Jump to content

Moto Zajednica

Kako je baba osujetila pohod na Isle of Man TT

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Kao sto je moj drugar i kum Nenad (nickname Sponja) vec pisao u temi vezanoj za izlete i putovanja, mi planirali pa i krenuli na put, tj. da gledamo Isle of Man Tourist Trophy. Sve je islo ok, stigli u London, isli u zezanje, spremali se u nedelju da krenemo na trajekt do Mana. U subotu reko hajde da ubijemo dan da se provozamo do Brightona, da vidimo malo obale. Vreme nikakvo ali to nas nije sprecilo. Otisli popili kafu i krenuli nazad. Nazalost morali smo kroz ceo London da vozimo da bi dosli do mesta gde smo prebivali tj. do mog brata.

Vozili smo kroz Londonski saobracaj kao pravi lokalci, filtriranje, obilazenje kolona vozila, sve super. Kada smo dosli u juzni london na jednom mestu se pojavila i Bus Lane tj. traka za autobuse u kojoj je osim autobusa i taxija dozovljen saobracaj za biciklove i motocikle. Videvsi da kuriri tuda pice naravno i mi krenusmo pridrzavajuci se brzine od 30MPH. Sa desne strane se nalazila kolona vozila koja se sporo kretala u dve trake, a mi smo potupuno legitimno obilazili kolonu vozila sa leve strane u traci za autobuse.

Kad odjednom na jednoj raskrsnici bez semafora zena iz suprotnog smera u nekom malom roveru je skrenula desno prosla ispred dve trake vozila sa moje desne strane i stala u traku za autobus jedno 4 metra ispred mene i ni makac. Ja sam pritisnuo punu kocnicu i prednju i zadnju i pripremio se za udarac. Da sam imao metar vise stao bih.

Udarac je bio silovit i glasan. Motor se odigao kao u stoppie, udario sam u leva bocna vrata. Ja sam se odbio, i pao na ledja nazad. Sva sreca nisam udario glavom. Jedina povreda su genitalije kojima sam se nabio na rezervoar od mog VFRa i pri tom ga posteno ulubio.

Genitallije su komplet modre kao i prepone. Odvela me hitna pomoc u urgentni, ja bio u soku sve kako to ide. Sutradan me je pregeldao urolog i radiolog i jos neki konsultant i ustanovili su da sam ok ali da imam jak hematom na levom testisu (o boze kakva sramota). Sponja me vec zove balls of steel.

 

Motor je ostecen poprilicno, prednja plastika, pleksi, far, bocna leva plastika, vile su se skroz izuvijale, ali tocak izlgeda ok. Mislim da me je spasilo to sto nisam isao brzo i motor, prvo dual CBS je odradio odlican posao, i kocio sam prav ko kao strela, drugo nove Michelin Pilot Road 2 sa svega 2000km su takodje jako dobro odradile, nisam uopste zaneo motor. Najbolji scenario je bio taj direktan udar jer sve drugo bi znacilo da bi vise klizao. Takodje mekane vile su primile dosta na sebe i amortizovale udar.

 

Za motor se nenadam mnogo, jer cena popravke plus transport do srbije bi kostao vise nego on vredi. Policijski izvestaj bi trebalo da ide meni na ruku, brzina ok, traka kojom sam se kretao ok, dva svedoka dala izjavu koja se slaze sa mojom i gore navedenim, jedno je sponja a drugo kurir iz londona koji su bili na 5 metara iza mene. Ja se nadam bar nekoj lovi. Kontaktirao sam ovde neke advokate www.thelegalline.co.uk. To je kao besplatno oni rade na procenat, pa cemo videti sta ce ispasti.

 

Motor ce proceniti na mizernu neku cenu jer je 2001 godiste, ali sta sad da radim, bilo bi dobro bilo sta da dobijem, mada to sad i nije vazno, vazno je da sam ja ok i da bude sve ok.

 

Zao mi je sto sam svima pokvario odmor, ukljucujuci i sebi. Ali takve stvari se desavaju i ne treba se previse sekirati.

 

Fascinanto je kako sam pre udesa otkino levi fuzaster kada sam se stisnuo. Sponja koji je vozio iza mene je to video i kaze da ne verujes kako adrenalim moze da ojaca coveka.

 

Sve u svemu jedno lepo iskustvo se pretvorilo u delicu sekunde u strasno.

 

Postavlja se samo pitanje, sta dalje. Da li ima smisli ponovo kupovati motor, i voziti, ili jednostavno potpuno se posvetiti biciklizmu. Ja ne mogu da zamislim sebe da nemam motor, ali sa druge strane finasije su takve kakve su. videcemo, jos je rano.

 

 

A sad slike mog pokojnog VFRa.

 

 

post-3765-0-60045300-1306841495_thumb.jpg post-3765-0-68825200-1306841510_thumb.jpg post-3765-0-45272000-1306841514_thumb.jpg post-3765-0-61717300-1306841518_thumb.jpg post-3765-0-98286300-1306841521_thumb.jpg post-3765-0-02358300-1306841526_thumb.jpg post-3765-0-46622100-1306841537_thumb.jpg

 

Pozdrav drugari, nadam se da ce ovo moje ruzno iskustvo podstaci malo vise opreza kod kolega motorista. Naravno da mi nismo krivi, ali moram da pazimo uvek i da svakog momenta pratimo situaciju oko sebe.

 

Ukoliko neko ima iskustva i savet sta da radim oko stete, iskoristicu ovaj prostor da postavim to pitanje. Mozete me slobodno kontaktirati, svaki savet je dobrodosao.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Oderi je po evropskom standardu.

Lazi i da ti se ne dize vise kad prodje suknjica.

Ma svaki penny joj iscedi.

Kod njih je sudstvo vrhunsko.Idi i na dusevni bol,motor mi je bio poklon,bla,bla,transport do Srbije koliko kosta.....itd,itd..

E onda,pazari nekog novog Triumpha ili se nagodi sa njom da ti ga ona ispazari.

Bez Triumpha se ne vracaj.Ili iznosa da mozes bar novu novi motor da pazaris.

Pratim temu a ti javljaj sta je bilo dalje. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Jedina povreda su genitalije kojima sam se nabio na rezervoar od mog VFRa i pri tom ga posteno ulubio.

Не разумем. Шта си улубио?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Баш ружно, лепо планиран одмор......битно је да си ти жив и здрав.....добро јаја мање више 1zvizduk.gif

 

 

суд и ни по бабу ни по стричевима...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Ma šta Triumpha. Mabre BMW 1600 gt da ti kupi *ebem je onakvu anglo-saksonsku ćoravu i nepažljivu. Naravno ako dokažeš da si u pravu.

P.S.

Mislim sve to ako je dobro-stojeća finansijski. A ako nije realno je da ti plati bar štetu koju je prouzrokovala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Na zalost usao sam u vrzino kolo.

 

Ja sam glup za ove pravne stvari. Pobedili su me, jedina utesna stvar je da sam koliko toliko ceo. Pao sam u depresiju. Od naknade stete nista jer nemam trajne posledice sva sreca. A za motor cu jos da platim lezarinu tamo negde, pa cu morati olupinu da uzmem i da bacim na djubre jer mi je skupo da je transportujem u srbiju. DDOR moje osigranje kaze da sa time nema nista, a Asda osiguranje osobe u koju sam udario kaze da ih je bas briga, tj celo jutro pokusavam sa nekim da pricam ali nikako da dobijem nekoga ko zna sta radi. Samo neki prodavci me prebacuju sa lokala na lokal i sa sluzbe na sluzbu. Naslusao sam se muzike na cekanju za ceo zivot. Shvatio sam da nema sanse. A motor mora sto pre da se odnese iz skladista jer ce da me oderu za to propisno. Dacu im motor na poklon, nek se j**u. Dolazim ja kuci i kada me prodju m**a posveticu se brdskom biciklizmu.

 

Najgore od svega je taj osecaj nemoci koji trenutno osecam. Jednostavno usao sam u masineriju. Samo da vam pricam kako su se ponasali u urgentnom kao da sam nevidljiv. Cekao sam ultrazvuk od 10 pre podne sve do 7 uvece. A najvise nervira kako su svi ljubazni, pa ne mozes da ih zveknes, a u stvari boli ih ona stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"
Jedina povreda su genitalije kojima sam se nabio na rezervoar od mog VFRa i pri tom ga posteno ulubio.

Не разумем. Шта си улубио?

 

Pa nabio sam se na rezervoar i mojim intimnim delovima ulubio isti, otud otok i sva ostala sranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 755 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

NE bih mogao levom da vozim pa da mi posle i ostave motor dzabe....

Oderi babu kad ti vec upropastila odmor i bajk...i naravno da ponovish turu i napravish putopis :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemoj da odustajes ... Napravi im frku , dizi galamu , buni se itd !!!! Ipak je to malo ozbiljnija zemlja od ove nase i ne verujem da ne mozes da izvuces bar neku kintu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: London

Upravo tako, nemoj da odustajes, samo imaj malo strpljenja, London je grad sa 14 miliona ljudi i mozes da zamislis koliko se samo saobracajki sa tezim posledicama desi u jednom danu. Imaj u vidu da je juce bio drzavni praznik i da je verovatno manje ljudi bilo na call centru

 

ASDA je najjeftinije osiguranje koje ovde mozes da dobijes, tako da verovatno idu na taktiku da odugovlace i cimaju ljude dok ne odustanu. Ali imas jasan slucaj, UK je pravna drzava i moguce je progurati stvari. Verovatno znas da troskove lecenja neces moci da naplatis, zato sto je u UK besplatno zdravstvo i za ljude koji su samo turisti

 

Sta ti kazu tvoji advokati?

 

Zao mi je sto si morao tako dugo da cekas u urgentnom...naslusao sam se takvih prica, mada sam ja u urgentnom (Guy and St. Thomas na Westminster Bridge) bio na operacionom stolu posle 3 sata, iako nije bilo nista ozbiljno toliko i moglo je da ceka sledeci dan

 

Jesi li kontaktirao konzulat? Broj je +442072359049 i nalazi se na 28 Belgrave Square SW1

 

Srecno!

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Da, tacno. Obavezno idi (nemoj da ih zoves) u konzulat, t.j. ambasadu, i isto trazi i ne odustaj dok ti ne daju neku pravnu pomoc. Kao i ovde, pokusace prvo da te skinu sa k...a, ali ako budes uporan, morace da se malo pomuce i pomognu ti.

Inace, sto ti zoves osig. kucu kad kazes da si nasao advokate?

Srecno!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ja prvim avionom dolazim kuci. Nek se jebu za motor. Traze mi 200 funti da ga samo podignem i bacim u djubre. Neka ga sami bace ja para vise nedam.

 

Advokat je samo za telesnu povredu, ali nije sigurna da imamo slucaj tako da ja necu da se cimam da dolazim ovde na preglede da mi daju 1000 funti. Kreteni su a i nije im neka pravna drzava. Pre ce biti prevarantska kako su i dosli do takvog bogatsva. Nisam bio rasista antisemita , nacionalista ali ocigledno da cu postati. Zvacu konzulat da vidim sta mogu da urade sutra, mislim da je sada kasno. Reci cu im da hoce da me prevare.

 

Hvala svima na savetu. Obecao sam sebi ako ikad dobijem pare za sve pare cu da kupim bajs. I da vozim XC.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2519 postova
  • Lokacija: Zemun

ja bih ti preporucio da ne odustajes tako lako. jel ima neko da uputi kolegu na neki britanski moto forum, da se raspita kako da naplati odstetu? ovo je klasicno oduzimanje prednosti, ali nisam siguran da je kretanje zutom trakom dozvoljeno po celom gradu, znam da se tolerise, ali u slucaju udesa ne znam kako prolazi.vataj tamo prvog kurira kojeg vidis da te posavetuje, kapiram da oni imaju iskustva na pretek. pozz i srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

ja bih ti preporucio da ne odustajes tako lako. jel ima neko da uputi kolegu na neki britanski moto forum, da se raspita kako da naplati odstetu? ovo je klasicno oduzimanje prednosti, ali nisam siguran da je kretanje zutom trakom dozvoljeno po celom gradu, znam da se tolerise, ali u slucaju udesa ne znam kako prolazi.vataj tamo prvog kurira kojeg vidis da te posavetuje, kapiram da oni imaju iskustva na pretek. pozz i srecno

 

Na 4. slici se vidi znak da je traka za autobuse, motore i bicikle

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Ne budi na kraj srca i nemoj tako lako da odustajes.

Znamo da ti je svega preko k....a ali ako nisi kriv,zasto bi prepustao tako lako borbu za svoja prava.

Uz tebe smo svi.

Drzi do sebe,konzulat ce ti pomoci sigurno.

Cekamo pozitivne vesti :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2519 postova
  • Lokacija: Zemun

Na 4. slici se vidi znak da je traka za autobuse, motore i bicikle

 

 

 

sjajno, ja nisam video, eto razlog vise da ne odustaje.

napisao sam ono, jer sam pre 2 nedelje bio u londonu i cini mi se da sam video table kojima se daje do znanja da je zuta zabranjena za motore na pojedinim mestima

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Polako druže,

najprije kontaktiraj tvoje osiguranje u Srbiji i objasni im svoju situaciju, da si u UK imao saobračajnu, da si u bolnici,... itd i traži pomoč. Ima tvoje osiguranje pravnu službu i oni če ti reči šta i kako dalje. Ako ne, onda zapreti da češ ih tužiti za sve bolove i probleme, koje si imao nakon udesa.

Nemoj odmah baciti puške u kuruz, budi odlučan da dobiješ to što treba da dobiješ. Tvoje osiguranje treba da rešava taj problem , a ne ti.

Možda bi bilo dobro da pridobiš neki (po mogučnosti što više) oficielni papir policije, premni i odpustni list bolnice,diagnozu povreda,..., koje odmah šalji (faxom) na tvoje osiguranje. Orignale čuvaj i kad dođeš u domovinu, odmah do tvog osiguranja i TUŽBA !

Ako budu komplicirali uzmi svog advokata i gas.

 

Tako bi ja učinio.

Glavu gore, biće sve u redu :takoje:

 

Pozdrav iz dežele

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

iske , da i ja napisem koju rec ...

 

I ja zivim u Londonu

 

Potpuno razumem frustracije koje imas , mada moram da se slozim sa maxterom

 

Nemoj da zoves ASDA osiguranje , od njih drugi odgovor nego onaj koji si dobio ne treba ocekivati ... Ako ti je policijski izvestaj u tvoju korist , mislim da imas dobre sanse da izvuces neke pare , ali ce da potraje , nazalost ....

 

Pozdrav iz juznog Londona :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pre svega hvala na podrsci.

 

Ostacu ovde do subote i probati bar nesto da sredim, Ne gine mi bar jos jedan dolazak na pregled kod lekara. Advokate koje sam angazovao sam nasao u Ride caospisu za bracu motoriste. Ali oni samo rade naknade steta za povrede. Pored povrede probacu da uguruma tu dusevni bol i patnju, propao odmor, trajkete, avio karte, kacigu, kao i amenities kako oni to zovu, to je nemogucnost da se bavim hobijima. Na primer ja vozim bickl vise nego motor, od 50 do 100km svaki dan. Motor palim samo za ture preko 300km ili ako idem da putujem za odmor. Za sve ostalo tu je bajs. Clan sam zrenjaninske Cyclemania-e biciklistickog kluba, i takmicim se u hobby kategoriji u planinskom cross country biciklizmu. To mi je bitno, i probacu da i to uguram.

 

Sto se tice motora to je problem. DDOR moje osiguranje kaze da posto se desila nesreca u EU oni nemaju nista sa tim i nemaju obavezu da se cimaju oko moje stete to je potvrdio neko sa odeljenja zelenih kartona. Posto ja nisam kriv, to je nezvanicno rekla policija. Policija ne utvrdjuje krivicu nego samo obezbedjuje zapisnik sa izjavama svedoka koja u mom slucaju idu meni u prilog. Osiguravcajuca drustva zatim se dogovaraju ko je kriv ako se ne dogovore idu na sud. E sad motor je u skladistu naplacuju mi do sada 190 funti ako hocu da ga pokupim plus 10 funti svaki naredni dan. Ja ne znam sta da radim. Osiguranje osobe koja me je udarila mora da ode da proceni stetu i da mi da neku ponudu i da plati skladistenje. Inace skladistenje ide na moj racun. Motor moze da stoji tamo 14 dana max posle ide na djubre. Meni se ne isplati da platim 200 funti, i da ga transportujem za srbiju pa to ce kostati mogu samo da zamislim koliko, a mora i neko da ga proceni. Tako da cu sutra probati da izganjam njeno osiguranje da odradi to. Ali to sve traje a ja moram za vikend nazad. Tako da je to sve na dugackom stapu. Videcu sta se desava, valjda cu izvuci za scott scale 20, jer od motora na moju zalost nece biti nista. Posveticu se biciklizmu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

A зар нико од другара из Лондона (а има их ) не може да помогне човеку док јури тамо вамо?

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

iske , transport do Srbije ti se verovatno zaista nebi isplatio ....

 

Mada , ja da sam na tvom mestu razmislio bi o mogucnosti da preuzmes motor i da ga tvoj brat proda po delovima ? ako ima gde da ga drzi ... bar ces izvuci neku paru , sigurno vise od troska skladistenja , a ako budes sretne ruke sa povracajem stete , izplatit ce ti i taj trosak ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd (Banjica II)
  • Motocikl: V-Star 1100 Silverado

Iske,

sada je najgori taj osecaj nemoci, kako si se i sam izrazio.

 

Ali kada se sve svede, ti si gost u ovoj zemlji, budala te isekla, unistila motor i nanela povrede.

Ovo ipak nije kao kod nas, treba samo krenuti u ofanzivu. Zovi ove u ambasadi, jos bolje idi tamo i zatrazi ono sto te kao drzavljaninu Srbije sleduje - sve vrste pomoci. Do subote ima jos dosta, samo upri ovih par dana.

 

I obavezno igraj na kartu balls, future family, constant pains, problems with urination, future promising career... Samo da ti nabacim par korisnih termina :)

 

Drz' se i javi se, imas moj broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja