Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

http://www.louis.de/_10e80ecedf7fc73bef630451652153e64b/index.php?topic=wgr&grwgr=150&wgr=837&hersteller=60&anzeige=0&typ_id=

 

Ja sam narucio ovu prvu, plavu, kataloski broj 233, preko MC Gajic iz Krusevca. Koliko sam ih ja razumeo placam samo cenu koja je u katalogu, bez ikakvih dodatnih troskova posto je preuzimam licno. Ti bi verovatno morao da platis postarinu od KS do BG. Kada stigne i pozovu me da je preuzmem, znacu tacno da li imam i ja neke extra troskove ili ne. Inace kazu da preko njih moze da se naruci sve iz Louisovog kataloga i da se ceka 2-3 nedelje na isporuku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Danas malo poterah svog Ridjana u brda izvan grada...bas je dobro...evo neka slicicamotorin4.BMPmotorin5.BMPmotorin 2.BMPmotorin 3.BMPmotorino.BMP

u povratku svratih u servis kupih ulje,zamenio,dotegao lanac...moglo je da bude malo toplije napolju ali nema vezeee :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Bolje voziti kako kazete penzionerski nego da krljam masinu, em sto su me uhvatili radarom kako sam isao 80km pa mi ne pada na pamet da vise vozim brzo, imam jos 10dana zabranu a sutra idem u sup da predam papire za registraciju. Taman dok se registruje proce zabrana a onda na svaki moto skup, uf a u Koceljevi 7.maja gostuje Yu grupa, samo da bude lepo vreme!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Ja nigde, nosim je sa saobracajnom. Za sada me jos nisu dirali, ako me zaustave i prave mi probleme za nalepnicu, ima pred njima da je zalepim gde kazu. I okvir za tablice sam jurio mesec dana i nije bilo nigde da se kupi, na kraju sam izbusio tablicu i zasrafio je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Braco kinezi, pomagajte ako ikako mozete. Pukla mi je danas sajla za kvacilo na voljenom mi Kiviju, a u nedelju treba da putujem kod familije za uskrs. Niko ziv ne radi danas, ne znam kako sutra, ali nemam na cemu da zujim da obilazim servise, da vidim ko radi. Jel zna neko od vas nekog ko to zna da sredi a da bi bio voljan? Ili da me uputi bar gde da nabavim, pa cu se ja sa montazom vec nekako snaci...

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ljudi sta da radim, sinoc sam vozio po mraku i upadnem u rupu na asvaltu, velika i dudboka rupa, i ostetim i prednju i zadnju felnu, u p.m.

 

Bio sam kod vulkanizera, jedan trazi 3000din a drugi 2500 za obe felne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Pozdrav svima,

 

Nameravam da kupim Keeway Speed 125/150 u narednih nekoliko dana. :) Molim za savet, na šta treba posebno obratiti pažnju prilikom kupovine ovog motora?

 

Evo i teme: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/64271-kupujem-keeway-speed-125150/

 

Možda neko od vas prodaje pomenuti motor, ali nije video temu. Izvinjavam se za mali off topic.

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Imas onaj za 500 evra u oglasima, sto ne kupis njega? Za te pare moje misljenje je da nemas da nadjes normalan motor, moj speed je preso 20.000 km i ne bih ga dao za 500 evra makar istrunuo u garazi, jer je u boljem stanju nego vecina sa manjom kilometrazom po oglasima, mozes naci dobar motor za te pare ali ce te kostati puno vremena i zivaca, skupi jos neki evro i za oko 700-800e imas dobar primerak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Dorćol (BGD)
  • Motocikl: Keeway Speed 150 (Black)

Ja bih možda prodavao moj koji se u sasvim solidnom stanju (150 ccm), ali tek kada mi istekne registracija (JUN), ali što kaže kolega nesic1, ne bih ga ni ja prodao za 550 evra, pa makar na ulici istrunuo i raspao se u param parčad. Realna cena za Ok Keeway speed je 700-800e, sve ispod toga je mačka u džaku, osim ako ga ne prodaje neko za kockarski dug, ili ako ga uzmeš u remu, onda ga možeš dobiti i za 300. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Prodavali su se ovde speedovi za 500-600€ u savršenom stanju i sa podoooosta dodatne opreme. :zvizduk:

 

Samo budi uporan i strpljiv. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Pozdrav svima,

 

Bez namere da ikoga uvredim, ali ja mislim su pare koje nudim sasvim pristojne, nisam bezobrazno ponudio 200€, nego 550€. Nije mi samo jasno kako to da Keeway Speed, po nekima ovde, moze da izgubi samo 30-ak % od cene novog, posle 4 godine?? Pa ni Honda ne zadržava cenu tako dobro...

 

I upravo sam hteo da postavim oglas od Sinclair-a (hvala druže na podršci), koji je prodao Keeway Speed 125 u savršenom stanju, sa dosta dodatne opreme za tačno 500€.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/49071-jos-malo-pa-nestalo-keeway-speed-125-2008/page__p__843038__hl__keeway+speed__fromsearch__1#entry843038

 

Ako polovan Keeway Speed zaista vredi 800€ (a kada kazem zaista vredi, mislim da se prodaje po toj ceni, a ne lepe želje vlasnika iz oglasa), pa onda cu da dodam jos par stotina € i da kupim nov motor... pa da i ja posle prodam Kiwi-ja za 800€ i izgubim samo 200-300€.

 

Još jednom, zaista nemam nameru bilo koga ovde da uvredim, ali mislim da je dosta ljudi nerealno sa cenama.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

naprotiv nisi nikog uvredio, ne kazem da ne moze da se nadje, moze ali samo moras da budes strpljiv. Preko telefona ce ti svi reci da su u top stanju a kad odes placi boze, bio sam svedok nekoliko takvih slucajeva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Drago mi je da se niste uvredili. :)

 

Ja nastavljam potragu za motorčetom, a ako neko od vas zna nekog ko bi prodao Keeway Speed u dobrom stanju, a da se uklapa u moj budžet, neka javi!

 

Hvala unapred,

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Dorćol (BGD)
  • Motocikl: Keeway Speed 150 (Black)

Pozdrav svima,

 

Bez namere da ikoga uvredim, ali ja mislim su pare koje nudim sasvim pristojne, nisam bezobrazno ponudio 200€, nego 550€. Nije mi samo jasno kako to da Keeway Speed, po nekima ovde, moze da izgubi samo 30-ak % od cene novog, posle 4 godine?? Pa ni Honda ne zadržava cenu tako dobro...

 

I upravo sam hteo da postavim oglas od Sinclair-a (hvala druže na podršci), koji je prodao Keeway Speed 125 u savršenom stanju, sa dosta dodatne opreme za tačno 500€.

 

http://forum.bjbiker...__1#entry843038

 

Ako polovan Keeway Speed zaista vredi 800€ (a kada kazem zaista vredi, mislim da se prodaje po toj ceni, a ne lepe želje vlasnika iz oglasa), pa onda cu da dodam jos par stotina € i da kupim nov motor... pa da i ja posle prodam Kiwi-ja za 800€ i izgubim samo 200-300€.

 

Još jednom, zaista nemam nameru bilo koga ovde da uvredim, ali mislim da je dosta ljudi nerealno sa cenama.

 

Pozdrav.

 

Taman posla, naravno da nisi nikoga uvredio! Ovde smo da razmenimo mišljenja, a ne da se vređamo :)

Vidiš, skoro sam vodio polemiku sa jednim poznanikom oko toga. Ja imam Keeway speed 150ccm, a ne 125 koji trenutno ima da se kupi u zemlji po ceno od 970 (i koliko već) E, keeway kada je kupljen je koštao 1300 e, a ako računao inflaciju u međuvremenu koja je fantastičnih 30%, to bi danas bilo 1600 e, a ako ga neko ceni 700-800 e, to bi bilo upola cene, a ne samo 30% na četiri godine. Druga je stvar što je ekonomska kriza uznapredovala pa je sve izgubilo vrednost, pa je i novi keeway speed "samo 9xx" e! Bile lepe želje ili ne, zakon ponude i potražnje je jedno a realnost je druga. Ima spidova lepih za 500e (kao ovaj što si pokazao) i njegov vlasnik zna zašto je otišao "ipod tržišne" cene i ne želim da ulazim u to uopšte. Ja bih moj prodavao ne za 800e, već eventualno za 650, što je tačno pola cene od onoga koliko je dato za njega i to samo ako nađem neku drugu mašinu i da dodam koju kintu više. Za 500 evra može i da se kupi neko drugo đubre od skutera koje ne znam koliko će da traje. 150-ica spidova nema više, i koliko god neko mislio da 25ccm, ne znači ništa, na ovakvim malim motorima znači i te kako, i to svaki kubik i svaka konjska snaga , pa je verovatno zbog toga na malkice većoj cifri od 125-ica. Da ima raznih krševa po velikim cenama ima - da ima dobrih mašina za male pare - ima. Keeway je dugo prisutan u Srbiji i imao je vremena da se afirmiše kao BEST BUY od niskobudžetnih motora, znači kvalitet i niske cene, pa je i to možda još jedan razlog što su cene malo "jače". Drugo, keeway se dosta poklanjao i u nagradnim igrama (PRESS, itd) pa su ih podobijali razni ljudi koji nemaju npr A kategoriju, pa se mogu naći lepi komadi bukvalno novi koji ljudi cene za tih 30% od cene novoga, samo da bi izvukli koju kintu. Ja sam samo rekao da moj ne bih dao za 550e.

Ja sam samo izneo svoje mišljenje a ti svoje, i tu nema "ljutiš" 8) ... ti znaš šta tražiš i šta želiš i koliko možeš para da daš, ja isto tako. Srećno ti bilo, i da nađeš svoj motorčić i u zdravlje da ga voziš. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Mislim da je pre podcenjen nov nego sto su polovnjaci precenjeni.

 

Mali off: prodajem moj speed 125 2009, 800e nije fiksno. Prelazim na starijeg kolegu japanca - CB500 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Taman posla, naravno da nisi nikoga uvredio! Ovde smo da razmenimo mišljenja, a ne da se vređamo :)

Vidiš, skoro sam vodio polemiku sa jednim poznanikom oko toga. Ja imam Keeway speed 150ccm, a ne 125 koji trenutno ima da se kupi u zemlji po ceno od 970 (i koliko već) E, keeway kada je kupljen je koštao 1300 e, a ako računao inflaciju u međuvremenu koja je fantastičnih 30%, to bi danas bilo 1600 e, a ako ga neko ceni 700-800 e, to bi bilo upola cene, a ne samo 30% na četiri godine. Druga je stvar što je ekonomska kriza uznapredovala pa je sve izgubilo vrednost, pa je i novi keeway speed "samo 9xx" e! Bile lepe želje ili ne, zakon ponude i potražnje je jedno a realnost je druga. Ima spidova lepih za 500e (kao ovaj što si pokazao) i njegov vlasnik zna zašto je otišao "ipod tržišne" cene i ne želim da ulazim u to uopšte. Ja bih moj prodavao ne za 800e, već eventualno za 650, što je tačno pola cene od onoga koliko je dato za njega i to samo ako nađem neku drugu mašinu i da dodam koju kintu više. Za 500 evra može i da se kupi neko drugo đubre od skutera koje ne znam koliko će da traje. 150-ica spidova nema više, i koliko god neko mislio da 25ccm, ne znači ništa, na ovakvim malim motorima znači i te kako, i to svaki kubik i svaka konjska snaga , pa je verovatno zbog toga na malkice većoj cifri od 125-ica. Da ima raznih krševa po velikim cenama ima - da ima dobrih mašina za male pare - ima. Keeway je dugo prisutan u Srbiji i imao je vremena da se afirmiše kao BEST BUY od niskobudžetnih motora, znači kvalitet i niske cene, pa je i to možda još jedan razlog što su cene malo "jače". Drugo, keeway se dosta poklanjao i u nagradnim igrama (PRESS, itd) pa su ih podobijali razni ljudi koji nemaju npr A kategoriju, pa se mogu naći lepi komadi bukvalno novi koji ljudi cene za tih 30% od cene novoga, samo da bi izvukli koju kintu. Ja sam samo rekao da moj ne bih dao za 550e.

Ja sam samo izneo svoje mišljenje a ti svoje, i tu nema "ljutiš" 8) ... ti znaš šta tražiš i šta želiš i koliko možeš para da daš, ja isto tako. Srećno ti bilo, i da nađeš svoj motorčić i u zdravlje da ga voziš. :jee:

 

Druže, kada se formira cena polovnog motora, ne gleda se koliko je motor koštao kada je kupljen nov, već koliko trenutno košta nov, pa se ta cifra umanjuje za određeni procenat, koji zavisi od dosta faktora. Ja sam mislio da je nov Keeway Speed trenutno kod nas oko 1,100€, ali sada vidim da je nepunih 1,000€ (970 i nešto €), tako da moja priča sada ima još više smisla.

 

 

Matematika je prosta, nov Keeway Speed trenutno košta nepunih 1,000€, prema tome, polovan, nekoliko godina star Speed, jednostavno ne može da košta 800€ (kao sto mnogi u oglasima traže), jer je to pad od manje od 20%. Kao što već rekoh, ni Honda (koja je dobro poznata po high resale values) ne može da održi 81-82% od cene nove, kada se prodaje kao polovna nakon nekoliko godina.

 

Samo sam hteo da ukažem na tu nelogičnost.

 

Hvala na lepim željama, i ja tebi želim sve najbolje! :)

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

 

Druže, kada se formira cena polovnog motora, ne gleda se koliko je motor koštao kada je kupljen nov, već koliko trenutno košta nov, pa se ta cifra umanjuje za određeni procenat, koji zavisi od dosta faktora. Ja sam mislio da je nov Keeway Speed trenutno kod nas oko 1,100€, ali sada vidim da je nepunih 1,000€ (970 i nešto €), tako da moja priča sada ima još više smisla.

 

Matematika je prosta, nov Keeway Speed trenutno košta nepunih 1,000€, prema tome, polovan, nekoliko godina star Speed, jednostavno ne može da košta 800€ (kao sto mnogi u oglasima traže), jer je to pad od manje od 20%. Kao što već rekoh, ni Honda (koja je dobro poznata po high resale values) ne može da održi 81-82% od cene nove, kada se prodaje kao polovna nakon nekoliko godina.

 

Samo sam hteo da ukažem na tu nelogičnost.

 

Hvala na lepim željama, i ja tebi želim sve najbolje! :)

 

Pozdrav.

 

 

zato sam i rekao da je cena novog motora mala, trebala bi biti mnogo vise. ako susprintovi preko 1500e ne znam zasto ne bi i speed bio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

 

Druže, kada se formira cena polovnog motora, ne gleda se koliko je motor koštao kada je kupljen nov, već koliko trenutno košta nov, pa se ta cifra umanjuje za određeni procenat, koji zavisi od dosta faktora. Ja sam mislio da je nov Keeway Speed trenutno kod nas oko 1,100€, ali sada vidim da je nepunih 1,000€ (970 i nešto €), tako da moja priča sada ima još više smisla.

 

Matematika je prosta, nov Keeway Speed trenutno košta nepunih 1,000€, prema tome, polovan, nekoliko godina star Speed, jednostavno ne može da košta 800€ (kao sto mnogi u oglasima traže), jer je to pad od manje od 20%. Kao što već rekoh, ni Honda (koja je dobro poznata po high resale values) ne može da održi 81-82% od cene nove, kada se prodaje kao polovna nakon nekoliko godina.

 

Samo sam hteo da ukažem na tu nelogičnost.

 

Hvala na lepim željama, i ja tebi želim sve najbolje! :)

 

Pozdrav.

 

 

zato sam i rekao da je cena novog motora mala, trebala bi biti mnogo vise. ako susprintovi preko 1500e ne znam zasto ne bi i speed bio...

 

Slažem se da je cena novog i više nego povoljna, samo me bune cene polovnih... jer ako su zaista cene takve (800€), onda cu da dodam još manje od 200€ i da kupim nov...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 340 postova

Druze svako ima svoju racunicu i zna sta mu valja.Ja kada sam trazio motor naisao sam na neki Asia Wing za polovnog mi je tip trazio 1300e (bilo je to negde krajem 2008godine)kada sam ga video uzivo video sam da je nevidjeni krs.Posle sam onako bez veze resio da pogledam po prodavnicama kako idu cene nekih novih motora i video Speeda 125cm za te iste pare.Ali mi se nije svideo jer sam vise bio za neku "kross" varijantu.Ali sam onda malo i razmislio i poslusao neke savete da je ipak bolje kupiti nov motor i biti prvi vlasnik nego za te pare polovan koji je ko zna kako njakan.I to je i prevagnulo i kupio sam novog Speeda i evo do sada nisam jos presao ni punih 2000km(znam da je malo ali i nemam bas gde da ga vozim)i sasvim sam zadovoljan,mali je potrosac i znam kakav je i licno ga ne bih dao za tako neke male pare,jeste da je star skoro 3 godine ali nije vozen pa mislim da mu ne mozes tako ni cenu odredjivati.A ti vidi sta ti je bolje vidim da ga poredis sa Hondom naravno da je Honda bolja ali nova a za polovnu kakva ti zapadne,naravno ako imas para i znas sta radis i kupujes onda je na tebi da odlucis sta i kako ces i da kupis.Samo svaka roba i cena ima svog kupca ako ti je mnogo za nekog Speeda koji je svega nekoliko godina star da das te pare pa onda kupi tu Hondu koja je sigurno dosta starija ali jbga vozices Hondu. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja