Jump to content

Moto Zajednica

Puca iz karburatora i gasi se

Recommended Posts

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

E pa sad ovako posle resenog problema sa varnicom na svecici (varnica) javlja se novi problem. A to je da kada radi u leru, pukne (izbaci maglu goriva i dim) iz karburatora i ugasi se, takodje pri verglanju puca iz karburatora kao da je u pred-paljenju, mada nekad upali na pola dugmeta ili ti kljuca.. I ima problema sa primanjem gasa do nekih 2000-2500rpm ali opet ne svaki put, posto ima el. paljenje kapiram da nema stelovanja. Onaj inpulsator ne moze da se pomera...

Kada ide, ide dobro, lepo vuce i prima gas...

 

Problem pucanja iz karba je poceo i da se javlja pre rasturanja motora..

 

Da naglasim da nema vode u gorivu posto palim na flasu, (rezervoar na farbanju), svecica nova, kabl je stavljen neki sa kola silikonac, nov, privremeno.

 

Sta i gde da pronjuskam? Moze li ovakav problem praviti lanac bregaste ako se suvise istegao, (nisam imao para da ga zamenim...)? ili karburator?

 

Inace motor je kawa z250c 1cil. (Bas ova)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPz 550 uni-trak, Bt 50s

Pa tu je definitivno nesto oko paljenja... Mozda svecica ne zapali smesu uvek, nego preskoci jednom, pa onda upali taj drugi put, pa ono pukne, mada mi nije jasno, zasto iz garburatora puca, dali si gledao dal baca varnicu svecica? Kada je skines i prislonis na glavu motora, blok sve jedno, i zaverglaj vidi kako baca i sta, i koje je boje varnica... I dal uopste dobija gorivo kako valja... Moze da ima 100 razloga, a ovako niko ne moze da ti kaze tacno koji je, samo mogu da ti kazu od prilike sta moze da bude uzrok... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Prvo, moguće je da ti nije dobro uzubljen motor, ako je "visoka" glava, za jedan zub greške, moguće je da klip ne stigne ventil.

 

Drugo, baci taj silikonski kabl, stavi običan za svećicu. Stari motori umeju često da brljave sa novim proizvodom- silikonskim kablom.

 

Treće, usisni ventil. Da li je lepo ušlajfovan, da li dobro zatvara, da nije pretegnut, pa ne zatvori dovoljno, zato dobije varnicu unazad.

 

Četvrto, karburator.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Meni mirise na ovo trece Misino, da ti je usisni ventil otovren prilikom bacanja varnice da li zbog toga sto ej motor lose uzubljen pa smesu upali ranije/kasnije dok je ventil otvoren ili je samo leziste ventila ili pecurka ventila lose islajfovana pa pusta pored glave/pecurke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Uf ja se nadam da nije vetil, glava odradjena valjda znaju sta rade...prekontrolisacu zazor vetila, nadam se da je do kabla ili do karburatora.

 

Pa trebalo bi da je dobro uzubljena, kazem vam ne desava se svaki put... Znaci radi na leru 10-15 sec nekad i duze 30s i bum, kada primi gas i predje kriticnin 2500rpm sve ok ide, vuce ma nema problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Meni se desavalo na autu kad sam promasio uzibljivanje paljenja da je pucao na karb i filter za vazduh, tako da mozda bidne i lose uzubljeno paljenje :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Evo ljudi cujte i pogledajte, sve vise sumljam da sam ga lose uzubio tj. omasio za jedan zub... Zamenio kabl i lulicu na svećici, nisam jos proverio zazor na usisnom vetilu. A glava je radjena u jednoj od poznatih masinskih radionica u Bgd-u, tako da bi ˝trebalo˝ da su vetili ok uslajfovani.

 

Gusi se kada dodam gas!

 

I da nema lonca, nego samo cev pa se cuje ko blesav, nikakvo lupanje se ne cuje iz masine, nakon uzubljavanja masina rukom okretana i verglano bez svecice tako da klip sigurno ne tuce po ventilu...

 

Ne obracajte paznju na los frajlauf <_<

 

http://www.youtube.com/watch?v=WOZXu40lsC8

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1655 postova
  • Lokacija: Paracin

Meni deluje da bi problem resio samo ako stavis filter za vazduh, nije isti protok vazduha i smesa sa i bez filtera... A i oladi malo sa ovim verglanjem ako neces i alnaser da menjas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

90% da je u pitanju zupčenje. Samo pažljivo, sve mora da bude tamo gde je fabrika propisala, na reperu, ne sme ni za malo da odstupa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6304 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako je lanac bregaste istegnut, nema sanse da se reperi pogode u dlaku, razlika moze da bude i za pola zuba na lancaniku bregaste, pa to nekog neiskusnog moze da predje pri uzubljivanju. U tim slucajevima se uvek uzubljuje na zub ispred (tj polovinu zuba) u pravcu spanera. Nadam se da ste me razumeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ovo nije dobro uzubljeno 100%

 

 

 

A pogledaj i zazore na ventilima....

 

Ove price o istegljenosti lance ne piju vodu, meni lanac deluje OK jer se ne cuje....

 

 

A sta je problem da poravnas repere i da vidis da li je masina u fazi??????

 

Uradi to pa ces dalje videti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6304 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ove price o istegljenosti lance ne piju vodu

Jel mozes da objasnis malo sto ne piju vodu ? Ja nisam rekao da ima problema zato sto je lanac istegnut, vec da je zbog istegnutosti lanca moglo da dodje do greske i pri uzubljivanju za 1 zub. Ne znam kakav je lanac, ali ako je istegnut i reperi se nisu potpuno poklapali, to je jedna od mogucnosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

E evo ovako, filter za vazduh stavljen (pecurka) ali i dalje isto nema bas nikakve razlike, provereni zazori na vetilima ok. A onda sam se vratio par koraka nazad, skinuo deklu, magnet i evo rezultata:

 

Dali je ovo u toleranciji ili se razvukao lanac?

 

Polozaj I: Radilica na reperu, bregasta bezi

Radilica-ok.jpg

radilica-_ok.jpg

 

Polozaj II: Bregasta ok bezi radilica

Breg-ok.jpg

breg_ok.jpg

 

Dali je ovo u toleranciji?

 

Ostaje varijanta da zeza karb ili ventil. Ali nemogu da verujem da su vetili onda su idioti u servisu...

 

 

Sta kazete? Znam da je najlakse uzeti nov lanac ali....

 

Hvala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Meni ovo izgleda skroz OK i ne bi ja tu lanac dirao.

 

Nego tu nesto sa ventilima usisnim nije OK???

 

Aj stavi klip u GMT odvrni svecicu, i zabodi kompresor u rupu i vidi da li ti neki nedozvoljeni vazduh izlazi na starnu karburatora????

 

Kao da je ventil pretegnut ili izgoreo?????? kolike zazore imas na ventilima?? izmeri to???

 

 

Aco objasnim malo kasnije moja razmisljanja???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Pa evo ovako, zazore na vetilima proverio danas, posebno na usisu sve ok po service manualu od 0,08 - 0,13 meni je na 0,10.

 

Dobra ideja za kompresor. Ponavljam glava sredjena, ventili slajfovani pa valjda bi mi rekli ovi da ne valja ventil?!

 

KZ je i oznaka na bloku sa unutrasnje strane, isti lancanik ide i na KL-a i bilo je ovako.

 

Klip je u gornjoj tachci, vetili zatvoreni mrdam klackalice, magnet i dekla se poklapaju na oznaci ˝T˝ kada nastavim da vrtim motor klip ide dole pa kad krene gore otvata izduvni vetil...sve to proverio...

 

Ali ipak provericu jos jedanput sve ako neko ima savet pisite, ali generalno ostaje da zeza karburator ili da nisu odradili glavu. tj vetile kako treba....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Druze, izgleda sve dobro ali nesto zeza???? Probaj da testiras glavu tako kao sto sam ti opisao....

 

Jbg. glavu sta trebali testirati pre montaze???? Zazori koje si naveo i situacije je OK.......ali kao da ventil nije zatvoren?????

 

Karburator te nema sta zezati, jer je ocigledno da gasovi dolaze iz kompresionog prostora nazad prema karburatoru??????

 

Sta se desilo sa tom masinom kada si imao potrebu da radis glavu????

 

Pogledaj joj jednom sve, koncentrisi se i misli i samo ce ti se kazati???????

 

 

aj srecno pa javi sta si uradio????? :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

hmmmm impulsator ne moze da se pomera??? a magnet nije kao kod Tomosa da bas moze da " okrene "

 

hmmmmm????? mada ima logike, gledaj Golube..gledaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 91 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: honda vfr vtec

moje misljenje je da samo ima mnogo goriva pa nestize da sagori na malim obrtajima vidi plovak u karburatoru jer da je manjak goriva on ne bi radio na vecem gasu da je mnogo rano paljenje tesko bi zaverglao mislim da samo ima visak benzina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Evo novih detalja;

 

Sve provereno, za lanac kazete da je ok, zazori na vetilima ok, zamenjen silikonac sa obicnim kablom, nova lulica za svecicu, stavljen filter na karb.

 

I tako ja danas proverim sve, sklopim nazad, povucem sauh, dam kontakt pritisnem dugme i brm, upali radi, prvo na manjim pa lagano poveca obrtaje ja vratih malo sauh i ostavih ga na nekih 2500rmp, radio manje 1min, rekoh da ga isteram iz dvorista da me neko od komsija ne gadja necim.

Medjutim ne prima gas kako dam gas ugusi se i ugasi, ali opet pali bez problema. Ajd isteram ga ja na sauhu, medjutim cim se ugrejao poceo je da puca i da se gasi i na kraju opet nece da upali.

 

Suma:

 

Hladan pali, ne prima gas, cim se ugreje i imam utisak da se jako brzo zagreva, pocinje da puca na karburator i nece da upali!

 

Ostalo da se proveri karburator i ventil!

 

Vase misljenje?

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Iste simptome imao na svom tengaiju i na kraju izmerili kompresiju videli da je mala pa se ispostavilo da usisni ventil nije zatvarao najbolje te je vracao nazad. Izmeri kompresiju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

E evo, to sam upravo i uradio, merio sam kompresiju kada je hladan i kada je vruc, posto me zeza frajlauf na gurku sam merio i u oba slucaja je oko 10-11bar-a ali je ovako na gurku malo problematicno...ne znam kolika bi trebala da bude? Takodje zamenio svecicu i opet isto.

 

Znaci sada hladan upali, radi, prima gas (ne svaki put, ali skoro svaki) ali kako se ugreje pocne sve cesce da puca iz karburatora i ugasi se i nece da upali. A kada i upali sve cesce i brze se gasi.

 

Evo i novog snimka dok radi i "kije" na svakih 5sec i ugasi se sam od sebe... :stabre::neznam:

 

http://www.youtube.com/watch?v=BxFMJCGeAV8

 

Jedino ostaje da skinem glavu opet <_< <_<

 

Znaci, bacicu ga!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Probaj da nabacis paljenje za jedan zub ranije pa da onda probas i vidis sta ce da kaze

 

Meni opet nesto sumnjivo sa ovim reperima KZ i KL ( ako je sudeci po oznakama KZ ti je za motorce od 200ccm a KL za 250, u tvom avataru stoji da ti je motore 250ccm, nisi li mozda zezno zupcanik pa stavio na pogresnu oznaku) proveri i to, iako kazes da je tako bilo, mozda si prevideo

Jbg ovako sve deluje ok ali ne radi, znaci neki gremlin ga zeza, a to je neka sitnica

probaj prvo sa uzupcavanjem na oznaku KL

ako nece opet, nem druge nego rasturaj sve pa ispocetka, skolski :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

 

Meni opet nesto sumnjivo sa ovim reperima KZ i KL ( ako je sudeci po oznakama KZ ti je za motorce od 200ccm a KL za 250, u tvom avataru stoji da ti je motore 250ccm, nisi li mozda zezno zupcanik pa stavio na pogresnu oznaku) proveri i to, iako kazes da je tako bilo, mozda si prevideo

Tip masine je KZ i iste su. Razlika samo u zapremini cilindra naravno u korist KZ250....sigurno je ovako

 

Inace skinuo opet glavu i odneo u drugu masinsku radionicu pa cemo da vidimo sta se desava sa vetilima i sicevima, po prijemu provereno na vakum i ne pusta, ali kada skine vetil videce sta se desava....

 

Nadam se, da ce se ova tema uskoro zavrsiti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Meni se na Falkoncu desilo da nisam obratio pažnju na to kako je uzubljen pri rastavljanju, kada sam ga sklopio, svi reperi na svom mestu, on neće da radi kako treba, identična situacija kao kod tebe. Posle nekoliko rastavljanja i sastavljanja, ispostavilo se da je neko (verovatno u radionici JNA), izbrisao prave repere i udario neke samo njemu jasne. Bilo je po zub napred, nazad, dok nije savršeno radio.

 

Imaš foru, da nateraš klip u GMT, da bregasta bude potpuno zatvorena i onda ga tako uzupčiš, bez obzira na reper. On je u taktu paljenja, znači, oba ventila "na mrtvo" zatvorena.

 

Pažljivo pokušaj i taj štos. Obrati pažnju i na položaj platina, picku-pa ili šta on već ima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

 

Imaš foru, da nateraš klip u GMT, da bregasta bude potpuno zatvorena i onda ga tako uzupčiš, bez obzira na reper. On je u taktu paljenja, znači, oba ventila "na mrtvo" zatvorena.

 

Pažljivo pokušaj i taj štos. Obrati pažnju i na položaj platina, picku-pa ili šta on već ima.

 

Tako i jeste, ali zeza..

 

Galava podignuta, kazu da je i bila ok, nisu sicevi bili kao najfinije obradjeni i oni su to sredili i garatuju da su vetili sad ok.

 

Ali opet isto NE RADI! Joooj ubicu se, struja ili karb?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja