Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Jel zna neko da li ima neka Qingqi-jeva prodavnica ili servis u Bg-u? Osim one na Zvezdari koja je uvek zatvorena.

Ima servis i prodavnica b&T u BGu ispod Pancevca, imaju nov tvoj motor u radnji a imaju i neke delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ660

Danas zvao ove u NS kaze da je cela tabla 90 e i da nemaju sad a da ne dobijaju odvojeno delove samo u kompletu.

Ovu prodavnicu b&t nisam naso kad sam kucao na googlu za adresu izaslo je da je u dimitrija tucovica 39 tamo je neki skuter servis i nemaju delove.

 

Ja sam celu instrument tablu platio 25 e  :)

 

Gde si naso za 25 e ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ660

U massetehnicu,samo da znash,nije ista tabla na cross i sm varijanti..

 

Znam al ne moze da bude tolika razlika u ceni ovi u NS ocigledno deru.

Gde je taj massetehnic?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

U massetehnicu,samo da znash,nije ista tabla na cross i sm varijanti..

 

Znam al ne moze da bude tolika razlika u ceni ovi u NS ocigledno deru.

Gde je taj massetehnic?

 

u NS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi pomagajte!!!

Juce ujutru kada sam hteo da upalim motor za posao nije hteo. Zavergla par puta i onda stane, ja opet, on opet malo zavergla i stane, dok na kraju uopste nije hteo da zavergla. Samo kada pritisnem dugme za paljenje na indikatoru brzine se samo smarnji intezitet svetla. Mislio sam da je akumulator pa sam ga skinuo i napunio preko noci. Malo pre sam ga stavio, ali opet nije hteo ni da zavergla. Stiskam dugme za paljenje i nista se ne desava. Dok sam sve to namestao slucajno sam srafcigerom spojio ona dva pola na zlatnom cilindru pored akumulatora i on je poceo da vergla, ali na dugme nece.

Proverio sve vidljive kablove i nigde nisam video prekid, tako da mislim da je problem u onom dugmetu za paljenje.

Ima li neko neku ideju sta treba da se uradi? Ako moze sto pre...

 

Hvala puno. Castim pivo :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

o slucajno sam srafcigerom spojio ona dva pola na zlatnom cilindru pored akumulatora i on je poceo da vergla, ali na dugme nece.

 

Hvala puno. Castim pivo :))

 

Verovatno ti je otisao automat paljenja , uzmi drugi i zameni.....

(To je prekidacki rele koji direktno salje struju sa akomulatora na alnaser, ako prespojis kleme dobrim kablom i bude palio , onda je to to (crni deo u obliku valjka 2*3 cm) )

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Taj automat se nalazi ispod sedista.

Proveri sa drugim akomulatorom(mislim da akomulatori na ovi masinama crkavaju na jako cudan nacin). Mozes i sa nekim iz kola ali onda ti trebaju pravi kablovi za prespajanje (nikako oni masivnini kineski,ja sam se polomio dok nisam skapirao da su oni bili problem) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Taj automat se nalazi ispod sedista.

Proveri sa drugim akomulatorom(mislim da akomulatori na ovi masinama crkavaju na jako cudan nacin). Mozes i sa nekim iz kola ali onda ti trebaju pravi kablovi za prespajanje (nikako oni masivnini kineski,ja sam se polomio dok nisam skapirao da su oni bili problem) .

Jeste to je problem, automat alansera, ili ti relej. Sutra bi trebalo da stigne novi, pa da ga ugradim. Hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

Koji ausuh moze na pulsera?? Gledam ove akrapovice za offroad-supemoto koliko sam shvatio da su univerzalni..

 

Vidim ima jedan sprint u oglasima sa yoshimura carbon tri oval, koliko mi se cini samo top... Sad me interesuje jel taj top moze na pulsera(vidim da moze, msm jel skodi nesto :) )  i sta bi se tu konkretno promenilo (samo sa topom)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Obecao sam slike  :D  Evo par sa danasnje voznje  ;D

 

 

znam da qingqi QM200GY - B(A) ima bubanj na zadnjem kotacu, a ove slike me uvjeravaju suprotno.

pa mi vise nista nije jasno. molio bi objasnjene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

pozdrav svima, procitao sam temu davno, ali sad ozbiljno razmisljam o kupovini QM200GY - B(A). naravno ukoliko se skupi dovoljno para  :)

zanima me koliku brzinu ovaj motor moze da razvije i da li je udoban/pogodan za neka dalja putovaranja, tipa 150-200km? naravno posle razrade motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Maks je oko 115-120 ali to je bash ono,maks makseva.. 80-85 da ga drzish putnu i milina. Ma shta 150-200,machiji kashalj za njega  :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@Nix

 

Ja svog vrlo retko drzim ispod 100kmh, odnosno, kada to saobracaj ne dozvoljava, ili u naseljenim mestima (ili naravno kada je offroad u pitanju, ali to je je jos veca tortura).

 

Znake umora ne pokazuje kako god i koliko god dugo ga vozio, tako da kilometraza nije problem.

 

Sto se tice udobnosti, sto losiji i zahtevniji put to bolje, motor je za grad i za krivine, pa nije bas vrh udobnosti po pitanju sedista i zastite od vetra na konstantnom pravcu, ali pus pauza s'vremena na vreme resava stvar, a uvek mozes i da ustanes na njemu da se malo protegnes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

tih 115 je sasvim solidna brzina za takav motor i tu kubikazu...

@Blackbite

pretezno bih i vozio pogradu, ali bi tu bilo i 4-5 puta mesecno kilometraze preko 150km u jednom smeru. pa sam iz tog razloga i pitao za brzinu udobnost. a i to sto kazes, pus pauza je cudo  :)

videcu jos sta cu i kako cu... hvala vam na brzom odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja