Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

Lepo, ali 390 funti ti je preko 400e a na to dodaj usluge placanja, pa transport, potencijalno placanje carine, pa nemanje garancije i na kraju treba kupiti mape.

 

Sto nema garanciju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Lepo, ali 390 funti ti je preko 400e a na to dodaj usluge placanja, pa transport, potencijalno placanje carine, pa nemanje garancije i na kraju treba kupiti mape.

 

Sto nema garanciju?

 

 

430 evra  ;D Kupuj ako mozes, jos ako ima neko da ti donese, milina ;)

A mape ces vec nekako resiti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ovo se bas isplati, ako ima neko da donese i da se izbegnu nepotrebni troskovi, a za  mape ce se snaci vec nekako.

 

Slicno kao kada bi neko zeleo da pocne sa novim casopisom... a za slike... tu su Gremlinove, snaci cemo se nekako...

 

Znas na sta mislim. Hocemo pravnu drzavu koju Revolution nece da pljuje zar ne? Onda mora da se pocne od svog dvorista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ovo se bas isplati, ako ima neko da donese i da se izbegnu nepotrebni troskovi, a za  mape ce se snaci vec nekako.

 

Slicno kao kada bi neko zeleo da pocne sa novim casopisom... a za slike... tu su Gremlinove, snaci cemo se nekako...

 

Znas na sta mislim. Hocemo pravnu drzavu koju Revolution nece da pljuje zar ne? Onda mora da se pocne od svog dvorista.

 

E pa ondak nishta od knjige  ;D ;D ;D Nego ti lepo naruchi i plati postarinu, carinu i PDV a ne ja da svercujem za tebe i da crvenim na granici a ti me josh zadevash na forumu... ;D ;D ;D ;D ;D

 

Shalim se  naravno...

 

;)

 

EDIT: Ja svaki dan vidjam svoje arhivske slike po novinama, iako nemaju pravo da koriste bilo sta sto je starije od 7 dana od dana emitovanja.      Vec sam prestao i da se nerviram zbog toga.

 

        A shto se tiche mapa, pa moze da kupi za 120 Eura u radnji, ja sam na to mislio....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Čisto sumnjam da bi bilo ko od nas kada sleti na Aerodrom Nikola Tesla sa svojim malim Zumo koji staje u džep otišao ne u zelenu već u crvenu zonu da prijavi da ima da carini GPS.

A mape kao mape plaća ko mora a ima i ovih koji ne plaćaju i ne verujem da je to greh, niko ništa nije ukrao sve je javno.

Koliko ja  znam a ne znam mnogo imam utisak da Garmin i IGO imaju najbolje mape za SRB, ostalo je ravno nula iako ima jako lepih softvera ali nažalost bez naših mapa.

Moramo da se oslonimo na Infoteam i Kontrast i pomognemo koliko možemo, mada država i jake kompanije kao NIS i druge kojima je to od većeg interesa treba da se mnogo više zauzmu oko toga iako oni to već rade.

Skoro sve zemlje ovog dela Evrope imaju lokalne provajdere za razvoj mapa, pa tako moramo i mi, e sad dokle smo mi stigli i da li tu ima nekih drugih problema ne bih o tome jer to ne poznajem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Čisto sumnjam da bi bilo ko od nas kada sleti na Aerodrom Nikola Tesla sa svojim malim Zumo koji staje u džep otišao ne u zelenu već u crvenu zonu da prijavi da ima da carini GPS.

A mape kao mape plaća ko mora a ima i ovih koji ne plaćaju i ne verujem da je to greh, niko ništa nije ukrao sve je javno.

Koliko ja  znam a ne znam mnogo imam utisak da Garmin i IGO imaju najbolje mape za SRB, ostalo je ravno nula iako ima jako lepih softvera ali nažalost bez naših mapa.

Moramo da se oslonimo na Infoteam i Kontrast i pomognemo koliko možemo, mada država i jake kompanije kao NIS i druge kojima je to od većeg interesa treba da se mnogo više zauzmu oko toga iako oni to već rade.

Skoro sve zemlje ovog dela Evrope imaju lokalne provajdere za razvoj mapa, pa tako moramo i mi, e sad dokle smo mi stigli i da li tu ima nekih drugih problema ne bih o tome jer to ne poznajem.

 

Tako je meni dosao Zumo iz Amerike, bas preko Surcina. Ali sigurno je da carina ponekad postavi i kontrolu u zeleni tunel, cisto da se Srbi ne zaigraju i navade pa pocnu da prenose i Plazma televizore bez carine.

 

Sto se tiche mapa, mape nisu javne, one su vlasnistvo proizvodjaca koji ih je napravio i ulozio neko vreme i novac u taj razvoj. Mape kostaju neke pare, pitanje je samo da li ce se svakom svideti ta cena, pa zato postoje i alternativni nachini, kao i za sav ostali softver koji se koristi.

 

Garmin i iGo su jedine mape Srbije za sada, ne znam koliko kosta iGO mapa, ali prodavac Garmin mapa ima tacno definisanu ciljnu grupu korisnika GPS-a a to su ljudi koji imaju pare.

 

Kad bolje razmislimo, koliki procenat stanovnistva Srbije uopste zna sta je GPS, a koliki je procenat onih koji ga imaju i koriste ? U tome i jeste fora sa cenom koja je usmerena ka tom malom procentu korisnika, pa zato cena i jeste visoka, jer je broj kupaca mali - a treba pokriti troskove izrade i update-a mapa.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Ovih dana sam odlucio da kupim gps i danas sam obisao grad( Sarajevo)da vidim ponudu , posto mi je budzet ogranicen na nekih 200 i kusur eura treba da se odlucim izmedu Garmin Nuvi 250 (210e ,mapa we),Crypton s2000 (220e) ili Crypton s1000(180e). Molim za savjet ,posto o gps tehnici vrlo malo znam, koji od ovih uredaja bi bio bolja kupovina ? Planiram ga koristiti samo na motoru .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Ovih dana sam odlucio da kupim gps i danas sam obisao grad( Sarajevo)da vidim ponudu , posto mi je budzet ogranicen na nekih 200 i kusur eura treba da se odlucim izmedu Garmin Nuvi 250 (210e ,mapa we),Crypton s2000 (220e) ili Crypton s1000(180e). Molim za savjet ,posto o gps tehnici vrlo malo znam, koji od ovih uredaja bi bio bolja kupovina ? Planiram ga koristiti samo na motoru .

Molim vas za savjet ,sutra idem u Sa i glupo je da kupujem na srecu kad ima toliko ljudi na forumu koji mogu da strucno ocijene sta je bolje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ne razumijem se mnogo u te uredjaje, ali sam gledao kako Nuvi radi kad sam isao u Austriju na proljece, vozac ga je imao. Radi bez greske, ima dobar (usluzan) softver, touch screen i to je to. Vjerujem da je jeftiniji od Zumo-a zato sto se mora drzati u dzepu ako ces na motor s njim, jer vjerovatno nije otporan na vodu i mozda je manje otporan na G-shock. Eto, malo laicki, al imas jednu info.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne znam koliko ti mogu pomoći pošto nemam ni jedan od ovih modela, ali pogledao sam njihove karakteristike na netu.

 

Oba Cryptona imaju isti displej od 4.3", jedino ovaj skuplji ima veću bateriju  i bluetooth komunikaciju, što može biti korisno ako imaš kacigu sa b-tooth kompletom, tako da ne moraš ni gledati u ekran GPS-a, dovoljno da slušaš glasovno navođenje. Oba kriptona imaju I-Go navigaciju koja je nešto malčice slabija od Garmina, pročitaj Lalajkove postove u ovoj temi o tome.

Garmin ima najmanji ekran - 3.5", nema b-tooth i u principu je slabiji od Cryptona S2000.

Treba videti i šta se u kompletu dobija za sva 3 modela, obavezno bi trebao biti držač, auto-punjač, kućni punjač i USB kabl za komunikaciju sa PC.

 

Još jedna napomena: sva 3 modela nisu baš predviđena za korišćenje na motorciklu jer nisu vodonepropusni, tako da ćeš morati da ga trpaš u džep pri prvim kišnim kapima.

 

Moj neki izbor bi bio Crypton S2000, pa nek' posle budem kriv ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ne znam koliko ti mogu pomoći pošto nemam ni jedan od ovih modela, ali pogledao sam njihove karakteristike na netu.

 

Oba Cryptona imaju isti displej od 4.3", jedino ovaj skuplji ima veću bateriju  i bluetooth komunikaciju, što može biti korisno ako imaš kacigu sa b-tooth kompletom, tako da ne moraš ni gledati u ekran GPS-a, dovoljno da slušaš glasovno navođenje. Oba kriptona imaju I-Go navigaciju koja je nešto malčice slabija od Garmina, pročitaj Lalajkove postove u ovoj temi o tome.

Garmin ima najmanji ekran - 3.5", nema b-tooth i u principu je slabiji od Cryptona S2000.

Treba videti i šta se u kompletu dobija za sva 3 modela, obavezno bi trebao biti držač, auto-punjač, kućni punjač i USB kabl za komunikaciju sa PC.

 

Još jedna napomena: sva 3 modela nisu baš predviđena za korišćenje na motorciklu jer nisu vodonepropusni, tako da ćeš morati da ga trpaš u džep pri prvim kišnim kapima.

 

Moj neki izbor bi bio Crypton S2000, pa nek' posle budem kriv ;D

 

Nagovorio te Lalajko da kupis Crypton, iako nijemmogao da nadje "Pahuljicu"....

 

Ne razumijem se mnogo u te uredjaje, ali sam gledao kako Nuvi radi kad sam isao u Austriju na proljece, vozac ga je imao. Radi bez greske, ima dobar (usluzan) softver, touch screen i to je to. Vjerujem da je jeftiniji od Zumo-a zato sto se mora drzati u dzepu ako ces na motor s njim, jer vjerovatno nije otporan na vodu i mozda je manje otporan na G-shock. Eto, malo laicki, al imas jednu info.

 

Osnovni modeli Nuvi-ja (200 W, 250 W) se mogu naci u Hrvatskoj za 100-200 Eura (kupio moj kolega u Rijeci, kad je uzeo PDV nazad izashao ga 90 Eura, dodushe sa nekim kartama Alpske regije, ali 90 eura je 90 Eura) Zumo je 100% waterproof i ima nosach za motor, zato je toliko skuplji.

 

A shti se tiche nosacha, Pablo i IgorXT su napravili nosach za Pablov motor, povezes na struju, i uz jednu malu i jeftinu tank torbu dobijesh sve shto ti treba - da ne propusta vodu i da stoji tamo gde ti treba. Imas i slike u temi, nekoliko strana ranije.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Zumo je vrh, ali kad mačke nema mišovi (čitaj: Crypton ;D) kolo vode ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Ne znam koliko ti mogu pomoći pošto nemam ni jedan od ovih modela, ali pogledao sam njihove karakteristike na netu.

 

Oba Cryptona imaju isti displej od 4.3", jedino ovaj skuplji ima veću bateriju  i bluetooth komunikaciju, što može biti korisno ako imaš kacigu sa b-tooth kompletom, tako da ne moraš ni gledati u ekran GPS-a, dovoljno da slušaš glasovno navođenje. Oba kriptona imaju I-Go navigaciju koja je nešto malčice slabija od Garmina, pročitaj Lalajkove postove u ovoj temi o tome.

Garmin ima najmanji ekran - 3.5", nema b-tooth i u principu je slabiji od Cryptona S2000.

Treba videti i šta se u kompletu dobija za sva 3 modela, obavezno bi trebao biti držač, auto-punjač, kućni punjač i USB kabl za komunikaciju sa PC.

 

Još jedna napomena: sva 3 modela nisu baš predviđena za korišćenje na motorciklu jer nisu vodonepropusni, tako da ćeš morati da ga trpaš u džep pri prvim kišnim kapima.

Moj neki izbor bi bio Crypton S2000, pa nek' posle budem kriv ;D

Mislim da je to za te pare ipak najbolje. Moze li ovaj uredaj da primi neke topografske ,nerutabilne mape?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne znam koliko ti mogu pomoći pošto nemam ni jedan od ovih modela, ali pogledao sam njihove karakteristike na netu.

 

Oba Cryptona imaju isti displej od 4.3", jedino ovaj skuplji ima veću bateriju  i bluetooth komunikaciju, što može biti korisno ako imaš kacigu sa b-tooth kompletom, tako da ne moraš ni gledati u ekran GPS-a, dovoljno da slušaš glasovno navođenje. Oba kriptona imaju I-Go navigaciju koja je nešto malčice slabija od Garmina, pročitaj Lalajkove postove u ovoj temi o tome.

Garmin ima najmanji ekran - 3.5", nema b-tooth i u principu je slabiji od Cryptona S2000.

Treba videti i šta se u kompletu dobija za sva 3 modela, obavezno bi trebao biti držač, auto-punjač, kućni punjač i USB kabl za komunikaciju sa PC.

 

Još jedna napomena: sva 3 modela nisu baš predviđena za korišćenje na motorciklu jer nisu vodonepropusni, tako da ćeš morati da ga trpaš u džep pri prvim kišnim kapima.

 

Moj neki izbor bi bio Crypton S2000, pa nek' posle budem kriv ;D

 

Slazem se sa ovim sto je kolega Arakis napisao i moj izbor bi takodje bio Crypton S2000. Ali istine radi - blutut ne radi ovako kako Arakis misli. S2000 se na taj nacin moze povezati samo sa telefonom koji podrzava ovakvu konekciju. Sa slusalicama na zalost ne moze. S2000 ima 3.5mm izlaz za slusalice koje se mogu ugraditi u kacigu. Meni za sada ova mogucnost ni malo ne nedostaje jer Crypton ima prilicno jak zvucnik i jednostavno ga cujem sa sve kacigom na glavi i sumom vetra. Malo je demagoski reci, ali upozorenja od GPS-a se obicno dobijaju na raskrsnicama i slicnim mestima gde je brzina do 60km/h. Pri tako malim brzinama sum vetra ne postoji i Crypton se cuje jasno i glasno.

 

Sto se tice mapa, Infotim (Garmin) su bolje od iGo mapa, ali ne mnogo. Obe firme nekoliko puta godisnje daju dopune mapa. Kad se kaze da su Garminove bolje to opet ne znaci da su one vrhunske jer je i kod njih pokrivenost Srbije ispod 50%. iGo mape imaju nekoliko procenata manju pokrivenost. To u praksi znaci da ja nisam naisao na put kojeg nisam imao u navigaciji.

 

Pokrivenost BiH je u najnovijoj verizji iGo mnogo bolja nego ranije, za garmina ne znam kako je. Uz S2000 dobijas mapu cele Evrope - Istok i Zapad. Da dodam i da je Comtrade generalni zastupnik kompanije iGo za Srbiju, ali to nama za sada ne donosi bas nikakvu pogodnost.

 

[Mislim da je to za te pare ipak najbolje. Moze li ovaj uredaj da primi neke topografske ,nerutabilne mape?

 

Nisam dovoljno strucan da odgovorim na ovo, ali ono sto mogu da kazem je da Crypton radi na Windows CE u koji se uz par trikova moze uci. Kad si vec u WIN moze se pokrenuti sto-sta od softvera za tu platvormu pa i neki program za pregled topografskih mapa. Kod Garmina ta mogucnost apsolutno ne postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

GARMIN ima neke stvari koje su meni kao nauticaru recimo interesantne, a to je mapa reke Dunav, sa ucrtanim plovnim putem i preciznom kilometrazom (oznakama na obali)

 

# Poligonima su prikazane vodene površine (reke, jezera, bare, močvare), zone naseljenih mesta, zone nacionalnih parkova.

 

# Na Dunavu i Savi i Tisi je celom dužinom toka kroz Srbiju prikazana precizna linija obale, osovina plovnog puta. Na gornjem toku Dunava, od mađarske granice do pančevačkog mosta, i na Tisi su prikazane podvodne građevine i plavne zone. Na Dunavu i Savi je uneta i širina (poligon) plovnog puta. Kilometarske oznake su unete na sve tri reke. Karta sadrži i precizno ucrtane plovne kanale u Srbiji. Precizno je obrađen Tamiš od Pančeva do Sefkerina, km oznakama i "plovnim putem".

 

# Na planinama Tara, Kopaonik i Fruška Gora, u nacionalnom parku Đerdap, na Kučaju, Homolju i širem reonu Istočne Srbije su uneti topografski podaci koji sadrže: izohipse, ispravljenu hidrografiju (jezera, reke, potoci) ispravljenu putnu mrežu (asfalt, makadam i pešačke staze), dopunjenu POI bazu (vrhovi, planinarski domovi, česme, izvori i sl.)

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Za Novu godinu od zeta i sestre, dobio sam na poklon Fujitsu-Siemens Pocket Loox T830.

Dakle, PDA je stvarno moćan. Ima i GPS, sa nekim smrdljivim programom "Navigon Mobile Navigator 6", koji je spor, a i nema mape za Srbiju.

Blejući po netu, vidim da postoji mogućnost ubacivanja "Nav N Go iGO 8 Europe", koji košta 8500kinti.

Kako to radi i da li se isplati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Koristim priliku da objavim da je nas dragi prijatelj i kolega Direktor u popodnevnim casovima, posle konsultacije trusta mozgova, postao vlasnik Garmin Zumo 550 GPS uredjaja, cime se Garmin sekta uvecala za josh jednog clana.

 

Direktoru zelim uspesno druzenje sa Zumo 550,

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

E, sad ce biti jeftinih 550 za kupovinu... Svaki pravi "Garmin Zumo sektas" mora imati top-model! :)

 

Ma neeeeeee....samo neki Garmin sektasi moraju imati top model. Ovo je Garmin uradio iz humanitarnih razloga, ciljna grupa Srbija - da bi vi sa Crypton-om mogli da tehnoloski uznapredujete i predjete na bolje i savremenije uredjaje, da ne morate da ostavljate upaljeno svetlo ispred kuce na ovu restrikciju.

 

:D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

JEDINA prednost Garmina Zumo nad ostalim navigacionim uredjajima je vodonepropusnost. U svemu ostalom (brzina odziva,tacnost mapa,preglednost itd), jednak je - ili cak gori od daleko jeftinijih ''aparata''.

Svoj Zumo sam kupio pred letosnji put u Francusku, uveren da uzimam najboljeg moguceg vodica po ruralnim predelima Normanadije i Bretanje...kakva zabluda :(

U najkracem....

 

1. Opcija gde vam Zumo daje najblize restorane i prodavnice koje trazite - potpuno neupotrebljiva. U 95% slucajeva nije znao ni za obican MC Donalad u centru nekog veceg grada, a kamo li da ga pitam za neki restoran domace kuhinje u mestu manjem od 2000 stanovnika.Hvala Bogu pa mi bolnica ili mehanicar nisu bili potrebni, ko zna gde bi stigao.

 

2. Opcija gde vam Zumo daje informaciju o najblizoj benzinskoj pumpi. Zajeb u 90% slucajeva. Kad su u pitanju velike pumpe po autoputevima zna da vas tacno navede.Medjutim, one koje se nalaze po manjim mestima za njega su zona sumraka. Istini za volju puta me je zbog netacnosti svojih mapa odveo u neka prelepa francuska sela, u koja verovatno nikad ne bih otisao da nisam trazio gorivo. Jedini je problem bio u tome, sto bi mi lokalci objasnili da to zapravo i nije Shell pumpa vec cisterna za dizel kod lokalnog automehanicara ,koji je radnju zatvorio pre pet godina :o

 

3.Iskljucenja sa autoputeva. U 30% slucajeva promasaj. Jednostavno na mapi NEMA tih iskljucenja.

 

I naravno, situacija u kojoj mi je doslo da ga skinem sa nosaca i izgazim!  >:( Velika raskrsnica autoputeva u sred najcivilizovanije drzave na svetu. Nebo se otvorilo a mnogo hvaljenom Zumu krecu da ''j..u misli''! Pola sata se vrtim, pogresno skrecem, ulazim i izlazim sa raznih pravaca....a on preracunava,preracunava,preracunava.....

 

Slag na tortu je obavestenje od Garmin dilera koje sam dobio po povrtku sa puta.Svaki novi upgrade evropske mape nije besplatan, kao sto bi svako normalan korisnik koji je vec preplatio ovaj uredjaj i ocekivao. Nicim garantovana ispravka gore navedenih zaj..ba u vidu GARMIN City Navigator Europe 2009 NT - doplata oko 150 evrica.....i tako svake godine >:(

 

Lep gest od strane Garmina, pogotovu sto me na ovu ''sitnicu'' nisu upozorili prilikom kupovine. Srbija je verovatno jedina zemlja u kojoj kupovina onog sto je naskuplje, nije u isto vreme i garancija da kupujete nesto najbolje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Ja mislim da je  poenta  ove  teme sta  je dobro sta  kupiti da se covek ne zajebe  a  ne  ko je  u  kojoj  sekti jebenog garmina  koga zabole  kurac  za  kupce samo gledaju kes,dajte se  malo uozbiljite  sta da se kupi  za  solidne pare  ne  400  ili 500 evra  nego  manje a da radi ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja