Jump to content

Moto Zajednica

MZ popravke i štelovanja

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mozda ja?  ;D ;D ;D

 

Dakle vedar mladić, nema šta!  ::)

 

Ti bi trebao da nakon ovih zajebancija oteraš motor do Joske da vidi čovek šta si to radio sa strujom. Možda je sve OK, možda bi ti bio potreban regler za elektrosnko paljenje od MZ-a radi boljeg punjenja agregata a izmeriti mu struju nekim instrumentom svakako nije na odmet.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Jedini pristupacan mz je u Novom Sadu,ali mu je neispravna kurbla,pa valjda melje kad se upali na gurku,a i istekla mu je registracija.Bas nemam srece.

Po ovakvom vremenu nemojte da se vozite do mene.Od BG ima 100km najmanje.Meni je dovoljno da odem do NS i natrag,oko 50km,pa da se smrznem.

Imam 3 drugara koji voze mz,ali 2 su ts i imaju instalaciju od 6 v,a treci se vozi sa megnetnim paljenjem.Znaci nista od njih... :(

Jedino resenje je da nekako doteramo onaj etz in NS,da skinemo dimenzije za zvono.Ali onda se stvar komplikuje dalje,jer bi trebali da opravimo i kurblu,

da mozemo da upalimo,ali motor je na prodaju,a vlasnik nece da se zeza sa opravkom,jer nema para za to.Pa sada ajd` budi pametan,sta uraditi?

Ostaje da tragam dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pustio sam PP Nash-u koji je u Basaid-u, Uopšte neznam koliko je to udaljeno od tebe ili NS ali je svakako manje nego od mene ili od ovog TS Zajebanta. Kod njega ima nekih šematskih improvozacija sa punjenjem pa bi susret bio višestruko koristan.

 

DOPUNA: Čovek sa MZ om neispravne kurble neka napravi fotografije i DETALJNO opiše stanje motora uz razumnu cenu a ti Joska ako možeš učini mu i okači to ovde, ima ovde potrebe za još motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Osijek

Ajd da se i ja malo uključim u raspravu, makar i u teoriji...

 

Jasno mi je da što je broj obrtaja veći, paljenje treba biti kasnije, a što je manji ranije...

Malo sam se i potrudio pa sa onog MZ Service DVDa našao formulu koja preračunava milimetre u kut.

 

Da pojasnim, ovdje se vodi rasprava da li je bolje 3mm ili 2.5 mm prije GMT.

Po MZ Shrauberbuch - treba biti 21 stupanj, to kada se preračuna pomoću formule izađe 2.70mm!

 

Formula je ACOS((P2+R2-L2)/(2*P*R))*180/PI

 

Gdje je:

R= stroke/2 (65/2)

L= stroke*2 (65*2)

T= timing u mm (2.70)

P= R+L+T

 

Ako usporedimo to sa onom tablicom od poljskog varijabilnog paljenja i pogledamo onaj animirani gif dobiti ćemo da on koristi

2.9 mm na 3500 obrtaja. Medjutim taj kut nakon 3500 sporije raste ali kako znati za koliko...

 

Evo da pojasnim šta mislim - tablica je dolje, ja sam dodao preračun kuta u mm!

Joško šta ti kažeš o ovome, ti si ipak najstručniji.

 

Da se neuobraziš - na forumu naravno  ;D

 

OBRTAJI KUT                PRIJE  RASTE ZA   TO JE mm 

              PALJENJA         GMT

1000 RPM rozw 180 °    00           00

1500 RPM rozw 180 °    00           00

2000 RPM rozw 175 °    05           05          0.2

2500 RPM rozw 171 °    09           04          0.5

3000 RPM rozw 165 °    15           06          1.4

3500 RPM rozw 158 °    22           07          2.9

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Mozda ja?  ;D ;D ;D

 

Dakle vedar mladić, nema šta!  ::)

 

Ti bi trebao da nakon ovih zajebancija oteraš motor do Joske da vidi čovek šta si to radio sa strujom. Možda je sve OK, možda bi ti bio potreban regler za elektrosnko paljenje od MZ-a radi boljeg punjenja agregata a izmeriti mu struju nekim instrumentom svakako nije na odmet.

 

Ja se na akumulator i regler vise ne vracam. Ovo mi je mnogo bolje i pouzdanije. Ali moda bih odradio manje prepravke kako bih mogao da ugradim Joskin izum.

Recimo da na kalem za paljenje ugradim ispravljac i stabilizator napona, mozda neku suvu bateriju, a zvono napravim po nekoj mojo meri, pa da i ja imam regulator. Naravno instalacija za svetla bi ostala ista,tj. sa magnetima. Ali cu o tome da porazgovaram sa Joskom, da li je moguce to uopste izvodljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ajd da se i ja malo uključim u raspravu, makar i u teoriji...

 

Jasno mi je da što je broj obrtaja veći, paljenje treba biti kasnije, a što je manji ranije...

Malo sam se i potrudio pa sa onog MZ Service DVDa našao formulu koja preračunava milimetre u kut.

 

Da pojasnim, ovdje se vodi rasprava da li je bolje 3mm ili 2.5 mm prije GMT.

Po MZ Shrauberbuch - treba biti 21 stupanj, to kada se preračuna pomoću formule izađe 2.70mm!

 

Formula je ACOS((P2+R2-L2)/(2*P*R))*180/PI

 

Gdje je:

R= stroke/2 (65/2)

L= stroke*2 (65*2)

T= timing u mm (2.70)

P= R+L+T

 

Ali brine me jedna druga stvar, ako usporedimo to sa onom tablicom od poljskog varijabilnog paljenja dobiti ćemo da on koristi

2.9 mm na 3500 obrtaja. Medjutim taj kut JAKO i PUNO raste pa bi ispalo da već kod 5500 obrtaja treba kut od 60 stupnjeva iliti skoro 2 cm!!!

Tu mi nešto smrdi...

 

Evo da pojasnim šta mislim - tablica je dolje, ja sam dodao redove "GATANJE" i preračunao kut u mm!

Joško šta ti kažeš o ovome, ti si ipak najstručniji.

 

Da se neuobraziš - na forumu naravno  ;D

 

OBRTAJI KUT                PRIJE  RASTE ZA   TO JE mm 

              PALJENJA         GMT

1000 RPM rozw 180 °    00           00

1500 RPM rozw 180 °    00           00

2000 RPM rozw 175 °    05           05          0.2

2500 RPM rozw 171 °    09           04          0.5

3000 RPM rozw 165 °    15           06          1.4

3500 RPM rozw 158 °    22           07          2.9

4000 GATANJE  150 °     30           08          5.4     

4500 GATANJE  141 °     39           09          8.9

5000 GATANJE  131 °     49           10         13.5

5500 GATANJE  120 °     60           11         19.4         

Mozda je 2cm mnogo ali recimo na 7000rpm ako se proracuna brzina klipa, vidimo da je vreme za koje klip dodje iz ,2cm pre gmt, u gmt manje nego vreme potrebno za eksploziju smese pa tako: smesa pocine da se pali mnogo ranije da bi svoj maksimum(potpuno zapaljivanje) imala u, i neposredno, posle gmt. I tako maksimalno iskoriscavala energiju detonacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

de nek mi neko objasni kak se stela paljenje na mz etz 250 nemogu ga upalit a na svjecicu baca iskru

 

Zdravo Miha,

 

dobro nam došao u BJB MZ svet. Molio bih te da se na početku našeg druženja predstaviš na delu sajta pod nazivom ''predstavljanje članova'', to smo uradili svi mi odmah nakon učlanjenja, takvo je pravilo.

 

Na stranici pre ove stavio sam dva dokumenta koja donekle objašnjavaju kako se šteluje paljenje. Dokumente skini, iščitaj pa ako nešto nije jasno pitaj slobodno, pomoći ćemo dodatnim materijalima ili savetima, svejedno.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Joska, Nash je razvalio motor, radi ga a možda i šminka oklopima (nije rekao  ???)  pa nemože da dođe do tebe. Da li imaš na raspolaganju neki MZ ili da planiram dolazak, drugu soluciju nemamo?

 

Taman sam pogledao onaj Poljakov animirani gif i izmjenio svoj post a ti me već citirao...   :-[

 

I ja sam ga uhvatio, samo zeza ovuda...  ::) 

 

Ne sekiraj se, poslaćemo mi njega u vojsku ako pretera, tamo takve vole.  :P

 

A ovo je samo prvi slučaj ozbiljnijeg posla, desiće se neki i na jugu...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: sabac
  • Motocikl: honda ft 500

Hajde i ja da se malo ukljucim u ovu temu ali pre toga da napravim kratak uvod. Motor sam kupio u aprilu ove godine (ETZ250) od jednog clana sa foruma neispravan.Posto se mehanikom bavim iz hobija dosta uspesno, odmah sam nabavio prirucnik za opravke i remont koji su imali servisi.Rasturio sam masinu i vrlo uspesno uradio, tako da sam ove sezone presao oko 5000km. bez ikakvih problema.Evo sad neki podaci u vezi ove teme.Predpaljenje 3,0 - 0,5mm pre GMT  ugao 22stepena i 15 minuta -2 stepena kolenastog vratila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: sabac
  • Motocikl: honda ft 500

Sada bih preneo svoja iskustva po pitanju postotka ulja u gorivu koja sezu iz davnih 70 ih. Posto u to vreme kada sam i ja vozio motore istocni blok nije imao  ili ga nije bilo u sirokoj upotrebi gorivo od 98/100 oktana vec od 92 kojeg nije bilo kod nas nego onaj koji smo zvali obican od 86/88 oktana. Tako da nam nije odgovaralo nijedno za nase ljubimce cvajtake.Tih godina izasao je clanak u nekoj od auto moto revija sa pitanjima citalaca i odgovorima strucnjaka tehnologa koji su se bavili tommaterijom. Preporuka je bila da se na 10 litara supera sipa1litar D-2 tako bi se dobijala priblizna oktanska vrednost i masnoca koju super nije imao. Posto mi sad na pumpama imamo gorivo od 95 oktana, mesavinu pravim od 2% dvotaktola Stil i 2% D-2.Ako je motor dobro nastelovan auspuh izgleda kao da trosi cist benzin sto cu reci da nema dimne zavese zamnom. Eto za sad toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Chein, dobro nam došao. Navšću obavezu prema forumu, registuj se kako bi ispoštovali pravila, korektno je prema osnivačima, moderatrima i adminima.

 

Što se portošnje i smeše tiče, savetijem da preslistaš topic od početka, videćeš da svako ima svoja iskustva a niko loša, svi su prilagođavali smašu potrebama i mogoćnostima.

 

Svako mišljenje koje imaš je dobro došlo, tu smo da se pomažemo pa si naš punopravni član BJB MZ moto zajednice!

 

Dobor nam došao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da, iskaži se, od koga si kupio motor, za koje pare, kakav je, šta si na njemu radio i kakva su iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

Chein, dobro nam došao. Navšću obavezu prema forumu, registuj se kako bi ispoštovali pravila, korektno je prema osnivačima, moderatrima i adminima.

 

Što se portošnje i smeše tiče, savetijem da preslistaš topic od početka, videćeš da svako ima svoja iskustva a niko loša, svi su prilagođavali smašu potrebama i mogoćnostima.

 

Svako mišljenje koje imaš je dobro došlo, tu smo da se pomažemo pa si naš punopravni član BJB MZ moto zajednice!

 

Dobor nam došao!

 

Pozdrav svima bajkerima na forumu , moje ime je Slavko Ceivanovic BATA iz Sapca sam i imam 52 godine,nekada davno u lepim vremenima sam vozio motore pa cak i ucestvovao u ulicnim trkama u nasem malom lepom gradicu al bash odavno , pre 6 meseci od jednog clana sa foruma kupio sam motor koji je bio nekretnina ( a on ce se verovatno prepoznati kada bude video sliku motora ), i vratio se prvoj ljubavi ali ovaj put bez trkanja.Za ovih 6 meseci presao sam oko petardice km posto sam u medjuvremenu nekitninu osposobio, deo clanova sa foruma sa upoznao na dva prethodna druzenja na Ceru i veoma mi se svidela ta vrsta druzenja. Eto za sada toliko od mene pozdrav svima na forumu pa se vidjamo na putevima

p.s. Darko mala sala oko nekretnine , promenio sam cunak motor ide kao nebesko vreme.)

A evo i slicice.

 

ponekad ipak treba pogledati profil :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nastojao sam, nešto i promakne, nadam se da niko ne uzima za zlo.  :(

 

 

Dopuna: Evo tražio, nisam i dalje našao ali mislim da nije ni bitno, ako su pravila ispoštovana onda prepreka nema, idemo kao do sada...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

Nastojao sam, nešto i promakne, nadam se da niko ne uzima za zlo.  :(

 

 

Dopuna: Evo tražio, nisam i dalje našao ali mislim da nije ni bitno, ako su pravila ispoštovana onda prepreka nema, idemo kao do sada...

 

 

ma ne beri brigu :) , nema ljutnje a za pregled kliknes na ime clana i pogledas onda njegov profil i poruke koje je poslao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: sabac
  • Motocikl: honda ft 500

Da, iskaži se, od koga si kupio motor, za koje pare, kakav je, šta si na njemu radio i kakva su iskustva.

 

Motor sam kupio od DAV 8386 za 300 evra. Decko je imao puno problema sa njim i kostao ga je djavo ipo i zivaca i novca.Posto nije mogao da upali a tu je bila prisutna moja radoznalost pa resih da ga rasturim na proste cinioce.Situacija unjemu je bila dosta dobra, ali kad sam ga vec otvorio promenih sledece: lezajeve na radilici,semeringe, dihtunge i karike.Kada sam vratio motor na ram onda su nastupile muke sa stelovanjem predpaljenja,sto je ustvari bio glavni razlog muka bivseg vlasnika.Neko je budzio rotor, rasklapao ga i nije ga dobro nacentrirao na celu gde se naslanja breg sto otvara platine.To bi sve resila kupovina novih delova, medjutim posto nisam monter uzmem lepo turpiju u ruke i delji.Bogami potrajalo je,namesti , skini i tako vise puta dok nisam doterao da bude kako valja.Od tad sam presao kao sto rekoh 5000km bez ikakvih problema.

 

EDIT by Joseph B: Sredio sam da se vidi citat i poruka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Iščitaj polako predhodne strane, korisne su a negde je Svakak postavio link za manual koji će ti sigurno koristiti.

 

Ovog momenta smo u akciji, to ćeš videti na stranama pre ove a tiče se izrade elektronskog- tiristorskog  paljenja za MZ koji Joska radi pa sada treba i da ga na nekom određenom motoru testira.

 

TS Chopper, šta razmišljaš o klipu, ja ga još nisam uzeo, zavlačim čoveka, kao treba mi sa dihtunzima cilindra zbog veličine rupe...  ;)

Kakav je savet? Nema te, da se nisi uplašio vojske?  ;D

 

Zezamo se malo, ne zameri  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: sabac
  • Motocikl: honda ft 500

Vujo nisam zabrljao oko motora, nego u slanju poruke , sve sto sam napisao smestio sam uz citat.A sto se tice teme redovno pratim od prve strane,u toku sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Iščitaj polako predhodne strane, korisne su a negde je Svakak postavio link za manual koji će ti sigurno koristiti.

 

Ovog momenta smo u akciji, to ćeš videti na stranama pre ove a tiče se izrade elektronskog- tiristorskog  paljenja za MZ koji Joska radi pa sada treba i da ga na nekom određenom motoru testira.

 

TS Chopper, šta razmišljaš o klipu, ja ga još nisam uzeo, zavlačim čoveka, kao treba mi sa dihtunzima cilindra zbog veličine rupe...  ;)

Kakav je savet? Nema te, da se nisi uplašio vojske?  ;D

 

Zezamo se malo, ne zameri  ;)

 

 

Kao sti ti rekoh kada smo se culi, busio bih ga ja ali, ne mogu bez motora. Cim ne pada kisa ja sam na motoru, hladno al' sta da se radi ne mogu da izdrzim pa to ti je. Inace imam dogovor sa prijateljem da se provozamo malo ove godine po snegu, pa tek onda da konzerviramo masine.

Vojska me ceka tek marta. Do tada KLIP.... stavljam "mali" od trabanta, ali ci ga malo modifikovati, kao i cilindar. P ako nesto zaje*em ostaje mi 75-ica kao alternativa.

A na prolece kada se vidimo, "potezacemo" mz-ima da vidimo ko je imao najvise crece sa budzenjem, naravno uz rostilj i pivo. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Prodje i ovaj vikend,a nisam stigao nista da uradim na motoru.Morao sa auto da sredim,posto je istekla registracija(auspuh,rucna kocnica,spone,i tako redom),nije da mi je bas preko potreban,ali ne bih da ga moram odjaviti.

Pitao sam za mz,sa neispravnom kurblom,covek mi rece da vam dam njegov broj,pa evo ga: 062-654-033 (Zlaja)

Za sve detalje vidite sa njim,on ce vam najbolje objasniti.

Nadam se da cu u ponedeljak stici da ugradim i paljenje na motor.

Javicu vam rezultate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Veliko hvala, Zlaju zovem tokom dana pa da vidimo o cemu je rec.

 

Ovde je nekako sve zamrlo, cekamo rezultate.

 

U međuvremenu, stavio sam lančanik 22 i motor ide kao nenormalan. No, pošto su brzine duže, potrebno je malo više izvlačenja da bi se bolje primio u veću brzinu tako da je elektronika potrebnija nego ikada. Ustanovio sam i razlog manje potrošnje, slavinica slab ima protok pa prilikom izvlačenja hoće da se potroši gorivo iz čantre karburatora i dok se ne napuni novim, stajanje ili vožnja polako. A i hladno je za veće brzine...

 

TS našao sam kod drugara jedan skinuti cilindar sa MZ-a, imam tamo i šubler pa bih za sledeći vikend mogao da izmerim. Imaš li nekih sugestija po tom pitanju?

 

Skidao sam levi dekl i izmerio sam šrafove radi njihove zamene. O tome sam sa TS-om pričao telefonom, šrafovi su slabog kvaliteta pa se brzo ''pojede'' glava i eto problem kod odšrafljivanja/skidanja. Zbog toga je rešenje staviti druge šrafove, kao što je rešeno na deklu desne strane, sa inbus glavom. Veličine su M6, dužine 9 i 7 cm a na njima je prilično dug navoj pa ko ima mogućnost da ih nabavi sa navojem preko cele dužine, super! Majstor maže da je moguće zameniti ove šrafove bez skidanja dekla (kod mene je sem dihtunga stavljena i diht masa) ukoliko se odvijaju i menjaju jedan po jedan što ću i učiniti čim ih negde kupim.

 

Problem aluminijumskih šajbni i dalje ostaje aktuelan, nigde ih po Bgd-u nema a neophodna je recimo na šrafu za ispuštanje ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Evo ja se predbilježavam za ovo elektronsko paljenje. Nadam se da nas Joška neće previše oderati.

 

Inače, ne javljam se jer mi je stroj dugo bio izvan stroja - dok sam zatezao glavu preglajza mi šaraf i naravn odok sam ga pokušavao odšarafiti izvadim kompletan brezon van. Pa sam ga držao izvan stroja da bi jučer poludio od vožnje na starom Tomosu i upalio MZ-a, a cilindar je stegnut sa samo 3 šarafa. Znam da će me to koštati izvitoperene glave, ali imam rezervu, pa ne brinem puno. Sad radim na tome da sahranim mašinu koliko mogu, pa da imam valjan razlog rastavljati sve i popravljati.

 

Zna li netko koju su sve šarafi potrebni za mašinu, jer bi sve šarafe u mašini mijenjao, pa da ih mogu pokupovati prije nego rastavim mašinu. Znam da su svi M6, ali me dužine i broj komada zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Necu drati nikoga,ne sekirajte se.

Samo sto juce(ponedeljak)nisam opet stigao da uradim nista,jer mi je dosao drugar sa autom,da mu sredim

instalaciju,pa je to potrajalo.Mrzim kada nesto isplaniram,a desi se nesto neocekivano.Danas moram otici opet kod istog,jer i

u kuci ima neki problem sa strujom,pa od motora ni danas nece biti nista :(

A opet moram da mu uradim,jer i on meni ucini sve.Mehanicar je za motore,i odlican strugar.

I posto sa posla stizem kuci oko 5,ne ostaje mi bas mnogo vremena da puno toga uradim.

Valjda cu sutra stici da montiram paljenje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja