Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

Guest farbach

kakoda ucitam  kml u Igo i da me vodi po sumi, a ne da trazi najblizi asfalt.

Probaj ovako :

 

GPS uredjaj poveži USB kablom sa PC-jem. Potrazite iGo folder (kod Cryptona se on zove MobileNavigator), pa content folder, zatim u njemu napravi folder userdata, pa u ovome konacno folder route. Znaci imaceš strukturu igo\content\userdata\route. Sada u ovaj folder prebaci .kml fajl dobijen konvertovanjem i otkaci GPS uredjaj sa PC-ja.

 

Meni na Crypton-u s2000 radi.

 

 

 

To sam uradio (hvala Joseph B. jos jednom) i radi kada postavim mormalan asfaltni track, ili makadamski, ako tih karata ima u uredjaju. Problem su trekovi sa:

http://www.stazeibogaze.info/

Pesacki i planinarski. Onda dobijem neku zbrku zastavica i parcica puteva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Kod Garmina se desava da uredjaj pokazuje npr. da se krecete uporedo sa putem tj. paralelno, ne lepi na put.

 

probaj da u podešavanju pronađeš opciju i podesiš da ti održava poziciju na put karte a ne na trenutnu GPS poziciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

U pitanju je Zumo 550. Ne znam na koju udaljenost mislis. Jel na udaljenost greske ili cega? Desava se da ide bas uporedo sa putem, pa se malo odmakne, pa se u nekom trenutku vrati na put. Skoro u Italiji, je toliko udaljilo da dok nisam odzumirao nisam video put.

 

Mislim na udaljenost stvarne (izmerene) pozicije u odnosu na ucrtanu poziciju puta.

 

Malo naširoko:

 

Svi komercijalni GPS uredjaji imaju otrpilike istu preciznost od 5 do 15 metara.

Garminovi auto uredjaji pri iscrtavanju pozicije automobila (uredjaja) imaju odredjenu toleranciju, i ukoliko je automobil unutar te tolerancije, na ekranu će biti prikazano da je automobil na putu, iako uredjaj 'zna' da je izmerena lokacija van puta. Ne znam kolike su te tolerancije, ali znam da nisu iste na različitim uredjajima, i znam da se na uredjajima za automobile to ne može isključiti. Iako je ova funkcija u suštini korisna, ona donosi i problem netačnosti track loga koji kao predjeni put zapisuje kao da je automobil bio svo vreme baš na ucrtanom putu. To je posebno problematično kod kombinacije vožnje po ucrtanim putevima, i van njih.

 

Kod 'outdoor' uredjaja, ova tolerancija se može isključiti, i uredjaj će u svakom trenutku pokazivati tačnu (izmerenu) lokaciju, te se track log ovih uredjaja koristi i za ucrtavanje mapa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Jeste li vi primetili da ova nova mapa Srbije ne valja. Nesto su zeznuli sa granicnim prelazima. Zadam mu rutu Beograd, Ohrid, a on me posalje preko Sofije. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Jeste li vi primetili da ova nova mapa Srbije ne valja. Nesto su zeznuli sa granicnim prelazima. Zadam mu rutu Beograd, Ohrid, a on me posalje preko Sofije. :D

  To se u principu desava zato sto su mape nekih zemalja posebno radjene pa uklapane jedna u drugu.Posebno je mapa zapadne Evrope,posebno ex Yu,posebno Srbija,posebno Grcka.Desi se da se granicni prelaze ne poklapaju,pa uredjaj salje najblizim mogucim putem,tj,tamo gde se poklapa prelaz. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Možda ti je ostala uključena opcija da GPS koristi ekonomičnu ili najbržu rutu. Promeni način rutiranja pa vidi kuda će poželeti da te vodi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Možda ti je ostala uključena opcija da GPS koristi ekonomičnu ili najbržu rutu. Promeni način rutiranja pa vidi kuda će poželeti da te vodi...

 

Definitivno Igo Primo i ova nova mapa Makedonije ne zele da saradjuju. ;D  Kako god stavim rutiranje, racuna od 790 do 811km Beograd-Ohrid. Zna samo da ide preko Sofije. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Jeste li vi primetili da ova nova mapa Srbije ne valja. Nesto su zeznuli sa granicnim prelazima. Zadam mu rutu Beograd, Ohrid, a on me posalje preko Sofije. :D

 

Ja sam pre jedno mesec dana skinuo noviju mapu Srbije za iGo 08 i dosta je losija nego ona prethodna sa kraja `09,na koju sam se naravno vratio.Npr.u novijoj mapi,mog mesta skoro i da nema,tj samo klasicni centar,tj glavna saobracajnica,dok su na staroj odradjene sve ulice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ja sam pre jedno mesec dana skinuo noviju mapu Srbije za iGo 08 i dosta je losija nego ona prethodna sa kraja `09,na koju sam se naravno vratio.Npr.u novijoj mapi,mog mesta skoro i da nema,tj samo klasicni centar,tj glavna saobracajnica,dok su na staroj odradjene sve ulice.

 

Mape za igo8 radi vise firmi. Moguce da si instalirao mapu nekog drugog proizvodjaca, obrati paznju na to. Koliko je meni poznato, najdetaljniju igo8 mapu Srbije radi Contrast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

racuna od 790 do 811km Beograd-Ohrid. Zna samo da ide preko Sofije. :D

Ivanjica-Ohrid u istinitim uslovima 600km, BG-Ivanjica 180km. Nije strasno to preko Sofije :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Možda ti je ostala uključena opcija da GPS koristi ekonomičnu ili najbržu rutu. Promeni način rutiranja pa vidi kuda će poželeti da te vodi...

 

Definitivno Igo Primo i ova nova mapa Makedonije ne zele da saradjuju. ;D  Kako god stavim rutiranje, racuna od 790 do 811km Beograd-Ohrid. Zna samo da ide preko Sofije. :D

 

Malo dublje udjes u opcije..pa imas tamo vrste puteva..mozda ti je otkacen autoput sa placanjem..Tu ima i makadam i trajekti... vidis kako ces da putujes..i dal ces da placas putarine ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Možda ti je ostala uključena opcija da GPS koristi ekonomičnu ili najbržu rutu. Promeni način rutiranja pa vidi kuda će poželeti da te vodi...

 

Definitivno Igo Primo i ova nova mapa Makedonije ne zele da saradjuju. ;D  Kako god stavim rutiranje, racuna od 790 do 811km Beograd-Ohrid. Zna samo da ide preko Sofije. :D

 

Malo dublje udjes u opcije..pa imas tamo vrste puteva..mozda ti je otkacen autoput sa placanjem..Tu ima i makadam i trajekti... vidis kako ces da putujes..i dal ces da placas putarine ;)

 

 

Nisam bas toliko neuk sa rukovanjem. ;)  Probao sam sve moguce kombinacije, jednostavno karte ne valjaju.  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ondak format C pa ispocetka.. :D

 

Ja sam prekopirao karte sa Joskine Igo 8 navigacije, apgrejdovao karte i kamere i sve sljaka..Ako treba mogu turiti na flesh i biti Laboratoriji ili Balanseru ;D

 

 

Zadata ruta Bg- Ohrid  613km na ekonomicnom modu..i 573 km na kratkom ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

pratim pažljjivo... jedna od stavki sa kojom ću se častiti kad mogućnosti dozvole  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Da... nesto ne valja sa novom mapom Srbije...

 

Nisam jos probao najsvezije, ali evo linka, skinite pa probajte sta kaze

 

http://mobilepassion.org/viewtopic.php?f=77&t=852

 

 

Ja skinuo i pogledao onako na brzaka i po Beogradu su dodali sve novine sto su se desile kao npr. zatvoreno skretanje sa mosta u Pop Lukinu.

 

Zasto kazes da nesto ne valja sa kartom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ne ne ne... za ove karte ne znam... nisam probao

 

Kazem da nesto ne valja sa mapom SRB sto ljudi kazu nove (ove sa linka su jos novije)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

karta je dobra za po Srbiji. Problem je sa inostranstvom. U Grcku me salje preko Sofije i Istambula,a na Batrovce preko Bijeljine. Nema sve granicne prelaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Upravo tako Marko. :)  Sve je bilo u redu sa Igo 8.3 i starim kartama, probleme prave nove karte pod Igo Primom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Upravo tako Marko. :)  Sve je bilo u redu sa Igo 8.3 i starim kartama, probleme prave nove karte pod Igo Primom.

 

 

Ondak uzmes veci cekic ;D

 

I vratis stare koje rade.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Izaslo 10-15 novih mapa, medju njima i SRB. Trebalo bi da su ispravljene nepravilnosti sa preklapanjima granicnih prelaza i dodato je navodno jos dosta toga.

 

Vec sam postavio link gde se mogu skinuti linkovi za rapidshare, a sutraa cu vam dati i za megaupload

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

.hnr fajlovi su iskljucivo za IGO primo. IGO8 se zaglupljuje zesce sa tim fajlovima.

 

Svi koji koriste 8-cu neka brisu sve fajlove .hnr

 

Takoidje pazite da li imate duplikate mapa t.j. stare i nove verzije mapa za iste drzave. Hoce stvari da pobrljave ako imate dve mape za istu zemlju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja