj situaciji.

 

e u tome je poenta

ne smemo se oslanjati na "zeleno je", na "imam prvenstvo", na "video me je pa stao", na "ide pravo, nece da se prestrojava"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

 

Ovaj gore skuter je kriv po "zakonu o zdravom razumu" jer se oslonio na zeleno u nepreglednoj situaciji.

 

e u tome je poenta

ne smemo se oslanjati na "zeleno je", na "imam prvenstvo", na "video me je pa stao", na "ide pravo, nece da se prestrojava"

 

Sjecam se jednog edukativnog stripa:

 

Dva klinca dolaze do zebre. Jedan kaze: Cekaj, ide auto!, a drugi mu odgovara: Ma nema veze, mi imamo prednosti. I zakoraci na zebru ispred dolazeceg automobila

Auto pokupi klinca, i vozac istrcava iz auta. Klinac mu kaze: Ciko, pa zar nisi znao da mi imamo prednost.

A vozac mu odgovara: Znao sam ja da vi imate prednost, ali nisam znao da mi ne rade kocnice!

 

Ta recenica: "Znao sam ja da vi imate prednost, ali nisam znao da mi ne rade kocnice!" mi je cesto pomogla da prezivim u saobracaju i to je nesto sto svi treba da imaju na pameti u svakom trenutku

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Povodom ispada Istankova> http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/68991-hondom-u-smrt/

 

... Jeb.m ti sudbinu, bas mi je pricao kako po ugovoru ne sme da se bavi extremnim sportvima niti da vozi motor ...

 

I onda istankov ima ispade? Drugari, pazite da ne ispadnete iz sedla, lako je srat na forumu, pazite se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Povodom ispada Istankova> http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/68991-hondom-u-smrt/

 

... Jeb.m ti sudbinu, bas mi je pricao kako po ugovoru ne sme da se bavi extremnim sportvima niti da vozi motor ...

 

I onda istankov ima ispade? Drugari, pazite da ne ispadnete iz sedla, lako je srat na forumu, pazite se!

 

Istankove, počinješ pomalo da iritiraš i da smaraš.

OK, šta sad poručuje ovaj tvoj komentar? Da ne treba da vozimo motocikl jer iz klauzule sportskog ugovora saznajemo da je to opasno?

 

Rekao si više puta da treba se čuvamo i hvala ti na tome.

 

Uzgred, u klauzulama nekih sportskih ugovora piše i da se ne sme baviti skijanjem. Jel ti pada na pamet da odeš na skijaški forum da im pričaš kako je skijanje opasno i kako moraju da paze?

 

Hvala još jedanput, kao što rekoh, ali nemoj više. Skapirali smo, valjda.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja