Jump to content

Moto Zajednica

preporuka za flip-up kacigu

Recommended Posts

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

potreban mi je pomoc za izbor kacige, flip-up model, sa naocarama i vizirom, da mogu da budu solo polozaju, eventulalno opcijom za bluletooth-om......velicina L....

svaka pomoc je dobrodosla......ako neko ima predloge......neka slobodno iznese....:-))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Schuberth bi bio moj izbor. Mislim da su tri koplja ispred ostalih proizvođača. Doduše, zavisi koliki ti je budžet. Sch nisu baš bagatela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Schubert nisam probao, pa ne bih mogao da tvrdim, ali koristim Shark Evoline 2, i prezadovoljan sam, pogotovo mogucnoscu spustanja vizira kad je podignuta brada, tj. pretvara se u pravu jet kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Nolan N90 :takoje: Lagana, kvalitetna, nije bucna mnogo itd... Ja je imao i meni je odlicna... Neko je cak pisao na forumu o njoj, pretrazi malo :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Već je bila ovakva tema...više puta...

 

Potraži malo...

 

Ako imaš pare da platiš Schubert C3 ...oko 500e i na popustu možeš da prođeš i sa 450e

 

Ta i ni jedna druga...

 

Najlakša,najtiša,najbezbednija,najkompletnija...sve naj...

 

Pogledaj na sajtu u zadnjem broju Hrvatske Moto revije test flip up kaciga...sve je lepo objašnjeno...i vidi ko je pobednik.

 

Ako nemaš para tj.ograničen si sa budgetom...neki model HJC-a,Scorpion Exo 900 ili Caberga(Konda) ce biti sasvim ok....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Airox matiss je mnogo bucna...pogledaj po forumima...

 

Caberg Konda...

 

Jedna od mojih je Caberg Rhyno(Trip) koja nije najbolja,ali su ne najbolje ocenili u V.Britaniji na Sharp testu...

E,Konda je naslednik...poboljsan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

I ja N103, ne zvizdi i ne magli, doduse ja mogu do 130 kmh.

Samo je cena malo jaca, ali mi se cini da je kvalitet opravdava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Nisam hteo da reklamiram ovaj casopis, ali sve sto te interesuje u vezi flip-up kaciga mozes da procitas.

 

Pogledaj na sajtu u zadnjem broju Hrvatske Moto revije test 14 flip up kaciga...sve je lepo objašnjeno...i vidi ko je pobednik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Boki,

 

mislim da je to jedini pravi casopis u okruženju.

Znam da je i on nečija licenca,ali svaki put ga čitam sa uživanjem.

 

Svakakvih testova ima.

 

Na razne načine se dovijam kako da ga kupim.

 

Ovaj naš,koji je kopija italijanskog je s....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6491 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nolan Flip i nisu najsjajnija stvar za te pare, bolje je kupiti polovnog suberta u dobrom stanju

 

Načelno, polovna kaciga se ne uzima. Da zanemarim rizik da je školjka udarana, farbana...ulegne se unutrašđnjost napasovavši se na nečiju ergonomiju glave i praktično nikad više neće moći da se prilagodi na novog korisnika. A što se tiče flipa mislim da nema bolje nove za te novce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2063 postova

Zavisi šta očekuješ od flip-up kacige.

 

Shark Evoline Series 2, na mojoj glavi...

 

Zadovoljan kacigom. Vrlo kvalitetna i vrlo praktična za svaku vrstu upotrebe. Prednost u odnosu na ostale flip-up kacige je u tome što, kada vratiš štitnik brade u nazad, on funkcioniše kao spojler a ne kao jedro, što je slučaj(čitaj: problem) na većini kaciga ovog tipa. U isto vreme i dalje imaš normalnu funkciju vizira. Sunčani vizir se podrazumeva i fantastičan je. Unutrašnjost je kompletno lako vadljiva i periva, tako da o higijeni iste nemaš brige. Vrlo pedantno odrađena u detaljima, a to mi se sviđa. Preporuka!

 

IMG_4330.jpg

 

IMG_4405.jpg

 

IMG_4406.jpg

 

IMG_4327.jpg

 

IMG_4392.jpg

 

Evo par linkova, tamo negde:

 

Shark Evoline Series 2 (link 1)

 

 

 

Pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6491 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ipak je tačno da se svaka unutrašđnjost oblikuje prema obliku glave, zato se i uzima da bude malte ne tesna da bi se ubrzo lepo namestila i raspodelila pritisak čitavom površinom. Nemoguće je da se preoblikuje, gde je sabijena tu se sigurno neće naduti da bi se ponovo mogla napasovati.

 

Nolan je jako stara firma sa dugom tradicijom. Ako nisi čitao moje iskustvo, samo ukratko, nakon godine korišćenja u gradskim uslovima, znači milon podizanja flipa i sunčanih naočara, nikakva anomalija. Garancija 5 godina što je za respekt. Postava jeste malo ulegla al sad je praktično ne osećam a fest mi je. I, Nolan ima atest i kao integralna kaciga i kao džetovka zahvaljujući zabravljivaču flipa u podignutom položaju. Cela školjka i sav mehanizam, makaze, potezači, bravice...su kao na modelu 103 koji važi za top model. Jedini problem je bio sa pin lok vizirom na prvoj seriji ko mojoj, sad je on ljudski, ja uzeo pre mesec dana nov. I svaki flip ima dosta delova, to je takva kreacija i isto je kod svih. Naravno, Šubert deluje impozantno al košta duplo, a radije novog jeftinog nego polovnog za iste novce. I, rok kaciga je 5 godina, vozale se ili ne tako da i to treba imati na umu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6491 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Dobro, odustajem apsolutno su u pravu, samo mi rekni jel ti to prva ili jedina kaciga koju si kupio? :zbunjen:

 

Nanosao sam se ja kaciga samo tako, još dok je bilo kanapa unutra, Agv, Bel, Grifin. Pri kupovinu sam na sajmu lane isprobavao sve što je bilo izloženo i ovaj kalup mi je bio naj prijatniji. Zanimljiva je Šark kaciga par postova gorte. Nešto slično ima Givi, međutim, to toliko neubedljivo, da ne kažem ne bezbedno, deluje da sam odmah preskočio. Inače, nekad su dobre kacige koštale vreću para, nije ih bio za kupiti ovde, al niko od sportista nije kupovao polovnjake niti smo zajmili jedni drugima ili pak prodavali ko polovne jer niko ih i ne bi kupio. Tako da zaista ne vidim razlog za kupovinu rabljenog, ipak to čuva glavu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Samo valjda onda i znas da su auto kacige malkice drugacije od moto, a pogotovo sto se tice pokretnih delova kao kod flip sistema

Ali dobro i ja pricam previse sve si u pravu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Boki,

 

mislim da je to jedini pravi casopis u okruženju.

Znam da je i on nečija licenca,ali svaki put ga čitam sa uživanjem.

 

Svakakvih testova ima.

 

Na razne načine se dovijam kako da ga kupim.

 

Ovaj naš,koji je kopija italijanskog je s....

I Usce i Delta City, tamo ja pazarim ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja