Jump to content

Moto Zajednica

10. MotoGP: Laguna Seca 22,23,24.07.2011.

Recommended Posts

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

A zašto je loše navijati za Rosija? Navijao sam za njega još dok je bio na 125ccm. Navijao sam i kad je osvajao titule, a i kad je pušio, kao u poslednje vreme. Ne volim da pratim onog ko je u ovom momentu najbrži, najuspešniji ili na najboljoj mašini. Neću da odustanem od navijanja za njega iako je ove sezone to sasvim normalna pojava. Nije moj idol. Daleko od toga. Puno je toga što mi se kod njega ne sviđa i što ne odobravam. U mnogim situacijama bih se drugačije ponašao, druge reči rekao, drugačije odluke donosio u odnosu na Valea. Ono što se nije promenilo je u stvari suština, a to je u stvari sve ono što se dešava na hrapavom asfaltu. Zbog "onoga nečeg" što on ima za vreme trke. Ova sezona je za mene kao supa bez soli. Možda će sledeće ponovo biti u mogućnosti da se bori za titulu, a možda je na zalasku karijere.

Izvinjavam se antiRosijevcima na gušenju, a Rosijevcima želim više radosti u budućnosti. Pozdrav za sve i samo nastavite sa prepucavanjima. Zanimljivije mi je da čitam forum nego da gledam (spavam) trke.

 

RAmireZ

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

 

vidi se kakva je organizacija Dormeo kada zaposljava ovakve reditelje...

 

ja bre na tonu ovih riba nisam video ni 5 grama OO a kamo li malo Đ ...

 

skinuo sam zadnje 3-4 trke s torrenta pa cu natenane da studiram jer mi konstantno za vreme trke devojka ulece sa pitanjima : kako mozes da gledas te dosadne trke :)

 

da nije neki rod s Mikulancem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12819 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

A zašto je loše navijati za Rosija? Navijao sam za njega još dok je bio na 125ccm. Navijao sam i kad je osvajao titule, a i kad je pušio, kao u poslednje vreme. Ne volim da pratim onog ko je u ovom momentu najbrži, najuspešniji ili na najboljoj mašini. Neću da odustanem od navijanja za njega iako je ove sezone to sasvim normalna pojava. Nije moj idol. Daleko od toga. Puno je toga što mi se kod njega ne sviđa i što ne odobravam. U mnogim situacijama bih se drugačije ponašao, druge reči rekao, drugačije odluke donosio u odnosu na Valea. Ono što se nije promenilo je u stvari suština, a to je u stvari sve ono što se dešava na hrapavom asfaltu. Zbog "onoga nečeg" što on ima za vreme trke. Ova sezona je za mene kao supa bez soli. Možda će sledeće ponovo biti u mogućnosti da se bori za titulu, a možda je na zalasku karijere.

Izvinjavam se antiRosijevcima na gušenju, a Rosijevcima želim više radosti u budućnosti. Pozdrav za sve i samo nastavite sa prepucavanjima. Zanimljivije mi je da čitam forum nego da gledam (spavam) trke.

 

RAmireZ

E bre RAmireZ al si ga uozbiljio. Pa zajebavamo se samo nećemo da kažemo. Dobro, Aćim se ne zajebava, stvarno se prepao za titulu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Treba nekako izgurati ove tri nedelje pauze, pa bar nek bude u šali, sreći i veselju.

A ko se ljuti, sam je sebi kriv!

Inače YamaNa uzima titulu, tako da nemojte da brinete. (Ako pitate odakle mi to, bio sam kod likalnog vrača i on mi rekao).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Sve ce kod Rosija i Dukca doci na svoje mesto, samo malo stpljenja. Ako su mogli jednu Hondu i Yamahu da dovedu do vrhunca Rosi i ekipa, dovesce i Dukca. Ali da se ovi anti Rosijevci ne bi mnogo ostrili zato sam i prekinuo da pisem u ovoj temi. Vise volim onu narodnu. "Ko se zadnji smeje najsladje se smeje" Forca Rossi. :care: :care: :care:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dejane, 100x je bilo na forumu da je Rosi imao udela u razvoju te Honde isto tolicno koliko i ja. Niti je testirao, niti bilo sta drugo radio. Seo je na gotovo. Predpostavljam da je ista situacija bila i u Yamasi - Dzeremi je taj koji je zavrsavao posao. Nemojmo mesati babe i zabe.

 

BTW, imas negde ovde na forumu film o razvoju te Honde "koju je Rosi razvijao". Moze da se vidi kako se to radilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Treba nekako izgurati ove tri nedelje pauze, pa bar nek bude u šali, sreći i veselju.

A ko se ljuti, sam je sebi kriv!

Inače YamaNa uzima titulu, tako da nemojte da brinete. (Ako pitate odakle mi to, bio sam kod likalnog vrača i on mi rekao).

Ne treba mešati titulu konstruktora sa titulom vozača. Ako npr. Stoner postane šampion to ne mora da znači da Honda uzima titulu i obratno.

 

 

9xBta_screenhunter01jul261345.jpg

Prikaz svetskih šampiona i proizvođača za koje su vozili

 

 

Tk8gc_screenhunter03jul261349.jpg

Osvajači titule konstruktora

 

6MaRx_screenhunter02jul261347.jpg

Ukupno stanje titula konstruktora od 1949 do sada (ima malih grešaka, nisu uneli podatke od zadnjih nekoliko godina)

 

Meni se čini da će Honda ove godine lako osvojiti titulu. Ako omane Stoner, tu su Pedrosa i Dovizioso, a možda i Simoncelli.

 

Trenutno stanje:

 

1 Honda 235

2 Yamaha 204

3 Ducati 117

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

@ Lalajko, po tebi bre ovaj Rosi nema pojma, nista on nije uradio. :nanana: Pa imas na par strane ranije gde je neko ne mogu sad da trazim ko objasnio kako se razvijala ta Honda. Da ne ulazimo u polemiku, posto mi jos uvek nisi odgovorio na pitanje koliko ono bese puta Rosi sampion, 7-8-9. Ali kazem ja mrzitelji Rosija, sad se nasladjuju, ali polako tiha voda breg roni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Sećam se ali je Ducati GP11.1 daleko od Honde NSR500 - mašine sa najviše pobeda u 500cc GP takmičenju, miliona svetlosnih godina daleko. Bilo je čudo što nije došao do prve pobede u premijer klasi znatno ranije sa obzirom na to šta je vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

@ Lalajko, po tebi bre ovaj Rosi nema pojma, nista on nije uradio. :nanana: Pa imas na par strane ranije gde je neko ne mogu sad da trazim ko objasnio kako se razvijala ta Honda. Da ne ulazimo u polemiku, posto mi jos uvek nisi odgovorio na pitanje koliko ono bese puta Rosi sampion, 7-8-9. Ali kazem ja mrzitelji Rosija, sad se nasladjuju, ali polako tiha voda breg roni.

 

11x je bio sampion jer je dva puta bio prvak odeljenske zajednice u OS. Sve su to MotoGP titule. I kakve to veze ima sa danasnjom situacijom? Otkako Stoner vozi MotoGP (znaci govorimo o 2006-toj pa na ovamo) u svakom pogledu je uspesniji od Rosija sem u broju titula. Rosi ima dve a Stoner jednu, ali ce se i ta statistika promeniti fala Bogu do kraja sezone. Rosi je sa pobedama (verovatno) i titulama (sigurno) zavrsio, vozice jos par sezona dok bruka ne postane nepodnosljiva, pa ce u penziju. Pred Stonerom je bar jos nekoliko sezona pa kad sve to prodje mozemo ponovo da racunamo i poredimo titule, cak i one iz OS.

 

Ne znam da li smo citali isti materijal o razvitku sampionske Honde koju je Rosi vozio. Spidlla to zna bolje, ali postoji Youtube film o celom razvoju. Rosi se tu bas nigde ne pojavljuje! E sad, voleo bih da pogledam i taj materijal koji si ti citao ili gledao.

 

Jos nesto, nisam ja rekao da Rosi nema pojma, nemojmo kao deca ili komunisti ici iz krajnosti u krajnost. On je samo vozac, extremno dobar vozac, ali nista vise od toga. On ne razvija motor, kako ti kazes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Smilovali su se sa MotoGP sajta i uradili tabelu:

 

1 Casey STONER Honda 193

2 Jorge LORENZO Yamaha 173

3 Andrea DOVIZIOSO Honda 143

4 Dani PEDROSA Honda 110

5 Valentino ROSSI Ducati 108

6 Ben SPIES Yamaha 98

7 Nicky HAYDEN Ducati 94

8 Colin EDWARDS Yamaha 67

9 Hiroshi AOYAMA Honda 63

10 Marco SIMONCELLI Honda 60

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Mislim da je Crven Ban mislio na Yamahu ali je greškom napisao Honda.

 

Uopšte ne treba ni pominjani da je Valentino imao bilo kakvu ulogu u razvijanju pobedničkog NSR-a, a kada je u pitanju RC211V - Rossi je dobio gotov proizvod koji je bio značajno ispred konkurencije.

 

Cela priča oko njegove neverovatne sposobnosti da razvije mašinu prema sebi je krenula 2004., odnosno godine kada je prešao u Yamahu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Zanimljivo je da niko nije prokomentarisao kako Stoner odlično vozi njemu u potpunosti nepoznatu mašinu. Mašinu sa kojom nema nikakva iskustva, koja je veoma različita od Ducatia, za koju nema podešavanja od prošle godine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Izvinjavam se što odgovor kasni, na odmoru sam :moto3:

 

Druže Aćime pogledaj sve moje postove pa ćeš shvatiti da mene savršeno boli Q za sve njih zajedno sa sve Momcima-drugovima od rođenja i Devojkama-ženama u boksu.

 

Ja upravo o tome i pričam. Znači, ja kao baš me briga, navijam za sve i ko god pobedi ja mogu da zajebavam. Pobedi Partizan zezam Zvezdaše, pobedi Zvezda zezam Partizanovce i ja uvek pametan :lol: To nije pošteno, ko hoće da zajebava, mora da se izjasni za koga navija, da i drugi njega mogu da zajebavaju kada njegov fan ne bude prvi ili bude iza nekog od protivnika.

 

Što se navijanja tiče navijam za Stonera

 

E to je časno, drži se kada bude bio iza Lorenza :moto3:

 

Jer je očito samo tebi dozvoljeno da podjebavaš

 

To nije tačno, objasnio sam gore i prihvatiću svako zezanje od onih koji su se izjasnili. Od sledeće godine se izjašnjavamo u posebnoj temi na početku sezone i posle više nema preletanja :takoje:

 

Ja isto navijam za Stonera

 

Konačno da se i ti izjasniš :takoje:

 

Eto, da sam znao da ste obojica Stonerovci, otkinuo bih vas posle prošle trke, ali ste mi to uskratili, a sebi dali za pravo da to isto radite. Sada je pošteno, pa kom opanci, kom obojci :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Zanimljivo je da niko nije prokomentarisao kako Stoner odlično vozi njemu u potpunosti nepoznatu mašinu. Mašinu sa kojom nema nikakva iskustva, koja je veoma različita od Ducatia, za koju nema podešavanja od prošle godine...

 

To nije velika mudrost zato što se japanske mašine ponašaju sasvim očekivano, za razliku od Ducatija, rekao bih. Honda i Yamaha su veoma slične mašine jer je dosta tehnologije Honde prešlo na Yamahu kada je prešao Rossijev tim. U principu, koliko sam primetio poslednjih godina, jedini problem jeste prelazak na Ducati, prelazak na neku drugu mašinu nije bio problem nijednom od vozača.

 

Mogu da kažem da je Stoner zaista pokazao da jedini može šampionski da vozi Ducatija onakvog kakav je bio, dakle ne ovog modifikovanog GP11.1, niti GP12.

 

Voleo bih da vidim da li bi Lorenzo to znao, a Rossi se očigledno veoma teško snalazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12819 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

@ Lalajko, po tebi bre ovaj Rosi nema pojma, nista on nije uradio. :nanana: Pa imas na par strane ranije gde je neko ne mogu sad da trazim ko objasnio kako se razvijala ta Honda. Da ne ulazimo u polemiku, posto mi jos uvek nisi odgovorio na pitanje koliko ono bese puta Rosi sampion, 7-8-9. Ali kazem ja mrzitelji Rosija, sad se nasladjuju, ali polako tiha voda breg roni.

Nije tako prosto kao što misliš ili pišeš.

Prezirači ekipe koja navija za onog koji uvek pobeđuje. Takozvanih štrebera, ziheraša. Pa i Obilić je bio šampion bez izgubljene utakmice takoreći. I Sloba je dobio 103 posto glasova 88. ili 89. Kad analitičar tržišta kaže ima da pobedi, ima da pobedi. I sad pokušavaju ali je mnogo loš pa ne pomaže. Dozvolili su mu da javno vara sa testiranjem motora. Testirao ga je u slobodnom terminu za model za sledeću godinu (van dozvoljenih termina za ovogodišnji model) a sad ga vozi na trkama. Sve samo da vrate izgubljenu publiku koja se sastoji uglavnom od ljudi sličnih onima koji fudbal prate zbog Beckhama.

Mislim da su digli ruke od ove godine i da su se okrenuli spasavnju sledeće sezone. Da li će uspeti... nemam pojma.

 

 

Aćime, ja navijam za Spiesa (i Eliasa, a to je tek tužna priča) ali je toliko loš da ne možeš ni da me zajebavaš pa sam se priklonio ovim Stonerovcima samo da budem u suprotnom taboru od tebe.

Kad sam bio klinac ložio sam ćaleta da sam počeo da navijam za Partizan pošto je tu bio veoma osetljiv (doduše Moca Vukotić mi je bio do 00 a ovog retarda od selektora ni tad nisam mirisao). Trajalo je jedno godinu dana dok nisam od mame dobio Partizanov dres za rođendan. Tu sam puko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

hehe... evo nadjoh je u 2008-moj :)

 

Stoner više nikada neće biti šampion, to je moja prognoza. Bio je šampion sticajem okolnosti i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Aćime, ja navijam za Spiesa (i Eliasa, a to je tek tužna priča) ali je toliko loš da ne možeš ni da me zajebavaš pa sam se priklonio ovim Stonerovcima samo da budem u suprotnom taboru od tebe.

 

Naravno, tako je interesantnije, mada najviše volim zajebanciju sa Lalajkom, on nije previše prgav kao neki :zvizduk:

 

Uzgred, vidim da i ti navijaš za onoga ko ima najviše šanse da bude šampion :lol:

 

hehe... evo nadjoh je u 2008-moj :)

 

Evo ti kontra odmah :lol:

 

 

Acime, opet da pitam: stojis li jos iza one izjave o Stoneru i titulama? Na vreme mozes da se vadis - reci da se to odnosilo na Stonera na Dukatiju

 

Rekao sam to juče, čini mi se, dobar je, daleko bolji nego prošle godine, ali je Lorenzo bolji i ako mu pojačaju motor, neće mu tako lako bežati Papučarko :hej:

 

Uostalom, narodna poslovica kaže: Prvi mačići se bacaju u vodu :lol:

 

Uostalom, ja nisam video da je dobio titulu u nedelju, da nisam nešto prevideo? Polako, ima vremena za titulu, a i lako je to uraditi kada je Honda nagurala tolike pare. Pa nećete valjda da vam kažem da je Papučar postao Frajer? Neće nikada dok mu žena drži kišobran :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja