Jump to content

Moto Zajednica

TDR PROBLEM!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: SRAD 600

Kada dam kontank cuje se zujanje ovog ventila i u toku voznje lepo otvori ventil sve kako treba,ali tako je radio do pre 2 dana kad sam primetio da se pored ovog zujanja kad dam kontakt cuje i kad upalim motor po drugi put i onda mi u toku voznje ne otvora ventil,a primetio sam i dole gde se spaja cilindar sa auspuhom curi mi ulje kao da nije lepo spojen cilindar sa auspuhom, i sve mi naulji masnu,da li neko zna u cemu je problem?jel povezan ovaj ventil sa ovim auspuhom?posto stvarno se slabo razumem a motor sam uzeo pre 5 dana...svaka pomoc dobrodosla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Kako znas da ti ne otvara ventil u voznji? Ventil je povezan na izduvne kanale, ali nema veze sa auspuhom. A za ulje, to je, pa mogu reci skoro normalno za 2T masine, i kod mene je na TS izbacivao ulje, a motor je bio tek uradjen (razbusivanje, nov klip i karike), verovatno ti je malo jaca mesavina, probaj smanji je ako hoces, ali ne mnogo, a mozes i da ne diras nista ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Jel osetis ventil kad das gas jel povuce tj cimne ako lepo radi i ubrzava onda je sve u redu.

Ako ne ubrzava kako treba tj sa tim cimom onda je moguce da ti je ili zapusen auspuh ili ti otvara ventil na malim obrtajima a zatvara na velikim.

Mozes da probas da dotegnes te srafove sto drze auspuh moguce da su se odsrafili od vibracija ili je otiso dihtung na auspuhu

A to sto ti curi ulje to znaci da ti je jaca mesavina.

 

P.S. I meni pljucka ulje na spoju auspuha i topa to je sasvim normalna stvar (meni je jaca mesavina) svremena na vreme ocistm ulje i teram dalje :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Druze to sto ti curi ulje na spoju cilindra i grane i nije bas normalna stvar, i meni je curelo tu tako po malo i isto sam tako dobio informacije da je to normalna stvar, sto je skroz nelogicno, cim curi, progoreo ti je dihtung na grani, em sto ti tu pusta ulje, on i gubi kompresiju, kupi novi dihtung i stavi, nije skupo, 10ak eura.

 

a sto se tice ventila, i moj tzr ima slicni ako ne i isti agregat, YPVS ventil i treba da ti se cuje kad das kontakt,to sto cujes je ustvari "elektromotorcic" koji ti pomocu sajli otvori a zatim i zatvori ventil. dok se u voznji otvara na 5500rpm i tad bi trebao da osetis kako naglo ubrzava tj dize obrtaje, na osnovu cega si ti primetio da ti vise "ne otvara" ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja