Jump to content

Moto Zajednica

MZ popravke i štelovanja

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 DUKI

 

Savet: nađi na prošlim stranama link za skidanje manuala koji je Svakak postavio.

 

Video sam ja i na tom drugom forumu šta je TS pisao kao i ostali. No, ja nisam želeo da se tamo uključim, moderator mi je i ovako sa strane smetao, nametao je svoje mišljenje o motoru koji ne poznaje a tvrdnja kako je Mz stvar istorije, prošlosti i sl. me je uvredila pa sam dobio želju za necivilizovanim ponašanjem.

Bio je prisutan i na ovom forumu kao običan član ali je često dolazio u sukobe sa ostalim članovima i sada ne vidim da se nešto ističe što me raduje i rasterećuje.

 

Slavinica može tako da se reši i TS je u pravu ali onda neznaš 100% koji protok ima što je jako važno. Ja sada trpim posledice ove dorade jer je protok manji, koža je debela pa je tačno da motor manje troši ali i slabije vuče što obesmišljava sve dorade na njemu.

 

Ulje u menjaču MORAŠ da zameniš a to učini nakon kupovine aluminijumske šajbne na šrafu za ispuštanje kako bi bio siguran da neće kapljati.

 

Bosna je dobra svećica, pouzdana je jer ili radi ili ne a najveća prednost joj je cena, džabe je. sada, nakon montaže Joskinog paljenja mislim da na Bosnu neću moći da računam, ova tehnika traži pouzdaniju i kvalitetniju stvar. Isolator svećica nije raritet, ima je i dalje u prodaji a možeš da je kupiš i kod Jozefa. Dosta je skuplja od Bosne ali nije bolja. najbolja je svećica koju su Quantislw i Svakak stavili a navedena je na predhodnim stranama, ja je nisam probao ali njih dvojca osete veliku razliku.

 

Svećice ne menjaj malo po malo, kao vozio sam na ovu malo pa na onu... Prati im potrošnju, izvozaj je koliko treba pa bacaj i ako valja, vreme je za drugu.

 

E sad, sve ovo nema veze ako lepša polovina ne gaji simpatije prema mašini. Šta ona kaže?  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pitanje za MZ-ase  :D

 

Zna li netko ili moze izmjeriti duljinu klipnjace izmedju centara lezajeva, znaci od centra lezeceg lezaja do centra lezaja za bolcnu.

 

Hvala!

 

Ta mera postoji na manualu koji je Svakak postavio a korisnije je da ti skineš ceo manual nego da ti mi dajemo tu određenu cifru i ništa drugo. Skini sve, trebaće ti sigurno, nema gluposti unutra.

 

Molim te, zadovolji moju radoznalost, ako su klipnjače standardnih dimenzija u pogledu visine, za šta ti treba ova mera? To me zanima jer ne shvatam šta bi se tim radovima dobilo, šta bi dirao, klipnjaču, ležajeve, klip...  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Ta mera postoji na manualu koji je Svakak postavio a korisnije je da ti skineš ceo manual nego da ti mi dajemo tu određenu cifru i ništa drugo. Skini sve, trebaće ti sigurno, nema gluposti unutra.

 

Molim te, zadovolji moju radoznalost, ako su klipnjače standardnih dimenzija u pogledu visine, za šta ti treba ova mera? To me zanima jer ne shvatam šta bi se tim radovima dobilo, šta bi dirao, klipnjaču, ležajeve, klip...  ???

 

Vjerujem da kolega Kubik ima MZ manual i da ta mjera nije navedena. Inače, Kubik je možda malo stidljiv po prirodi i nije sklon samohvali, pa ću taj dio odraditi ja.

 

U naše MZ redove je došao jedan dipl. ing. strojarstva koji će definitivno napraviti malu revoluciju od svog novonabavljenog MZ-a (ETZ 250). Kubik je jedan od rijetkih ljudi koji stvarno žele razumjeti stoj koji voze i popravljaju. Jedan od onih koji znaju puno teorije, ali nije knjiški moljac, nego svaku svoju teoriju može i hoće isprobati u praksi. Upravo je taj čovjek sastavio jednu mašinu za Tomos 14V s kojim sam u manje od godinu dana prešao 8000km BEZ IJEDNOG KVARA. Čovjek zavidne preciznosti i strpljenja.

 

Dalje, njegov MZ ima nakarabudženo Tomosovo paljenje pa ga sad slobodno tušite s hrpom pitanja kako radi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Bosna je dobra svećica, pouzdana je jer ili radi ili ne a najveća prednost joj je cena, džabe je. sada, nakon montaže Joskinog paljenja mislim da na Bosnu neću moći da računam, ova tehnika traži pouzdaniju i kvalitetniju stvar. Isolator svećica nije raritet, ima je i dalje u prodaji a možeš da je kupiš i kod Jozefa. Dosta je skuplja od Bosne ali nije bolja. najbolja je svećica koju su Quantislw i Svakak stavili a navedena je na predhodnim stranama, ja je nisam probao ali njih dvojca osete veliku razliku.

 

Denso Iridium IWF24 je iridumka za MZ. Preporučam je svakome. Prešao sa jednom 10000km da ju nisam niti jednom očistio. Jednostavno stavio sam ju i zaboravio. Na kraju me koštala manje nego da sa mtrošio NGK koja je 3 puta jeftinija, ali čim nešto zaštuca ja stavljam novu svjećicu. I tako često. S Iridium svjećicom makar znam da nije svjećica, jer ta svjećica je u stanju izgurati sigurno preko 25000km na MZ-u.

 

Kao što joj ime govori vrh elektrode je napravljen od Iridiuma - metala s najvišim talištem. Upravo je zbog toga moguće napraviti tako tanku elektrodu koja će trajati i trajati. A što manja elektoroda lakše će iskra skočiti, bit će joj potreban manji napon. A zbog iznimnih mehaničkih svojstava iridiuma svjećica traje, traje, traje i traje,...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Uspeo sam danas da provozam motor sa novim paljenjem.Smrzao sam se bas lepo,ali neka,vredelo je.

Primetio sam,da sada bolje ubrzava,i ima malo vece snage na manjim obrtajima.Vozio sam sasvim redovno,i u 3-oj sam prebacivao u 4-u kod 75-80km/h,sto pre nisam radio,a sad nisam ni primetio,i vec je isao tako brzo.

Mozda ovo cudo ipak necemu i sluzi?  :)

Ipak bih voleo da mogu da ga probam na malo duzem putu,jer sam se sada vozao samo po ulicama,a one su dosta kratke,plus pune neosvetljenih

biciklista,raskrsnica,itd.Sve u svemu,-bolje je nego sto je pre bilo,ali sada mi stvarno treba neko ko vozi mz,i poznaje svoj motor kako ide,pa da proba

sa ovim novim paljenjem.

Nocas cu malo da proslavim za uspeh :)

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Da nisam bio siguran u to da  regulator predpaljenja poboljsava performanse ne bih ga ni pominjao.  Joska svaka cast. Ostvario si moj san. Do proleca se mozda predomislim, vratim oroginalnu instalaciju i ugradim "super-power digital ignition system" by Joska  ;D

Nema me ovih dana ali ne brinite, ziv sam samo spremam ispite.

Joska jos jedno pitanje: da li je moguce stelovati ugao predpaljenja, i na koji nacin (nekim tasterima, vezom sa lap-top-om, potenciometrom....)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 Kubik - Inače, Kubik je možda malo stidljiv po prirodi i nije sklon samohvali, pa ću taj dio odraditi ja.

 

Za ovom osobinom nema potrebe, ovde smo ''svi svoji'' pa bar ovde nema sramote, naprotiv. Kada bih ja čitao šta sam sve pisao od početka verovatno bih se i sam tako osećao samo osnovano, promenio sam različita mišljenja 100 puta, navodio ambicije koje nisam realizovao, sanjao o novom motoru a ono kupovina uopšte nije moguća, čitav niz neuspeha... Kao tim i prijatelji prevazišli smo lične sujete, borbu da svoje mišljenje isteraš do kraja pa i kada nisi u pravu, međusobna nadmetanja... Sada je najveći cilj da nas što više bude ovde, da svi dele naše vrednosti, da nam svi motori perfektno valjaju i da baš svi u njima uživaju. A u planu je i uživanje u ličnom i neposrednom kontaktu čim se vreme prolepša i sredimo mašine.

 

Većina je samouka, iskustvom i mukom podučena pa stučan čovek za nas znači spasenje. Retki su stručni, Wice radi u servisu koji postoji jako dugo, opremljeni su svetski. Eto Joska uradi uređaj pa ga teramo i da se smrzava  ;D

 

Zanimljivo bi bilo tvoje iskustvo sa Tomosom 14, ti bi sa Joskom imao fantastičan spoj mehanike i elektrike, možda bi napokon došli do rešenja o lepom punjenju bez akumulatora uz idealno paljenje koje je gotovo, samo još da se proba.

 

A ukoliko imaš na uvid cilindar mogao bi i da premeriš pa da nam kažeš mišljenje o bušenju na 72 ili 75, TS misli da bi se mnogo stanjili zidovi u delu koji ulazi u blok. ja mislim da je to deo koji je statičan, zatvoren pa i ako je malo tanji nije na odmet ali sve je to pitanje. sa druge strane, neki drugi cilindar za klip od 75 do 77 ne postoji pa je možda reč o drugačijoj mašinskoj obradi?

 

Postavi sliku tvog ljubimca i opiši nam ga malo, sada nas već ima dosta ovde i raspolažemo baš zavidnim iskustvom, novim motorom oplemenićeš kolekciju.  :)

 

2 Joska - ali sada mi stvarno treba neko ko vozi mz,i poznaje svoj motor kako ide,pa da proba sa ovim novim paljenjem.

 

Bar su ovde ljudi koji poznaju svoje mašine, to nije problem, nego kako probati, reci nam šta da radimo  ???

 

Možda sam ja onda trebao da dođem, izdržao bih...

 

Znaš šta Joska, ti si sigurno zdrav čovek kad ti je sada hladno, normalna je to pojava, evo i ja se vozim pa je i meni baš neprijatno ;):D

 

 

2 TS Chopper - Joska jos jedno pitanje: da li je moguce stelovati ugao predpaljenja, i na koji nacin (nekim tasterima, vezom sa lap-top-om, potenciometrom....)?

 

Ovo ne razumem, zašto bi to radio ako je napravljeno da je uvek proporcionalno i idealno podešeno, pa pokazao je instrument? Tu mi je veći problem prva ugradnja, kako ga staviti bez ovog alata sa slike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Znam da Isolator  svecica nije raritet ali sam mislio na ovu iz 83 god koja je prva stavljena u njega.Inace u Jagodini Isolator kosta 2oo din.Sto se tice protoka nemam problema jer sam gumicu u slavini napravio istu kao original a imam i filter goriva koji je prelivnog tipa tako da u njemu uvek ima izvesna kolicina goriva.Pratim temu od pocetka tako da sam i Svakakov manual skinuo,odstampao i ukoricio.Ulje za menjac sam nabavio Mobil SAE 80 jos samo filter vazduha pa cu da menjam.Sto se tice supruge za nju ne postoji nijedan drugi motor na svetu osim naseg starog i dobrog MZ-ejca.Ako bih  nekada kojim cudom i hteo da ga zamenim za neki drugi motor mislim da ne bih uspeo,zbog supruge.E da imao sam MZ 150 TS od 2000 god pa sve do prosle godine kada se rastadoh od njega zarad ove masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd

Jel moze mala pomoc?,

zanima me koju zadnju gumu da stavim na svoj mz, tj. da li da stavim njegovu fabricku posto sam cuo da su njegove znatno losije ili neku drugu - koju mi vi savetujete.

Posto trebam da menjam, a ne znam koja mu najvise odgovara. ???

Trenutno imam neku Danlopovu sa kojom ne moze da ide ni 90 na sat :D ;D, malo vise je sira dako da kaci lanac i znatno usporava motor. :'( :'( 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Jel moze mala pomoc?,

zanima me koju zadnju gumu da stavim na svoj mz, tj. da li da stavim njegovu fabricku posto sam cuo da su njegove znatno losije ili neku drugu - koju mi vi savetujete.

Posto trebam da menjam, a ne znam koja mu najvise odgovara. ???

Trenutno imam neku Danlopovu sa kojom ne moze da ide ni 90 na sat :D ;D, malo vise je sira dako da kaci lanac i znatno usporava motor. :'( :'( 

 

 

Fabričku ćeš teško da nađeš a i nije najpametnije rešenje.

 

Koja je dimenzija i zadnje i prednje gume?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Koja je dimenzija i zadnje i prednje gume?

 

Pošto vozi ETZ150 vjerojatno je prednja 2.75x18 a zadnja 3.5x16

 

Moj savjet je Sava MC7 ili MC11 obje nabavljive u traženim dimenzijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

2 TS Chopper - Joska jos jedno pitanje: da li je moguce stelovati ugao predpaljenja, i na koji nacin (nekim tasterima, vezom sa lap-top-om, potenciometrom....)?

Pokusacu da odgovorim,ali nije mi bas jasno pitanje.

Inicijalno pretpaljenje podesavas na plocici senzora,bas kao i platine sto podesavas.

Od te inicijalne tacke,softver pomera tacku pretpaljenja max 24 stepena unazad.Na zvonu,ima prozor koji je sirok takodje 24stepena,i ako ove vrednosti

mislite prestelovati,treba se prepisati program,i modifikovati duzinu prozora na zvonu.Znaci nije bas jednostavno,ali nije nemoguce.

Koliko sam primetio,ovo ovako je sasvim dovoljno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Nego, Joška, jel se može naručiti to paljenje kdo tebe, kad može biti gotovo i koliko će koštati. Ako bude imalo topla zima pičim ja za SR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

2 TS Chopper - Joska jos jedno pitanje: da li je moguce stelovati ugao predpaljenja, i na koji nacin (nekim tasterima, vezom sa lap-top-om, potenciometrom....)?

Pokusacu da odgovorim,ali nije mi bas jasno pitanje.

Inicijalno pretpaljenje podesavas na plocici senzora,bas kao i platine sto podesavas.

Od te inicijalne tacke,softver pomera tacku pretpaljenja max 24 stepena unazad.Na zvonu,ima prozor koji je sirok takodje 24stepena,i ako ove vrednosti

mislite prestelovati,treba se prepisati program,i modifikovati duzinu prozora na zvonu.Znaci nije bas jednostavno,ali nije nemoguce.

Koliko sam primetio,ovo ovako je sasvim dovoljno.

 

 

Ma sasvim mi je jasno kako da ustelujem tacku paljenja, ali ako bih recimo hteo da povecam ugao predpaljenja na vecim obrtajima?

Vec si odgovorio da je za to potrebna promena softvera, ali na koji nacin? Kako unosis novi softver?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nego, Joška, jel se može naručiti to paljenje kdo tebe, kad može biti gotovo i koliko će koštati. Ako bude imalo topla zima pičim ja za SR.

 

Ne ide bre da poteže toliki put sa platinama.  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

2 svakak

Procitah u tvom putopisu da si kisno odelo platio dosta jeftino,zanima me da li je to obicno kisno odelo ili je za bas za motor.Posto sam ja nasao neko obicno kisno odelo,znaci nije bas specijalno za voznju,ali je dosta kvalitetno za 10 eura i drecave je boje.Pa me zanima da li moguce voziti sa njim i koliko je funkcionalno.Pitam tebe jer si vozio dosta po kisi a mozda i ostali imaju iskustva ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mrzim ovaj sneg, mrzim kišu, mrzim hladnoću, mrzim vetar...

 

Ovih dana mnogo toga mrzim.  >:(

 

A mrzim i sebe što sam nenormalan pa se sada vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Evo jednog od razloga zbog koga sam se odlučio na promenu slavine za gorivo, lonče je sada providno pa se uvek vidi stanje filtera i bez odvrtanja. Cena: 6 evra + PTT.

 

2 DUKI

Obavesti nas o trenutku kada postaneš tata, to je zaista najveća stvar u životu.

 

2 Joska

Da li tvrdnja TS-a ima nekih utemeljenja u pogledu funkcionalnosti, šta se dobija menjanjem ugla predpaljenja u toku vožnje mimo softvera?

 

Ako je zahtev osnovan hajde da ga realizujemo ako nije predlažem da rešavamo nervozu montažom, Svakak je u pravu, razvuklo se mnogo...

 

Opet, ne mogu ni da prečujem šta kaže TS, ne bih voleo da ugradimo uređaj a ono nam posle mesec ili dva padne na pamet još nešto pa ili na motoru nemaš sitnu doradu ili sve iz početka... To treba završiti brzo ali kvalitetno, bez naknadnih izmena, dorada, serija 1, 2, i sl.

 

Joska, šta ti misliš da li ovo valja, ako je uredu da mi to stavljamo a ako nije šta treba da nabavimo da bi bilo uredu?

 

2 TS Chopper

Ti očigledno sada mnogo učiš što razvojno utiče na moždane vijuge i to je jako lepo. Lepo je i što je ovo tvoja ideja koju smo sa oduševljenjem prihvatili, jedva smo je čekali jer je baš lepa. Lepo je što si nas sve naložio da pritiskamo Josku što on lepo trpi, sve je to lepo. I uređaj koji smo dobili je lep a lepo i radi, bolji je od Poljaka koji se nadograđuje na MZ kit ako ni zbog čega drugog, onda zbog samostalnosti u radu i vrtljanja mašine na najveći mogući broj obrtaja.

 

Na svim fotografijama i ti si lep. Slušaš lepu muziku. Imaš i lep glas preko telefona pa sam siguran da devojke sve najlepše misle o tebi kao i svi mi.

 

Uz lepotu obično ljubav ide gratis pa si verovatno mnogo voljen a sa naše strane sasvim sigurno.

 

Sve bi bilo još lepše kada bi specificirao zahteve na jednom mestu unapred umesto da se sve vuče unedogled, mi svi nestrpljivi da to bude gotovo što pre, Joska završio posao kako je od njega traženo a rezultate je prezentovao testom na motoru i na instrumentu. To bi sve bilo još lepše od predhodno navedenog lepog po tome što bi se potvrdila uzajamnost u lepoti, privrženost prema svima nama, pa bi ta uzvraćena lepota uz ljubav proizvela osećaj najlepše lepote.

 

OFF

Tokom demonstracija 96-97 dolazim kući jako kasno uz obrazloženje da sam kao organizator protesta bio uhapšen i taj dan kao i svaki predhodni... Otac me pita za mišljenje, da li je uredu da me iz bilo kojih razloga svaki dan hapse bez obzira na to što me puštaju. Kažem da jeste jer sam u pravu, pa reč je o Miloševiću koji je ovakav i onakav...

 

I dobijam odgovor: ''Puno je groblje onih što su mislili da su u pravu''.

 

I bi tako.  ;D

 

Zato dragi i voljeni TS da ne teramo pravdu i da dozvolimo mi još nekome da bude bolji od nas, da nas nadmaši, da eventualno u nekom budućem periodu ima šansu da nas pretekne a da se u međuvremenu slatko vozamo sa postojećim aparatom.

 

Ili da se brate inatimo poznatim sistemom ''... pa makar JA nikad ne seo na motor'' i ko duže izdrži, ceo svet ili JA najbolji?

 

Sada stvarno i bez zajebancije u kojoj sam preterao ::), o čemu je bre reč, 'ajde da završavamo...  :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

 

post-1570-12878991994541_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

2 svakak

Procitah u tvom putopisu da si kisno odelo platio dosta jeftino,zanima me da li je to obicno kisno odelo ili je za bas za motor.Posto sam ja nasao neko obicno kisno odelo,znaci nije bas specijalno za voznju,ali je dosta kvalitetno za 10 eura i drecave je boje.Pa me zanima da li moguce voziti sa njim i koliko je funkcionalno.Pitam tebe jer si vozio dosta po kisi a mozda i ostali imaju iskustva ?

 

Kupio sam najobičnije radničko kišno odijelo. Nije da je bajno, ali kad se nema para za bolje dobro je i to. Najvažniji komad moje kišne odjeće su navlake za čizme. Izgledaju kao ogromne gumene čarape i navlače se preko čizama, a visoke su do koljena. Savršeno štite čizme od kiše i prljavštine. Svatko tko je makar jednom pokisnuo će tireći da je najvažnije ostaviti noge suhima.

 

Ovo odijelo što sam kupio je nakon koji 100km po teškom pljusku pocurilo kroz džepove, dosta vode se sljevalo s kacige na leđa.... ali sve u svemu ostao sam relativno suh. Bez nejga bi bio osuđen na propast. Da ti kažem ni sad nisam kupio bolje, nego  se i dalje služim s tim jeftinim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: HR/SB
  • Motocikl: Dark side KTM LC4

2 VUJA

 

Nema mjera u manualu, a treba mi za proracun potrebnog kuta palenja za ovo palenje koje imam. (Nisam baš sretan jer je 80 W, ali barem nemam potrebu ništa štimati,samo gas), a ima jednu glupu karakteristiku da pravi retardaciju paljenja poslje 6000 o/min, što mislim da za MZ-a i nije neki problem.....Ali je interesantno jer isto radi pri jako niskom okretajima (pali bliže GMT) pa motor upali i na najmanji trzaj kurble - nema više maničnog kurblanja, platine, bilo koja podešavanja - zaboraviti na to :)

Inače ako nekoga zanima http://www.aet.si/produktiFMISFMAS4P.asp  AET.

Da ako nekoga zanima mjera je 130 mm  8)

 

2 SVAKAK

 

Joooj pa ne me toliko hvaliti, ne valja, ja kad sam hvalio tomosa nije htio upaliti nikada.... :)

I nije TOMOS palenje nego AET.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Moje javno  izvinjenje Vuji,Joski i svima ostalima na forumu.  Mozda sam malo preterao sa detaljima, ali sta cu kada sam takav. Uvek ima neka sitnica koja moze da se doradi a ja, takav kakav sam , uvek hocu da stvari usavrsim do maksimuma. Cesto me i prijatelji opominju da sam ja taj koji stvari osudjuje na propast pre nego sto se dese. Ali to je samo zato sto unpared sagledavam sve moguce posledice nekih postupaka.

Upravo zbog toga sam postavio pitanje u vezi povecanja raspona paljenja. Ako to nije moguce ok, i ovako ce biti neuporedivo bolje od zastarelog fabrickog paljenja, ustvari bice bolje od svega sto je vec ugradjivano u MZ.

 

Vujo hvala na komplimentima, steta samo sto to nisu reci neke zgodne plavuse. ;D

 

ps.  Zaista nemam nameru da se pravim najpametniji, jednostavno pitam zato sto ne razumem a ne da bih provocirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 TS Chopper

Nema nesporazuma, svi hoćemo samo najbolje!  :) A prva plavuša koja se pojavi je tvoja  ;)

 

2 Joska

Sve smo dileme prevazišli što su normalne dečije bolesti, sada smo spremni da delujemo odmah. Idemo na ono što imamo a što smo tražili!  :)

 

No, za sada, da se saberemo i vidimo sledeće:

 

1. Koja je cena aparata

2. Da li uz aparat raspolažemo uputstvom za montažu uz specifikaciju potrebnog alata

3. Kako da isporučimo aparat za HR

4. AKO TI TREBA BILO ŠTA NE REŠAVAJ SAM, TU SMO DA SE POMAŽEMO, SAMO RECI  :)

 

I, kao što reče TS, da sašijemo Japance  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

http://www.parabolanet.com/~sorosjozsef/Senzor_cdi_kutija.JPG

Znaci ovako izgleda spravica.Elektronika ide u onu crnu kutiju,naravno.

Nadam se da se sve dobro vidi.

Da bih znao cenu,moram sacekati odgovor strugara,jer ne znam koliko ce uzeti za zvono.

Bez zvona,kompletno sklopljen i isproban uredjaj izadje 40 eura.Ko dodje do mene,

montiracu mu besplatno.

Kako poslati za HR,stvarno ne znam.

Uputstvo za montiranje,naravno da ce dobiti svako.

Razmisljam i o tome,da postavim nacrt stampanih plocica,i asembler+ hex file(program koji ide u mikrokontroler),

pa ko se razume u te stvari,da napravi sam.

Jos uvek nam fali mz,da skinemo meru za to zvono.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Neznam šta su mere za zvono,stvarno mi nije jasno, da li mi možemo to da premerimo pa da ti javimo?

 

Pošiljka u HR je jako važna, ne ide bez nje pa ću u narednih par dana svratiti u poštu da se raspitam mada imam problem oko objašnjenja:  da nije protiv NATO, da se time ne koristi neka teroristička organizacija, da nije protiv EU i demokratije i sl.

Sve u svemu, sranja sa još gorim državama.

Ako je Q uspeo da dopremi uređaj iz PL onda sigurno može odavde pa makar ga neko nosio...

 

Joska, samo razmišljaj naglas, ako treba neka mera - merićemo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja