Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Keeway speed 125

Mene je zanimalo oliko moze da se predje sa rezervom pa sam eksperimentiso i verovali ili ne presao sam oko 180Km sa REZERVOM , sto znaci da sam ga vozio dok se nije ugasio pa sam prebacio na rezervu i vozio dok se nije ugasio..:D

Vozio si ga normalno dok se nije ugasio, prebacio si na rezervu i presao 180km, daj nema sanse, ja ne mogu da verujem.

 

 

Nisam ni ja verovao, ali ako logicno razmisljam motor na 100km torsi od 2.5 do 3 litara (zavisi gde i kako se vozi) neka samo rezerva bude od 4 litre to je vec moguce.. Inace jako sam zadovojan motorom a potrosnjom jos vise :)

To je super ako je tako, sada sam i ja prebacio na normalno, pa kada stane prebacicu na rezervu pa da vidim koliko cu preci. Ako stane oko 11l u rezervoar, a rezerva mu izadje 5l (zaokruzeno), da nije to mnogo za rezervu, a malo trosi.

Meni ne pada na pamet da sipam euro kada je skuplji i ovako je gorivo skupo kao djavo.

 

 

Inace rezervoar mora de je mnogo veci od 11 litara , posto sam sad za 1 maj sipo tacno 10.98 litara (jbg para nije bilo vise) al stalo bi jos dosta goriva u njega..:D

 

staje oko 14-15l ;)

 

 

Kod mene u rezervoar staje 17 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Vojvodina, Subotica, Đurđin
  • Motocikl: Keeway Speed 150

E kad vec pomenuste iglicu na karburatoru, koliko je to komplikovano zameniti ? Jel ima neko slike, objasnjenje kako to uraditi ?

 

 

Pozdrav

 

Ne menja se iglica, ona na sebi ima zljebove u koje ulazi osigurac sto je drzi. Kad je stavis na donji zljeb, dobija vise goriva i ima vecu snagu. Nije tesko doci do nje, treba da odsarafis karburator sa glave, popustis vazdusni filter i skines crevo za gorivo, pa ga samo nakrivis na stranu i to je to. Ko god zeli bolje performanse, a nije mu toliko bitna potrosnja, savetujem mu da uradi ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

To se i meni desavalo da udara volan preko rupa,i ja uzmem neku sipkicu i udri,udri,ne pomera se,ja opet kad vidim onaj gore sraf na trouglu skroz do rezervoara se mrda,a on skroz odvijen,mogu da ga izvucem rukom na gore,ja uzmem kljuc i zavijem i k'o nov,tako da vidi da nije taj gore sraf odvijen da ne bi udarao dzabe.....1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Keeway speed 125

E kad vec pomenuste iglicu na karburatoru, koliko je to komplikovano zameniti ? Jel ima neko slike, objasnjenje kako to uraditi ?

 

 

Pozdrav

 

Ne menja se iglica, ona na sebi ima zljebove u koje ulazi osigurac sto je drzi. Kad je stavis na donji zljeb, dobija vise goriva i ima vecu snagu. Nije tesko doci do nje, treba da odsarafis karburator sa glave, popustis vazdusni filter i skines crevo za gorivo, pa ga samo nakrivis na stranu i to je to. Ko god zeli bolje performanse, a nije mu toliko bitna potrosnja, savetujem mu da uradi ovo.

 

Hvala na odgovoru, mozda i skupim hrabrosti pa probam sam (a bas bih voleo)!

Jos jedno pitanje, da nemas mozda neku sliku/slike postupka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

Spidasi jel normalno to da kada ubacim u prvu iz mesta i naglo pustim kvacilo da se cuje da lupne nesto oko zupcanika ? i sta to moze da bude, ako razumete na sta mislim, prvi put sam danas to cuo na predjenih 2800km, a lanac je malcice otpusten. a nekad se cuje isto to i kada pustim gas pa ga naglo dam .. ako neko moze pomoci hvala. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Moguce da je otisla ona guma na zadnjem lancaniku,nisi prvi kome se to desilo,to je kao neki ublazivac,da nije kruta veza izmedju zupcanika i tocka,i kad se ona pojede onda jednostavno udari metal u metal i lupi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

Spidasi jel normalno to da kada ubacim u prvu iz mesta i naglo pustim kvacilo da se cuje da lupne nesto oko zupcanika ? i sta to moze da bude, ako razumete na sta mislim, prvi put sam danas to cuo na predjenih 2800km, a lanac je malcice otpusten. a nekad se cuje isto to i kada pustim gas pa ga naglo dam .. ako neko moze pomoci hvala. :)

 

Ja sam imao isti problem, a resio sam ga kad sam skinuo tocak da bi promenio unutrasnju gumu, pa sam uz put rasklopio i taj deo gde se nalazi zupcanik. Ne mogu bas u detalj da se setim, ali imas tu unutra neku gumu koja, cini mi se, apsorbuje te nagle udare, a ispod nje, ili tu negde :) imas koliko se secam na nekom metalnom delu 4 srafa na koja valjda drze zupcanik, e kad sam njih dotagao resio sam to lupanje. Jbg nisam slikao kad sam to rasklapao pa sad vadim iz malog mozga :)

Sve u svemu, konfuzno sam objasnio al u principu skines sve to, dotegnes te srafove i tebalo bi da bude ok. Posto se meni to opet polako cuje i ja cu da se bacim na rasklapanje, samo cekam da kupim novu zadnju gumu pa da sve to odradim o istom trosku. Ako do tada ne budes nista uradio, slikacu ja to sve detaljno pa cu okaciti ovde.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

hvala na odgovoru, a jel moguce da se to desava zato sto je lanac otpusten malo ? neverujem da je ta guma otisla vec posle 2500km, i jel mu to nesto skodi ?

 

Ja ne verujem da je guma, malo ti je motor presao, a takodje mislim da bi lanac trebao solidno da bude labav da bi se cuo. Doduse to ti je i najlakse da proveris, dotegnes lanac pa vidis, ali ja i dalje mislim da su ti srafovi malo popustili. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

au, tako te sitnice znaju da izvade zivce :/ Necu sam da cackam dok je jos nov, guma nije , to se cuje samo kad ga naglo onako bas pustim ili npr kada ide u petoj na 2500 obrtaja pa kao da se ugasi, tj na letu, i onda lupka.. sad neznam jel to normalno, jer nemam ga bas dugo pa ga ne poznam, jel se i kod tvog to desava ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Vojvodina, Subotica, Đurđin
  • Motocikl: Keeway Speed 150

@Si-MIKSA Ja mislim da ti je to sasvim normalno jel u menjacu medju zupcanicima mora da postoji neki zazor i kad ga naglo svalda cuje se da lupi. Ne opterecuj se previse.

 

@Pumbar Pokusaj sam, nemas sta da sjebes ;) A sto se slika tice, nemam, uvek me mrzi da odem po aparat :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Ja mogu reci da sam prezadovoljan kako me sluzi kinez s obzirom sta je jadnicak preziveo sve,nikakvi kvarovi,samo sitnice oko estetike......Vel'ka mu hvala.... 1moto3.gifSDC16855.jpg

SDC17232.jpg

SDC16899.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

Jel neko probao ovako nesto i jel bi se usudio?

 

Koji su ovo kraljevi! :D

Ja bi se sa ovim mojim trenutnim gumama zaglavio u ovoj bari i tu bi ostao dok ne udari neka susa :)

Osim skakanja po dzombama u Kosutnjaku nisam imao neku vecu off raod voznju, ali bas bih isao negde, samo da imam bolje gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Nije ni meni to jasno,pa i instalacije kako se ne pokvase,vidis kad je ovaj drugi pu prosao voda je dosla do guvernale...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja