Jump to content

Moto Zajednica

Malo nepaznje, velika greska i zamalo...

Recommended Posts

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Bese mrak, vracasmo se Violeta i ja motorom kuci, sa nadvoznjaka pored Ade penjemo se na Banovo brdo, skrecemo odma na semaforu levo pored crkve u Zrmanjsku, idem kao sto sam isao hiljadu puta, ali zamalo da nagrabusim. Spustam se tom ulicom, vidim izlaze automobili iz meni nepoznate ulice (za koju mislim da je bila samo neko stepeniste), nailazim na ukrstanje, iz sporedne tj Miroslavljeve ulice izlazi Golf i ne pusta mi prednost. Ja sam vec ranije bio usporio i nije bilo opasno, ali sam legao na sirenu da dam coveku do znanja da imam prednost. Stizemo na semafor sa Pozeskom, ja obilazim kolonu jer je bilo mesta za desno (zelena strelica), krecem na tek upaljeno zeleno pravo gore ka kampu, kad iza mene cujem kako neko vice "majmune, alo , majmune!!!" Okrecem se i vidim pomahnitalu grdosiju koja je izasla iz Golfa. Zena mi se odsekla, a i ja sam pomislio sta bi bilo da nas je stigao na semaforu. Veoma nezgodna situacija, naravno , nisam imao nameru da stanem i da se bijem sa nekim ludakom koji ocigledno ima neke mracne misli i gaji veliku mrznju prema motoristima i mozda prema svakome. Cim se to desilo shvatio sam da su izgleda zbog nove petlje kod Hipodroma dali prednost vozilima koji idu iz te male ulice i ulivaju se u Zrmanjsku jer bi istini za volju vrlo nezgodno bilo za ukljucivanje da je ostala prednost ovima iz Zrmanjske. Naravno,da nije tako opasno odreagovao tip u Golfu, sacekao bih ga i istog momenta zamolio za izvinjenje jer sam prevideo znak STOP. Stvarno ne bi bilo nikakvih problema da to uradim.

 

To je znaci ulica Zrmanjska i obratite paznju jer jer su u podnozju te ulice postavljena dva znaka STOP sa tegovima, dosta visoka, koja se ne vide od krosnji drveca (bar ja nisam u mraku video). Tako je to kada se covek malo opusti, vozi po navici i nije skoncentrisan.

Cuvajte se i pozdrav :)

 

Evo tog mesta:

smSxi_zrmanjskamiroslavljeva.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6391 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Znam kako se osecas,ali moram i da ti kazem da si pogresio i da je trebalo ti da stanes.

Evo zasto.

Istina je da su tu nekada bile stepenice,ali posto se radi kruzni tok i ukljucenje na buduci most preko Ade kod Hipodroma,saobracaj je u tom kraju malo izmenjen.I stepenice su asvaltirane,da bi se omigucilo ljudima da sa Careve cuprije mogu u Pozesku

Recimo i dole ispod mosta,preko kojeg ide tramvaj,sada stoji (malo idijotski montiran) znak STOP da se propuste oni koji iz pravca (ex)rampe (krecuci se uz ogradu Hipodroma) hoce da skrenu LEVO i da udju u tu inkriminisanu (Mirosavljevu) ulicu.Nije logicno,ali je tako.

Prodji sutra po danu,pa 'ladne glave sve izmeri opet :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Recimo i dole ispod mosta,preko kojeg ide tramvaj,sada stoji (malo idijotski montiran) znak STOP da se propuste oni koji iz pravca (ex)rampe (krecuci se uz ogradu Hipodroma) hoce da skrenu LEVO i da udju u tu inkriminisanu (Mirosavljevu) ulicu.Nije logicno,ali je tako.

Druže, nije idiotski. Taj znak stop je postavljen da bi se ustupila prednost nadolazećem saobraćaju koji je intenzivniji i prioritetniji od ovog koji vodi od šećerane ka hipodromu. Isto tako kada ideš od B.B. ka toj raskrsnici nije dozvoljeno skretanje ulevo da se ne bi stvarale gužve. U pitanju su veći prioriteti koje možda u trenutku nisi shvatio. Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Dobro da si prošo i bez povrede i bez batina. Verovatno se čovek iseko pomislivši da je mogao da Vas usmrti. Oprez svuda gde se radi, upravo zbog promene režima u saobraćaju. Takođe, kroz desetinu godina unazad, non stop se obrću smerivi ulica u Beogradu, menjaju prava prvenstva, nekad i više puta čas jedno čas drugo. Jednostavno, ne važi ono što je bilo juče, čak ni izričit i jasan znak ne garantuje da onaj drugi to isto vidi. Svako ukrštanje je postalo pomalo rizično. Da si vozio nešto ovako :BJB-Transalp:, onaj te ne bi komlimentiro. I ja sam skoro bio iznenađen al oštro na kočaljku i puštaj ove sa bivšeg stepeništa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Strasno! Bitno je da si nam ti dobro chicha... A za njega ne brinem, naletece i on na nekog ko je malo ludji od njega :zdravo:

I ja se nadam da ce huligan ,koji uzgred budi receno, nije uopste bio ugrozen od mene jer sam ja propustio njega i prosao pored njega jer je imao kolonu koja je cekala na semaforu, naleteti jednoga dana na nekog ludjeg ili na mene opet kada budem bio sam. Neki ljudi stvrano nisu za saobracaj i za uslove voznje pod pritiskom kakav je u gradu BG.

 

PS A za to chicha cemo posebno ti i ja da razgovaramo :) :) :)

 

 

Znam kako se osecas,ali moram i da ti kazem da si pogresio i da je trebalo ti da stanes.

Evo zasto.

Prodji sutra po danu,pa 'ladne glave sve izmeri opet :aha:

 

Ma shvatio sam ja odmah da sam pogresio i kao sto napisah ladna mi je bila glava vec na semaforu, ali bilo je kasno i nisam imao priliku da se lepo ljudski izvinim coveku. Neki bi ga oterali u tulac , ali ja nemam te reakcije, pogotovo ne kada sam kriv.

 

Bio sam vec juce , posetio mesto i video dva ogromna znaka STOP na onim postoljima kao za suncobran. Kao sto rekoh, mislim da su postavljeni na dugacke sipke i samim tim dosta visoko, pa su dosta zaklonjeni krosnjama drveca.

 

 

Dobro da si prošo i bez povrede i bez batina. Verovatno se čovek iseko pomislivši da je mogao da Vas usmrti. Oprez svuda gde se radi, upravo zbog promene režima u saobraćaju. ...... I ja sam skoro bio iznenađen al oštro na kočaljku i puštaj ove sa bivšeg stepeništa.

 

Ma da Djuntare, ja sam vec bio maltene stao, jer vidim idu kola, pa sam se vise usredsredio da ne bude sranja nego na znakove. Nije se on iseko uopste, nego je bio uvredjen sto mu svirah. I odma frka. Kao i jednom u sarajevskoj. covek ulazi u moju traku, gura me i kad sam ga pitao zasto me gura odmah, ali odmah je poceo da peni i skrece na mene namerno i stao, govorio najgore psovke upucene svima nama bajkerima i pozivao na tuchu. Nemam nameru da se bijem u sred grada sa ocigledno teskim psihopatama. Nisam ja mali pa da mislim da sam najjaci na svetu i silazim sa motora svaki put kada neko hoce da dokaze svoju snagu. U ovom gradu odavno nema ferke, tako da se ljudi ubadaju i upucavaju zbog mnogo manjih stvari.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6391 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Recimo i dole ispod mosta,preko kojeg ide tramvaj,sada stoji (malo idijotski montiran) znak STOP da se propuste oni koji iz pravca (ex)rampe (krecuci se uz ogradu Hipodroma) hoce da skrenu LEVO i da udju u tu inkriminisanu (Mirosavljevu) ulicu.Nije logicno,ali je tako.

Druže, nije idiotski. Taj znak stop je postavljen da bi se ustupila prednost nadolazećem saobraćaju koji je intenzivniji i prioritetniji od ovog koji vodi od šećerane ka hipodromu. Isto tako kada ideš od B.B. ka toj raskrsnici nije dozvoljeno skretanje ulevo da se ne bi stvarale gužve. U pitanju su veći prioriteti koje možda u trenutku nisi shvatio. Pozdrav.

Sve sam ja shvatio,nego mi smeta NACIN na koji su postavljeni ti znaci.Kao i kolega "nntom" kojem se zbila citava ova zbrka,neko drugi ko tuda prolazi prvi put (od promene) videce mozda,znak i tanku linijicu na zemlji u poslednjem trenutku,kada mozda vec bude i kasno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Tako je deda, ja svaki dan prolazim tuda, vozila koja idu iz te male ulicice uzbrdo imaju prednost ;) Takodje i na kraju te ulicice dole, je postavljen znak stop vozilima koja idu iz pravca Ade ka hipodromu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Sve bi bilo drugacije, da je Perica gledao gradsku televiziju "studio B" i informisao se na vreme! :lol: :lol: :lol: Naravno da se salim, i sam sam doziveo neprijatno iznenadjenje na istom mestu, ali ga i priredio nekom drugom! 8)8) 8)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Pa dobro sad za tucu (ne) bi dozvolio sigurno da te bije?

 

A vidis meni se dogodila ista stvar samo sam ja isao od hipodroma sa motorom a devojcica sa z4 tvojom putanjom srecom pa sam video da nema nameru da stane pa sam je propustio, jbg posle toga sam joj mogao skinuti samo trajnu sminku sa face....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

i ja sam sinoc naleteo na taj znak, baš me iznenadio... stvarno je visoko i primetite ga tek na 10tak metara od ulice totalno je neočekivan ... obratite pažnju ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

i ja sam sinoc naleteo na taj znak, baš me iznenadio... stvarno je visoko i primetite ga tek na 10tak metara od ulice totalno je neočekivan ... obratite pažnju ;)

 

To ti pricam :) zahebano je kad naviknes, a tu je bila slatka mala skalinada , a ne ulica :) Vidim i po tebi su postavljeni znakovi previsoko...sad mi je lakse, tj nisam preterao u oceni istih.

 

 

Tako vam i treba kada vozite motore nocu :moto3:

 

hehehe oglasio se i dezurni trovach u svom stilu :) :) :) De si Mikula, kuco stara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Naravno da se salim, i sam sam doziveo neprijatno iznenadjenje na istom mestu, ali ga i priredio nekom drugom! 8)8) 8)

Sta je bilo , ako je za javnost !? :)

 

 

Pa dobro sad za tucu (ne) bi dozvolio sigurno da te bije?

 

A vidis meni se dogodila ista stvar samo sam ja isao od hipodroma sa motorom a devojcica sa z4 tvojom putanjom srecom pa sam video da nema nameru da stane pa sam je propustio, jbg posle toga sam joj mogao skinuti samo trajnu sminku sa face....

HAHAHAHAHAHA :takoje::lol:

 

 

 

I kao sto rekoh, dva znaka postavljena STOP sa svake strane, ali veoma kasno uocljiva i nekako mnogo sa strane, pogotovo onaj desno jer su tu parkirana kola na ulici (ako se ne varam)

 

Secam se kada su kod nas u kraju pustili liniju 54 koja je ulazila u malu ulicu, Celebicku i kod Auto baze se ukljucivala u Varesku koja je veca ulica, prometnija i brza. Promenili su zbog te bus linije prvenstvo i tu je bilo sudara kolko oces. Totalno nepotrebno jer je za razliku od onog ulaza u Zrmanjsku, ulaz u Varesku veoma vidljiv i moze se bezbedno ukljuciti. Neko se tu pravio jako pametan ne vodeci racuna o mogucim posledicama. I onda su jednog dana vratili staru prednost Vareskoj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Tako je deda, ja svaki dan prolazim tuda, vozila koja idu iz te male ulicice uzbrdo imaju prednost ;) Takodje i na kraju te ulicice dole, je postavljen znak stop vozilima koja idu iz pravca Ade ka hipodromu

 

Jaoj tebi kate sretnem :) :) :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Deda Šonke, ajd i ja da te oslovim kako dolikuje.:moto3:. Ništa novo za reakciju psihopata kojih ima previše u ovoj zemlji, naročito u Beogradu. Pa meni medicinska radnica u policijskoj ambulanti prilikom vađenja lekarskog za polaganje A kategorije, otvoreno naglasila pogrdan stav prema dvotočkašima. Moj jedan od najboljih drugara, doktor, očima ne može da vidi motorcikl. Neviđeno je kolko su ljudi nastrano stereotipni a ovamo šatro su kao zaklete demokrate. Neviđeno licemerje. Na sreću, ja nisam doživljavao slične ispade, pogtovu sad kad vozam :BJB-Transalp:. Em velik motor, em ja, dosta protektora na nogama, grube rukavice, bela kaciga i žut prsluk a uz to umem malo kreš barom da se primaknem uz vrata, pa se verovatno misle, ovaj lud, može da zapara lim ko konzervu...Doduše, ne sećam se ni da sam skuterom bio izložen nekom ataku. Naravno, dešavaju se vozački incidenti, sviranje, blicanje, al direktno vređanje, ne. Pogrešim i ja al odmah dižem ruku u znak izvinjenja i sve prolazi kolko tolko mirno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

Dugo je vec tu taj znak, mada mu bas ne verujem, uglanom se penjem Mirosavljevom i uvek prvo pogledam desno u Zrmanjsku da proverim da nije neko zaboravio na znak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Deda Šonke, ajd i ja da te oslovim kako dolikuje.:moto3:. Ništa novo za reakciju psihopata kojih ima previše u ovoj zemlji, naročito u Beogradu. Pa meni medicinska radnica u policijskoj ambulanti prilikom vađenja lekarskog za polaganje A kategorije, otvoreno naglasila pogrdan stav prema dvotočkašima. Moj jedan od najboljih drugara, doktor, očima ne može da vidi motorcikl. Neviđeno je kolko su ljudi nastrano stereotipni a ovamo šatro su kao zaklete demokrate. Neviđeno licemerje. Na sreću, ja nisam doživljavao slične ispade, pogtovu sad kad vozam :BJB-Transalp:. Em velik motor, em ja, dosta protektora na nogama, grube rukavice, bela kaciga i žut prsluk a uz to umem malo kreš barom da se primaknem uz vrata, pa se verovatno misle, ovaj lud, može da zapara lim ko konzervu...Doduše, ne sećam se ni da sam skuterom bio izložen nekom ataku. Naravno, dešavaju se vozački incidenti, sviranje, blicanje, al direktno vređanje, ne. Pogrešim i ja al odmah dižem ruku u znak izvinjenja i sve prolazi kolko tolko mirno.

 

Jeste pradedo ! :) :) :) Nemam stvarno nekih problema jer ne jurcam ovim mojim motorcetom, smatram , uvek cu stici lepo i brzo tamo gde sam posao. Postujem sve ucesnike u saobracaju i razumem kad ljudi pogrese. Desi se stvarno da se ljudi izvine , upale sve migavce ili podignu ruku. Toga je sve vise na svu srecu. Jedino tu sliku kvare bas ovi monstrumi koji idu po teretanama i ne shvataju to kao sport i rekreaciju zdravlja radi, vec kao treniranje za kurcenje i maltretiranje. Znam mnogo takvih, najjacih, koji mirisu vec dugo cvece odozdo ili koji su dobili dobre batine upravo od mirnih ljudi koji nikada ne bi reagovali kao oni. Previse je bolesnika brate....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Jeste Šone, ima više korektnih i finih, al sa druge strane broj ekstremno loših i opasnih raste tako da generalno ja sve smatram lošijim nego lane što nalaže dodatni oprez. Morae baš psihički spremi i ubedi sebe da ne reaguje kako ne treba da se nešto bezazleno ne bi izrodilo i završilo upletenim cvećem. Ima teorija o povratnom odnosu okloline, aki je neko pozitivan, tako mu se i vraća, a isto tako i suprotno. Zato uvek raspoložen i predusretljiv u saobraćaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Sta je bilo , ako je za javnost !? :)

 

 

Ma nije bilo nista bitno, osim iznenadjenja i naglog kocenja. Ja se trudim da me situacije u saobracaju ne iznenadjuju. Kada vozim motor, otvaram cetvore oci i ostavljam rezervu za kocenje u potencijalo opasnim situacijama.

 

Sto se tice eventualnih obracuna, trudim se da izbegavam takve situacije, jer smatram da to nije za moju "godinu proizvodnje" (iz svih mogucih razloga), ali ako neko bas insistira, a ja sta da radim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Sta je bilo , ako je za javnost !? :)

 

 

Ma nije bilo nista bitno, osim iznenadjenja i naglog kocenja. Ja se trudim da me situacije u saobracaju ne iznenadjuju. Kada vozim motor, otvaram cetvore oci i ostavljam rezervu za kocenje u potencijalo opasnim situacijama.

 

Sto se tice eventualnih obracuna, trudim se da izbegavam takve situacije, jer smatram da to nije za moju "godinu proizvodnje" (iz svih mogucih razloga), ali ako neko bas insistira, a ja sta da radim...

 

Ma da gene, ali u ovim teskim i veoma opasnim vremenima, kada mnogi vade utoku ko da je neka cokoladna bananica, godine i ne treba da imaju mnogo veze. Upravo kako si i rekao u poslednjoj recenici, ako se bas mora onda cu da udjem medju petoricu. Ne volim da podvijem rep, nerado to cinim, ali ako nema druge, onda se hvatam u kostac sa budalom, pa sta god da bude.

 

A da ne ode ovo u nekom drugom pravcu potpuno, opet kazem, pazite na tu promenu prvenstva da ne bi doveli sebe i druge u nezgodnu i opasnu situaciju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja