Jump to content

Moto Zajednica

Fotografija dana (tvoja, ne tuđa)

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

brm-brm, interesantne su ti fotke, ali mi ne znamo o čemu se tu radi... :) Šta ili koga iskopavate, napiši neki detalj... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

394090086_bkCof-M.jpg

Slika je malo starija, ali mi je nekako draga... Nikola Računica, alias Mali Ćaća, u završnoj trci šampionata Britiš Kolumbije (Kanada). Osvojio je drugo mesto, i na trci i na tabeli za celu godinu (2008), i sa tim uspehom zaradio pro licencu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Dolina Smrti, Kalifornija. Najniza, najtoplija i najsuvlja tacka na zapadnoj hemisferi. Snimljeno polovinom Jula ove godine. U sedam sati ujutro bilo je samo 35 stepeni, do podne se popelo do 47. Vlaznost je nula posto, a hladovina ne postoji. Motornim vozilima je zabranjeno da izadju van puta, ali ja nisam mogao da odolim da ga ne isteram malo na so. Ta vlazna so se lepo natalozila na izduvnim cevima i nije spala nedelju dana.

 

IMG_7388.JPG

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

brm-brm, interesantne su ti fotke, ali mi ne znamo o čemu se tu radi... :) Šta ili koga iskopavate, napiši neki detalj... ;)

Prethodne fotke su sa zaštitnih arheoloških iskopavanja na trasi budućeg autoputa od Niša ka granici sa Bugarskom. Selo Glogovac je u malenoj dolini na padinama Suve planine. Tu iskopavamo nekropolu iz bronzanog doba (oko 1800 godine p.n.e.) i naselje iz starijeg gvozdenog doba (1000-800 godine p.n.e.). Služi nas lepo vreme, ali nije baš toplo, a i dan je okraćao. Sad samo čekam kraj terena za koji dan, da se vratim kući, sredim motor (ventile i anlaser) i malo ga razradim do Deda mrazova 24.12.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Ja bih voleo kad bi ti imao vremena da otvoriš svoju temu gde bi nas upoznavao ako ne sa novim iskopavanjima ono bar sa već pređenim lokalitetima. Imam utisak da dosta interesantnih priča ima da čujemo, a i podosta da naučimo o istoriji, običajima, kulturi i narodu sa ovih prostora. :takoje:

Sećam se da si prošle godine pisao o figurinama koje ste otkrili negde u zapadnoj Srbiji i koje će navodno biti interesantne svetskom arheološkom kremu, ali ja od tada nišata nigde ne pročitah o tome. :zbunjen:

 

Mislim da nisam jedini kome će tema biti interesantna. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Napustena sekcija puta 61 kroz mesto Centralia u Pensilvaniji. Pozar u podzemnim rudnicima kamenog uglja besni nekontrolisano vec pedeset godina. Svi pokusaji gasenja ili kontrole su propali, a niko ne zna kada ce se vatra sama ugasiti (po nekim procenama "goriva" ima za sledecih 200 godina). Mesto je skoro potpuno evakuisano i sravnjeno, a na sve strane se vide i osecaju posledice pozara. Iz mnogih pukotina izbijaju para i gasovi visoke temperature (svojerucno sam izmerio 75 stepeni na jednom mestu).

 

IMG_3571.JPG

 

Vise detalja ovde.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Soba "ledenog hotela" kod Kvebek Sitija. Jedini deo koji nije od leda je daska ispod duseka (i naravno dusek). Gosti placaju do $350 za noc da bi spavali ovde, na konstantnih minus pet stepeni (to je toplo, napolju je -30). Ceo hotel pazljivo grade "od temelja" svakog Decembra i ruse ga negde u Aprilu, pre nego sto se sam otopi.

 

Picture%252520196.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Stara kuca,staro drvo,cesma....magla.

 

Slika zaista ima dusu ali se slazem da je Pepsi gajba kvari. Da ova poruka ne bi bila sum, evo i jedne moje fotke sa maglom u glavnoj ulozi:

 

100_0479.JPG

 

Kasna jesen pre neku godinu. 12 stepeni, a magla se navukla preko Niagara Escarpment-a. Bilo je prilicno sablasno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1754 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Lepo vreme, grad pun motora :) Nadam se da se kolege (i koleginice) nece ljutiti sto sam ih fotkao bez njihovog znanja :D

 

P1150584.jpg

 

P1150581.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja