Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 824 postova

Jesi procitao gore da sam napisao da sa suvozacem 70-80kg i ja 80kg osetim felnu iako je 2.6 pritisak gume. Bolje da malo i prepumpam nego da mi isece gumu, ruzan osecaj kada predjem preko rupe kao da mi je guma izduvana skroz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

Oce li mi neko pomoc,posto nemam dovoljno postova da bih postavio oglas .. treba mi bratu originalni far za yamahu xtx660 2005 godiste...da stavite da kupujem far od yamahe-samo originalni... ili ako neko ima od vas ???

hvala :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

pa rupe bar nisu problem za motor :)

Nego sta?

 

Rupe su iz mog iskustva najgori "neprijatelj" svakog bajkera! 0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

ma mislio sam na to da mozes ibeci lakse rupu, nego sad kad si ih ispravio i dalje ti malo ide u osmicu ? jer i ja sam ispravljao pre koji dan u ns zadnju pa ide i dalje oko pola mm do mm .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ne mozes izbeci sve rupe, kada je na nekom delu puta puno rupa, do Obr se radi put pa ima milion rupa pa mi guma legne do felne.

Ajoj vise ti sa tom osmicom, 100 puta si me pitao, na mnogim motorima pravi osmicu zadnja guma i nista ne fali, a i pre mi je pravila guma osmicu kada je nisam ostetio. Idi kod vulkanizera da ti CENTRIRA, a ne da ti ispravlja, dzabe si bacio pare na to "ispravljanje" sem ako nisi upao u rupu kao ja pa ih ulubio na jednom delu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Upalio ovaj keeway kupljen u delovima,radi ko singerica :)

Karb je iskuvan u soda bikarboni,onda lepo opran vodom i izduvan kompresorom,pali ko mina,ler stabilan,malo je na ovom snimku bucniji jer nema airbox,ali se cuje da stvarno lepo radi :)

http://youtu.be/LkoF5Be_tXg

 

Sta kazete,ja sam presrecan,prvi put sklapam 125cc 4T masinu,i uspelo mi je,radi i menjac i sve,kurbla je izbacena iz fungcije,tako da je to po meni i bolje nego original,jer se desava da ona pocne da zakucava(zbog toga je kod ovog sve ovo i moralo da se radi),moze da pali na gurku u slucaju nuzde,a na dugme pali kao mina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Da,oko menjaca sams e najvise i namucio,ma majstor pre mene nije znao da ga sklopi i pomesao sajbne,zegere i sve(vidi se da je probao da ga sklopi,posto su zupcanici bili na osovini,ali pogresno postavljeni,2 zupcanika od menjaca sam nasao na osovini kurble itd),nekoliko dana sam se zezao samo sa menjacem,sad radi lepo,bar ovako u mestu(isaltao sam sve brzine od 1. do 5. i sve je ok,tu je i neutreal itd).

 

Inace do sad je popravka kostala oko 300din :) plus novo motul ulje,i plus mnoooooooooogo truda,otkako sam ga kupio nigde nisam ni isao ni nista,nocu sam do 1-2 u supi,dodjem kuci,legnem,ujutru ustanem oko 11,samo se obucem i opet u supu...3X je rasturana komplet masina dok nisam sredio da sve lepo radi,jbg na internetu nema ni service manual za njega ni nista,a ja sam sad prvi put video kako on uopste izgleda unutra,niko mi nije pokazao kako to ide,nego sve sam,do duse onaj snimak koji je @Darosevac postavio(MNOOOOGO MU HVALA)mi je mnogo pomogao,jeste da nije ista masina kao sa snimka,ali je bar menjac bio vrlo slican :)

 

A ni ulje nigde ne curi,sve dihtuje dobro,sad(ako na dalje sve bude teklo po planu)da ga izvozam nekih 200-300km sa ovim uljem(da se ispere lepo masina),i onda cu da mu sipam opet novo,i to je to...

 

E morace i nov akumulator da se kupi,i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

I cim sam ga pohvalio procurelo ulje na semeringu radilice :(

Sad da se oladi,pa da ga skinem,da vidim dimenziju i moracu nov da kupim...

 

Inace hvala na lepim recima,znaci mi mnogo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

Svaka cast na sklopljenoj masini ;)

 

Ja imam isto jednu rasklopljenu u garazi, samo sto je mojoj pukla osovina na kojoj su zupcanici menjaca, ona bliza kurbli, a kao posledica toga napukla mi je i ta stranica bloka na kojoj je menjac napakovan.

 

Kad sam video da si kupio masinu u delovima, rekoh da te pitram da neces da prodajes agregat, ali vidim da si resio da proradi, pa rekoh da te ne cimam. ;)

 

Hacice se valjda delovi i za mog gvozdenog konja.

 

Pozdrav i bravo na trudu! ;)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

El zna neko gde mogu da nadjem semering 22-27,redak je mnogo,a treba mi da sklopim masinu,nema ga cak ni u keewayovom servisu,celo Smederevo sam obiso,i auto radnje,majstore,svi me bledo gledaju kad kazem dimenziju(to je valjda sa dosta tankim zidovima),el znate neke prodavnice gde imaju veliki izbor semeringa i sl?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Danas prvi put provozan speed(semering sredjen,malo sam prepravio od skutera,i sve je suvo ko barut),problem je sto na visim obrtajima pocne da stuca po malo,i zbog toga ide cak i malo gore nego moja 125ica...

El ima neko ideju sta moze da bude,i nekad se iz cista mira ugasi u leru,znaci radi najnormalnije i samo cap i ugasi se,i onda malo gasa,verglanje 3-4sec i upali i opet radi ko da nista nije bilo...

A da,i kad se lepo zagreje po malo se cuje neko sitno lupkanje u masini kad mu odjednom nabodem gas,to je 99% menjac,moguce da bas nisam stavio svaku sajbnu bas na svoje mesto,pa kad se zagreje i rasiri mozda malo ocesa...

Pa me interesuje el moguce da je ovo stucanje zato sto nije razradjen(msm jeste razradjen,ali posot je otvaran karike nikad ne mogu da se postave kako su bile,tj ja i ne znam kako su bile jer ga ja nisma otvarao,pa sam ih stavio po 120*,ali sigurno nije kao fabricki,pa dok se ponovo potrose po cilindru...),znaci znacilo bi mi da se javi neko ko je kupio novog speeda i da mi kaze dal je u visim obrtajima stucao,i el ide mnogo bolje posle razrade.

 

Uglavnom posto ja jos nemam ni A1(a njega ne mogu ni sa A1 da vozim)on mi nista ne znaci,vec imam jednog speeda,planirano je da ide u delove,ali posto je ispalo ovako najverovatnije ide na prodaju,mislim da vredi bar 300e i ispod toga ne verujem da ce da ode.

 

Evo malo slika(prljav je mnogo,ali se vidi kako je ispao,znaci ona polomljena cizma sa mog speeda je sad prebacena na njega,i ona varena rucica je prebrusena,zasticena i ofarbana,generalno je motor,moze se reci ofucan,ali u voznom stanju).

DSCN2422.jpg

 

DSCN2423.jpg

 

DSCN2424.jpg

 

DSCN2425.jpg

 

DSCN2426.jpg

 

DSCN2427.jpg

 

I jedan snimak:

http://youtu.be/3UGw7W0jrUw

 

Uglavnom ja sam zadovoljan,mnoooooogo sam naucio,i da mogu da vratim vreme u nazad opet bi isto postupio,samo sto bi ga sad verovatno sklopio za max 2 dana.

 

Pa sta kazete?

 

EDIT:naravno,onaj crveni silikon na dekli cu da skinem(msm visak),to je stavljeno cisto preventive radi(onaj za visoke temperature),da slucajno ne udje voda ili nesto,posto su tu namotaji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Svaka cast bas si se namucio i naradio oko ovog motorina,300e je smesna cena najobicniji skutercic se polovan prodaje za te pare,ovo je ipak motor sa kojim mozes da se uputis i na neki put.Zasluzio si da uzmes malo vise para.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Ne trazim vise,ja sam cak planirao da ga skroz rasturim,da bi sredio mog speeda,i eventualno nesto od delova prodam,ali kad sam video da masina moze da se spasi...ma nisma nigde isao dok nije upalio prvi put,do 1-2 nocu sam u supi,udjem u kucu,prespavam,i ujutru cim ustanem opet u supu...i sto se mene tice i za 200e da ga prodam ja sam zadovoljan,jer sam mog doveo u full stanje,a jos i njega u vozno,pa jos i mnooooogo naucio :)

 

Jednostavno motor je generalno ofucan,ima dosta sitnica itd,pa kurbla vise nije u fungciji,masina pitanje koliko ce i kako da radi,ja iskreno nebi smeo sa njim sad da se udaljavam vise od 10km od kuce dok ga lepo ne istestiram po naselju :) a ipak je obraz vazniji od pisljivih 300e,ne bi voleo da me sutra neko psuje i kune da sam ga odrao i sl...

 

Hvala ti na komentaru,znaci mi mnogo :)

 

Pozdrav!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Mislim da je resen problem onog gasenja u leru,trazenja gasa pri paljenju,a verovatno i stucanja u vecim obrtajima,ne mogu sad da ga probam,samo sto je stala kisa,sve je mokro i blatnjavo,unakazicu se,ali sad mnogo bolje pali,ne trazi uopste dodavanje gasa pri paljenju,dugme mu onako samo udaris i odma pali,i ne gasi se vise uopste,bas ima stabilan ler,znaci mogu da ga spustim na 1000 obrtaja i on samo cakce.

 

Problem je bio sto se usisni ventil sam od sebe pretego posle prve voznje(a bio podesen na 0.1mm,verovatno je sad leglo sve na svoje mesto),nije imao uopste zazora,a izduvni je imao malo zazora,ali vrlo malo,jedva je usao i listic 0.05mm.

 

Vrlo je moguce da je ovo bio problem,ovako u leru je drugi motor posle stelovanja,javim rezultate sutra kad ga probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja