Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Otisao kivi za Beograd,malo pre je prodat,izdrzao je put 50km,nadam se da ce novog vlasnika da sluzi dugo,i da nece da bude problema sa njim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Interesuje me ukratko kakva iskustva imate sa Keeway speed 125... Hvala unapred! :)

Sva iskustva u temi su, bar moja sva. Procitaj je pa ces videti.

 

 

 

Hvala na savetu druze, potrudio sam se da budem jasan, hteo sam nesto ukratko, ne cita mi se svih 130 strana teme... ;)

 

U svakom slucaju, postavio sam dve teme, jedna je Keeway speed ili Sprint track, za sad argumenti idu u prilog "kivija"... :)

 

Druga tema je Bajaj, ako neko nesto zna o tome i moze da mi pomogne, neka se ukljuci u pricu, bicu mu zahvalan... :)

 

Ako ima neko od vlasnika Keewey-a 125 da ima nameru da prodaje, neka me kontaktira, mada trenutno sam u mogucnosti da ponudim neku simbolicnu cenu, otprilike po kojoj je Milos96, sugradjanin Smederevac, prodao svoj Keeway, ali cini mi se da je on prodavao Keeway 150... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

Evo i odje da postavim pitanje...nekima sam poslao isto ovo u inbox,i dobio sam skoro iste odgovore...mozda ce se neko nac sa istim problemom i neko ko ga je rijesio...

radi se o tome,da mi motor seta u obe strane lijevo-desno kada pustim volan a i u voznji samo sto ga drzim sa dvije ruke pa se manje oseti...mnogi su mi rekli da je to mozda do one matice ispod srednjeg sarafa sto drzi volna(matica sa cetri kanala) to sam pokusao da zategnem ali ne vrijedi,kada zategnem onda tesko okrecem volan i u voznji mi nosi u stranu-ne mose tak oda se vozi,a kada je malo popustim onda se desava da seta desno-lijevo...provjerio sam sve glavne sarafe da vidim da se neki nije popustio,ali sve je dobro zategnuto...guma nije kilava,nije izdusena,felna nije kriva,nije udarana,vile nisu krive ,nije nijednom padato sa motora...inace presao sam 3500 kilometara sa njim...tako da je jos uvjek kao nov...mislio sam da to nije radi kofera kojeg sam montirao kad sam isao sa njim na zlatibor,ali nije,ista stvar i bez njega...

ajde ljudi pomozite mi da se rijesim toga i da napravim to da mi ne seta,da mi bude kao i prije...:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Interesuje me ukratko kakva iskustva imate sa Keeway speed 125... Hvala unapred! :)

Sva iskustva u temi su, bar moja sva. Procitaj je pa ces videti.

 

 

 

Hvala na savetu druze, potrudio sam se da budem jasan, hteo sam nesto ukratko, ne cita mi se svih 130 strana teme... ;)

 

U svakom slucaju, postavio sam dve teme, jedna je Keeway speed ili Sprint track, za sad argumenti idu u prilog "kivija"... :)

 

Druga tema je Bajaj, ako neko nesto zna o tome i moze da mi pomogne, neka se ukljuci u pricu, bicu mu zahvalan... :)

 

Ako ima neko od vlasnika Keewey-a 125 da ima nameru da prodaje, neka me kontaktira, mada trenutno sam u mogucnosti da ponudim neku simbolicnu cenu, otprilike po kojoj je Milos96, sugradjanin Smederevac, prodao svoj Keeway, ali cini mi se da je on prodavao Keeway 150... :)

Pa i meni se ne kucka 50 redova jer bi ja toliko ukratko rekao o speed-u. Sta ti je tesko procitati, ali kako hoces, ko je voljan on ce ti reci UKRATKO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

 

Chilavert,a sa sobom sam nosio par dobrih stvari "SILIKON","TZV FLEKICE"Gumu koju bi Topio-u slucaju da ekser uleti pa zacepa sve" Kompresor, "Penu" Taj ceo set sam dobio od jednog Prijatelja iz Nemacke i vrlo je korisna stvar...a neki su mi rekli da ima da se kupi na bubanj potoku za 30-40e mislim da nije puno a korisna je stvarcica

 

"Safety Seal Tire Kit" Crveni Kofercic"+ Kompresor

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Iskustvo oko motora Keeway Speed...Iskreno Prezadovoljan,Samo zao mi sto ga prodajem,iskrsle su neke neocekivane stvari..tako da odlazi sa svom opremom..Ali ono Najbitnije "SIT SAM SE NAVOZAO ZA MALE PARE" To garantujem da ce svako reci sa foruma,drugo...Po meni je Motor Malo vise nego sto treba MEKAN...vise volim Kad je motor TVDRD UTEGNUT-Ali to je stvar UKUSA...Kiwi je dosta Mekan,Nezan :D itd itd....Za GRAD JE MOTOR NA SKALI OD 1/10 CISTA 9 ...Razlog zasto nije 10 pa samo da je Jaci i nista vise...Sa svim sam prezadovoljan,Upravljivost,lakoca menjanja brzina,ulazenja u krivine,Zamerka na GUME SAMO PO KISI...Lep Zvuk ima.Motor kao Agregat Odlican...Nije za DALEKE PUTEVE ovakve kakve sam ja isao Do grcke,ali dobro meni se lepo pokazao....Ako se motor odrzava i ne stedi na POTROSNOM MATERIJALU dugo ce da traje

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Данас заменио уље, сипао ово са слике по препоруци човека у чијој радњи уназад 12 година искључиво купујем уље за замену у колима, највише арчим MARLY black goldl classic са додатком графита. Провозао мотор после тога неких 40-ак километара и утисак је да мењач лагано и мекано ради.ulje01.jpg

 

ulje03.jpg

 

Заменио сам и свећицу и наштеловао вентиле, оба на 0.10 (на хладан мотор) али ми се сада стално чује куцкање и то ме брине, мада мотор иде мало боље. На колико се штелују вентили, јесам ли погрешио са овом мером, зна ли неко из искуства?

ventili01.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Iskustvo oko motora Keeway Speed...Iskreno Prezadovoljan,Samo zao mi sto ga prodajem,iskrsle su neke neocekivane stvari..tako da odlazi sa svom opremom..Ali ono Najbitnije "SIT SAM SE NAVOZAO ZA MALE PARE" To garantujem da ce svako reci sa foruma,drugo...Po meni je Motor Malo vise nego sto treba MEKAN...vise volim Kad je motor TVDRD UTEGNUT-Ali to je stvar UKUSA...Kiwi je dosta Mekan,Nezan :D itd itd....Za GRAD JE MOTOR NA SKALI OD 1/10 CISTA 9 ...Razlog zasto nije 10 pa samo da je Jaci i nista vise...Sa svim sam prezadovoljan,Upravljivost,lakoca menjanja brzina,ulazenja u krivine,Zamerka na GUME SAMO PO KISI...Lep Zvuk ima.Motor kao Agregat Odlican...Nije za DALEKE PUTEVE ovakve kakve sam ja isao Do grcke,ali dobro meni se lepo pokazao....Ako se motor odrzava i ne stedi na POTROSNOM MATERIJALU dugo ce da traje

 

Slazem se sa svim i samo da dodam da je malo veci bio bi jos bolji! xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Заменио сам и свећицу и наштеловао вентиле, оба на 0.10 (на хладан мотор) али ми се сада стално чује куцкање и то ме брине, мада мотор иде мало боље. На колико се штелују вентили, јесам ли погрешио са овом мером, зна ли неко из искуства?

Хонда је прописивала за модел мотора ЦГ (ово што је сто кинеских фабрика клонирало и поставило у своје мотоцикле, баш као и "Кивеј"), да се зазор на усису и издуву једнак - 0,08 мм. Ако будеш поново штеловао зазор, после затезања оних матица, искурблај на празно десетак пута, па поново доведи у фазу и провери зазоре. Знају да побегну, па да не успеш из прве да их подесиш како ваља.

 

Него, пише ли на пиксли ко је увозник Игол уља код нас и колико кошта?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Ljudi imam dva glupa pitanja,da li je iko ikad dizao malo heblove(korman) na nasem spidiju i kako se steluje smesa na onom srafu na karburatoru ne mogu da provalim nikako.Fala :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Смеша се подешава одвијањем (осиромашење смеше) или завијањем (обогаћивање смеше) одговарајућег шрафића на крабз (онај што није са федером, за лер гас), све док не добијеш некиу мрку, браон гареж на електродама свећице.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Уље сам купио у KOLIBRIOIL, Мокролушка 32, овде су се преселили пре пар година, раније су били на аутокоманди одмах поред алфиног сервиса. Мислим да је литар овог уља 890 дин.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

El moguce da izgubi malo snage na visokim obrtajima posle promene ulja?

Ja ne znam koje je ulje bilo u mom speedu,posto sam ga sad prvi put menjao,pokazao mi je decko flasu,ali ja nisam zapamtio(cini mi se da je mobil,ali nisam siguran),ja sam sad sipao motul 5000 10w-40 neka HC tehnologija,menjac jeste u pocetku bio dosta meksi(sad je vec opet kao sa starim uljem,to je valjda i normalno,kad je bilo novo i npr dok sam u 5. brzini i stanem sa pritisnutim kvacilom mogu bez problema da ga redom isaltam do 1. ,a sad vec moram cesto da mu malo popusitm kvacilo da zupcanici legnu,pa onda dalje),ali nebitno,bitno da sam primetio sa je u visokim obrtajima malo slabiji,dok je u niskim sve kako je bilo.

Krajnja brzina se malo smanjila(pre je dolazio i do 110 uz zaleganje i dugo navlacenje,sad preko 100 nema sanse),a i uz brdo se dosta oseti,tamo gde je pre npr 3. izlazio 65 sad izlazi ravno 60,kao da preko nekih 7K izgubi nesto snage,sad npr vise izadje u 4. nego u 3.,dok je pre vise izlazio trecom nego cetvrtom.

S obzirom da nista nisam dirao osim ulja,a ovo sam primetio odma posle zamene...znaci najverovatnije je do njega...ja cu sa njim da izvozim 2500km,ali koje mi posle preporucujete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Nemoguce da je zbog ulja smanjio krajnu za 10km/h. Oduvek sam sipao motul i pre mi je isao cak 115km/h, a sada (vec godinu dana) ravno 100km/h bez zaleganja.

 

I ja sam prvo mislio da se tripujem,medjutim presao sam vec oko 500km od promene ulja,i siguran sam da su opale perfomanse na visokim obrtajima otkako sam promenio ulje,da bi dosao do kuce moram da se popnem uz jednu ogromnu uzbrdicu,uvek sam pratio koliko tu izlazi,i uvek je izlazio oko 65kmh,sad ne moze preko 60,a i krajnja je malo opala.

Inace,tvoj stvarno ide super,moj uz zaleganje ne moze preko 100(imam 90kg).

El pre isao 115 bez zaleganja,ili uz zaleganje?

I koje ulje ti sipas,el motul 5000 ili 5100?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

El moguce da izgubi malo snage na visokim obrtajima posle promene ulja?

Могуће, ако сипаш уље већег вискозитета, али то су опет "академске" разлике у снази и брзини.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Sipao sam 10w-40,koje je i propisano.Stvarno mi nije jasno zasto,ali sam siguran da je nesto izgubio na snazi,ne mora da znaci da je do ulja,ali najverovatnije jeste,znaci pre promene ulja sam otisao jedan krug da ga provozam,da se malo zagreje da brze iscuri ulje,vratio se tom uzbrdicom i izasao je 65kmh,onda sipao novo motul ulje,nista drugo nisma pipnuo,otisao odma ponovo uz tu uzbrdicu(isti dan,znaci nisam se ugojio :D ) i izasao je ravno 60kmh,sad vec izlazi oko 62kmh,moguce da se ono staro vremenom razredilo i zbog toga je bolje isao,mozda ce i ovo za nekih 500-1000km da se razredi,pa ce mozda da ide opet kako je i isao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Mislim da je uz zaleganje isao 115, ali sam bio odusevljen kako je isao, a kazem ti nisam menjao ulje, sipao isto 5100. Mislis li da bi isao bolje sa 5000?

 

Ma i ja cu onda sledeci put da kupim 5100,ono je oko 1100din,a ovo 5000 je oko 700din,ja sam uzeo njega jer mi je prodavac rekao da je to kao nesto izmedju mineralnog i polusintetickog,a znam da za speeda treba mineralno(pisalo se vec negde da za te kineze ne valja sintetika i polusintetika),ali cu sledeci put najverovatnije da uzmem 5100.

Inace tvoj stvarno extra ide,moj po ravnom uz zaleganje preko 100 nema sanse da navuce,a kad sam ga kupio izvlacio je oko 110.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

To je meni cudno, sto kada sam ga i ja kupio novog isao cak 115, a sada posle 10000km predjenih ide 100 ravno. Ulje nisam hteo da menjam jer je to ipak u motoru ulje i nebih da stavljam nesto polusinteticko ili tako nesto. Skoro sam stavio prepravljeni auspuh, startniji je za nijansu, potrosnja ista, a i krajnja. Ma meni i ne treba brze da ide, jer kada duva malo jaci vetar, a idem 80km/h zanosi lepo. Mislim da nije bas stabilan da bi se vozio preko 110, 120.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja