Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Neverovatno prosto resenje, kako li se samo ja toga nisam setio ;D ;D

Davno sam pravio logove iz Garmin Mobile XT ako se ne varam to je format gdb koje otvara Map Source.

Takođe sam ih konvertovao u razne formate kao KML ili KMZ što otvara Google Earth.

Sada za logging koristim Data logger kao poseban uređaj koji ima 32mb interne memorije a primera radi log od 5h mi je oko 400kb, autonomija 25h.

Export format za Google Earth, GPS Tagger

Probaj kod tebe da izvučeš GDB mora da ti ga otvori Mapsource

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Dali neko moze pomoci oko karte Srbije za Garmin Nuvi 350 bilo kakvu.

 

 

SCG Route 1.9 kod Pere Garmina preko puta "Lipovog lada" kosta 9 440 dinara.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Serbia

Primer Track Loga na GE iz mog Zuma sa voznje do Kosmaja, sa sve slikama , elevacijom ...

najbolje je koristiti neki od pomocnih programa za geotagovanje slika ...

ja sam koristio Photo Mapper (nije potreban upload slika npr na Panoramio) , a ima ih na netu dosta drugih !

post-464-12879026843492_thumb.jpg

post-464-12879026893832_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ovaj google navigator ti se nikako ne isplati, kako vidim potrebne mape dovlaci sa neta, nemoj da se iznenadis racunom na kraju meseca :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

da li neko zna da konvertuje vojne topografske mape u 3D Ozi exploreru.

Nasao sam visinske kote na:

ftp://e0srp01u.ecs.nasa.gov/srtm/version2/SRTM3/Eurasia/

i to je sve, dalje ne ide.

Trebalo bi da se dobije ovako nesto

 

To se ne može napraviti sa ovim običnim topografskim kartama, za to ti trebaju posebne DEM karte sa elevacijom, pa onda čisto radi šminke preko njih ulčitavaš topografske karte...

 

Za USA te karte možeš skinuti sa http://seamless.usgs.gov/, a za ostatak sveta... Ima nešto na njihovom sajtu, ali jako malo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Bicske Hungary
  • Motocikl: BMW K1200 LT

Hvala svima na pomoci, Markone mi je objasnio kako se koristi,imao sam mape na uredjaju samo nemoze da radi ako su aktivne sve mape nego samo svaka mapa posebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

da li neko zna da konvertuje vojne topografske mape u 3D Ozi exploreru.

Nasao sam visinske kote na:

ftp://e0srp01u.ecs.nasa.gov/srtm/version2/SRTM3/Eurasia/

i to je sve, dalje ne ide.

Trebalo bi da se dobije ovako nesto

 

Vidim ja da si ti ozbiljno usao u tematiku, tako da ja necu ni pokusavati da lupam glavu, vec svaler gas do Mitrovice na casove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

;D tako je problem navigacije sigurno resen, gde god da krenes sve jedno ti je ;D ;D ;D

 

Ум царује! Записујте шта сте попили и у којим временским размацима па да можете да поведете и остале на вожњицу!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Imam dva pitanja u vezi sa planiranjem u Map Source-u.

 

1. Da li mogu da planiram, sacuvam i prebacim na GPS rutu(kao jednu celinu) koja obuhvata dve odvojene navigacijske celine, kao npr. Adria route i City navigator Europe? Kad planiram, nije problem, ali kad je gotovo, u Map Source-u se vidi lepo samo u delu koji je ukljucen, npr Adria route, a u drugom se vide samo prave linije. Ili moraju da se prave odvojene rute za svaku celinu, do granice jedna ruta, pa od granice druga ruta?

 

2. Da li tokom planiranja u Map Source-u, kada biram road selection u preferences, mogu to da uradim po segmentima rute, kao u Auto route-u, ili moram da odaberem jedan road selection za celu rutu? Npr, ako na planiranom putovanju zelim jedan deo da idem lokalnim putem, a drugi auto-putem, da li mogu da to podesim po segmentima ili moram sa waypoint-ima da ga usmerim bas kako zelim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pancevo

potrebna mi je strucnija pomoc u vezi softvera i mapa za igo, procitao sam dva puta ovu maratonsku temu ali izgleda da nisam shvatio najbolje. problem je u sledecem: posedujem gps koji je kupljen sa legalnim softverom 8.0.0. i mapama jugoistocne evrope 2008.1. u ovoj temi sam procitao da je izasao softver 8.3.1. koji nepravi one probleme sa setovanjem vremena kada se iskljucuje i tome slicno  kao i takodje da su izasle nadogradjene mape 2008.7. ili tako nesto slicno, otisao sam na sajt koji je lalajko ovde naveo u nameri da nadogradim softver i mape kad tamo iznenadjenje za tako nesto potrebno je naknadno platiti , e sad da li mi neko moze objasniti da li je to tako ili sam ja nesto pogresio jer ako se to stvarno naknadno doplacuje za svaku novu verziju softvera i mapa onda su oni vece gulikoze nego bil gejts koji za jednom kupljen softver daje besplatne zakrpe i ostala cuda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šid

Od Nokia GPS-a na mobilnim telefonima "nema leba".

1. Ne postoje mape za Srbiju

2. Potrebno je dodatno platiti da bi GPS radio u drugim zemljama

 

Kada pokrenem program Maps, sve uredno radi, satelit me locira, ali kad izaberem destinaciju i pokrenem navigaciju - prc, trazi pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Od Nokia GPS-a na mobilnim telefonima "nema leba".

1. Ne postoje mape za Srbiju

2. Potrebno je dodatno platiti da bi GPS radio u drugim zemljama

 

Kada pokrenem program Maps, sve uredno radi, satelit me locira, ali kad izaberem destinaciju i pokrenem navigaciju - prc, trazi pare.

 

Ako je symbian nokia, onda stavis garmin xt i uzivas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šid

Od Nokia GPS-a na mobilnim telefonima "nema leba".

1. Ne postoje mape za Srbiju

2. Potrebno je dodatno platiti da bi GPS radio u drugim zemljama

 

Kada pokrenem program Maps, sve uredno radi, satelit me locira, ali kad izaberem destinaciju i pokrenem navigaciju - prc, trazi pare.

 

Ako je symbian nokia, onda stavis garmin xt i uzivas :)

 

Probam pa javim kako je proslo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

PITANJE , zanima me koliko je tacno, precizno merenje brzine na GARMIN NUWI 200 Sa punim signalom , da li je brzina koja se mjeri tacna, ili imaju neka odstupanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

PITANJE , zanima me koliko je tacno, precizno merenje brzine na GARMIN NUWI 200 Sa punim signalom , da li je brzina koja se mjeri tacna, ili imaju neka odstupanja?

 

U zavisnosti od "vidljivosti"' satelita, tipa urredjaja i jos kojecega, GPS radi tako sto ima naj tacniji atomski sat na svetu ali odredjivanje puta, moze da cini sa gresko od 3 do 15 pa i vise metara. Kako je brzina predjeni put u jedinici vremena, tako proizlazi da sa greskom koji pravi mereci put ugradjuje u brzinu. Nadam se da si zadovoljan odgovorom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

 

U zavisnosti od "vidljivosti"' satelita, tipa urredjaja i jos kojecega, GPS radi tako sto ima naj tacniji atomski sat na svetu ali odredjivanje puta, moze da cini sa gresko od 3 do 15 pa i vise metara. Kako je brzina predjeni put u jedinici vremena, tako proizlazi da sa greskom koji pravi mereci put ugradjuje u brzinu. Nadam se da si zadovoljan odgovorom.

 

 

Da probam da pojasnim to sa odstupanjem, sateliti koje svi koristimo za navigaciju su americki sateliti koje svi besplatno koristimo, ali da bi se sprecila neovlascena vojna ili komercijalna upotreba, svi mi primamo podatke sa "namernom greskom", tj. da nema tih limita, svaki uredjaj za navigaciju bi, kad zakljuca vise od 3, 4 satelita, mogao neverovatno precizno da prikaze lokaciju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

 

U zavisnosti od "vidljivosti"' satelita, tipa urredjaja i jos kojecega, GPS radi tako sto ima naj tacniji atomski sat na svetu ali odredjivanje puta, moze da cini sa gresko od 3 do 15 pa i vise metara. Kako je brzina predjeni put u jedinici vremena, tako proizlazi da sa greskom koji pravi mereci put ugradjuje u brzinu. Nadam se da si zadovoljan odgovorom.

 

 

Da probam da pojasnim to sa odstupanjem, sateliti koje svi koristimo za navigaciju su americki sateliti koje svi besplatno koristimo, ali da bi se sprecila neovlascena vojna ili komercijalna upotreba, svi mi primamo podatke sa "namernom greskom", tj. da nema tih limita, svaki uredjaj za navigaciju bi, kad zakljuca vise od 3, 4 satelita, mogao neverovatno precizno da prikaze lokaciju :)

 

Ajd da jos malo prcizirmo uredjaj koji je kod korisik poselje "signal" satelitu, ovaj zahvaljujuci atomskom satu izmri vreme, zna brzinu signal, i n onnovu tog dobij rrastojanje. Sada mu treb jos teorecki dva ukupno tri, a prkticno minimum cetiri takvasignala, sa drugih satelia, pa posto "zna" njihove pozicijei i kretanje, lako mu je dda preracun i triangluacijom odredi tvoju poziciju. E bs tu i nastaje problem sa grskam, naj teze mu je da odredi nadmorsku visinu, i to da ti saopsti, zato urdjaji imaju brometarku metodu za nadmorsku visinu, i peko togase radi korekcija. Ndam se da nisam bio propsirn.

;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja