Jump to content

Moto Zajednica

Fotografija dana (tvoja, ne tuđa)

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

i-XrPxg3J-M.jpg

Ručno napravljen i oslikan ukrasni ćup, rad umetnice iz naroda Navaho iz Nju Meksika

 

Indijanci nisu nikada koristili grnčarski točak, već se grnčarija pravi na njima specifičan način: glina se rukama roluje u tanke duguljaste "špagete", pa se "špagete" oblikuju u prstenove, pa se ti prstenovi slažu jedan na drugi da se dobije željeni, cilindrični oblik. Rukama se dalje tako napravljen ćup "izglađuje" dok zidovu ne budu tanki i glatki. Upravo je jedna od odlika grnčarije naroda Navaho da su zidovi tanji nego recimo evropska grnčarija koja se pravi uz pomoć točka.

 

Oslikavanje je strogo ručno; za jedan ovako detaljan ćup potrebno je nekoliko meseci, a umetnici koji se bave ovom delatnošću tokom godina gube vid, i mnogi ostanu polu-slepi što im onda stavlja tačku na radni vek.

 

Vrednost jednog ovakvog ćupa se kreće od par hiljada dolara, do preko deset hiljada, zavisno od veličine, nivoa detalja i od toga da li je umetnik i dalje aktivan ili ne.

 

Fotografisano u gradiću Santa Fe, u Nju Meksiku

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

i-xMXGf4D-M.jpg

Umetnik Del Gvozdeni Oblak, iz plemena Sijuksa, narod Lakota, ispred svojih slika

Crna Brda, Južna Dakota

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Auuu pa kakva li je mis onda? ;):D

 

Ovakva :)

 

...pa bolja je druga pratilja ;) ... daj sliku neke koja je ispala, garant je vrh ;D ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

I ja, i ja sam video dugu! Izašao sam iz poslednjeg manastira na Meteorama kad je počela da pada kiša. Ubrzo je prestala, granulo je sunce i ukazala se ona:

 

PIC_9935.jpg

 

Na žalost pojavila se na suprotnoj strani od meteorskih stena i manastira. Mehanizam za zatvaranje objektiva na "idiotu" se pokvario i na svim slikama, kao i na ovoj, javlja se neka mrlja od zaprljanog sočiva u donjem levom uglu. I Ninjina fotografija je lepša, ali eto...podsetila me na to ushićenje i gotovo spiritualno iskustvo jednog neponovljivog trenutka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

550475_4409042779481_1813546713_n.jpg

 

Okačio sam sliku i u enduro temi, nadam se da nije spam :)

Inače, slikano je Nokiom N70 iz 2005., malo sam čačnuo kontrast i intenzitet boje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja