Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Onda mi je najbolje resenje da kupim Blueberry i tank torbu sa "prozorcetom", i svakako i jeftinija nego ti krokodili :D

A uglavnom zadovoljan si generalno sa njim, ja bih mozda uzeo 510

 

Pa jesam zadovoljan sam, za 8.000 koliko sam ga platio vrsi posao za sve pare. Razmisljao sam se tada da uzmem 2Go500 ali mi je nekako bio prevelik za moje pojmove, pa sam prelomio i uzeo 432. Pogledaj oba uredjaja pa sam odluci sta tebi najvise odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Onda mi je najbolje resenje da kupim Blueberry i tank torbu sa "prozorcetom", i svakako i jeftinija nego ti krokodili :D

A uglavnom zadovoljan si generalno sa njim, ja bih mozda uzeo 510

 

Pa jesam zadovoljan sam, za 8.000 koliko sam ga platio vrsi posao za sve pare. Razmisljao sam se tada da uzmem 2Go500 ali mi je nekako bio prevelik za moje pojmove, pa sam prelomio i uzeo 432. Pogledaj oba uredjaja pa sam odluci sta tebi najvise odgovara.

To si u pravu, pogledacu oba modela, a mozda instaliram i iGo na iphonu pa ce i to da mi vrsi posao, videcu jos ali hvala u svakom slucaju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

pošto to obezbeđuje NOKIA za džabe sa OVI mapama - koje provereno rade.

Nisam upucen u rad sa tim OVI-jem, isplati li se cackati sta sa tim ako vec imam Garmin na telefonu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Ima li ko iskustva sa Mio Moov 200?

Probao sam da ubacim mape,tj tek krenuo da vidim kako to izgleda,i preko softvera koji dolazi na cd-u,instalirio (MioDesktop) program iz koga sam "reinstalirao" softver.E problem nastaje posle prvog reseta i to da program zakuca na pocetnom ekranu,tj boot ekranu (narandzasti ekran sa Mio logoom).

Gledao malo po netu,uglavnom kazu da je treba fles memorija da se resetuje,flesuje..ko zna sta..

Ja sam uzeo da ubacim mape coveku,a napravih sranje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Za mobilni telefon najbolji drzac je tank torba. Razloga ima vise,kao npr. da je tu telefon dosta dobro zaklonjen od vode, pred ocima je (blize nego na nosacu) ,pa je ekran dovoljno vidljiv,a najvaznije,po meni,nece da ispadne sa nosaca kad strucne...

Meni N79 radi savrseno.

PS. Imam jednu preporuku- ko ide za Grcku neka obavezno "obnovi" mapu.Ja sam danas stigao sa puta,mapa mi je od prosle godine i naisao sam na nekoliko kruznih tokova i zabranjenih smerova koji nisu u staroj mapi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: istok
  • Motocikl: V star 650 clasic 2006

Za mobilni telefon najbolji drzac je tank torba. Razloga ima vise,kao npr. da je tu telefon dosta dobro zaklonjen od vode, pred ocima je (blize nego na nosacu) ,pa je ekran dovoljno vidljiv,a najvaznije,po meni,nece da ispadne sa nosaca kad strucne...

Meni N79 radi savrseno.

PS. Imam jednu preporuku- ko ide za Grcku neka obavezno "obnovi" mapu.Ja sam danas stigao sa puta,mapa mi je od prosle godine i naisao sam na nekoliko kruznih tokova i zabranjenih smerova koji nisu u staroj mapi.

 

javi se na pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

pošto to obezbeđuje NOKIA za džabe sa OVI mapama - koje provereno rade.

Nisam upucen u rad sa tim OVI-jem, isplati li se cackati sta sa tim ako vec imam Garmin na telefonu

 

Isto, reci hvale, kultura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ima li ko iskustva sa Mio Moov 200?

Probao sam da ubacim mape,tj tek krenuo da vidim kako to izgleda,i preko softvera koji dolazi na cd-u,instalirio (MioDesktop) program iz koga sam "reinstalirao" softver.E problem nastaje posle prvog reseta i to da program zakuca na pocetnom ekranu,tj boot ekranu (narandzasti ekran sa Mio logoom).

Gledao malo po netu,uglavnom kazu da je treba fles memorija da se resetuje,flesuje..ko zna sta..

Ja sam uzeo da ubacim mape coveku,a napravih sranje :)

 

Da li taj uređaj ima SD (ili neku drugu) karticu koju možeš da izvadiš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Ima li ko iskustva sa Mio Moov 200?

Probao sam da ubacim mape,tj tek krenuo da vidim kako to izgleda,i preko softvera koji dolazi na cd-u,instalirio (MioDesktop) program iz koga sam "reinstalirao" softver.E problem nastaje posle prvog reseta i to da program zakuca na pocetnom ekranu,tj boot ekranu (narandzasti ekran sa Mio logoom).

Gledao malo po netu,uglavnom kazu da je treba fles memorija da se resetuje,flesuje..ko zna sta..

Ja sam uzeo da ubacim mape coveku,a napravih sranje :)

 

Da li taj uređaj ima SD (ili neku drugu) karticu koju možeš da izvadiš?

 

Nema,ali ima slot za SD karticu..ja sam probao sa svojom,instalirao razne stvari sa neta,al` bezuspesno..mozda nisam dobro odradio,mada sumnjam,nisam bas laik oko toga..probacu jos..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Da li možeš preko activesync da pristupiš uređaju (prog. koji instaliraš na PC pa preko njega...), trebalo bi da možeš da čitaš internu memoriju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Prvi put kad sam ga prikljuci video ga je kao USB disk,niije isao preko AS.Sad nema sanse ni da ga vidi preko USB...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Skols, ja sam identično prošao sa Galeb navigacijom. Stim da je totalno zabola čim sam je uključio u USB port na računaru!!! Nisam čak ni video sadržaj interne memorije. Nakon reseta, sve što je radila je da se zakucavala na početnom screenu. Jedini lek je bio slanje u Šabac i flešovanje cele glupe sprave. Nadam se da ti je ta spravica još uvek pod garancijom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

mislim da jeste,nego sto je najgore,to je neka devojka donela kod nas u servis da ja pogledam da l` mogu..i aj sad ti njoj objasni kako se to shebalo,a radilo je sve ok..Hteo sam da joj ubacim iGo navigaciju,to sve imam spremljeno,radio sam x puta na raznim navigacijama i pda telefonima,al` ovaj ce mi dusu izvaditi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

mislim da jeste,nego sto je najgore,to je neka devojka donela kod nas u servis da ja pogledam da l` mogu..i aj sad ti njoj objasni kako se to shebalo,a radilo je sve ok.

 

Jaaaaaaao... najgora moguća kombinacija :( ... Na žalost, mislim da će samo flešovanje da je spase, a da sadržaj fleša i sve što ti treba nadješ na netu ima da se napatiš samo tako... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

mislim da jeste,nego sto je najgore,to je neka devojka donela kod nas u servis da ja pogledam da l` mogu..i aj sad ti njoj objasni kako se to shebalo,a radilo je sve ok.

 

Jaaaaaaao... najgora moguća kombinacija :( ... Na žalost, mislim da će samo flešovanje da je spase, a da sadržaj fleša i sve što ti treba nadješ na netu ima da se napatiš samo tako... :(

 

Ma sve sam to manje-vise nasao,i shvatio kako se radi,ali je sad glavni problem sto flash memorija ne moze da se vidi preko kompa.Skinuo sam i unlocker-e,i dodatke i sve,probao da to odradim preko SD kartice,al` izgleda da ceo postupak krece preko fles memorije i nema sanse da krene preko SD kartice..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Kakav drzac imas za telefon? Meni navigacija nije potrebna kad se vozikam, posto volim da ne znam gde idem. Treba mi samo po vecim gradovima kad  trazim neke manje poznate ulice, tako da bi pasovalo i neko primitivno resenje

 

 

Kombinovao sam deo koji lepim gumama drži telefon (600 din u podzemnom prolazu prema Sajmu u Beogradu) i deo koji je nosač GPS za motore a koji sam kupio u GS Centru.

 

@TDM

>Nisam upucen u rad sa tim OVI-jem, isplati li se cackati sta sa tim ako vec imam Garmin na telefonu

 

Nema šta da se prčka. OVI "dobijaš" sa telefonom. Mape se sa neta skidaju i na telefon instaliraju preko PC programa koji i inače služi za sinhronizaciju telefona. I to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Hmmm mislim da OVI mape ne funkcionisu tako. Ako se dobro secam, meni je neko rekao da su to mape koje se koriste "sa neta" t.j. moras biti zakacen na neki nacin na mrezu t.j. biti online i na taj nacin koristis GPS.

 

Mada ne mora da bude tacno, mozda gresim. Imam OVI GPS na telefonu ali nisam testirao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kombinovao sam deo koji lepim gumama drži telefon (600 din u podzemnom prolazu prema Sajmu u Beogradu) i deo koji je nosač GPS za motore a koji sam kupio u GS Centru.

 

Bilo bi lepo da postavis par fotografija, ali ako je to ono sto ja mislim da jeste... reci cu samo da je to spalo sa mog motora BEZ GPS uredjaja u sebi. Tesko da za nekoliko stotina dinara moze da se kupi pouzdan nosac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Kod OVI MAPS se mapa (mnogo megabajta) skida preko PCa. A za rutiranje treba pomoć sa NETa (malo kilobajta). Ako ti ne treba rutiranje sve lepo radi i bez dodatne potrošnje. Ono što mi se svidelo je što je recimo mapa nemačke podeljena po njihovim republikama pa sidaš samo parče koje ti treba, što je zgodno obzirom da na Garmin karticu ne može da stane puno toga pored malo slika, muzike i garminovih drndalica.

 

Slikaću sutra nosač malo detaljnije, ovaj sad je malo mrak. Meni se nosač nije ni razlabavio sa telefonom i kablom za punjenje. Možda je to do motora. Kruzeri su udobni i za vozača i za opremu  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ma sve sam to manje-vise nasao,i shvatio kako se radi,ali je sad glavni problem sto flash memorija ne moze da se vidi preko kompa.Skinuo sam i unlocker-e,i dodatke i sve,probao da to odradim preko SD kartice,al` izgleda da ceo postupak krece preko fles memorije i nema sanse da krene preko SD kartice..

 

Koliko ja kontam, program za flashovanje i sam sadržaj flash-a treba da budu na SD kartici. Prilikom paljenja, uredjaj u ROM-u ima komandu da pogleda na kartici da li se tamo i tamo nalazi fajl taj i taj. I ako ima, pokreće proceduru flashovanja.... E sad, koje ime fajla i gde treba na kartici da stoji je misterija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Ma sve sam to manje-vise nasao,i shvatio kako se radi,ali je sad glavni problem sto flash memorija ne moze da se vidi preko kompa.Skinuo sam i unlocker-e,i dodatke i sve,probao da to odradim preko SD kartice,al` izgleda da ceo postupak krece preko fles memorije i nema sanse da krene preko SD kartice..

 

Koliko ja kontam, program za flashovanje i sam sadržaj flash-a treba da budu na SD kartici. Prilikom paljenja, uredjaj u ROM-u ima komandu da pogleda na kartici da li se tamo i tamo nalazi fajl taj i taj. I ako ima, pokreće proceduru flashovanja.... E sad, koje ime fajla i gde treba na kartici da stoji je misterija :)

 

Nasao sam na nekom forumu tacnu proceduru koja po njima 100% radi,odradim je vise puta,ali ne vredi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Hmmm mislim da OVI mape ne funkcionisu tako. Ako se dobro secam, meni je neko rekao da su to mape koje se koriste "sa neta" t.j. moras biti zakacen na neki nacin na mrezu t.j. biti online i na taj nacin koristis GPS.

 

Mada ne mora da bude tacno, mozda gresim. Imam OVI GPS na telefonu ali nisam testirao

OVI MAPS se koriste preko GPRS. Sto znaci da placas, a da ne pricamo o koriscenju u inostranstvu.

Ja nemam telefon sa GPS-om ali koristim modul koji je vise nego dobar.

Imam GarminXT instaliran i mape svih drzava koje su mi potrebne.

post-4280-1287908359403_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Nasao sam na nekom forumu tacnu proceduru koja po njima 100% radi,odradim je vise puta,ali ne vredi...

 

Onda mu je riknuo fleš. Ovlašćeni servis je tvoj najbolji drug ovaj put :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Nasao sam na nekom forumu tacnu proceduru koja po njima 100% radi,odradim je vise puta,ali ne vredi...

 

Onda mu je riknuo fleš. Ovlašćeni servis je tvoj najbolji drug ovaj put :)

 

Pa dogovorio sam se sa musterijom da posaljemo u firmu sa kojom saradjujemo,a koja prodaje Mio uredjaje.Pricao sam sa serviserima,oni kao prvi put cuju za ovakav problem(?!) pa cemo videti sta oni mogu da urade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja