Jump to content

Moto Zajednica

Paznja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Kod kruznog toka na autokomandi preko puta JP pumpe lociran iza zbunja kod parkica.

Stoje tamo svaki dan, ali svaki dan i samo cepaju kazne, radar na postolju i lovi one koji se spustaju od pravca Banjice. Kada se prodje osnovna skola Karadjordje jos oko 300 metara nize i nema prastanja, tu je dozvoljeno 40 a nizbrdica je, tu niko je vozi 40. Sipao sam gorivo juce na JP radnik na pumpi mi prica da su danima vec tu, zesce su se navadili a stek je krajnje pederski jer tu i biciklom vozis 50.

Uzas kako su se osilili i navadili na besmislenim mestima i ponovo se potvrdjue prica da ih interesuje samo novac a ne bezbednost.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Kod mene u kraju ima jedan slabo naseljen pravac gde se svi zaleću i onda upadnu medju kuće i prodavnice gde je življe, deca prelaze ulicu itd. Majka mog drugara ugleda neke policajce i pita ih zašto ne stanu malo tu, kaže pandur ne vredi blicaju jedni drugima i uspore, žena ga gleda, dal da mu kaže da joj je to usporavanje i bilo na umu a ne da se namlate kazni ali samo odmahne rukom i ode.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Svrha merenja radarom nije samo kaznjavanje kako to ovde radi vec smanjivanje brzine na kriticnim tackama. Ovde, umesto da rade bas to sto je Ratboy opisao te love tamo gde ni kuce ne mozes pored puta da vidis i to su pederski stekovi, princip funkcionisanja i punjenja fiskusa. Danas sam vozio po gradu i uzas je. Svi su usporili i prave jos vecu guzvu jer tamongde moze brze d se prodje sada svi voze 40 i zevaju gde su kamere. Uzas jebote smucila mi se ova drzava.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPz 550 uni-trak, Bt 50s

E sad trebaju svi da voze 40, pa da im se smuci svima guzva i sve, pa i sami padnuri da prave prekrsaje bre, ma zivela ®evolucija :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kod mene u kraju ima jedan slabo naseljen pravac gde se svi zaleću i onda upadnu medju kuće i prodavnice gde je življe, deca prelaze ulicu itd. Majka mog drugara ugleda neke policajce i pita ih zašto ne stanu malo tu, kaže pandur ne vredi blicaju jedni drugima i uspore, žena ga gleda, dal da mu kaže da joj je to usporavanje i bilo na umu a ne da se namlate kazni ali odmahne rukom i ode.

 

haha tragikomicno, ali istovremeno i logican rezon drotovskog mentalnog sklopa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Bole bre njih paja patak za bezbednost i decu.

Samo:DAJTE PARE ,ZA NASE DZIPOVE,ZA NASU BAHATOST,PARE,SAMO PARE"

A mi kao raja kazemo:"EVO VAM PARE,ZA VASE AVIONE,ZA VASE BRODOVE,EVO PAREEE"

Kao da nas drogiraju sa svim vocem i povrcem sto uvoze.Zato nam i ne daju da jedemo nashe.

A sta dobijemo za uzvrat,da cekamo gladni i zedni u 17h na ukjucenju za auto put da oni prevezu Mladica.

Nisu ga nasli 15 godina i sad nisu mogli da sacekaju da raja barem stigne kuci i jede na miru da bi mogla sutra da nastavi da im puni dzepove,bar do 19h da su sacekali,ali ne,siluj ovaj narod do balchaka,udri milicijooooooo :tras1::tras2::dezpr:

Nahrani kera da te ujede i jos da ti se smeje posle :haha2::grr:

 

:gaa::gaa::gaa::grom:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Da li neko ima očekivanja, da nas puste uz opomenu i osmeh ???

 

Da stoje na pravcima čisto upozorenja radi, ili da voze sluzbeni pandurski auto bez krsenja propisa za koje oni kažnjavaju?

 

Vozim 20 godina i to nisam doživeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

da li je probao neko da vozi starim topciderskim(rakovickim) putem 40 na sat...sto kolima, sto motorom...sa jedne strane vagoni,sa druge livada...a oni se nacrtaju kod pumpe u topcideru...i ja pukoh i to u nedelju u 6 ujutro...vozio sam STRASNIH 73KM NA H...pukoh za kaznu 15000...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

taj pravac i onaj ka Batajnici su najsramnija mesta gde postavljaju radar... put, 2 trake, skoro kao autoput, verujem da nikad nijedna saobraćajna nezgoda nije bila ali vole da otmu lovu gde je najlakše pa to ti je... Takođe na svim pravcima ku blizini Zrenjanina, stoje danonoćno... Pre nekoliko godina se vozim putem u Mađarskoj, od Debrecina ka Ukrajini, put običan, po 1 traka za oba pravca, put nov, ograničenje 110km/h... E to se zove normalna država...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Stoje u bulevaru i u drugom smeru, ka banjici od autokomande, malo ispred lukoil pumpe. Odmah iz table ,,Radarska kontrola". Svaki dan prolazim tuda. Malo su gore, malo dole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

taj pravac i onaj ka Batajnici su najsramnija mesta gde postavljaju radar... put, 2 trake, skoro kao autoput, verujem da nikad nijedna saobraćajna nezgoda nije bila ali vole da otmu lovu gde je najlakše pa to ti je...

 

Jeste bezveze, ravno, široko, zgrade udaljene, raskrsnice sa semaforima, a ograničenje 60. Bar da je 80. Od Požarevca do autoputa svega 2 trake, rupe, ograničenje 100, a od Kragujevca do autoputa 4 trake (dobrim delom), nov put, ograničenje isto 100 :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

taj pravac i onaj ka Batajnici su najsramnija mesta gde postavljaju radar... put, 2 trake, skoro kao autoput, verujem da nikad nijedna saobraćajna nezgoda nije bila ali vole da otmu lovu gde je najlakše pa to ti je...

 

Jeste bezveze, ravno, široko, zgrade udaljene, raskrsnice sa semaforima, a ograničenje 60. Bar da je 80. Od Požarevca do autoputa svega 2 trake, rupe, ograničenje 100, a od Kragujevca do autoputa 4 trake (dobrim delom), nov put, ograničenje isto 100 :stabre:

Jeste.Na Pozarevackom putu izakanom 100TKA,ali tamo je brate Marko M. ziveo,pa se moglo.

A koliko vidim,i dalje se moze i tu i jos na mnogo mesta gde glavonje zive. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Jeste.Na Pozarevackom putu izakanom 100TKA,ali tamo je brate Marko M. ziveo,pa se moglo.

A koliko vidim,i dalje se moze i tu i jos na mnogo mesta gde glavonje zive. >:(

 

I pre nego što je Marko znao za auto bilo je ograničenje 100 :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Obratite paznju na zrenjaninskom putu od grada prema Borci i Zrenjaninu, tamno plavi ili zelenkast Range Rover DIscovery. Poceli su svaki dan da se stekaju. Ogranicenje je 60

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Jeste.Na Pozarevackom putu izakanom 100TKA,ali tamo je brate Marko M. ziveo,pa se moglo.

A koliko vidim,i dalje se moze i tu i jos na mnogo mesta gde glavonje zive. >:(

 

I pre nego što je Marko znao za auto bilo je ograničenje 100 :neznam:

U pravu si,tamo mu je i dedovina :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vec je bilo govora i u drugim temama,o tome kako je nasa narodna milicija i odgovorno ministarstvo,brze bolje "prilagodila" zakon evropskim standardima.Gledajuci da izbegne prava ucesnika u saobracaju,koncentrisuci se vise na obaveze.

Vezano za ovaj slucaj-merenje brzine.....

Znaci zakonom je propisano (barem u Italiji,gde se izuzetno postuje ogranicenje :zvizduk: ) da to NE SME da sa radi na stek i da svako mesto,bilo fiksna kamera ili mobilni uredjaj,moraju da budu signalizirani odgovarajucim znakom,minimum 400m pre samog mesta.Plus taj mobilni uredjaj ne moze samo da se postavi pa onda da se ide u lokalnu kafanu,nego je obavezno prisustvo "organa" tokom merenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

E to je poenta.

Obeleženo mesto te obaveštava da se brzina na tom delu meri i da ćeš biti kažnjen ako ne usporiš. Znači: poenta je da usporiš a ne da budeš uhvaćen iz pederskog šteka na besmislenom mestu i kažnjen.

Na Novosadskom delu puta kod Zemun polja ( konstantan štek ) se pre neka dva meseca desio saobraćajni udes baš zbog radara. Svi su jurili i tip koji je video radar je naglo zakočio i izazvao udes. Prolazio sam tuda neposredno posle toga, plavi fijat odvaljen od pozadi prevrnut na bok, malo dalje puši se demoliran auto spreda. Pored još uvek stoji radarska patrola, vidim tipa koji stavlja uređaj na sedište a drugi nešto piše :zvizduk: .

E to je bezbednost u saobraćaju. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Neću da smaram jer sam sit od kritikovanja sistema i demolirane države u kojoj živim.

Ali...

Koja je svrha novčane kazne?

Da li je svrha da neko više to ne čini ili da neko zarađuje novac?

Znači: postoji zakon, propisi, pravila kojima se reguliše signalizacija u saobraćaju. Koliko god se neko trudio da to što bolje uradi, nikada se ograničenja brzine i drugi elementi ne mogu izregulisati idealno. Znači, prolaziš pored škole i tu je 40, mora tako biti. Ali kada prođeš tu školu imaš još 400. metara do raskrsnice, dokle i važi to ograničenje. I sad tu, iza žbunja te čeka policija sa radarom jer tu, baš tu auto sa oduzetim gasom počne da ubrzava i ide 60. I tu uhvate njih 300 dnevno i svakom zabibere kaznu po 200 eura.

Dakle: 300 x 200 = 60.000.00 eura.

I takvih mesta ima svuda, a baš takva mesta Policija i bira.

Umesto da se postave na tamo gde postoji stvarna opasnost od prekoračenja brzine i gde se učestalo dešavaju nesreće, gaženje pešaka i saobraćajke oni su u šteku, na trik hvataju standardne vozače i leše ih kaznama, baš onako ružno i pederski.

Meni su u decembru prošle godine napisali pojas u mojoj uličici, maloj uskoj uličici na 50. metara od kapije dok mi je dete sedelo vezano na sedištu pozadi i praktično sam seo da prevezem kola još tih 200 metara od bakalnice do kapije.

A gledam ih svaki dan, svaki dan kako voze bez pojaseva, i jutros sam ih video u Francuskoj ulci.

Dokle god se ne pojavi neko ko će policiji zabraniti štekovanje, nepoštovanje propisa i za takve stvari ih kažnjavati ovde će biti tako i loviće uglavnom nesrećnike i po nekog bahatog ludaka ako bude slučajno uhvaćen.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja