Jump to content

Moto Zajednica

pomoć... gume

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Livno BiH
  • Motocikl: xrv750 ..... KTM 640 Adventure

zanima me iskustvo sa gumama pošto neznam šta da stavim na Hondu XRV750 a koristim 50/50% makadamai asfalta pa ako može pomoć....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Moj drug ima Hondu kao sto je tvoja i kaze da je veoma zadovoljan gumama Michelin Anakee :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

Pa stavi gume za endura i neces pogresiti, nema tu velike mistifikacije...ako uzmes putne gume ( kao taj anakee) zaboravi na sljunak, ja sam imao contiescape continental na Pegasu napred/nazad i bio sam zadovoljan i na autoputu i na kishi i na sljunku...afrika nije motor za obaranje krivina i jurcanje tako da ce enduro guma raditi posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Afrika jeste za obaranje po krivinama, jurcanje i istarzivanje nepoznatog... Michelin Anakee II vozim skoro godinu dana, drze fenomenalno po suvom kao i na kisi... Makadam moze da se vozi ali za blato nije! Za off voznju koristim Michelin Desert pozadi i Continental TKC 80 napred, tu sam siguran na svim podlogama... Uzmi Anakee neces pogresiti, a mozes da uzmes i Haidenau K60 Scout, to je bas 50:50 guma... Mnogi je voze i hvale! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Pa stavi gume za endura i neces pogresiti, nema tu velike mistifikacije...ako uzmes putne gume ( kao taj anakee) zaboravi na sljunak, ja sam imao contiescape continental na Pegasu napred/nazad i bio sam zadovoljan i na autoputu i na kishi i na sljunku...afrika nije motor za obaranje krivina i jurcanje tako da ce enduro guma raditi posao...

 

Kolega, svasta si napisao pogresno 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

Ja se izvinjavam ako sam rekao nesto pogresno ( obracam se kolegama hitman i zexstreme) ali mene su ucili sledece:

 

Enduro motorcikl:

An Enduro motorcycle is a motorcycle especially made for enduros, which were originally long-distance cross-country time trial competitions

U prevodu: dugoprugaski (za velike velike razdaljine) i van puteva (misli se na izvan asfaltnih puteva).

Odlika im je mekse ogibljenje, duzi hod viljuski, srednje tezine i sa povisenim tezishtem, ne forsiran izdrzljiv agregat sa naglasenim obrtnim momentom u donjoj polovini obrtaja, vozac sedi u uspravnom polozaju, visoko postavljen i sa povecom frontalnom siluetom sto ga ne cini efikasnim u postizanju velike krajnje brzine, agregat je uglavnom jednocilindarski ili tvin - sto u mom svetu znaci motorcikl koji nije za jurcanje po putevima niti za obaranje u krivinama. Tipican primer je:

 

AFRICA_1990.jpg

 

Nasuprot toj klasi, postoji i:

sportski motorcikl - od milja nazvan u nasem narodu "R", odlika: tvrdo ogibljenje, kratak hod viljuski, lagane konstrukcije sa niskim tezistem i frontalnom siluetom, visokoturazni forsirani agregat sa visokom tackom obrtnog momenta sto ga cini idealnim orudjem sa postizanje velikih brzina kao i za savladjivanjem krivina pod ostrim napadnim uglom. Jedan tipican primer je:

 

Ducati-Desmosedici-RR.jpg

 

Problem nastane kada se te dve klase motorcikala pomesaju usled nedostatka novcanih sredstava ili razuma medju vozacima pa se onda desi da vidimo nekog kako "dere" afriku po naseljenom mestu sa "celavim" enduro ili mekanim street pneumaticima zamisljajuci da upravlja nekim streetfighter-om. Takve vozace cesto kasnije nalazimo u ribrikama "SERVIS" sa postovima tipa "pomoc, neradi mi motor", "Afrika ne valja", "enduro je gov.o" itd. ili u rubrikama "PRODAJEM" gde navode kako su "mazili i pazili svoj motor ali je isti nicim izazvan poceo da pusta ulje na svim spojevima" i "tesko pali kad je hladno"....

 

Takodje sam ucen da prepoznajem namenu pneumatika po mekoci i obliku sare, kao i velicini kontaktne povrsine sa podlogom, pa da probam da pojasnim:

Enduro pneumatik, primer contiescape :

Continental-ContiEscape.jpg

 

Srednje tvrd, sto bi rekli "all season" tip, vidljiva je sara oprecno postavljena u smeru rotacije pneumatika sto rezultira dobrim ciscenjem tj. ispiranjem gazeceg sloja po rastresitoj podlozi i prenosom snage pri malim brzinama, losijeg svojstva drzanja pravca sto se vise udaljujemo od centralnog gazeceg sloja (nema uzduznih sara).

 

Touring pneumatik (turing guma), primer anakee:

 

1009_f99e5c9c80e0ab03f78fcca26c32b02b_original.jpg

Tvrdji pneumatik, sa naglasenim sarama dijagonalnog ili uzduznog tipa u odnosu na rotaciju radi boljeg ispiranja pri vecim brzinama i na mokroj ali cvrstoj podlozi, veci gazeci sloj kao i postojanje kanala za drzanje pravca i na bocnim delovima. Nedovoljno pouzdana za rastresite terene.

 

A sad, imao sam i jednu i drugu gumu, kao sto rekoh, sa contiescape na pegasu 650 sam mogao da sidjem i na krupan neutaban sljunak i da nastavim da se krecem ali nije tako dobro drzala u krivinama u akvaplaningu pri vecoj brzini, sve nasuprot Anakee-u koje imam na Stromu 650 koje su izuzetne na suvom i mokrom ASFALTU ali van puta su lose, pri tome mislim na rastresit pesak, sljunak itd.

 

Eto, ako sam u zabludi, u zabludi sam.

 

Veliki pozdrav za Hitmena i Zekstremea od dileje...

::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

Veliki pozdrav za Hitmena i Zekstremea od dileje...

::)

 

ma afrička sekta je to :lol: :lol: :lol:

 

šta su hteli da kažu je da je Anaki odličan izbor za asfalt (najbolji za taj tip motora) a da se korektno ponaša i na blažem offu (dokle nema blata i mokre trave).

 

Što se tiče guma (ako je odnos 50/50 asfalt-offroad) moj glas ide za Haidenau K60 (istom logikom sam se ja vodio i vrlo sam zadovoljan tom gumom) a ako je uglavnom asfalt a da možeš da sidješ van puta onda Anakee....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja