Jump to content

Moto Zajednica

GSX 600F!!!Skoro pa poklanjam...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Ne kapiram... mnogo priče, a niko da iskešira 600e za motor koji realno vredi 1600???

Trebao si da staviš 1600 pa da ga onda daš za 1200. Možda se ja ne razumem u trgovinu...

izgleda da je forum pun moralista koji se stalno kite s mnogo lajkova ili zelenih pluseva.

Možda su stvarno bajkeri svi posebni i razlikuju se od prodavaca automobila.

Prošle nedelje sam išao na plac u NS da gledam auto, kad ono tamo - bušan krov od rotacije ili taxi znaka.

Čovek me je ubedio da patim od amnezije i da mi je rekao da je vozilo bilo službeno i da to čak piše u oglasu masnim slovima, kojje ja nisam našao...

U svako slučaju, srećna prodaja i kupovina...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Prodaja sa pravom trazenja povoljnije ponude je poodavno smisljena i zamislite cak to nije bilo u Srbiji

Posto sam skontao da ovo ima veze sa mojim prethodnim postom,odgovoricu ti.

 

Prodaja sa pravom trazenja povoljnije ponude jeste smisljena i nebitno je dal je u Srbiji ili ne,BITNA stvar je u tome da ti,ja ili neko deseti kad nesto prodaje ima PRAVO da trazi najbolju ponudu,sve dok nesklopi usmeni dogovor (telefonom ili licno) da prodaje neki predmet po nekoj ceni.

 

E posle tog dogovora po nekom pravilu (nepisanom) smatra se da je predmet prodat odnosno kupljen i nijedna ponuda posle te netreba ni da se razmatra a kamoli uzima u obzir,nebitno koliko bila bolja.To se zove trgovina medju razumnim ljudima.

 

 

Imao sam priliku da kupim stvar po dogovorenoj ceni,i kad dodjem kod prodavca iskesiram i preuzmem,on mi kaze da mogu odmah da prosledim predmet po ceni vecoj za 40% od placene,trecem licu koje je veoma zainteresovano za taj predmet.Tako da mislim da bi stvari tako trebale da funkcionisu. :care:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ne kapiram... mnogo priče, a niko da iskešira 600e za motor koji realno vredi 1600???

Trebao si da staviš 1600 pa da ga onda daš za 1200. Možda se ja ne razumem u trgovinu...

 

 

Pa nije sve tako , prvo prodavac nije napisao da agregat koji je na njemu nije ocarinjen.

 

Bez ljutnje od strane prodavca ali mislim da je to jako bitna informacija! Ako nista vise da eventualni kupci ne bi bacali pare za mob, a prodavac bio bombardovan pozivima!

 

Brate napises sve lepo, pa kome odgovara, pozvace, doci ce, pogledace, dogovoriti se i kupiti...

A ovako " e znaš...ali nije to nista, lako cemo..."

 

Mozda je greska, ja dobih informaciju da je carinjenje masine oko 300e pa + reg i + srevis izadje to na tih 1100-1200e. Sto je opet ispod cene i sto je ok.

 

Verujem da 90% ljudi koji su zvali za motor zeli da predje sa skutera i manjih masina i treba da se uzajmi i skrpi ovih 600e i onda treba da jos razmislja dali ce ih neko poslati na varedni teh...jer naravno nema para da sve zavrsi, da sve bude belo...

 

A prica sa ne postovanjem usmenog dogovora se cesto desava i najcesce prodavac na kraju dobije manje nego sto je trazio. Mislim da je prosle godine bila slicna prica, ako se dobro secam Kawa je bila u prici, prodavac je iz Vojvodine po dogovoru zapucao da odveze kupcu motor unegde u cen. Srbiju.

Onda mu je neko usput ponudio vise kesa ovaj dosao do kupca i rekao mu to i ako hoce da kupi motor da mu da isto novca kao sto mu je ovaj ponudio usput, naravno ovaj na to nije pristao.

Elem kada se ovaj vratio kod ovog sto mu je nudio vise, ovaj mu rece da da ipak motor ne vredi toliko para i ponudio mu manje nego sto je trebao da proda ovom prvom. I nakraju ovaj se vratio kuci sa svoji motorom i spucanim parama za gorivo za 300-400km....cica mica-gotova prica...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja moram da iskomentarisem!

Procitao sve od naslova pa do sada.

Nije mi prvo jasan kolega koji je iz SO zapucao za BG da kupi nesto sto mu je veliko i neodgovarajuce.To je mogao pre polaska da isproba kod nekog komsije koji ima taj model(gsxf-ova ima prilicno po Srbiji),ali dobro bar ste se upoznali.

Druga nejasna stvar je da si se ti dogovorio na 500e sa nekim i taj neko dodje i ti ga vratis?Svako od nas voli vece i vise i bolje i tako dalje,ali dogovor je dogovor :neznam:

 

Ako ja prodajem motor i dogovorim se sa kupcem da je cena npr. 1000e,kupac dodje sa somicem u ruci,a meni bas tad zazvoni telefon i drugi mi ponudi 1500e,ja bih u svakom slucaju prodao coveku koji je dosao pre.

Neznam,ali to su po meni nepisana pravila trgovine :neznam:

 

 

Ajd da završim ovu priču jer se narod bespotrebno raspisao a stvarno nisam imao nameru da širim priču i prebacujem u raspravu...a nadam se da nećete ni vi više jer nema potrebe

Dakle nađ kolega sa foruma SEMZA je zapucao iz SO,ponudio cenu i došao...probao motor i nakon toga rekao da to nije motor za njega jer je položaj u kome je sedeo za njega naporan zbog veličine motora...i tu je završena priča.Pa neću valjda cimati čoveka na konto dogovora preko telefona!!!Daj mi pare dogovorili smo se,ne zanima mene ništa!!!! ;)

 

Dalje...vezano za famoznih 500e...Momak me je zvao i insistirao da dođe i na neviđeno kupi motor po 500e i to uz priču kako nema novca kako treba da se registruje itd...Ja sam ga zamolio da sačeka do sutradan čisto da proverim da li motor može da upali obzirom da je dugo stajao u garaži...on je to odbio i zbrzao priču da on kreće...ok rekao sam mu dođi.U međuvremenu došlo je par ljudi nenadano (i pojima nemam odakle su saznali da se prodaje motor)i počeli su bukvalno između sebe da licitiraju na cenu motora...kad sam saznao za to javio sam momku koji je pikirao na 500e da ne dolazi jer neću dati za taj novac.On je insistirao da dođe...došao je i video motor i naravno priča brate dogovorili sm se itd...Ja se izvinim čoveku i PLATIM MU 20e ZA NJEGOV DOLAZAK POŠTO JE ISPRIČAO DA JE SVE IZNAJMIO I DA JE ON SAD NA GUBITKU ITD...Mislim da sam ja bio maksimalno korektan u svemu tome...čak sam ja na gubitku ako ćemo tako...

 

Informacije radi maximalna ponuda je 900e sa molbom za čekanje novca od 30 dana...Tako da ako ne ode bajk za fiksnih 600 ili ponuđenih 700(dok ne skupi čovek)...bajk će otići sredinom jula za 900e...pošto sam morao da pozajmim neophodni novac...

 

Oko agregata...nije carinjen a i ko je zvao niko se nije bunio zbog toga...ja nisam imao potrebe to da radim jer niko nikad na registraciji nije hteo da skida FULL OKLOPE i da traži broj motora!!!Nije problem da se carini agregat jer čovek koji je uvezao isti sve to završava...To je priča oko agregata...

 

@Golub ... nema šase da je carinjenje AGREGATA 300e jer nije toliko ni za CEO MOTOR... ;)

 

I na kraju da,znam da motor vredi više ali situacija je takva da ne mogu da ga vozim i da mi treba keš i greota je da motor stoji u sred sezone....I NARAVNO DA ĆU UZETI VEĆU PONUDU AKO NEKO SMATRA DA MOTOR VREDI VIŠE I PRI TOM NIJE ... I ŽELI PROIZVOD ZA SEBE...

 

Nisam preprodavac niti diler...jednostavno prodajem moj motor jer me je muka naterala a svima na čast neka služi način na koji hoće da ućare raznoraznim pričama...Svako može da dođe i pogleda motor da se pre kupovine uveri u sve papire i celo stanje...

 

Nadam se da će sva rasprava stati i da više nema potrebe za prepirkama i hvala svima u svakom slučaju :)

 

Pozdrav braćo bajkeri!!!!

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Prodaja sa pravom trazenja povoljnije ponude je poodavno smisljena i zamislite cak to nije bilo u Srbiji

Posto sam skontao da ovo ima veze sa mojim prethodnim postom,odgovoricu ti.

 

Prodaja sa pravom trazenja povoljnije ponude jeste smisljena i nebitno je dal je u Srbiji ili ne,BITNA stvar je u tome da ti,ja ili neko deseti kad nesto prodaje ima PRAVO da trazi najbolju ponudu,sve dok nesklopi usmeni dogovor (telefonom ili licno) da prodaje neki predmet po nekoj ceni.

 

E posle tog dogovora po nekom pravilu (nepisanom) smatra se da je predmet prodat odnosno kupljen i nijedna ponuda posle te netreba ni da se razmatra a kamoli uzima u obzir,nebitno koliko bila bolja.To se zove trgovina medju razumnim ljudima.

 

 

Imao sam priliku da kupim stvar po dogovorenoj ceni,i kad dodjem kod prodavca iskesiram i preuzmem,on mi kaze da mogu odmah da prosledim predmet po ceni vecoj za 40% od placene,trecem licu koje je veoma zainteresovano za taj predmet.Tako da mislim da bi stvari tako trebale da funkcionisu. :care:

 

E pa vidis nisi u pravu, pravilo postoji a poprilicno je kodifikovano sto se tice dogovora oko cene, sledeca je stvar da mi ne znamo sta su se ljudi dogovarali

Hajd ja sad tebi da odgovorim najjednostavnije moguce, Prodaja sa pravom trazenja povoljnije ponude je takav ugovor kod koga cak i posle dogovora oko cene i predaje stvari kupcu, ako se stranke(kupac i prodavac) tako dogovore, prodavac moze traziti natrag prodatu stvar ako je nasao povoljnijeg kupca, uz povracaj cene naravno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Hajd ja sad tebi da odgovorim najjednostavnije moguce, Prodaja sa pravom trazenja povoljnije ponude je takav ugovor kod koga cak i posle dogovora oko cene i predaje stvari kupcu, ako se stranke(kupac i prodavac) tako dogovore, prodavac moze traziti natrag prodatu stvar ako je nasao povoljnijeg kupca, uz povracaj cene naravno ;)

Ja sam onda verovatno glup za trgovinu.

To znaci da ako ti prodajes meni motor za 300e koji vredi 1000e,ja dodjem platim i odvezem motor.Tebe sutradan nazove ortak i kaze skrpio sam kintu,hoces da mi prodas motor za 500e,ti kazes naravno da hocu(iako si ga vec prodao meni).Onda zoves mene da ja vratim tebi motor a ti meni mojih 300e.

 

To bi bilo ko dve devojcice kad se igraju u pesku i kad se posvadjaju,meni moje a tebi tvoje krpice i nikom nista.

 

Ako sam kupio nesto,kupio sam,nezanima me nista posle toga.

 

To bi u obrnutoj situaciji bilo,ti prodas meni motor (nebitna cena) ja ga platim,odem da se kurcim po kraju,tockiranje,paljenje guma,zabodem masinu i onda te nazovem i kazem,vrati mi moje pare,motor vise nemoze da upali.

 

SMESNO JE TO PRILICNO :aha:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Cela ova prica je u najmanju ruku smesna,zakljucaj oglas,ko ima pare taj ce doci i kupiti ga odma,ko nema,taj ce da komentarise u nedogled.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja