Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: toxic
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1200 Yamaha Majesty 250

 

TOMISLAVE pozdrav druze , ja sam danas radio i evo zvao tek pre nekoliko minuta . Reci mi koje ti vreme odgovara da te nazovem !

Ko zna mozda se kod mene desava nesto i u hardveru fona ! U svokom slucaju te zovem . Pozdarav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd Mirijevo
  • Motocikl: KTM 690 DUKE

 

TOMISLAVE pozdrav druze , ja sam danas radio i evo zvao tek pre nekoliko minuta . Reci mi koje ti vreme odgovara da te nazovem !

Ko zna mozda se kod mene desava nesto i u hardveru fona ! U svokom slucaju te zovem . Pozdarav

 

 

Svaki dan od 10 do 17h!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Posto je Crypton (konacno) ispustio dusu, od juce sam vlasnik Becker Z100 Crocodil-a. Na prvi pogled - fantastican uredjaj! Na drugi pogled - nema track-log!  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

[Nocas mi je ostao GPS pod vedrim nebom, jutros kada sam ustao bilo je "tonu" rose po njemu, ekran je jos zamagljen pa cekam da se prosusi i da vidim da li ce proraditi.

 

Ja sam to zaboravljanje GPS rešio putem kačenja kaiša za ključ od motora na kojem imam karabiner.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Posto je Crypton (konacno) ispustio dusu, od juce sam vlasnik Becker Z100 Crocodil-a. Na prvi pogled - fantastican uredjaj! Na drugi pogled - nema track-log!  >:(

 

Koliko staje Crocodil? Držao sam ga u ruci...

 

Pitam jer smo dobili smo zumo 220 po popularnijoj ceni od 660-ke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Croc je 23900 dinara. Sutra idem na prvu voznju sa njiim, pa cu za nekoliko dana preneti utiske. Strasno mi se svidja sto je PRAVLJEN ZA MOTOCIKLISTE! To znaci da je otporan na kisu i polivanje, to znaci da se dobija nosac (cradle) za njega, u koji ide napajanje. Kad se uredjaj postavi na nosac, automatski dobija napajanje i radi!. Konacno imam uredjaj koji radi bez intervencija - ugasim motor, on se gasi, upalim motor da idem dalje, on se sam pali, kao da nista nije bilo!

 

Track log inicijalno iskljucen ali moze da se ukljuci, sad nemam vremena da se bavim time, ali cim se vratim doci cu mu glave! :) Croc radi na iGo sa Becker skinom (MP3 player radi za vreme voznje!), tako da instalacija Prima ne bi trebala da bude problem. Yessssssssssss!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Jos kad bi samo neko poslao i link novog Igo Primo odakle moze da se skine, moze i na pp  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Gomila ljudi me zvala da pita za objasnjenje kako da doje do najboljeg pogleda na kanjon Uvca. Nekim sam uspeo da objasnim, nekima nisam. Zanima me da li moze Garmin mobile XT da zabelezi taj log. Znaci ja da vozim on da pamti kuda i da to posle prebacim na komp pada okacim link sa mapom. Ako moze kako se to izvodi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Gomila ljudi me zvala da pita za objasnjenje kako da doje do najboljeg pogleda na kanjon Uvca. Nekim sam uspeo da objasnim, nekima nisam. Zanima me da li moze Garmin mobile XT da zabelezi taj log. Znaci ja da vozim on da pamti kuda i da to posle prebacim na komp pada okacim link sa mapom. Ako moze kako se to izvodi

 

Mobile XT sam koristio samo da se informišem o razlici između njega i GPS uređaja namenjenih za to, tako da ne znam detalje...

 

Da li imaš neki fajl u Garmin folderu koji ima ekstenziju .gpx ili .gdb? Ako ga imaš, otvori ga sa Garmin MapSource softverom ili .gpx otvori u Google Earth-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jel ima neko ideju zasto Garmin radi ovo sa slike?

U pitanju je autoput od Nisa prema Beogradu (konkretno prema mestu Pojate gde se iskljucujem za Kraljevo). Kad je par puta to vec uradio, slikao sam telefonom u voznji. Iz cista mira pokusa da te izvede sa puta na neki parking ili raskrsnicu, provede te tuda i vrati te na put kojim ides. Sva sreca pa sam vremenom postao "pravi Garmin user" pa poznajem ove njegove bubice.

post-1943-12879087861701_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ima .gpx. Zanima me samo da li on sam belezi kuda ja idem ili moram predhodno nesto da ukljucim

 

Kao što rekoh nisam se detaljno bavio Mobile XT-om. Probaj da otvoriš taj fajl kako sam napisao pa vidi da li je to to. Ako nije, nađi opciju kojom se uključuje snimanje track log-a. Uglavnom na Garmin uređajima koji imaju track log on automatski beleži pređen put. Opcije su samo da li da taj log bude vidljiv na ekranu uređaja ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Zanima me da li moze Garmin mobile XT da zabelezi taj log. Znaci ja da vozim on da pamti kuda i da to posle prebacim na komp pada okacim link sa mapom. Ako moze kako se to izvodi

 

Naravno da može. potrebno je prethodno uključiti da ti upisuje track log u uređaj i to ovako:

 

Tools

Manage My Data

Tracks

Options

Recording Mode: Wrap When full ili Stop When Full

 

Sada si uključio opciju snimanja traga. Kada završiš vožnju, kući u Map Source prebaciš iz uređaja tracks i gotovo  ;)

 

Ovo važi za Win Mobile. Za Symbian ne znam. Ja imam Garmin XT w.5.00.20wp i sve radi kao na bilo kom Garmin urežaju.

Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Jel ima neko ideju zasto Garmin radi ovo sa slike?

U pitanju je autoput od Nisa prema Beogradu (konkretno prema mestu Pojate gde se iskljucujem za Kraljevo). Kad je par puta to vec uradio, slikao sam telefonom u voznji. Iz cista mira pokusa da te izvede sa puta na neki parking ili raskrsnicu, provede te tuda i vrati te na put kojim ides. Sva sreca pa sam vremenom postao "pravi Garmin user" pa poznajem ove njegove bubice.

 

Ima više razloga zbog kojih je moguća ta situacija:

 

- Proveri podešavanja o vrsti vozila, načinu vođenja (najbrže vreme, najkraći put...), izbegavanja (polukružni okreti, putevi sa naplatom, ...)

- Loše upisani podaci o maksimalnim brzinama na određenim deonicama puta. U ovom slučaju pošalješ nam taj podatak pa mi proverimo i ispravimo.

 

Sugestija: mnogo je sigurnije u opcijama uključiti "snimanje ekrana" gde ti se u uglu pojavi mali fotoaparat pa kad naiđeš na neki zanimljiv prikaz na ekranu pritisneš snimanje a on zabeleži tu sliku u .bmp formatu u memoriju uređaja. Kasnije nam to pošalješ uz kratak opis problema pa se mi bacimo na rešavanje. Još bolje je uz to i da nam pošalješ waypoint da brže nađemo gde se situacija desila.

 

Ovaj konkretan slučaj ćemo već sutra ispitati. U međuvremenu izašla je verzija 2.3NT. možda je problem već rešen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jel ima neko ideju zasto Garmin radi ovo sa slike?

U pitanju je autoput od Nisa prema Beogradu (konkretno prema mestu Pojate gde se iskljucujem za Kraljevo). Kad je par puta to vec uradio, slikao sam telefonom u voznji. Iz cista mira pokusa da te izvede sa puta na neki parking ili raskrsnicu, provede te tuda i vrati te na put kojim ides. Sva sreca pa sam vremenom postao "pravi Garmin user" pa poznajem ove njegove bubice.

 

A da nisu u tvojoj verziji karte upisani neki radovi na putu gde je potrebno obilaženje. Probaj da uradiš update sa najnovijim kartama, možda pomogne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jel ima neko ideju zasto Garmin radi ovo sa slike?

U pitanju je autoput od Nisa prema Beogradu (konkretno prema mestu Pojate gde se iskljucujem za Kraljevo). Kad je par puta to vec uradio, slikao sam telefonom u voznji. Iz cista mira pokusa da te izvede sa puta na neki parking ili raskrsnicu, provede te tuda i vrati te na put kojim ides. Sva sreca pa sam vremenom postao "pravi Garmin user" pa poznajem ove njegove bubice.

 

Ima više razloga zbog kojih je moguća ta situacija:

 

- Proveri podešavanja o vrsti vozila, načinu vođenja (najbrže vreme, najkraći put...), izbegavanja (polukružni okreti, putevi sa naplatom, ...)

- Loše upisani podaci o maksimalnim brzinama na određenim deonicama puta. U ovom slučaju pošalješ nam taj podatak pa mi proverimo i ispravimo.

 

Sugestija: mnogo je sigurnije u opcijama uključiti "snimanje ekrana" gde ti se u uglu pojavi mali fotoaparat pa kad naiđeš na neki zanimljiv prikaz na ekranu pritisneš snimanje a on zabeleži tu sliku u .bmp formatu u memoriju uređaja. Kasnije nam to pošalješ uz kratak opis problema pa se mi bacimo na rešavanje. Još bolje je uz to i da nam pošalješ waypoint da brže nađemo gde se situacija desila.

 

Ovaj konkretan slučaj ćemo već sutra ispitati. U međuvremenu izašla je verzija 2.3NT. možda je problem već rešen.

 

Sva podesavanja su u redu:

-vrsta vozila motorcikl

-najbrze vreme, a i da je najkraci put opet bi trebalo da ide pravo

-izbegavanja takodje podesena, mada ne znam sta bi trebalo da bude ukljuceno da bi ovako radio

-ovi podaci o maksimalnim brzinama ne znam kako su upisani ali je karta od ove godine 2.30

 

Sto se tice snimanja ekrana, znam kako radi, vec sam probao, ali ovaj put mi nije bilo ukljuceno, a hteo sam ipak da slikam...posto ne znam vise kako da objasnim nekom kad pricam.

 

Inace, ova varijanta da me negde izvede i posle vrati nije tako retka...desava se da kazem uobicajeno. Taj dan, od Nisa do Pojata, nekih 70km, to je uradio 3-4 puta. Prvi put mi se desilo pre 2 godine na autoputu BG-ZG, izveo je na neki parking/pumpu, vodio citavom duzinom kroz parking i posle vratio na autoput.

Poceo sam da sumnjam da nije do softvera ili do uredjaja...ne verujem da bi ijednom uredjaju bilo normalno da tako rutira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

mene zanim kako se LCD ekran ponašana na"Krokodilu" kad je izložen direktnom suncu, kad nije u senci. Da li je tada grafika na LCD-u vidljiv lako čitljiva, jer sam imao beckera koji mi je pravio probleme i bio slabo vidljiv na suncu. Nadam se da su to predvideli jer je navigacija namenjena motociklu koji će većinom biti pod uticajem sunčevih zraka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

mene zanim kako se LCD ekran ponašana na"Krokodilu" kad je izložen direktnom suncu, kad nije u senci. Da li je tada grafika na LCD-u vidljiv lako čitljiva, jer sam imao beckera koji mi je pravio probleme i bio slabo vidljiv na suncu. Nadam se da su to predvideli jer je navigacija namenjena motociklu koji će većinom biti pod uticajem sunčevih zraka.

 

Koliko sam ja video držeći ga u ruci, na žalost nije baš sjajan. Na nivou auto uređaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Jel ima neko ideju zasto Garmin radi ovo sa slike?

U pitanju je autoput od Nisa prema Beogradu (konkretno prema mestu Pojate gde se iskljucujem za Kraljevo). Kad je par puta to vec uradio, slikao sam telefonom u voznji. Iz cista mira pokusa da te izvede sa puta na neki parking ili raskrsnicu, provede te tuda i vrati te na put kojim ides. Sva sreca pa sam vremenom postao "pravi Garmin user" pa poznajem ove njegove bubice.

 

Ima više razloga zbog kojih je moguća ta situacija:

 

- Proveri podešavanja o vrsti vozila, načinu vođenja (najbrže vreme, najkraći put...), izbegavanja (polukružni okreti, putevi sa naplatom, ...)

- Loše upisani podaci o maksimalnim brzinama na određenim deonicama puta. U ovom slučaju pošalješ nam taj podatak pa mi proverimo i ispravimo.

 

Sugestija: mnogo je sigurnije u opcijama uključiti "snimanje ekrana" gde ti se u uglu pojavi mali fotoaparat pa kad naiđeš na neki zanimljiv prikaz na ekranu pritisneš snimanje a on zabeleži tu sliku u .bmp formatu u memoriju uređaja. Kasnije nam to pošalješ uz kratak opis problema pa se mi bacimo na rešavanje. Još bolje je uz to i da nam pošalješ waypoint da brže nađemo gde se situacija desila.

 

Ovaj konkretan slučaj ćemo već sutra ispitati. U međuvremenu izašla je verzija 2.3NT. možda je problem već rešen.

 

Sva podesavanja su u redu:

-vrsta vozila motorcikl

-najbrze vreme, a i da je najkraci put opet bi trebalo da ide pravo

-izbegavanja takodje podesena, mada ne znam sta bi trebalo da bude ukljuceno da bi ovako radio

-ovi podaci o maksimalnim brzinama ne znam kako su upisani ali je karta od ove godine 2.30

 

Sto se tice snimanja ekrana, znam kako radi, vec sam probao, ali ovaj put mi nije bilo ukljuceno, a hteo sam ipak da slikam...posto ne znam vise kako da objasnim nekom kad pricam.

 

Inace, ova varijanta da me negde izvede i posle vrati nije tako retka...desava se da kazem uobicajeno. Taj dan, od Nisa do Pojata, nekih 70km, to je uradio 3-4 puta. Prvi put mi se desilo pre 2 godine na autoputu BG-ZG, izveo je na neki parking/pumpu, vodio citavom duzinom kroz parking i posle vratio na autoput.

Poceo sam da sumnjam da nije do softvera ili do uredjaja...ne verujem da bi ijednom uredjaju bilo normalno da tako rutira.

 

Preneo sam na ispitivanje. Čim nešto saznam napisaću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Došao sam do jednog primerka Tom Tom navigacije. Znam da nije za naše područje, ali ima li iko ideju gde bih mogao naći bar neke mape??

Može odgovor na PP, hvala unapred!

 

Inače u pitanju je auto navigacija kod koje je u nosaču integrisan i konektor. Kada se skine navigacija, prostim pritiskom na dugme, napajanje, externa gps antena i konektor od audio izlaza ostaju na nosaču. Jako elegantno rešenje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Danas mi se pri 140kmh otkacila navigacija..i prezivela je za divno cudo..uz malo ogrebotina..

Kartica je  pregazene i njoj nema spasa.

blueberry 2GO430f

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja