Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR 954 RR ili 1000 RR ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Pozdrav svima. Vozim Hondu CBR 600 FS 2001. god, pa bih sledece godine hteo da zamenim za malo noviji i jaci motor do 2004. god. Zapali su mi za oko i 954 i 1000 rr, pa bih hteo da znam koje su mane i prednosti i koja je razlika izmedju ova 2 modela. Unapred hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ako imaš dovoljno para za 1000RR, naravno da je to bolji izbor, jači, noviji, atraktivniji. Honda 954 je u stvari 900RR:

 

CBR900RR	CBR900RR	CBR919RR	CBR929RR	CBR954RR
1993–1994	1995 	       1996–1999      2000–2001      2002–2003

 

1000RR se pravi od 2004.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Citao sam o tome ali sam hteo i da mi neko kaze svoje misljenje. Drugo su tekstovi, a drugo je kad cujes necije iskustvo. Hvala :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Uzmi u obzir i svoje gabarite jer je po meni 954 manja i nekako se čini "uža" sto se tiče vozačke pozicije (meni odgovara savršeno jer sam visok 171cm :zvizduk: ) dok mi je 1000rr osetnije veća . Evo slika mene na 954 čisto da vidiš o čemu pričam.post-7992-0-33063700-1307552721_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

E pa da tu si upravu :jee: Dobro ti stoji motor. Ja sam visok oko 178 cm tako da bi i meni odgovarao. A nekako me podseca na moj motor, pa me zato i privlaci. Samo ako mozes da mi kazes kako si ti zadovoljan motorom ? Naravno kao svaka Honda to je napravljeno da traje ali me zanima kako se ponasa u svakodnevnoj voznji ? :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Druže to je bio motor od mog druga tako da nisam kompetentan u vezi svakodnevne eksploatacije ali jedno ti mogu reći : Kada sam probao 954 nisam mogao da verujem da se jako lako vozi , osećao sam kao da je u mom vlasništvu već neko vreme :takoje: (I ako je motor sa slike u to vreme bio naobičniji krš) . Posle nje kada sam seo na svoj (F2) imao sam utisak da vozim Ferguson . Kum je vozio 954 i oduševljen je motorom ali mu je jednostavno ima malo prostora za vozača (185cm je visok) dok za 1000rr tvrdi da je najbolji motor ikada napravljen. Po meni 954 ima dosta sličnosti sa F4i (probao i jedan i drugi) , a 1000rr sa 600rr(probao samo 600 ,a za 1000 čuo od drugih). Neznam šta da ti kažem ja sam malo :lud: za Hondama tako da meni su sve lepe i dobre :jee: i nebi znao za koju da se odlučim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Hvala u svakom slucaju :jee: I ja sam zaludjenik za Honde kada bih mogao kupio bih sve modele hahaha :moto3: Imam celu sezonu da se odlucim koji cu model. Najbolje je da probam i jedan i drugi, pa da vidim kako mi leze :D A do tada bih voleo da cujem jos necije misljenje. Hvala svima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Vozim 1000RR, a 954 sam samo probao.

 

Sto se tice 954 ima visi polozaj heblova sto ga cini okretnijim i laksim za upravljanje, a mozda je za to zasluzna i tezina od 167kg (13kg manje od 1000rr) , mekanije i udobnije sediste kako za vozaca tako i u mnogostruko za suvozaca. Fabricki vizir je 0 sto se tice zastite od vetra (mada sam ja 185 visok).

 

Inace lepi su jedan i drugi, trazi sto zdraviji motor i znaci uvek bolje da uzmes zdraviji stariji nego neki krsasti noviji ako te ponese dizajn i izgled hiljadarke.

 

+1 za 954 ako koristis motor za svakodnevnu voznju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Gile hvala na savetu. Slazem se da uvek treba gledati stanje motora :) 954 mi na sam pogleda izgleda udobnije bar koliko je od sportaka to moguce :D Sad samo ostaje da zaradjujem pare i da vidim ako neko hoce zamenu uz duplatu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

brate ala lupate... 954 manja od 1000 rr ... hahahahahaaa... sve sami strucnjaci... ovaj sto kaze da je 954 uzi verovatno nikad nije video parkirane jedan pored drugog.. Acim je takodje pogresio... 954 je neprejebiv stroj a to vam kazem ja koji sam terao i jedan i drugi... ne bih prodao 954 u zivotu...

 

954 rules !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

U čemu sam pogrešio? :Mina:

 

Zar 1000RR nije jači, noviji i atraktivniji?

 

Ako si mislio na drugi deo mog posta, onda se nismo razumeli. 954RR naravno nije isti kao prvi model 900RR, ali je njegov potomak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

1000 rr je noviji ali recimo ima istu viljusku kao 954... o snazi je smesno pricati jer 954 ispucava svoja 152 konja vec od 3.000 obrtaja i skroz je druga prica u voznji od hiljadarke... nije novije uvek bolje... svako ko je vozio ova dva motora svoj glas ce dati za 954, veruj mi... pricam o ozbiljnim vozacima a ne o onim R-istima koje moj drug od 130 kila pretice Varaderom po Ibarskoj :moto3:

inace, novom mapom i Power comanderom sam dobio tih 170 ks koliko ima hiljadarka i sta mislis gde je ona sada... daleko iza :)

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Samo Power Commander teško može da doda 18 konja. I ne zaboravi da se PC može staviti i na 1000RR :zvizduk: Ne kažem da je 954RR loš motor, naprotiv, ali mi je nova Fireblade daleko atraktivnija (mada je mnogima ružna). Svakom generacijom motori napreduju, tako da je smešno reći da je stari bolji. Stoji da su stari motori veći od novijih, odnosno novi su sve manji i manji. Gledao sam pre neki dan S1000RR u salonu, pa ono je stvarno biciklica, za dlaku veći od neke nove 600-ke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

lepo sam napisao da sam ucitao novu mapu a imam i komplet Yosimuru... ali nebitno... tesko je pricati sa vama koji sve znate a u stvari ste procitali na internetu... ovakve nedoumice ne postoje medju ljudima koji su vozili i jedan i drugi motor...

evo ti jos jedan podatak, 954 ima samo 168 kg... a ti posto se snalazis sa internetom vidi koliko je hiljadarka tu napredovala... ili mozda nije ?

posto je tema sta odabrati, iz ugla nekoga ko je imao oba motora, ugla nekoga ko ne paradira motorom vec se trudi da iskoristi spravu sto vise, preporucio sam 954 sa punim pravom...

KOMA NS - ja sam visok 186 cm i ne da ima mesta na 954 nego ga ima mnogo vise nego na hiljadarci, ne informisi decka pogresno... ccc... najjaci su mi ovi sto su PROBALI... koliko dugo druze, dva minuta mozda...

GILE EXTREME.BOY je realno napisao...

 

pozdrav drugari, toliko od mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ako pogledaš moj potpis, videćeš da imam i izduv i PCIII, tako da znam o čemu pričam, nije samo teorija u pitanju :zvizduk: A tačno je da dosta čitam o motorima i to ne krijem, jer samo tako mogu da saznam o gomili raznih modela, nemoguće je sve da ih kupim i probam.

 

Što se tiče povećanja snage, da li si 170 konja izmerio na dynojetu ili je to slobodna procena?

 

Da je 954RR bolji motor, koristili bi ga na SBK trkama, ne bi koristili novi model kao bazu.

 

Pak, ne kažem da je 954 loš, naprotiv, samo je pitanje koliko para je čovek spreman da uloži, pa će tako i odabrati model. Sigurno je bolje odabrati dobro očuvan 954, nego 1000RR, ali ako je i drugi dobro očuvan... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

o snazi je smesno pricati jer 954 ispucava svoja 152 konja vec od 3.000 obrtaja

 

Koliko vidim, 954RR maksimalnu snagu ispucava na daleko višim obrtajima nego što si naveo:

 

Vv0vm_954o.jpg

 

nego sam mislio ove sezone da zasednem na prethodni model, tj. prvi cbr 1000 rr, 2004-2005...

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Acime, ne stoje ti neke konstatacije... cuj zasto ne koriste 954 na trkama... pa zato sto se ne proizvodi brate, ovo je potrosacko drustvo, treba izbaciti novi model da bi masa kupovala, vrlo jednostavno objasnjenje...

Tacno je da sam hteo 1000 rr i nabavio sam ga ali i zamenio... ja jednostavno znam sta hocu i sta mi odgovara...

Sto se snage tice - opet si suvoparni internet teorijski znalac... jeste mu maksimalna snaga gore ali koliko je ima vec od 3.000 obrataja je nesto drugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Znači, Honda je krenula unazad, pravi sve lošije motore? E to nisam znao :moto3:

 

Evo ti šta kaže još jedan teoretičar sa Fireblades foruma:

 

Having clocked 25000 km with 954 (~30 trackdays) and 13000 km with 1000RR (~30 trackdays) I totally agree. I dynoed both bikes when stock in same dyno with same operator and 1000RR made about 20 horses more. 954 is better wheelie bike (with damper), but in everything else 1000RR beats it hands down.

 

http://www.fireblades.org/forums/honda-fireblade/38896-954rr-vs-1000rr.html#post368486

 

Pokušaću da pronađem i razvoj snage za oba modela :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 2020 GSXS 1000F

Da i ja kazem koju jer sam malo duze vozao oba motora.

Negde si Veljo spomenuo nekih 170 ks i da je 1000rr daleko iza. Pa ako si ih uporedjivao na stazi 1000rr je verovatno vozi tvoj debeli drug 130kg.

Jeste da 954 za nijansu bolje povlaci, ali da je brzi i jaci, to vala siguro nije. A jos na stazi, ni 180 ks mu nebi mnogo pomogli protiv 1000rr jer zbog pozicija sedenja, ugla prednje viljuske i nedostatak stabilizatora upravljaca (blagi je uzas za malo ostriju voznju bes ovog dodatka) nije bas preterano trkacki orjentisan.

Moje misljenje, 954 je 100 puta lepsi od 1000rr i bez greske je za one koji vole da voze na tocak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

ACIM - Ti zemljace nisi vozio ni jedan ni drugi motor a prvi si se nasao da savetujes decka sta da kupi... nema sta, cudo si... mrdni malo dupe iz fotelje i napravi neki krug motorom... a ja jos veci debil pa polemisem sa tobom... ovde se cene samo internet strucnjaci, jebes praksu i realno iskustvo... evo, priznajem, pobedio si, sve si u pravu i neka moj savet ovaj koji je pokrenuo temu zanemari...

A da je 1000 rr klasican bajk za stazu ja znam, ne moras ti da mi kopiras - opet nekog drugog - koji to kaze.... zato 954 i jeste bolji jer smo mi mali misevi koji voze po izdrkanim srpskim ulicama a stazu vidimo samo na tv-u...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Volim što ti znaš šta sam vozio, a šta nisam, hvala što si mi rekao. Moj motor je parkiran tačno ispred moje firme, gde se trenutno nalazim, dakle, gotovo svakodnevno ga vozim. Napisao sam i par putopisa ovde na forumu, ali i to je verovatno teorija. Baš mi je drago da ovde imam od koga da naučim da je 954RR jači od 1000RR i da Honda pravi sve slabije i lošije mašine. Ja sam bio ubeđen da je obratno, a sada vidim da je Yamaha zaista Yamaha :takoje:

 

Jedno je savetovati čoveku šta da kupi, a drugo je tvrditi da je 954 jači od hiljadarke, a ti si to tvrdio. Ja sam ti samo rekao da to nije tačno, a da je tačno da je 954RR bolji i atraktivniji, ne bi i ti želeo tu hiljadarku.

 

Ja sam čoveku savetovao sledeće:

 

Ako imaš dovoljno para za 1000RR, naravno da je to bolji izbor, jači, noviji, atraktivniji.

 

ne kažem da je 954 loš, naprotiv, samo je pitanje koliko para je čovek spreman da uloži, pa će tako i odabrati model. Sigurno je bolje odabrati dobro očuvan 954, nego 1000RR, ali ako je i drugi dobro očuvan... :moto3:

 

Ti se sada vadiš da je 954RR bolji za ulicu, više ne pričaš o snazi.

 

Ali, neću više da raspravljam i zbunjujem momka, toliko od mene u ovoj temi. I tako će sam odlučiti šta će da kupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Da li ste vi normalni bre ?? O kakvim bre stazama i glupostima pricate?? Manite se bespotrebno da habate te tastature.. :lud:

 

 

Kupi najpristupacniji, najocuvaniji motor sa sto manje ulaganja.

 

Covek vozi 600F zar mislite da ga imalo zanima krajnja brzina, ubrzanje i mogucnost tockarenja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Acime, cela poenta je da TI ne znas da li je 1000 rr bolji izbor a savetujes nekoga... u ovim temama treba da se javljaju oni koji su vozili motore o kojima se prica... VOZILI a ne probali 200 metara... ja hiljadarku ne zelim, zeleo sam je, nabavio i rekao vracam se na dobri stari 954 koji sam mnogo davno vozio i bio odusevljen a mislio sam da je hiljadarka kao njegova evolucija bolja... mozda tehnicki i na papiru ali ZA MENE kao korisnika nije jer prelazim dosta kilometara, pretvrda je i mala za mene... dzaba me ubedjujes i izvrces moje reci... mani se teorije nego sedi na neku hiljadarku pa da se vidimo na drumu burazeru...

P.S. jebes putopise, ja nemam potrebu da se hvalim gde sam bio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja