Jump to content

Moto Zajednica

" BOKILIĆ " servis, prodaja delova

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Kasnije paljenje.

Svećica treba da baci varnicu pre Gornje Mrtve Tačke (koliko - ne znam za tvoj motor).

Kada baca varnicu posle te tačke, dešava se pucanje kada pustiš gas na većim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Java je imala platine i predpaljenje je bilo 2,8mm pre Gornje Mrtve Tačke.

Naštelujem prvo platine na fabrički zazor. (kada je otvorena platina - na bregu, mislim da je zazor bio 0,35-0,45mm)

Skinem svećicu, stavim šubler na vrh glave gde se zavija svećica (ubacim onaj tanak deo koji se izvlači u cilindar, on tačno ulazi u udubljenje na klipu) , okrećem radilicu da klip bude u GMT, oćitam, vratim za 2,8mm.

U tom položaju zazor na platini treba da bude 0,05mm. To se meri cigaret papirom ili povezanom lampicom koja se prilikom okretanja radilice u tom trenutku pali.

 

Ovo važi kad ima platinu (važi za sve motore samo moraš znati ugao predpaljenja, odnosno mm pre GMT), za elektronsko paljenje treba alat - Stroboskop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Majstor Bokilić, jedno pitanjce ako može? :stabre:

 

Motor mi puca iz auspuha nakon zavrtanja ručice i naglog puštanja. Takođe i na nizbrdici sa puštenim gasom. Znači zaletim ulicom i 200 metara ispred mene upali se crveno ja krenem u motorno kočenje (puštam gas) i on krene da rešeta. E sad, to se nikada ili jedva, jedva nekada dešava dok je motor pod sauhom, isključivo kada je sauh vraćen!

Pre neki dan sam opet otvarao karbove i spustio osigurač na iglicama za po jedan korak i obogatio smešu - ista stvar. :neznam:

 

Ajd ako imaš ideju napiši šta može da bude.

PS. Skoro rađen servis (ventili u zazoru, nove gumice, nove karike...)

karb..visak vazduha..nema veze sa varnicom... varnica oce..ali kad dajes gas....

znaci siromasna smesa,iglice nemaju veze sa tim.....nego me zvrcni pa ti pojasnim 063697094 :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

kolega Bokilicu, trebale bi mi one gumice prasinarke na kocione klipove sto idu, u

pitanju je zadnja kocnica, celjust je sa dva klipa, ako nema za RF400R, odgovara mi i od Bandita 600-1200 i starijih GSXR 750-1100

ovako izgleda celjust

post-4596-0-52586000-1370360176_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

kinez cas posla raspakovan,coperce 250..karbovi vec sredjeni,sutra ostatci :takoje:

qfo80i2j2u00niat822p_thumb.jpg bp6z23ml2qy9byhgag6e_thumb.jpg vk6kc4l6fbrzif80gn7_thumb.jpg

starijem pegasu sredismo karb,fraj lauf je na tapetu,a ima i jos jedan sa istom mukom,ali kolko vidim,oba cemo srediti :takoje:a sto su mu karbovi bili...bas bas cisti...

mn4d6z3uv7xqyo6v7uo8_thumb.jpg 4zrjkudc84b8qs4gd2m_thumb.jpg dqyvwgx9cy70yewakrcn_thumb.jpg oqjhwam4hu4q4jqmk9k_thumb.jpg

 

nahuvufgl1ow3euxcbw3_thumb.jpg vtjd466pgdn1urf0x24t_thumb.jpg v5dpwhxibinnlirh7j5_thumb.jpg bknybsgcqyapt0h9ozh9_thumb.jpg

imaju i opiljke po pick apu..malo silikona levo desno...ulje u kocnicama ..caskom se zameni

nahuvufgl1ow3euxcbw3_thumb.jpg vtjd466pgdn1urf0x24t_thumb.jpg v5dpwhxibinnlirh7j5_thumb.jpg bknybsgcqyapt0h9ozh9_thumb.jpg

a sto vole da odvijaju sekacem..aaaaa jedva ga odvih...

9r0ui6jfeipvmc4rub4v_thumb.jpg hprp5pr72c3tz29qe8fj_thumb.jpg 9p5ys0d8f9pm52jlmdbl_thumb.jpg waj4rvlsglr3r38x2z2j_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

....tako ja resim da nastelujem karburatore posto mi je motor radio neravnomerno..Dobijem ponudu koja mi je tad izgledala primamljivija ,odrade se karburatori,medjutim,vremenom vidim da mi potrosnja raste i to ,ni manje ni vise nego 3 litre vise nego sto je bila pre "servisiranja"...odvezem motor kod dr.Bokilica... :D covek je za svaku pohvalu odradio ...rastavio je svaki moguci deo karb-a ,ocistio ,cak i zamenio neke delove,sklopio,motor radi bolje nego sto je radio...hitriji...posle merenja potrosnje pokazalo se da je potrosio 11 litara na 200 km iako smo na motoru bili ja ,devojka i pun kofer stvari....Sta drugo da kazem,nego,prezadovoljan...I rado cu kad budem prolazio kroz N.Pazovu svratiti do njega da mu se javim i odnesem neko osvezenje,zasluzio je covek ;) Svake pohvale za profesionalnost ,pedantnost,a i za brigu o musterijama... (Zvao me je par puta da vidi da li je sve ok i da li sam zadovoljan,ja to cenim...)

Pozdrav za pravog majstora koji radi da uradi i da svi budu zadovoljni,a ne samo da uzme pare... 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

eh..kinez 250..karbovi caskom..no kocnice..

ulje puno vode...izmenjali smo caskom,ali...ulje sluzi da se ponekad promeni,iako je u kocnicama..i sajle da se povremeno podmazu :takoje:

6domrrc63xbypwiaa8j1_thumb.jpg j93l1delbsuwgmv7w8_thumb.jpg sp00jpkclrfc9wsrg5x0_thumb.jpg

k26u6ge65jte2sm7tnn_thumb.jpg 3nab4h0ecm083dde61uk_thumb.jpg 14o6ztoiblzuvjdxnh00_thumb.jpg

isto vazi i za pegasa :takoje:

n895aqif5qxu7rjd15d_thumb.jpg 3gfi4yl37nqex33bn43_thumb.jpg rp69rrc7m4x1a0k94537_thumb.jpg

pumpu za vodu na gulee pumpe :lol: to jest cx 500 sredismo ocas posla :takoje: da se provere par sitnica da se malko navoza pa cemo i nju da sredimo :takoje:

vrj8vx1bkwsi4yd5ek6_thumb.jpg vahl67lnb9vmle21l1zj_thumb.jpg 57rpvnl0xbawqr1hw3k3_thumb.jpg

inace gde god sam pito...nemaju nemaju..nezna se od cega pasuje..na kraju..pasuje od aprilijinog scuterica,od cr 125 i jos gomile skutera i motorcikla,pakung je isti kao od verovali li ne od traktora.....samo pakung...bez radnog kola..no dobo ,ja pazario od scuterica ,sredjena stvar :takoje:

un1gftw1fvqmtco1pms_thumb.jpg iecwuw9ez6la594ml09l_thumb.jpg f1zoh2bi82xjnom7vh27_thumb.jpg

a pumpa za ulje..

na pegasu,vidim zvoni nesto smo radili,stigo neispravan...rasturim...skrunjen zupcanik uljne pumpe,2 dana se sexam da nadjem sta mu je..nesumnjajuci da je neko slucajno ukrstio creva za dotok i otok ulja,i to tako da nemozes skoro ni da vidis,lepo ih upakovao...greskom..aaaa poludeh..proradio naravno samo seva,jos fr lauf da uspe :care:

of0l5cu6drncakus4mlj_thumb.jpg pjhrsy32l6jlsq4cc9n6_thumb.jpg 1uwypebvoqthnh4lirg_thumb.jpg 2ttsoy16q4qtcv5g1z5w_thumb.jpg

fvmca6kkszx9b1ig5ku_thumb.jpg 3bmrr48yjcfaekntg7yp_thumb.jpg 18hx319cq7pui5iy6vs_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Mnogo ovi lazu o svecicama majstore Bokilicu.Svecice sa 4 bocne elektrode sam jos pre 20. godina koristio od pokojnog Golden Lodgea ili tako nekako.A sto se tice ovih JEDINSTVENIH SPECIJALNIH svecica bez bocnih elektroda e takve se Ruske prodaju u Novom Sadu na buvljaku.Ipak je Denso,Denso.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Nisi pogresio Golden Lodge,imao sam ih i ja,mislim da su bile sa nekom ruzicastom keramikom ili tako nesto! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Zdravo Svima,

 

Evo i ja da se prijavim u ovoj temi kao i mnogi druge zadovoljne musterije Dr. Bokilica!

 

Ne bih trosio reci o njegovom znanju i strucnosti, o tome svedoce mnoge stranice na ovom forumu :takoje: , ali zato mogu da kazem da nisam sreo majstora (nevezano cega) sa vise strpljenja, predanosti i zelje da uradi onako kako je zaista najbolje za "pacijenta" i vlasnika istog!

 

Takodje, posto smo imali dosta prilike da se druzimo :Mina: (citaj doneo sam mu motor na kojem je dosta morao da radi), zakljucio sam da ima osecaj da proceni musterije u smislu sta zaista zele sa svojom masinom i u skladu sa tim je pruzao savete i preporuke, kao i potpuno opravdane kritike!

 

U svakom slucaju, ja sad imam ozivljenog i zivahnog "Leteceg Konja" (Aprilia Pegaso GA), uz to je cena sredjivanja bila vise nego fer. Iako sam zeleo da mu platim telefonske troskove za silne pozive koje mi je uputio kad god bi otkrio novi problem i da mu ostavim da si kupi Cepelin da brze zaboravi na sve te muke, glatko me je odbio i lepo mi preporucio da sacuvam pare za sledeci pregled kada navratim za par stotina kilometara da sve prekontrolisemo i dotegnemo!

 

:moto3: Pozdrav Bokilicu, pa se vidimo uskoro! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

hondi cbr500 caskom sredismo karbove,sapuce :takoje: i grmi..po potrebi :takoje:

zwvjx9vs3kbxswx19u6s_thumb.jpg 6bds8zb55lg33t34uj9m_thumb.jpg kih4oi3g50ucp37a7lio_thumb.jpg vi4mf48aegz44wj1r_thumb.jpg

 

Honda mog drugara koja je prodata u Staru Pazovu,a iz NS je stigla ovako :takoje:

Imao sam neki osecaj da ce stici do majstora Bokilica...svi putevi vode u Rim

post-10386-0-06143900-1371646318_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Upravo sam se vratio od majstora Bokilića, u stvari nije majstor nego najviši nivo, Doktor!

Jedva sam se dovukao sa magaretom do Nove Pazove.Trebalo je naštelovati karburatore koje je neko (ja nisam) budzio i jebavao.

Bokilić je sa punim strpljenjem na ovoj žegi (bilo 40 C u radionici) deo po deo dovodio u red.

Na kraju već posle prve probe to je bio potpuno drugi motor.Iako mi se ideja da ga prodam vrzmala po glavi posle silnih peripetija sa njim, definitivno ostaje kod mene.

Motor prosto leti, pre operacije kod Dr.Bokilića, pucao je kao pravi srpski tradicionalni motor na svadbama.Palio sam alarme, rasplakivao malu decu, plašio odrasle ljude, veselio narodnu miliciju, rasterivao jata ptica uz put... ali sada je tome došao kraj.Više ne puca, radi mirno i linearno ubrzava bez knedli, štucanja, pucanja i sličnih sr.

O Bokilići kao čoveku neću trošiti reči, sve je već rečeno!

 

Veliki pozdrav za Doktora :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

afriku polako sklapamo..druga radilica klipnjaca..videcemo...ima da prede :takoje:

vjrgngkheka43qtcpt_thumb.jpg 29im8jy0uppzt02i7xcg_thumb.jpg qavmqc8bil2r3yf013tf_thumb.jpg 7zs1f6ywd4tswj8avy1s_thumb.jpg ytk14p683mv3mbun00y_thumb.jpg

tdm.u jedva oprah viljusku...znaci..kao da je ulje iz dizela....

mazwbw7jpsys3uw26q5_thumb.jpg e3y6w62x5d3cgb5leq4_thumb.jpg r4flz59n039b6n16dn8u_thumb.jpg

jedva oprah..sreca pa je samo 40c u garazi :lol: jedva izdrzim al izdrzim..jos kad se ugreje neka makina...poludim :staa:

dgc3tgg6od90tdqdea_thumb.jpg bj606b5qui6iwtw2mdk_thumb.jpg e4c8csuzx0ooohnkl4z_thumb.jpg

 

gcwqb6t262a0eeqtyoj5_thumb.jpg 9ew2of6zjtuays6jlut7_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Sa cime je najbolje da se podmazu siberi u karburatorima i da li da se uopste podmazuju :zbunjen:

 

Resio sam sutra da ih ocistim,pa ako moze,odgovori ! :moto3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

jedan tdm dobio caskom novu zadnju gumu..angela :lol:

oa8q8ck47ox7darwth_thumb.jpg

a st //pretresena svud redom,malo tamomalo vamo..novi diskovi svecice..smesa levo desno :takoje:

nov lancanik itd...

 

gnbhbs8gcadu35d0eme4_thumb.jpg d12utulpwcdsxwqbqpog_thumb.jpg f4y2xljmgfoo7qtu5e04_thumb.jpg qyn2kvugj6fa219ojkaa_thumb.jpg

36a70c9qg1n5huwg8y1_thumb.jpg n7k4uqeeha09835pm3pa_thumb.jpg 7g8rin2f8bffuem2qj4z_thumb.jpg rlw3a66w6rft5nhcsbgi_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja