Jump to content

Moto Zajednica

BMW moto klub

Recommended Posts

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Bice, ne znam hoce li biti nekoga na motoru ali kolima hoce sigurno.

 

Питам за моторе....а и кола ме интересује....али опет би било добро да дође још неко...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Bice, ne znam hoce li biti nekoga na motoru ali kolima hoce sigurno.

 

Питам за моторе....а и кола ме интересује....али опет би било добро да дође још неко...

 

Jel bilo nekoga? I ja bih nekad dosao, ali nekako petkom mi uvek iskrsne nesto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd/Temerin

vidim ja da je tvoja Violeta kao moja Olga, sve nam tolerisu. Prave zene nema sta, bolje su od BMW-a.

O da i to neko primeti:):):)....U zvezde da nas dizete:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Био ја у петак на окупљању и видео људе, на жалост једини био мотором али ми није било криво, шта више доста људи је занимао мотор па сам имао доста приче са људима тамо.

Овим путем да поздравим ''Директора'' који ме је купио причом тамо посебно оном реченицом око интереса 0takoje.gif а наручито основним ''принципима'' око којих су окупљени љубитељи BMW ауто клуба а то су дружење и сва могућа међусобна помоћ.

Било би лепо да се организујемо па да се окупимо са људима један петак тамо, може штошта лепо да се чује.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GS LC

Samo ti je recen osnovni princip funkcionisanja kluba, foruma i svega ostalog vezanog za nas klub ;) a niko te nije kupovao :)

Sa malo dobre volje sve jako lepo funkcionise ;)

Iskreno se nadam da cu te videti opet na nekim od okupljanja, kako tebe tako i ostale motorase

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Samo ti je recen osnovni princip funkcionisanja kluba, foruma i svega ostalog vezanog za nas klub ;) a niko te nije kupovao :)

Sa malo dobre volje sve jako lepo funkcionise ;)

Iskreno se nadam da cu te videti opet na nekim od okupljanja, kako tebe tako i ostale motorase

 

Видимо се сигурно 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Naravno, meni crko Sagem (internet link) pa sam ljudima obezbedjivao internet do 11:30, a nameracio sam se da dodjem sa sve novom kacigom, cizmama...

 

 

 

 

Sledece nedelje Mladenci pa putujem u Batocinu (opet moram da ispostujem pasu i svaju), pa sigurno ne dolazim...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

vidim ja da je tvoja Violeta kao moja Olga, sve nam tolerisu. Prave zene nema sta, bolje su od BMW-a.

O da i to neko primeti:):):)....U zvezde da nas dizete:)

:cirka2:

 

Kakve zvezde, na mars cemo da Vas penjemo. Nama ostaje samo :strikanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Utisci preneti sa drugog foruma:

 

Skupstina BMW Clubs Europe

 

Skupstina je odrzana u Minhenu, Schleissheimer Strasse 416, Build. 85, u zgradi BMW Group Classic:

 

post-6447-0-90467000-1335372114_thumb.jpg

 

post-6447-0-38898500-1335372131_thumb.jpg

 

Ni ove godine nisam uspeo da se iskombinujem i da odem u petak da prisustvujem pripremnom danu, ali koliko sam provalio, nisam mnogo propustio jer su sve te teme obradjivane i u subotu. Naravno, u subotu su predstavljeni delegati koji nisu bili prisutni u petak tako da su pored mene, predstavili i Italijana (iz italijanskog auto kluba). Obojica smo dobili apaluze (pa kako )

 

Da prodjem kroz dnevni red:

 

Biranje zapisnicara

Ustanovljavanje broja glasova

Pozdravna rec predsednika

Predstavljanje i usvajanje budzeta za proslu i ovu godinu

Predlozi delegata

Izbori za predsednika, podpresednika i blagajnika za ovu godinu

Aplikacije za godisnji skup

Razno

 

Da ne davim mnogo oko nebitnih stvari, glasovi idu po broju clanova u zemlji i otprilike svi imaju po jedan glas osim Belgije, Nemacke, Holandije koje imaju po 3 glasa i Francuske, Austije, Luksemburga i Svajcarske koji imaju po dva glasa. Italiju izdvajam jer oni imaju bas mnogo clanova pa su na ovoj skupstini imali 5, a na sledecoj ce mozda imati jos vise glasova.

 

Predsednik BMW Clubs Europe, je u pozdravnoj reci prosao kroz sve evropske zemlje i rekao kakve su prilike u njima sto BMW klubskog zivota tice. Najvise se pohvalio time sto je uspeo da privoli Italijanske motorase (kojih ima oko 8000!!!) da se ponovo vrate na staze BCE i da ne rade vise kao "crni klub", vec kao normalan clan BCE-a. Za nas je rekao kako u Srbiji postoje dve price, jedna oko auto i druga oko moto klubova. Za auto klub je rekao da je klub koji je za dve godine postigao mnogo, da imamo prilican broj clanova (uzimajuci u obzir stanje u kojem se zemlja nalazi) ali da ne ocekuje da ce se u neko skorije vreme broj clanova nesto drasticno povecati. Naravno, na nama je da ga u potpunosti demantujemo, a mislim da smo na dobrom putu.

 

Sto se budzeta tice, ne dotice nas mnogo tako da o tome necu daviti. Jedino je bilo nesuglasica oko toga da li za organizaciju godisnjeg skupa BCE (koji je prosle godine bio u Austriji, a ove u Majdarskoj...), treba izdvojiti pare iz budzeta BCE ili ne. Prosle godine je bilo izdovjeno 3000, ove godine ce se izdvojiti 2000, ali u nacelu je usvojeno da se za te skupove pare izdvajaju ako ih ima i koliko ih ima.

 

Sto se predloga delegata tice, bilo je prilicno mirno. Delegat iz Belgije je imao dva predloga. Prvi je u vezi godisnje clanarine tj. da se clanarina vrati na stari sistem, da se placa godisnja clanarina od ... eura po klubu + za svakog clana posebno. Naravno, predlog je odbijen.

Drugi predlog je bio oko uspostavljanja komunikacije izmedju klubova, delegata, clanova. Zamisao je da se napravi neki forum koji bi funkcionisao na nivou cele Evrope. Lepa zamisao, ali malo tesko izvodljiva jer BCE ne zeli da placa nekoga ko bi vodio administraciju svega toga. Ja sam zaista u tom delu hteo da pomognem, volonterski naravno, ali mi je onda Trkulja rekao da bi u tome bio sam, a to bi vremenom pocelo da oduzima mnogo vremena, kojeg ionako nemam, pa sam ipak morao da odustanem od te ideje.

 

Predsednik, podpredsednik (podpredsednica) i blagajnik su ostali isti, posto su se do sada pokazali kao ok ljudi sa dosta kontakata, iskustva i ono sto je najvaznije volje i zelje za radom i podizanjem BMW zajednice u Evropi

 

Ove godine je bilo dve aplikacije za godisnji skup BMW Clubs Europe za 2013. godinu. Kandidati su bili Rusi - Sankt Petersburg i Slovenci - Bled. Naravno, mi volimo bracu Ruse, ali do gore je mnogo daleko. Ima oko 2700 km, a posto ni do Austrije niko nije otisao, sumnjam da bi se bilo ko od nasih uputio na toliki put. Zato sam glasao za bracu Slovence jer i njih volimo , ali Bled nam je mnogo blizi, tako da se nadam da ce se ipak naci neko ko ce otici do Slovenije.

Jedna nezvanicna informacija koju cu podeliti ovde je ta, da sam uspeo da nagovorim Slovenca da malo obrati paznju na komsije sto se kotizacije tice. Obecao mi je da ce za nas imati povoljniju varijantu.

Kao mesto za odrzavanje 49. skupa BCE, 2013. godine izabran je Bled.

Posle ovog izbora, pehar koji tradicionalno stoji u zemlji gde se organizuje skup, predat je Slovencima.

 

Na kraju bih zeleo da dam jedan zakljucak.

Ovo je vec treca godina za redom kako ucestvujemo na Generalnoj skupstini BCE. Prve je to bilo nase predstavljanje, prosle godine smo isli prvi put kao ravnopravni clanovi, a ove godine je sve lakse, jer se vec sa svim tim ljudima poznajemo. Sa nekima smo u kontaktu bilo kao predstavnici klubova ili kao prijatelji. Svake godine obnovimo neka stara prijateljstva i steknemo neka nova. Mislim da smo napravili veliki korak za BMW zajednicu u Srbiji i da smo za kratko vreme ucinili dosta.

 

 

 

 

Slike: http://www.bmwaksrbija.com/forum/index.php?showtopic=10305&st=10

 

cela tema: http://www.bmwaksrbija.com/forum/index.php?showtopic=10290&st=10

 

iz muzeja:

 

post-6447-0-46583200-1335372341_thumb.jpg

 

A vidite kako se u sredini crveni BMW K100 :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

i pada kisa, ladno...

 

Неће јужни да се заложи мало..... 1zvizduk.gif

Jooooj, bio za praznike kod mojih u MILUTOVAC :), odmor... Ljudi ja hocu sta god neko predlozio, jednostavno nemam uslova da vas sve okupim. Bilo je predloga kroz temu, ali ne mogu ja da pozivam ljude da dodju kod nekog drugog u vikendicu, splav, njivu, salas, reku, planinu... Cim ispadne neko moguce okupljanje, eto mene. U petak cu najverovatnije biti na okupljanju kod Intera, pa ko hoce, moze...

 

 

Ja se koliko toliko zalazem, nego nema nam Pece :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ma tu sam ja .. evo me u Smederevu za vikend pa da se dogovaramo ... ne moze to ovako preko neta mora da se vidimo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Ја за викенд у село 1oda.gif па се видимо следећи петак?!

 

 

 

 

Moze i tako..

 

 

 

 

 

Temerin je selo? :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ја за викенд у село 1oda.gif па се видимо следећи петак?!

 

 

 

 

Moze i tako..

 

 

 

 

 

Temerin je selo? :)

 

 

Ја то тако кажем....иначе око 35 000.....1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja