Jump to content

Moto Zajednica

Fotografija dana (tvoja, ne tuđa)

Recommended Posts

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ribica je shpar/shparich.

shpar

riba je očada a dalmatinci je zovu i ušata, ŠPARIĆ joj je slican ali samo kontinentalci mogu napraviti grešku da ga poistovjete sa očadom. Špar je kraci širi i špicastiji kod glave a i crna mrlja na repu mu je slabije crne nijanse. ZDRAVO.

http://www.google.hr/search?hl=hr&cp=5&gs_id=h&xhr=t&q=o%C4%8Dada&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1431&bih=873&wrapid=tljp134503592623408&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=nZ4rUKjCJI3zsgbHhICICQ

na onom forumu di si preuzeo špara su dvije razlicite ribe gornja je špar a donja je baraj a budali koja je pisala to je ista riba. razlika u cjeni po kili je 100 kuna u korist baraja koji spada u sam vrh kvalitete. cak je napisao da se špar naziva i baraj - lud covjek.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

riba je očada a dalmatinci je zovu i ušata, ŠPARIĆ joj je slican ali samo kontinentalci mogu napraviti grešku da ga poistovjete sa očadom. Špar je kraci širi i špicastiji kod glave a i crna mrlja na repu mu je slabije crne nijanse. ZDRAVO.

http://www.google.hr/search?hl=hr&cp=5&gs_id=h&xhr=t&q=o%C4%8Dada&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1431&bih=873&wrapid=tljp134503592623408&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=nZ4rUKjCJI3zsgbHhICICQ

na onom forumu di si preuzeo špara su dvije razlicite ribe gornja je špar a donja je baraj a budali koja je pisala to je ista riba. razlika u cjeni po kili je 100 kuna u korist baraja koji spada u sam vrh kvalitete. cak je napisao da se špar naziva i baraj - lud covjek.

au brate shta se vredjash? i nisam kontinentalac. vishe sam zhiveo na moru nego u Beogradu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

au brate shta se vredjash? i nisam kontinentalac. vishe sam zhiveo na moru nego u Beogradu ;)

ma nema vređanja, samo sam htio biti jasan jer sam očada pojeo barem tonu. ajde da ne prljamo temu sa ribama, važi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: BMW F800GS

Steta sto si morao da tuces direkt u glavu blic :) Ja cesto kad slikam drustvo u gradu prebacim na prioritet zatvaraca, namestim na 0.8, 1s ili cak i 2s, blic na rear curtain, malo veci iso 400-800 i samo cepam, fotke budu bas zanimljive :) Mada zavisi i kako je klub osvetnjen :) Jedino me kocio pop-up blic, koji je blago receno sranje. Sad sam kupio eksterni, pa jedva cekam da ga testiram na nekoj zurki :)

 

Evo primer sa pop-up blicem :) Sa pravim blicem to izgleda mnogo, mnogo bolje ;)

 

7795777756_150b08b02a_b.jpg

Party by Slobodan Gosic, on Flickr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ne možeš na otvorenom da ne cepaš blic u čelo... dok se bounsuje od meseca, ljudi odavno otišli :) Klubovi su MNOGO bolji za takve efekte na fotografijama, odbija se svetlo, bolja je sama rasveta koja i pravi takve efekte.

 

Evo primera:

 

427573_156606974476681_358827292_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Mada, kada malo bolje pogledam fotografiju, ovde je stroboskop u pozadini odradio svoj deo posla :) To me podseti da imam stari SB24, koji ima opciju uzastopnog "pucanja", i po 7-8 u nizu čini mi se... To bi bilo interesantno za beleženje pokreta (igranje mase) po klubovima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3643 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Evo primera:

 

427573_156606974476681_358827292_n.jpg

Ova dvojica izgledaju kao da su zalepljeni na fotografiju, kao da su se slikali ispred nerkog postera. Nema dubine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: BMW F800GS

Slazem se. Smanji malo jacinu blica, za trecinu blende ili malo vise, a produzi ekspoziciju, mislim da ce to da ujednaci osobe sa pozadinom. Ja tako uvek radim i daje rezultate :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ova dvojica izgledaju kao da su zalepljeni na fotografiju, kao da su se slikali ispred nerkog postera. Nema dubine

 

Slazem se. Smanji malo jacinu blica, za trecinu blende ili malo vise, a produzi ekspoziciju, mislim da ce to da ujednaci osobe sa pozadinom. Ja tako uvek radim i daje rezultate :)

 

 

Nije stvar dubine ili blica, ova dvojica su eksponirana blicem i eksponirani su dobro, ali je blic podešen na slow rear, odnosno zatvarač je bio otvoren duže vremena a zadnji plan je eksponiran stroboskopom koji je deo rasvete diskoteke... Efekat je interesantan baš zbog toga što nisu slikani ispred postera več ispred pune diskoteke... Naručioci posla su hteli "slike sa efektima" i to su i dobili... Odnosno, hteli su dinamične fotografije na kojima se vidi pokret, da je atmosfera živa, vesela itd...

 

Ima još načina da se na fotografiju prenesa dinamična atmosfera (zumiranje, prekadriranje, rotiranje i slično tokom ekspozicije)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja