Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR 954 RR ili 1000 RR ?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Moram da napišem još koju, ali ću gledati da se držim teme.

 

Utisak o nekom motoru je subjektivna stvar i veoma je nezahvalno savetovati nekome nešto. Kupac motora, odnosno Zixx u ovom slučaju bi morao da proba oba (ili više) motora i ustanovi koji njemu mu više odgovara kako po udobnosti, tako i po performansama i ostalim atributima koji su njemu bitni. Pored toga, Zixx nam je veoma malo rekao o tome šta želi od motora, a možda se i uplašio čovek od naše rasprave, pa se više i ne javlja :moto3:

 

Različite smo konstitucije, različitih prohteva, tako da ne postoje univerzalna rešenja. Stoga je i tvoj i moj savet bez neke koristi za Zixxa. Ako nisi primetio, ja vozim hiljadarku, ali je moj izbor drugačiji, R-ovi ne odgovaraju mojim prohtevima, a putopisima se ne hvalim, već negiram tvoju teoriju da ne vozim motor. Ne znam kako možeš da omalovažavaš ljude koje ne poznaješ lično, to nije baš pametno jer se veoma često pogreši, ali nema veze, ja ti neću zameriti :takoje:

 

Eto, Jasminko ima nekoliko motora kako bi zadovoljio sve svoje prohteve, ima i nakeda i enduro i čopera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Vidis kako smo se slozili na kraju... naravno da je subjektivna stvar... ja sam zato izneo moja iskustva, napisao i koliko sam visok i da se dosta vozim-bitno zbog pozicije i udobnosti, te da sam se ipak odlucio za nesto sto sam vec imao i vozio, dakle za mene starije jeste u ovom slucaju bolje ...

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Tako i priliči ozbiljnim ljudima :moto3:

 

Nego Zixx, gde si? Nisi se uplašio? Jel si doneo odluku u međuvremenu? Koji je budžet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 2020 GSXS 1000F

CBR1000RR je jedno 100 puta lepša od 954.

Mislim da bi samo budala kupio stariji model ako ima dovoljno para za noviji.

Kao sto smo ranije ustanovili! Dva poprilicno razlicita motora, i po izgledu, i po karakteristikama, a i po voznim osobinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Evo ovako...

Prvi link prikazuje broj vlasnika motora CBR1000RR 2004 godište koji su postavili svoje slike na bikepics

http://www.bikepics.com/honda/cbr1000rr/04/member-pics.asp

 

Drugi link prikazuje vlasnike CBR954fireblade 2003 i 2004 godište:

http://www.bikepics.com/honda/cbr954rrfireblade/

 

E sada, 304 vlasnika CBR100RR 2004godište i 8 vlasnika CBR954 2002 i 2003.godište.

 

Neznam odakle tolika popularnost 1000RR ali verovatno zato što je "malo" bolja od starijeg modela 954.

 

A na kraju, sigurno ćeš prodati mnoooogo lakše 1000 od 954.

 

mada nisam vozio nijedan od ta dva modela, za ovako jednostavnu odluku nema potrebe ni voziti ni paliti ni razmišlljati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1053 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Evo ovako...

Prvi link prikazuje broj vlasnika motora CBR1000RR 2004 godište koji su postavili svoje slike na bikepics

http://www.bikepics.com/honda/cbr1000rr/04/member-pics.asp

 

Drugi link prikazuje vlasnike CBR954fireblade 2003 i 2004 godište:

http://www.bikepics.com/honda/cbr954rrfireblade/

 

E sada, 304 vlasnika CBR100RR 2004godište i 8 vlasnika CBR954 2002 i 2003.godište.

 

Neznam odakle tolika popularnost 1000RR ali verovatno zato što je "malo" bolja od starijeg modela 954.

 

A na kraju, sigurno ćeš prodati mnoooogo lakše 1000 od 954.

 

mada nisam vozio nijedan od ta dva modela, za ovako jednostavnu odluku nema potrebe ni voziti ni paliti ni razmišlljati.

 

Nesto si ti pobrkao, CBR 954 za 2002 ima 286 vlasnika http://www.bikepics.com/honda/cbr900/02/member-pics.asp :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ovde svakakvih gluposti moze da se procita. Koji je motor lepsi to je stvar ukusa...meni je realno CBR 954 najlepsi R ikad napravljen. I svako ko kaze da je manji od 1000rr taj ili nije video motore pa lupeta ili mu trebaju opasno dobre cvike. Vozio i jedan i drugi i mogu slobodno da kazem da je 954 zadnji R koji odgovara ljudima normalne visine(uz suzuki K4) Koji je brzi i koji bolje povlaci je stvarno nebitno jer su svejedno i jedan i drugi manje poznati po tom u svojoj klasi. A koliko je dobra 964 govori i to da je i dalje jako skupa i da mnogi primerci su skuplji od par godina mladjih 1000rr

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Evo ovako...

Prvi link prikazuje broj vlasnika motora CBR1000RR 2004 godište koji su postavili svoje slike na bikepics

http://www.bikepics.com/honda/cbr1000rr/04/member-pics.asp

 

Drugi link prikazuje vlasnike CBR954fireblade 2003 i 2004 godište:

http://www.bikepics.com/honda/cbr954rrfireblade/

 

E sada, 304 vlasnika CBR100RR 2004godište i 8 vlasnika CBR954 2002 i 2003.godište.

 

Neznam odakle tolika popularnost 1000RR ali verovatno zato što je "malo" bolja od starijeg modela 954.

 

A na kraju, sigurno ćeš prodati mnoooogo lakše 1000 od 954.

 

mada nisam vozio nijedan od ta dva modela, za ovako jednostavnu odluku nema potrebe ni voziti ni paliti ni razmišlljati.

 

Nesto si ti pobrkao, CBR 954 za 2002 ima 286 vlasnika http://www.bikepics.com/honda/cbr900/02/member-pics.asp :takoje:

 

U pravu si, moja greška ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Vazno je lupiti, pa makar i glupost... uglavnom je glupost...

SASA - prednjacis po lupetanju... uporedjujes postavljene slike ???????????????? a onda konstatujes sta ce se pre prodati... i opet pogresis...

Ma nema veze, vazno je nesto napisati... hahahahahahahahaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

SEMZA - sta mislis sta fali tvom pitanju na ovoj temi... :stabre:

 

veljabandit,znam sta je covek pitao,neznam jel se prvi tvoj prethodni post odnosio na mene.Mozda se razmislja da uzme manji ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ha, ha, uvek aktuelne teme "šta je bolje/šta da kupim". Kako iko na svetu moze da zna sta bi tebi bilo bolje? Ignorisite ljudi takva pitanja. Potpuno su besmislena.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

E ljudi izvinie sto nisam odgovorio i jeste da puno kasnim ali preko leta nisam imao internet i nisam toliko ni pratio. Nema potrebe da se svadjate i naravno svako ima pravo na svoje misljenje . Hvala puno svima na savetima. Jedan moj drug je kupio 1000 RR, pa cu uskoro da ga probam i vidim kako mi leci i onda se bacam u potragu da probam i 954 :moto3:. Sto se tice budzeta jos stoji ali videcu preko zime ako budem nesto sakupi, dace bog. Izivnite jos jednom sto nisam odgovarao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Imam jedno pitanje mozda neko zna sta bi to moglo biti, imam problem kod 954 honde uglavnom se dogadja na kracim relacijama odem od kuce do grada 5km kupim sta mi treba sednem na motor da upalim a on samo vergla nece da upali probam par put nece, akomulator je nov, sacekam 5/10 min. onda upali iz prve?. i tako svaki drugi treci dan. Nekad zna da po nedelju dana normalno bude. A nekad skoro svaki dan. Kad idem na duze distance 100 i vise km. onda uvek pali iz prve.? Nekad ga upalim isteram iz garaze radi na leru pet minuta ugasim ga pa probam opet da upalim nece samo vrti nece da upali. Probao sam jednom kad nije hteo da upali da dam gas do kraja pa onda da palim e onda je upalio?? Svaki put kad odem do grada hvata me strah oce li upaliti , najgore mi je to sto se ljudi okupe da cuju Hondu a ono cvrc nista samo vrti a ja u zemlju da propadnem od sramote.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: bor

Imam u garaži 954 i imao sam do skoro i 1000rr 2006 

Definitivno 1000rr lezi bolje od 954 lepse se vozi 

954 je jedino malo udobnija 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja