Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Druze sad bez uvrede....Koji ce ti djavo PRAVLJENI ALAT ZA SKIDANJE MAGNETA?iza magneta se nalaze namotaji,a da bi skinuo magnet meni treba 10sekunudi imas dve opcije 1.Radapciger i resava svaku glavobolju,ili Gumeni cekic i cukanje po ivicama magneta i trebalo bi da sidje..do sad sam skinu brat bratu 100 magneta na sve mogucim motorima..male su sanse da je na keeway drugacije...istina nisam nikad otvarao ali kje 99posto tako...a Zbog cega ti je pukao blok?Jesi ga kidao?drzao u blokadi...meni smrdi na to da si radio...

 

 

Aj ovako...da bi skinuo rotor, a moras da ga skines ako hoces da odvojis blok, treba ti alat http://www.scooterpa...tor_tool2pc.jpg.

Posto imam strug, ja sam taj alat napravio, samo je to tako zapeklo da sam precvikao vec 3 srafa i moram da nadjem neki jak sraf kako bi uspeo da svucem rotor.

Blok mi je pukao u voznji, kada mi se kurbla zaglavila, nicim izazvana, na nekih 5-6000 obrtaja, znaci nista spektakularno. Da sam vozio muski, vozio sam ga, a nikakvo to izivljavanje nije bilo.

 

Pozdrav

 

 

Precvikao si onaj sraf sto se srafi pa svlaci magnet?Vidim da si iz BG-a ja bih mogao da ti nabavim sraf sto se steze glava na kamionu sa njim(moment stezanja 200Nm i 2x po 90 stepeni) pa posto si strugar ti ga stanji na meru koja ti treba.A inace sam danas skidao rezervoar unutra sta sam nasao srasno,sutra ispiranje ako stignem pa elektroliza.Potpuno vas podrzavam u okupljanju i dolazim cim polozim :moto3::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Danas sam se potrkao sa covekom koji vozi isto keeway speed samo 125 cc,mogu reci da sam ga obisao k'o da stoji,i to bez zajebancije1moto3.gif....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

E sad ajd vlado msm da gresis u svemu ovome,ali ajde Napisacu ti kako sam ja racunao,pa ces doci do potrosnje...Prvo kako ga ja vozim,a kako ga je bane vozio...Drugo....Ja sipam Iskljucivo na molu 98-micu i placam 180din jedan L....e sad evo kako dodjoh do kalkulacije...Nasuo sam pun rezervoar.i vozio vozio vozio vozio vozio...i resih ajd da vidim koliko je potrosio vozio sam se dobrih 10ak dana svaki dan i umlatio 362km na onom malom brojcaniku ispod kilometraze jer sam ga stavio na 0,,,odem do pumpe naspem gorivo gorivo preliva preko rezervoara..ali nemoze da stane vise od 5.9....pa sad izracunaj...znaci oko 2L eto zakinuo sam ga za 2...sto msm da je sasvim dovoljno....A inace poradio sam na svim stavkama na motoru,Gume na 2.5 bara,opran filter,bolje gorivo,ociscen karburator,nova svecica i sipano kvalitetno ulje...i rezultati su vidljivi odma....a ko mi ne veruje mozemo da pumpu i da se izmerimo obidjemo turu sipamo i vidimo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

E sad ajd vlado msm da gresis u svemu ovome,ali ajde Napisacu ti kako sam ja racunao,pa ces doci do potrosnje...Prvo kako ga ja vozim,a kako ga je bane vozio...Drugo....Ja sipam Iskljucivo na molu 98-micu i placam 180din jedan L....e sad evo kako dodjoh do kalkulacije...Nasuo sam pun rezervoar.i vozio vozio vozio vozio vozio...i resih ajd da vidim koliko je potrosio vozio sam se dobrih 10ak dana svaki dan i umlatio 362km na onom malom brojcaniku ispod kilometraze jer sam ga stavio na 0,,,odem do pumpe naspem gorivo gorivo preliva preko rezervoara..ali nemoze da stane vise od 5.9....pa sad izracunaj...znaci oko 2L eto zakinuo sam ga za 2...sto msm da je sasvim dovoljno....A inace poradio sam na svim stavkama na motoru,Gume na 2.5 bara,opran filter,bolje gorivo,ociscen karburator,nova svecica i sipano kvalitetno ulje...i rezultati su vidljivi odma....a ko mi ne veruje mozemo da pumpu i da se izmerimo obidjemo turu sipamo i vidimo :D

 

Nemam zbog cega da ti ne verujem, samo sam rekao da je toliko Banetu trosio koji ga je vozio laganeze. ;)

Tvoja sadasnja potrosnja je odlicna i samo nastavi da pazis motor kao i do sada, pa se vozimo kad popravim masinu.

Aj uzdravlje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Danas sam opet obnovio moj speed sad sam mu stavio upaljac (onaj iz kola), posto volim da putujem a sa mapom se ne snalazim bas najbolje a GPS-su slaba baterija, pa sam ugradio upaljac da mogu da punim bateriju ..:) evo slikica kako izgleda..:D

post-11604-0-42887500-1339167234_thumb.jpg

post-11604-0-97888400-1339167311_thumb.jpg

post-11604-0-83500600-1339167438_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Amin, e sad ispade kao da imas 1000kubika...

 

Najozbiljnije kazem,izgleda da je neko pre mene nastelovao ventile da dobro poteze,a za tu 125-icu sam siguran da nije nista pipano oko motora......0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Pecaross to ti pametno :) E a odakle si uzeo napon, msm direktno sa akumulat. ili ?

 

direko sa akumulatora sam uzeo napon , na slici se nevidi ali u toj crnoj plastici ima izvucen ON/OFF prekidac..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Juce bio do Novog Sada i nazad (ja sam iz BG) speed nije pravio probleme a i sto bi.

Video dvojcu kolega kad sam se vracao prvi negde oko indjije na plavom speedu i crveni kod madlenianuma.

Ja njima oni meni se javili, lepo je to videti! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

aha, a ljudi jel pametno na speed staviti gps, i ako neko od kolega zna na koji sistem to radi, u vezi napajanja nek baci komentar :)

 

Ja zavrsama elektrotehnicku skolu smer elektronika i garantujem da ovako kako sam ja uradio nece izgoreti gps , jer u punjacu GPS imaju razni ispravjaci napona, kojim treba jakko mnogo godina da izgori i veliki napon , i kad to izgori ima zastita da slucajno ne bi GPS izgoreo..:)

 

a ko se ne snalazi sa mapom njemu gps mnogo pomaze, jednom sam iso za BG (inace sam iz Novog Sada) i tamo u ulicicama bez GPS bi se izgubio i verujem da nikad ne bi naso zeljenu lokaciju :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Ljudi ja imam uticnicu i sve radi kao doksa :D Ljudi smislio sam Plan sa prvi skup msm da je idealno....DOLAZE Vruci dani...Mozemo da idemo do BACKOG PETROVCA U NOVI AKVA-PARK...Ulaznica je 650 do tamo ima 95km msm da nije daleko a mozemo dobro zezanje da napravimo...Ajmo ljudi imamo Topic za Skupove Keeway Speed u Kineskoj Imperiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ljudi ja imam uticnicu i sve radi kao doksa :DLjudi smislio sam Plan sa prvi skup msm da je idealno....DOLAZE Vruci dani...Mozemo da idemo do BACKOG PETROVCA U NOVI AKVA-PARK...Ulaznica je 650 do tamo ima 95km msm da nije daleko a mozemo dobro zezanje da napravimo...Ajmo ljudi imamo Topic za Skupove Keeway Speed u Kineskoj Imperiji

Pisi u drugoj temi koju si vec napravio, nemoj ovu gusiti...

Gde si nabavio upaljac i koliko si ga platio, mozda i ja to ugradim, nije losa stvar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Kolege treba Hitna pomoc, vracao sam se sa puta i keeway je poceo da se gusi, kao da nema goriva na dodavanje gasa ali u rezervoaru ima, stao sam sa strane i video da se gorivo sliva iz njega, zatvorim slavinu stane, otvorim krene... 1neznam.gif

Sta mislite da bih trebao da uradim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Prvo proveri odakle curi,el sa nekog creva ili iz karburatora.Ako je iz karburatora onda je najverovatnije zaglavio plovak,u tom slucaju moras da otvoris karb i vidis o cemu se radi.

Inace,ako je zaglavio plovak on onda pocne da preliva i ima previse goriva,el on poceo onako da trokira,ako kad je vruc a podignes mu sauh,ili da se jedva odrzava na malom gasu,i cim mu das malo veci on se odma ugasi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Vidi da nisi zaboravio Saugh da vratis :D...e da ljudi trebam i ja malu pomoc...Crkla mi je sijalica na keeway-u e sad ona nije obicna nego phillips Dublo-S2 2 vlakna da stos bude veci kratko svetlo mi neradi a dugo sasvim normalno radi...Reci te mi jel zna neko gde moze da se kupe sijalice...Nebi da budzim i rkam far i dapravim razno razne nosace....da bi stavio H4 ili tako nesto.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Vidi da nisi zaboravio Saugh da vratis :D...e da ljudi trebam i ja malu pomoc...Crkla mi je sijalica na keeway-u e sad ona nije obicna nego phillips Dublo-S2 2 vlakna da stos bude veci kratko svetlo mi neradi a dugo sasvim normalno radi...Reci te mi jel zna neko gde moze da se kupe sijalice...Nebi da budzim i rkam far i dapravim razno razne nosace....da bi stavio H4 ili tako nesto.....

Evo balonke

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/OSVETLJENJE/SIJALICE/Sijalica-12V-35/35W-S2-BA20D-RMS/prod_14689.html

 

a evo i halogenke

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/OSVETLJENJE/SIJALICE/SIJALICA-12V-35/35W-HALOGEN/prod_2947.html

 

a moj predlog je da mu nabacis xenon, samo skines postojecu sijalicu i sa silikonom zalepis drzac xenonske sijalice, sve ostalo je laganica da se namontira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Jel zna neko gde ima da se kupi onaj crveni prekidac na desnoj strani ,ENGINE STOP pise iznad ,(za brzo zaustavjanje motora u slucaju potrebe).. sad kad sam iso na moto skup u kulu poceo je da mi dimi, i sav se iztopio, :( pa bi vole da ga zamenim ,a u novm sadu nema nigde da se uzme ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Juce sam vozio motor dok nije stao i prebacio na rezervu i nije mogao ni da upali, ispraznio je ceo rezervoar sto znaci da se ne moze preci kada se prebaci na rezervu 180km kao sto je neko napisao!

 

Jel se vama desava u voznji da vibriraju retrovizori pa se ne vidi lepo na njima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja